Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Cześc wszystkim - nowym i weteranom.

Fajnie, że pokazały się Klaudia i Linka :)

Czupurek i Ulcia: podłogówka to istne miodzio. Szczególnie od czasu, gdy nasi wykonawcy (Teska uważaj) wpadli kilka dni temu i ustawili prawidłowo kocioł. W temperaturach w okolicy 0 st. było dobrze, ale jaki kilka dni temu spadła poniżej -10 st. - zrobił się problem. Kocioł pracował od 3 dni - non stop = a w domu tylko 17 st. Jasiu został obwarczany że gwiździ, poczytał, zdiagnozował i zadzwonił do firmy od kociołka. Panowie przyjechali, ustawili i stwierdzili beztrosko - że kocioł nie był wogóle ustawiany, miał tylko fabryczne ustawienia. Z tego co mówili - pracował poniżej jego minimalnej mocy... Fajnie? co?

Tutaj wstawka co o nich sobie myślałam: (!@#$%^&*)

Teraz wracamy z pracy i jest tak cieplutko jak trzeba.

Opłaciło się jednak zrobić ogrzewanie dobre i solidne (pomijając fachowców :) za bardzo ekonomiczną kwotę 16, 5 tys.

Kocioł gazowy Viesmann Vitopend 100 + zasobnik 150 l i 80 m2 podłogówki w systemie Hep2O + grzejniki w sypialniach i łazience. Działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz patencik? głupota? pomysł?:

jesteśmy już w maju. Unia, etc. Vat 22% na mat. budowlane. Zakładamy firmę. Budujemy dom dla kogoś. Kupujemy z vat 22. Sprzedajemy komuś na koniec ten dom - oczywiście z vat 7 %. I w ten sposób oprócz uczciwego zarobku z roboty i marży - mamy zwrot vatu - I co? dziura w ustawie?? Księgowa - co o tym myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :lol:

Joasiu - przede wszystkim to jest dopiero projekt - ja staram się nie denerwować przed czasem bo już dawno wylądowałabym u czubków. Ale w tym wypadku masz rację - może to być specjalnie stworzone dla poratowania naszego budownictwa (o ile nie wynajdą powodów aby jednak nie zwracać tego vatu - już się pojawiły takie interpretacje :evil: )

Poza tym państwo najpierw dostanie ten vat 22% od producenta (jak nastąpi sprzedaż materiałów) a dopiero po wybudowaniu domu (po dobrych kilku miesiącach/ latach) będzie musiał zwrócić 15%. W tym czasie może tymi pieniążkami obracać.

Dla nas malutkich - fizycznych mają zwracać tą różnicę poprzez potrącenie z należnych podatków - czyli najpierw zwrot podatku z tyt. ulgi budowlanej a później jeżeli jeszcze zostanie to z tyt. różnicy w vat (ciekawe jak długo urząd będzie zwracał te podatki - najprawdopodobniej da jakiś termin) wniosek - i tak tej kasy nie dostaniemy lub dostaniemy z dużym poślizgiem (oczywiście bez odsetek :evil: )

No ale nie będę przynudzać i denerwować.

Cieszmy się ładnym dzionkiem i zbliżającą się wiosną.

Sory że tak mało się udzielam - okres bilansów - sami wiecie jak wyglądagają teraz Wasze księgowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich którym się chce pracować bo mi jakoś przez ten mróz nie ale juz w środę robię wyjazd więc odwiedze forum dopiero za jakieś 2 tygodnie.

 

Dalej mam problem z warunkami bo to nowe prawo jest narazie nie do obejścia i dowiedziałem dziś w gminie ze za tydzien dostane projekt odmowy decyzji i mam składać odwołanie.

 

Dostaliśmy pozwolenie na budowe wodocigu dla 20 działek więc na wiosne moze to ruszy chociaz.

 

Kupię chetnie agregat pradotwórczy jak ktos ma taki minimum 2 kva to czekam na info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, takie piekne niebo nastraja mnie bardzo pozytywnie.

joasiu, choineczka mi sie podobala (ja to nawet kawalka kija nie potrafie umiescic :cry: ) ale nie bede ukrywac , ze jestem fanka biegnacej owieczki. strasznie mi sie podoba, ze ona tak biegnie i biegnie i sie nie meczy. :lol:

milego popoludnia zycze

agnieszka z antosiem na "mrozie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NNo wlasnie, zadamy teski!! gdzie sie ukrywasz??

Joasiu, wkleilam cos tzn. moj nieistniejacy (miejmy nadzieje narazie )domek ale przyznaje , ze caloscia zajal sie Maksiu bo do mnie ciagle nie dociera skad mam brac te adresy- jak wklejam to co sie wyswietla w adresie to zazwyczaj nic sie nie pokazuje.

Teska- hop, hop!

Niech zyja owce!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam i o zdrowie pytam ??

Nasmark już przeszedł,dzięki za wsparcie i tobie Bodeku też-Piersi to ja sobie na CD słuchałem :wink:

Mi tam czosnek pomógł i osobista opieka kochanej żonci...

 

PRZEZ CAŁY TYDZIEŃ POGODA NA PLUSIE TYLKO W NOCY ZEJSCIA PONIŻEJ 0. Ok. można od jutra działać.

 

Jutro odbieram kominy,(pustaki)gotowe elementy bez rekl.firmy.(te rabaty) no dobra HMB!! ale ciiiii.

A także odbiór stropu i pare innych szczegółów...

 

Szukam mieszkania w nowym budownictwwie do 50 m.kw. do 2-piętra max., lewobrzeże.

Jak teraz ceny sie klasifikują,może się orientujecie??Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuuuuuuuuuuuuugiej przerwie!

 

U nas akutalnie robia ogrzewanie, więc czasu na pogaduszki nima.

Panowie sie uwijają, że hoho!

Zdecydowaliśmy się na grzejniki - podłogówka wodna tylko w łazienkach, kuchni i wiatrołapie. Całość z piecem kondensacyjnym Buderus GB112 + zasobnik 160 litrów - 17 tys (dom 1176 mkw + garaż).

 

Zaczynamy kupować materiały na wykończeniówkę, bo nie wierzę w ten zwrot tak samo jak Księgowa.

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę miłego dnia! Ivette

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...