Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Wszystko można tylko są dwa problemy:

 

1. Normalna podłogówka wodna wymaga płyty betonowej ogrubości 7 cm. Na stropie drewnianym to odpada (za ciężkie). Przy płycie 7 cm i odległości między rurkami powy żej 15 cm czuć gdzie jest rurka, a gdzie nie. Przy płycie 3-4 cm musiałbyś układać rurki co parę cm, a to się nie opłaca.

 

2. Na podłogówkę nie stosuje się zwykłego drewna i wykładzin bo:

a) są to izolatory i utrudniają ogrzrewanie tego coi ponad nimi

b) rozsychają się

Są oczywiście specjalne posadzki i wykładziny ale te są droższe i nadal gorsze od kafli (jeśli chodzi o grzanie)

 

W sumie najlepiej odpuść sobie podłogówkę, a w łazienkach daj małe pętelki na zaworach RTL (z zasilania grzejników) lub elektryczne maty grzewcze - nagrzewają się szybko i służą do tego żeby w nogi było ciepło, a nie do grzania więc i koszt eksploatacji nieduży.

 

Dzieki Joasiu Jasia...

A czy macie zabudowe pod oknem np biurko,stól ? czy nie łatwiej siegnąc wyzej,zeby otworzyc niz nachylac sie do przodu przez biurko?

 

Zalezy na jakiej wysokości zamontujesz okna - u nas dolna rama jest na 1,5 m nad ziemią, a górna na ponad 2. W ten sposób lepiej doświetlone są pomieszczenia i nie ma problemu z klamką u dołu. Do klamki u góry trzeba by się wspinac na palce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S.P. - gratulacje!

My mieliśmy 16.01. - 16. rocznicę; jak ten czas zasuwa... A w głowie człowiek ciągle jest dziewiętnastoletnią dziewczyną, a wszyscy mówią: Proszę Pani! Za szybko to wszystko się dzieje......

A jutro mam urodziny - 36. Cieszyć się, czy? Trochę mnie melancholija najszła......

 

Gosiunia - ja mam działkę na Warszewie od ulicy Podbórzańskiej - ca. 400 metrów do Puszczy Wkrzańskiej. Jak chcesz dużą ponad 1000 metrów to zlokalizuj firmę BISSMYK (telefonu niestety nie mam) a jak mniejszą ca. 500-700 metrów to zadzwoń do Spółdzielni Mieszkaniowej STER przy ul. Szafera. Ja kupiłam od STERu. Dojazd: jechać ul. Duńską lub Rostocką do końca drogą głowną i za kościołem jechać dalej na Podbórzańską. Minąć ogródki działkowe po prawej i następnie po prawej wjechać na Morenową na "moje" działki albo pojechać dalej i po lewej wjechać w ul. Widokową - to są duże działki od Bissmyka.

 

Lalka - Pan Pawełek oczywista od Teski. A przystojny to on średnio jest - co prawda nie za niski i trochę okrąglutki ale za to bardzo miły i słowny i nie chce od razu forsy!

 

Boddeku - gratulejszyn - witamy na wyższym poziomie! :lol:

 

Dziewczyny - słoneczko rano było.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

bodekku- gartulacje!

ga- witam w gronie sąsiadów z Dobrej!

Gosiunia- cześć i owocnego poszukiwania!

Lalka, u nas Fakro!

Jasiu- tak czy inaczej ciesze sie, że Cię "widzę"! A Joasia godnie was reprezentuje (biega wciąż aż miło).

S.P.- gratulacje (hmm, na pół? my mamy 10 lat znajmosci a ślubni jkesteś,y od 6- w naszą rocznice urodził sie Antos :lol: )

a jak juz sie tak ujawniacie z uroczystościami to od 25 stycznia jestem dumną 31-latką!

Milego dnia życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SP - przyłączam się do gratulacji. To juz całkiem poważny kawałek czasu ale NAJLEPSZE DOPIERO PRZED WAMI !!!!!!

 

Ivette - dziękuję za namiary, mapka naszkicowana, nie omieszkam zaglądnąć w najbliższym czasie w twoje okolice. Odzew napewno będzie. Chyba że się obłąkam, ale kto szuka ten ... błądzi i znajduje. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, Gosiunia- uważaj w Starym Czarnowie od strony Szczecina jest taki niemiły zapaszek utrzymujacy sie do wiosny do późnej jesieni. zwróć uwage. W Płoni pod puszcza bukową sprzedaja działki ale trzeba robic szmbo i właściciel choć wydaje się miły to coś kręci- nie wiem czy nie ma tam jakiejs wtopy. Kościno bardzo ładne- nas jedynie cena odstręczyła (ponad 90/m). A może Grzepnica?? Tam jest łądnie i nie tak tłoczno. Pozdrawiam raz jeszcze- tak sobie pomyślałam, że strasznie się cieszę, że już mam te sprawy za sobą- ale ile przede mną to tylko ci co się wprowadzaja to wiedzą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...