Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Maksiu to teraz matka (przepraszam) OJCIEC karmiący/karmiciel wiec jest usprawiedliwiony.

Ja tez wiekszosc materialow bede usilowala kupic przed majem. kto ma namiary na albo tanie pcv z okleina, albo w rozsadnej (jeszcze takiej nie widzialam, ale moze jednak) cenie drewniane okienka??

Gdzie kupowaliscie beton komorkowy??

Pozdrawiam wszystkich, a w szczegolnosci sasiadow z gory i z dolu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

nie odzywam się zbyt często, ale czytam Was regularnie. W ciągu jesieni udało mi się wybudować Krab - 2 w stanie surowym otwartym, czekam na okna i zaczynam się martwić, bo nie mam żadnych rozsądnych (tanich) namiarów na ekipy do wykończeniówki (bardzo szeroko rozumianej). Może macie jakichś sprawdzonych ludzi do tynków wew. , elewacji, instalacji wszelakiego rodzaju i ogólnie do wszystkiego, co jeszcze przede mną. Byłabym dozgonnie wdzięczna.

A tak jeszcze przy okazji - potrzebuję ogromnej ilości ziemi wykopowej, bo zobie wymyśliłam jakieś takie dziwne skarpy w ogrodzie. Wiem, że teraz nie czas na kopanie, ale może ktoś chciałby się pozbyć ziemi w niedalekiej przyszłości?

Pozdrawiam. anka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dluugiej przerwie:)

 

Pogoda sennościa ogarnia ,działać sie nie chce...

Sącze kawke i oglądam swoje POZWOLONKO NA BUDOWE :)

Architekt dotrzymał słowa i pozwolonko na adaptacje poddasza przed końcem roku sie pojawiło..

Kontynuuję turnee po hurtowniach budowlanych,zbieram wyceny..

 

Bikosa ja tez poszukuję drewnianych okienek...Gdybys cos trafiła daj prosze znac..

Jak narazie zdecydowalam sie na polaciowe Fakro FTP-V 78x140 856zl sztuka ( z kołnierzem)..Drogo?

 

Co do betonu ,to słyszałam,ze w Podjuchach Thomas Beton B20 -172zl za kubik...

 

Moja wiedza czysto teoretyczna jak narazie...Zacznę kupowac prawdopodobnie od lutego..Moze w maju uda sie ruszyc z budową :roll:

 

Gorąco pozdrawiam forumowiczów i lecę po kolejny kosztorys...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S.P. dzieki za wskazówke :D

Jeszcze sie z nimi nie kontaktowałam..przeczytałam gdzies na forum,ze dobra firma,wiec podchwyciłam adresik...

Nie wiem jeszcze ile tego betonu ,co i jak... Szukam teraz dobrych fachowców od dachów...

Może ktoś robił ostatnio dach i moze rzucic kwote ile za m2...? :)

Chce miec skale porównawcza..

Dach mansardowyok.150m2 powierzchni , z jedna lukarna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałam się pochwalić że mam już pozwolenie na użytkowanie :D i to bez zastrzeżeń ze strony urzędu. Budowa trwała 9 miesięcy :wink:

No jeszcze tylko kuchnia do zrobienia - długo nie mogłam się zdecydować czego chcę i można mieszkać :p

Jeżeli chodzi o okna to mam drewniane - firmy CDM (białe, sosna ze szprosami) - sprawują się całkiem nieźle i były w dobrej cenie (29 okien + 4 drzwi balkonowych -32 tys. zł z montażem)

Miałam fachowca od wykończeń - nie wiem czy tani bo u mnie nie robił (u mnie elewację) - ale cosik mi narozrabiał to go nie polecę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lalka - ta firma to Meranti - koło Nomi - tam są ze trzy firmy na kupie - ta ma swoją siedzibę na rogu tej hali - patrząc od strony Gdańskiej, po lewej stronie (po prawej są lampy i Ortis który też ma okna ale gorszej jakości - coś już o tym było na forum). Ciśnij ich o rabaty - mi montażyści się wygadali że przy zamówieniach zimą można trafić na promocję (paramet do okna za 1 zł). Ich serwis jest naprawdę super.

A okna były standardowe (specjalnie) oprócz jednego półkolistego o szer. 220 cm i wys. ok. 80 - w innych firmach nie chcieli mi zrobić takiego okna uchylnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielce handlowo sie zrobiło - panika przed majem,czy moja POGODYNKA WAS ożywiła?

 

A więc pokolei......

 

Ja Thomas beton wynegocjowałem do 150 zł uwaga napompędo bet. szleją z ceną na wstępie)-1kubik-B20

 

Okna PCV duży wybór- SUPER CENY-przedstawiciel-Mariusz Socha

TEL.dom 426-11-52

KOM.0602791866 Odrazu ustalić można wszystkie szczegóły,człowiek skromny i b.uczciwy.(zamierzam u Niego kupić PCV)

 

Instalacje elektryczne(ALARMY)- Piotr Krzepas-0601700465-Współpraca z ojcem,ciekawe rozwiązania i porady....

 

Bikosa-żonka mieszkała w 3.

Bikosa-mój strop taki jak w projekcie(wiec nie zestawiałem cen z ceramicznym) inny nie wchodził w grę.Każy wykonawca da sobie z tym stropem radę(akurat mój W woli żelbetow.)Plus wiele innych wskazań,ale to zapraszam na działkę by wskazać różnice..............

ZESTAWIENIE:

podpory i blaty PERIE i gdzieniegdzie deskowanie-ok.3tyś.zł.(załawiał W i dobrze,bo ja chciałem drewniane pale ale strop ma 3,2m i wychodziło drożej.)

stal-ok.9,6tyś.zł.

Beton-B20 + srodek mrozoodp.-256m2(47m3)-7500zł+pompa bet.650zł.

Gratyfikacja Wykonawcy + mat.pomocnicze?????

 

Przepraszam za chaos ale się spieszę.......... Mariuszsan

 

3majcie się WSZYSCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...