Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

hej witamy serdecznie!

Ciągle przewija sie pytanie "ile dla kierownika"?

 

Ale nam proponuje kierownik pociągniecie budowy do samego końca czyli jego bieganie za pozwoleniem jak i łącznie z odbiorami.

Ile taka przyjemnośc moze nas kosztowac, czy ktos juz przerobił ten temat??

 

A pro po zaczynaja sie (niby bardzo powazne, nie co te nasze szczecińskie) targi budowlane w Poznaniu, czy ktoś juz odwiedził je w poprzednich latach - warto?

Z pozdrownieniami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U nas akutalnie robia ogrzewanie, więc czasu na pogaduszki nima.

Panowie sie uwijają, że hoho!

Zdecydowaliśmy się na grzejniki - podłogówka wodna tylko w łazienkach, kuchni i wiatrołapie. Całość z piecem kondensacyjnym Buderus GB112 + zasobnik 160 litrów - 17 tys (dom 1176 mkw + garaż).

 

Ivette

 

Witam wszystkich serdecznie. Fajna zima jest w tym roku, oby tak dalej :p

Ivette - ile mertów wyszło ci tej podłogówki? co zadecydowało, że zamontowaliście również grzejniki?

 

do wszystkich - poszukuję grzejnika-drabinki jako ścianki działowej (np. 400x1800) znalazłam taki firmy vasco ale ceny powalają (od 2,7 tys. zł) nie macie namiarów na jakieś inne firmy produkującej takie?

 

pozdrawiam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pro po zaczynaja sie (niby bardzo powazne, nie co te nasze szczecińskie) targi budowlane w Poznaniu, czy ktoś juz odwiedził je w poprzednich latach - warto?

Z pozdrownieniami!

 

byłam w zeszłym roku, było co oglądać nie powiem. przywiozłam tonę makulatury, ale przydaje się: przed każdym etapem przeglądam interesujące mnie foldery potem z czystym sumieniem wyrzucam je do kosza. nasze targi w porównaniu z budmą, to farsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czupurek - tak na oko to tej podłogówki będzie ca. 40 m2. Zdecydowaliśmy się na grzejniki. bo w salonie chcemy podłogę z paneli albo drewnianą. Poza tym cyrkulacja ciepła jest lepsza przy grzejnikach. Dlatego nie stosuje się podłogówki w sypialniach. Poza tym i tak w łazienkach musimy zrobić dodatkowo grzejniki rurkowe, bo podłogówki nie robi się po urządzeniami typu wanna, kibelki i przyszni.

 

Lalka - ja też się buduję na Warszewie. Mróz tam trzyma, nie? Już się zastanawiamy nad lepszym ociepleniem budynku :-?

Ja buduję na Lodowcowej a Ty?

 

A my braliśmy beton z Dąbia ulica Letnia - firma RMC - cena 160,-netto

tel. 46-93-497 do 499.

 

Miłego dnia wszystkim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulcia i Krzyś - nam pozwolenie załątwiła architekta w cenie adaptacji projektu.

Za kierownika płaciliśmy 100,- zł za każdy przyjazd. Do chwili obecnej zapłaciliśmy 800,-zł - obecnie mamy stan surowy zamknięty.

Może ze 2 razy jeszcze będzie potrzebny...... Cena jest super OK - wiem, że inni chcą po 2-3 tys. za całą budowę. A tak naprawdę, to kierownik jest potrzebny głownie do stanu surowego - chodzi o sprawy konstrukcyjne budynku.

 

Pozdrawiam! Ivette

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bikosa-pewnie,że moge polecić mojego wykonawcę.

Ma 3-ekipy,mieszka w Bedargowie z żoną i dziecmi, razem z robotnikami,pochodzi ze Złocieńca i nie jest jeszcze zmanierowany!!

 

Ulcia i Krzyś-ja wybrałem opcję 'całość za całość',przyjazd zawsze i na czas (2,3 tyś.zł).Mój kierowik bud. mieszka w Kijewie ma też firmę Ekobud (roboty wykończeniowe)więc czasem doradza ponadprogramowo.Tomasz Brzeziński tel.dom4633855.kom.0603575002

 

The end.Mariuszsan

 

Teska -where are you?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich forumowiczów :p

 

spać nie mogę po nocach zadając sobie pytanie: podłogówka na całej powierzchni (mam 105 m w parterze więc wychodzi 800 m rur) czy zrobić mieszane (dochodzi problem z wyrównaniem temp. grzejniki-podłogówka)?

mówiąc szczerze nie wiem sama, a ile osób tyle opinii i każda inna. a na decyzję zostało niewiele czasu. oj moja głowa :cry:

 

z pozytywów mojej budowy - wczoraj stanęła ścianka z luxferów - pięęęęęęęęknista (oczywiście dla mnie :lol: ).

 

pozdrowionka dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich !

 

ja mam podobny problem - wydumałem podłogówkę w całym domu,

a śni mi się system szkieletu drewnianego. To jak połączyć podłogówkę

wodną ze stropem drewnianym aby uniknąć wylewki ? :o

Dobre ? - ja też nie wiem ! :(

 

a tak przy okazji, jak najszybciej i najtaniej podłączyć się do kanalizy

odległość ok. 50 -60 m. - to jest jedyny koszt którego nie znam,

please

 

a faktycznie Teski ani widu ani słychu

 

pozdrowienia

 

bodekku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joasia Jasia - z tą podłogówką to sama do końca nie wiem. Przelicza to projektant sysemów grzewczych. Chatka w parterze, a te 105 m to pow. podłóg (poddasze nieużytkowe). Z tego co wiem miejscami ma być gęściej na dopuszczalny max (bo mam duże szklenia w oranżerii) salon, kuchnia i holl to jedna całość ok. 50 m (nie wiem jakie rozstawy rur), a w pozostałych pomieszczeniach (wc, łazienka, sypialnia i pokój dziecka) to rur ma być niedużo.

Może się zgadzać bo facet który chciał łączyć podłogówkę z grzejnikami wyliczył 600 m rur. uff, zgłupieć idzie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich i pozdrawiam w nowym roku uporalem sie w koncu z finalizacja zakupu ziemi i zaczynam wariowac he he po przeczytaniu tylu postow na forum juz mi sie pomieszalo wszystko :( na maksa co z czym po co dlaczego :lol: . Mam prosbe do grupy szczecinskiej o jakies podpowiedzi na prv lub tu dotyczace nastepujacych tematow ktore na dzis mnie pila.

Potrzebuje siatke na ogrodzienie zwykle taka lesna powiedzmy, moze ktos niedawno kupowal prosze o cene i gdzie. 2 potrzebuje okraglaki na ogrodzenie rowniez gdzie i za ile . 3 potrzebuje jakis kontener lub barak cos w tym stylu do postawienia na budowie moze wiecei gdzie to kupic albo ktos ma moze ostapic i mam jeszcze pytanie w gminie dobra zawolali mi 900 zł za wydanie warunkow przylaczy kanalizy i cos tam jeszcze do tego cos mi sie wydaje ze to strasznie duzo :o ????. Ach wogole to potrzeba mi wszyskiego jestesmy na poczatku zieloni powiedzmy w budowaniu :lol: dobrze ze sie chociaz na komputerkach znam he he. Z gory dziekuje za checi i odpowiedzi teraz powinienem bywac czescie znaczy pisać bo bywc to bywam czesto. hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...