Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Mariusz - szybko poprawiaj bo się Czapurek wkurzy za Czapurka :)

Polubiłam - w realu nie byłeś zgryźliwy i jakoś przestałeś być ogólnie. Nawet teraz robisz za piorunochron. Brawo !

Człowiek - I Jasiu przytargał jakąś antenę - poradzili mu ci z Gryfsatu - ale nie wiem jaka -zapytam.

Boszszszeee - jeszcze piątek.... i weekend i ferie. I może ode mnie odpoczniecie. Zaszyję się u siebie na zadupiu :)

papa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz

 

 

ja sie pogubiłammmm :lol: pisałam jeno to tej firmie....hmm a pani Dorcia w bimsie to nawet nawet spokojniutka kobitka :-? kto cie tam zdenerwował???

 

 

Didi....moje panelki to nawet nawet wygladają....cedr lakierowany na biało...cos podrabiany jesion :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivette-człowiek też kicha :wink:

 

Teska-Krzyś z 1-piętra cwaniak w podwiązkach-wczoraj jedno dziś drugie.

Dobrze,że się wygadał o co mu faktycznie chodzi :evil:

 

JoasiaJasia-piorurochron ma jedną wadę jak go nie uziemisz to Fire :wink:

 

 

Szukam osoby (osób)do wspólnego kupienia więźby dachowej.

Jesli ceny idą w górę to trzeba tak się bronić-kupujmy szanowni forumowicze razem-zawsze to cena hurtowa :oops: dla NAS

 

Może potem razem dach i inne -Łączmy się towarzysze. :wink:

 

Bikosa,SP kto jeszcze szuka więźby????

 

Czy mi się zdaje :roll: posty się nie dodają-o co chodzi-chciałem Teska przytoczyć twój post ale wszystkie mają -4200- liczbę porządkową na stronach 69 i 70.Viry atakują wpierw typ A potem B :D

 

A co to za tekst na dole - Administrator coś się knoci ?-hallo baza- co jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc123

Ivette, stara bida. Stan surowy zamknięty - praktycznie od Sylwestra. Na razie skrobiemy i płacimy, ale wiosna idzie, może dojdzie ;)

Przygotowuję się do zamknięcia klatki schodowej, tak żeby ogrzewać tylko dół, bo w planie jest na razie zrobienie tylko parteru.

Ferie idą, Druga Połowa będzie miała więcej czasu, to pewnie usiądziemy do papierzysk i pomyślimy nad kablami, kontaktami itd. Coś trza robić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc123

marsov1, szczerze pisząc ja mam taki metlik w głowie co do obliczania co jest oszczędniej zrobić, a co nie, że nie wiem czy bym tak rozmawiał z architektem o podziale kosztów ;) Ale może to sztuka liczenia.

W skrócie - nie jesteś w stanie wszystkiego obliczyć i dowiedzieć się czy będzie taniej. Ale może się mylę...

 

Co do kabli, również polecam sklep firmowy załomskiej fabryki - miło, szybko i przyjemnie. Jak trzeba było, to na czas i bez fochów. Oczywiście mieli najtaniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grapusek: Piszę ku przestrodze:

Jedna z firm w Dobrej ma więźbę. Na płocie mają napisaną cenę 550 zł - duży plakat. A zgodnie z przepisami jak podają cenę i nie mówią że jest to cena netto - to jest taka cena traktowana jako brutto. I za przeproszeniem moga Ci skoczyć. W zeszłym roku kupowałam u nich więźbę, metoda zanurzeniowa wyglądała tak, że trzeba było impregnować znowu i wymienić część belek - ilość sęków na m/b była za duża. Generalnie papraki - jak wszyscy. Zgodzili się na wymianę bo mój inspektor był bojowy, zaimpregnowali znowu (byle jak ale już górale czekali na krokwy :) ). Dowieźli. Dostali kasę przed wykonaniem więźby.

Chcieli zrobić patent z ceną brutto (tekst w stylu - aa... to pani chce rachunek, to vacik trzeba dodać) - ale wtedy już sie zagotowałam... Postraszyłam urzędami skarbowymi, kręceniem lewizny i wyszłam dumna z fakturką :)

Motto o więźbiarzach <<<<<<<<<<WSZYSCY TO PAPRAKI>>>>>>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziendoberek wszystkim!!!

Ależ u mnie bajka za oknem, bielusieńko, śnieżek pruszy, tylko te płatki tak dziwnie od dołu do góry fruwają, chyba grawitacja nawaliła.

 

Szkoda że mój wczorajszy urlop się skończył :cry: ale za to na liczniku wczoraj nakręciłam 350 kilometrów. Trochę okolic Szczecina zwiedziłam i parę miejsc mi się spodobało.

Wygląda to tak, że działka z uzbrojeniem w wodę i prąd do granicy, 30 zł/m. w odległości 15 km. od granicy Szczecina. Możecie to skomentować ? Ale raczej od prywatnych ludzi bo firmy wołają o wiele drożej i nawijają makaron na uszy że juz zaraz będzie gaz i droga i kanalizacja i na dodatek wszysto za "piniędze z łunii europejskej".

 

maksiu - tak jak mówiłeś, w Sownie piekarnia, tartak a nawet pleban i szkoła no sama dzicz dookoła tzn. lasy, lasy i lasy.

 

marsov1, ulcia i krzyś - gorące dzięki za info, miło z waszej strony, skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich cieplutko. weszłam tylko na chwilę bo o 12-stej wchodzi do mnie audit certyfikujący i .... nogi mi sie trzesą.

 

grapusek: : co do cen to mam sklerozę, ale Elgeron (p. Krzysiek) na Mierzynie jest całkiem rzeczowy, skory do rozmów i nie zabija cenowo.

 

no, ode mnie wczoraj wyjechały meble. w mieszkaniu zostałam tylko ja z mężem i psem; materace i telewizor

obiad jedliśmy na leżąco, a co, należy się od czasu do czasu

 

dzisiaj zbieramy pozostałości i heja na obce lądy.

 

no to się wyłączam i biorę do pracy, pozdrowionka dla wsiech :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wsiech!

Gosiunia- 30/m to nie jest cena, która rzuca na kolana. Jeśli weźmiesz pod uwagę, że w Dobrej czy Wołczkowie za 50/m masz wszystko (woda, kanaliza, gaz, prad). Ale jeśli miejsce jest naprawde łądne to nie ma się co zastanawiać. Ja przepłąciłam przynajmniej 25pln na metrze ale okolica mi się strasznie podobała (Dobra- miejsce takie bardziej ustronne), no i do pracy tylko 8km - teraz dojezdzam 18km z prawobrzeża i choć dookoła pięknie to korki na dojeździe wyprowadzają mnie z równowagi.

Rzeczywiście może warto pomyśleć o wspólnym kupowaniu- cena musi wtedy pójść w dół!

Miłego dnia :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - co do więźby to sprawdźcie na Gdańskiej pod zjazdem z Trasy Zamkowej - tylko nie powiem jak się nazywa ta firma - od wjazdu po prawej. Ja płaciłam 520 zł netto (i butto bo bez faktury). Najpierw budowlańcy narzekali że jej coś mało przywieźli a potem mi zostało jeszcze z 8 belek. Generalnie proste, impregnacja zanurzeniowa i chyba prawidłowo zrobiona bo te zostałe belki leżą na placu i cały czas spod śniegu wyziera zielone :D Tej firmy nie polecę jednak na kupowanie dachówki - duży rabat ale sprzedawca trochę roztrzepany i były problemy z terminami.

Golbud chciał 500 za kubik ale jak się okazało później na innej budowie mają dużo gorszą jakość.

Lalka mam dobrego kierownika budowy ale niestety opłacał go mój budowlaniec - ja zapłaciłam tylko za papiery końcowe tj. do odbioru.

Bardzo porządny, często bywał na budowie, wychwycił błędy konstrukcyjne, doradzał przy izolacjach.

Czupurek - jak przeżyliście przeprowadzkę? Ja mam jutro - już się boję :p

Na koty znalazłam sposób - walerianę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lalka - mój kierownik wziął 5 tys. za cały okres budowy (dwie raty - druga po zakończeniu)

mnie pasuje i wybrałam go świadomie bo, mieszka na osiedlu (więc jest codziennie), mocno angażuje się również w sprawy komietu osiedlowego (sami zbroiliśmy teren) więc dużo załatwiamy we własnym, osiedlowym gronie.

jak pracuje na zewnątrz - nie wiem, ale napewno nie ma zbyt wiele czasu.

 

księgowa - przeżyliśmy spokojnie, bo drobne rzeczy (np kartony) zaczęliśmy wywozić systematycznie na budowę już miesiąc wcześniej, wczoraj poszly duże gabarytu, my jutro z bagażem podręcznym.

nie wiem jak będzie z ponownym zainstalowaniem się, bo mamy mln pudełek i pudełeczek.

 

audit - przebiegł bez problemu, moja komórka org. spisała się celująco, więc urywam się dzisiaj z pracy i lecę na mniasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...