Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Serdecznie witam wszystkich po kilkudniowej przerwie!

 

MamaTa i Tatuj: 900 to faktycznie dużo. W grudniu za wydanie takich warunków w gminie Drawno płaciłam 100 zł + Vat (22% oczywiście).

Jutro jadę "obkolędować" ZE. Urząd Gminy (ciekawe, jak tam moje WZiZT?) i geodetę. Trzymajcie kciuki

Pozdrawiam [/u]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie.

Do MamaTa i Tatuja :)

W gminie Dobra płacisz 900 zł - zgoda. Ale ta opłata rekompensuje całkowicie koszt przyłączenia do kanalizy. Ja przynajmniej nic więcej nie zapłaciłam za studzienkę kan. i rure doprowadzoną do mojej działki. Dodatkowo zapłaciłam panom wykonawcom 200 zł za podłączenie do domku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry we czwatrtek

 

jutro piątek i weekend

 

mam pytanie ile architekt :

za adaptację z niewielkimi zmianami

+ załatwienie wszystkiego do pozwolenia na budowę włącznie tzn.

energetyka + wod. kan.

 

oj to dobrze że Teska cała i zdrowa

my też zaczynamy i nic nie wiemy o wszystko pytamy, czytamy

a życie pokazuje co innego

 

Maksiu co u Małgosi?

czekamy na nowe zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woooow!! ilu nowych klubowiczów??

Do rzeczy :

 

Bodeku - srednio to 100zł./m.Rada-(kup sam materiał w Realbudzie)robotę zleć jakiemuś pijaczynie (sam wykop) , a podłączenie na fuche i odbior -ZWIK.Czasami warto zapytać kogoś(kompetentnego :D ) ze ZWIK o całość -oni po kieszeniach to różne gadzety chowają i robotę dziwnie przeliczają ale z odbiorem swej roboty nie grymaszą!

 

Ulcia i Krzyś-Andrzej Ż-prosze o więcej..........

 

S.P. -Mamata i tutaj-(może zmiana PSEUDONIMU)buduje się gdzieś pod granicą zapewne ,to po co robić kilometry jak wszystko jest pod ręką.

Leśniczy w Dobrej Klaus Gebhart - sprzedaje cały asortyment drewna,a pale na ogrodzenie czy strop ma po 97zł/m3.Odbiór przed Dobrą w kier. Wołczkowa.Ładujesz i odbiór samemu .Ogrodzenia -Śrubex - Grudziądzka31 ,albo ul.Chopina przy INTERmarche czy ,w glebi jest sklep z ogrodzeniami.

 

MAGIE-koszta 900zł w Dobrej Szcz. i tak się opłacają w zestawieniu ze

Szczecinem, gdzie za wszystko w końcu wychodzi więcej.

Ukłon dla JoasiJasia-prawda :wink:

 

Iwona G-zadzwoń do Macieja Wańkowskiego-0601171816-ciekawe

pomysły i rozwiązania arch.Biuro w centrum.Wszystkie zezwolenia

także są w jego kompetencji.

Chyba ktoś wcześniej się ogłaszał na forum???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc123

Witam wszystkich, odpowiadam krótko, bo czas goni:

 

Karol, jestem, żyję, widzę Cię często online, ale nie lubię tak gadu-gadać z przerwami - dużo roboty (znowu). Dokończę historię, trochę cierpliwości ;)

 

Okna - z czystym sumieniem mogę polecić okna firmy ADPOL (http://www.adpol.pl). Ich przedstawicielem w Szczecinie jest firma PARTNERS (Kopernika 3-5 - w pasażu A-Z na I piętrze) - solidne i ludzkie podejście. Jedna z niewielu firm, z którą nie było żadnych problemów. Mają sensowne i negocjowalne ceny - warto sprawdzić.

Jedynym mankamentem Adpolu jest ich serwis - ogólnie ujmując nie potrafią korzystać z telefonu, kalendarza i zegarka... ale przyjeżdżają ;)

 

Beton - bez dwóch zdań polecam Thomas Beton z Podjuch. Nigdy nie nawalili, b. terminowi, ceny do negocjacji (byli najtańsi), transport w cenie (tzw. gratis), mają też solidnego pompiarza.

 

budowlane MTP - byłem w zeszłym roku, specjalnie przed rozpoczęciem budowy... nałapałem trochę adresów, ale tak bardziej na siłę... tego, czego wówczas szukałem było mało... dużo wykończeniówki... wszystko zależy od potrzeb. Zachwycony jakoś specjalnie nie byłem, na pewno lepiej niż na MTS ;)

 

Ktoś pytał o klinker, polecam Razmusa z Mierzyna... ściągają z Niemiec - idzie się dogadać.

 

jeśli ta połaciówka jest z kołnierzem, to za 860 zł - wydaje mi się akurat, ja płaciłem tylko nieco drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich o poranku. :p

tak, przed nami weekend.

u mnie przeprowadzki cd,

stare mieszkanie bez obrazów, książek etc wygląda smutno i już nie chce się w nim być.

jeszcze parę kartonów, meble i już nas nie ma.

mam nadzieję że do wiosny wytrzymamy z rodziną i jak dobrze pójdzie to, wielkanoc na nowym. :p

 

pozdrawiam cieplutko, choć pogoda tak sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

wrr... Jestem po koszmarnej rozmowie z wykonawcą parteru ( a mieszkamy już pół roku). Upomniałam się o rachunek - bo potrzebuję jak diabli. Miałam wpisane w umowie, że naleźy mi się jak psu kość, ale zapomniałam. I tenże (!@#$%^&) wykonawca ściemniać mi zaczyna, że umawialiśmy się inaczej, że zerwaliśmy z nim umowę - etc... że podatek musi zapłacić... Rwał nać! Toż mam na umowie że będzie rachunek. Już kiedyś miałam tak z dostawcą więźby - z ceny brutto zrobiła się netto i musiałam popyskować i postraszyć urzędęm skarbowym. Pomogło. Koniec końców wykonawca coś tam napisał... mam na faceta uczulenie.

 

Mariusz-r: z Ciebie się całkiem fajny facet robi... otrzymujesz pochwałę pisemną :) A początki były trudne...

 

O Tesce: zeznała pod przymusem, że kafelkuje i ma dość :) Chyba wpadnę do niej na inspekcję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie ile architekt :

za adaptację z niewielkimi zmianami

+ załatwienie wszystkiego do pozwolenia na budowę włącznie tzn.

energetyka + wod. kan.

 

dwa razy miałam przyjemność z architektem:

1) adaptacja + projekt wiaty + papiery do urzędu 1.5 tys. zł

potem się nam zmieniło

2) poważne zmiany (garaż, wszystko wewnątrz i na zewn.: okna, wejście, oranżeria + aneks ze zmianami do urzędu) też 1,5 tys. zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joasiu! Co to?! Ty bez entuzjazmu?! Toż to już koniec świata będzie!

Uszy do góry, kładź się na kanapkę przed kominkiem, okryj kocykiem, chłopaki niech Ci zrobią pyszną herbatkę z cytrynką i do tego dobrą książkę i hajda! Nie gotuj, nie sprzątaj - niech sami się obsłużą - Tobie też się coś od życia należy :D

 

A wszystkim życzę miłego weekendu! Ivette

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POGODA-jutro opady deszczu :cry:

niedziela-czwartek - noce ujemne temp., w dzień na zmiane raz

cieplej raz zimniej-raczej bez opadów sniegu.

Wiatr wiał bedzie z lewa na prawo,przeważnie w dzien jasno,nocą

ciemniej.Wstrząsy sejsmiczne-brak odczytów(papuga śpi).

Ciśnienie w domu stabilne,a na budowie relanium.

 

Wszystkim cierpiącym SAUNA.(znam taką 1-ną gdzie temp. do 120st.C dochodzi)ul.Mazurska16-Centrum Sportowe - Flex-

 

Zastępczo -czosnek,cebula,także naleweczki na spirytusiku i dużo owoców.

BODEKU-tylk nie czysty sirytus........ :wink:

 

By by mariusz r

 

Gdzie by się udać w sprawie pieca i grzejników ???????????????????????

oraz w sprawie więźby dach?

Mam parę namiarów ale kto pyta nie błądzi :D

 

Co myslicie o firmie CALESCO ?????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z gory dziekuje za poprzednie podpowiedzi pomogly nawet bardzo

a teraz moze pokolei

 

Do : Joasia Jasia Dzieki za podpowiedz z ta kwota sprawdzale ale bedzie raczej tak jak mowisz.

 

Do : S.P dzieki ale skorzystalem z podpowiedzi Mariusz r i tez podziekowania dla niego (p.s zmieniac pseudo niechcemy hehe ale jak jest utrudniony mozna sobie skracac :) ) z tym lesniczym w Dobrej miales racje sprzedaje i to w dobrej jak dla mnie cenie , siatke tez kupilem jednak w tej firmie kolo intermarch nazywa sie Teleport 2000

Skorzystale przy okazji z podpowiedzi dla Iwona g co do arch.- dostosowanie + reszta wszyskich papierow przylaczy itd niewiem jak cenowo wychodzi trzeba posprawdzac ( moze jakies podpowiedzi :lol: ) za wszystko praktycznie co sie da wyjdzie okolo 4400 facet wydaje sie byc ok .

Jade dalej z tym wszyskim zobaczymy na czym bedzie dalej zacinka :-?

pozdrowieni hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTT, kanaliza tez sie oburzalismy ale ponoc jest tak, jak mowi Joasia (tzn jak mowi to wie!- w koncu to pramatka). co do architekta to pare uwag macie na privie.

sprawdzilam, ze nasza grupa upadla strasznie nisko w notowaniach- ratujmy sie!! pisarze do pior, myszy do dziur, dekarze na dach a my do komputerka hihi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...