Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Czupurku ja posiadam taki kominek w domu rodzinnym..ma z 25 lat..pali sie super... strzela tylko iskierkami (moze sie cosik przypalic..np.dywan) i drewno sie wypala szybciej niz w kominku z wkladem...

Ale taki kominek naprawde czuc kominkiem... i ogniki wesolo skacza.. :D bez zadnych szybek ... :wink:

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Czupurku ja posiadam taki kominek w domu rodzinnym..ma z 25 lat..pali sie super... strzela tylko iskierkami (moze sie cosik przypalic..np.dywan) i drewno sie wypala szybciej niz w kominku z wkladem...

Ale taki kominek naprawde czuc kominkiem... i ogniki wesolo skacza.. :D bez zadnych szybek ... :wink:

pozdrawiam :)

 

o miło. iskierki powiadasz? może nie kłąść dywanu?

a tak poważnie, zaczęłam się nad takim rozwiązaniem zastanawiać i to z prostej przyczyny ceny gotowych + obudowa powalają na kolana, a taki może wyszedłby znacznie taniej, tym bardziej, że podobają nam się takie jak za dawnych lat :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kominki - czy ktoś z Was zrobił lub jest zdecydowany na stawianie kominka tradycyjnego, otwartego? (wiecie bez tych gotowców z szybkami).

wszyscy teraz kupują wkłady, a ja sobie przypomniałam, że jeździłam na wypoczynek do domku, gdzie był taki tradycyjny, murowany, otwarty i było bardzo przyjemnie.

 

Panu Bogu świeczkę i diablu ogarek - kominek z szybą unoszoną do góry i chowaną w obudowie lub kominek z drzwiczkami składanymi na boki.

 

Zamykasz i masz nowoczesny kominek z wkładem - długo się pali i nie czuć dymu.

 

Otwierasz i masz kominek tradycyjny i możesz piec kiełbaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiu - pewnie masz rację i tak należy zrobić, szkoda tylko że trzeba tyle płacić, bo wkład wkładem, ale ja z mężulkiem to całkowici abnegaci w temacie "złota rączka" i raczej wszystko musimy zlecać na zewnątrz, więc i obudowę takiego kominka (a będzie stał na środku jako centrum) musimy zlecić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty Jasiu to jesteś... Właśnie chciałam to samo powiedzieć o kominku - jak pożenić romantyczne z pożytecznym. We wkładzie kominkowym można szybę zdjąć i masz klasyczny. A zawsze można założyć - np. po to, żeby grzejące się przy kominku zwierzę nie zajęło się ogniem od iskierek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiu - pewnie masz rację i tak należy zrobić, szkoda tylko że trzeba tyle płacić, bo wkład wkładem, ale ja z mężulkiem to całkowici abnegaci w temacie "złota rączka" i raczej wszystko musimy zlecać na zewnątrz, więc i obudowę takiego kominka (a będzie stał na środku jako centrum) musimy zlecić.

 

Wkłady i obudowy o których pisałem są raczej droższe od tych "normalnych". Moja rada idzie więc w złym kierunku :( Ale jest to rozwiązanie dosyć uniwersalne - sam o takim myślałem ale mi przeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się porobiło! To chyba ta zima tak nastraja pesymistycznie!

Ja nie odpowiadam na posty, na które nie znam odpowiedzi. A pogadać sobie lubię nawet o tzw. d... Maryni, coby sobie życie umilić w miłym towarzystwie.

 

Stasiek - jak tam postępy prac?

 

Mariusz san - ja zgadłam - u wszystkich buduje pan Rysiu M? :wink:

 

Życzę wszystkim miłego dnia i więcej optymizmu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...