Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

Na wiosnę chciałbym rozpocząć budowę w Dobrej.

 

Domek prosty 147m2, bez udziwnień, itp.

Technologia:

fundamenty: bloczki - bo nie mam ekipy z szalunkami

ściana: beton komórkowy + ocieplenie wełna

dach: dachówka cementowa

 

Czy Sznowni grupowicze są w posiadaniu namiarów na stosunkowo niedrogie ekipy budowlane i kierowników budowy, które mogą się podjąć realizacji budowy?

 

Będe wdzięczny za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie!

Jestem ze Szczecina, ale będę budował dom w okolicach Maszewa (cicho, las, nie kradną lusterek od samochodu itd., itd.).

 

Projekt Anna VI z biura Arex.

Teraz prąd i woda na działkę.

 

Przeczytałem (sic!) wszystkie Wasze posty od początku istnienia forum. Kawał historii! - dzieki temu trochę Was poznałem.

 

A więc dołączam!!!

 

Pozdrowienia

Roman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czupurek: Z Eneą to było tak: W styczniu złożyłam wniosek o wydanie warunków na przyłączenie do sieci. Po ca. 2 tyg. zamiast odpowiedzi dostałam kopię pisma do gminy z zapytaniem ZE o plan zagospodarowania terenu wraz z planem podziału działek wzdłuż drogi, przy której jest moja działka celem cyt. "racjonalnego planowania w zakresie rozbudowy istniejącej sieci 0,4 kV".

Gmina planu nie ma, bo jest biedna, przy drodze jest może z 6-7 niezabudowanych działek i tyle samo istniejących domów, a jak się wczoraj dowiedziałam, gmina nie planuje ani podziału gruntów, ani większych inwestycji poza bud. jednorodzinnym.

 

Skądinąd wiem od sąsiada (ok. 150m od nas), że ZE nie pozwolił mu podłączyć się do słupa, tylko musiał ciągnąć linię od stacji trafo (kosztowało!). Podejrzewam, że może będą chcieli pociągnąć tę linię dalej do nas, szczególnie, że w piśmie wymienione są działki począwszy od następnej za sąsiadem (uff, skomplikowane :roll: ). Spróbuję się wywiedzieć, co zamierzają.

 

Jeszcze jedno pytanie: Warto do wykonania przyłącza brać kogoś spoza ZE? Mam poleconego, miejscowego elektryka, a słyszałam, że wychodzi finansowo korzystniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie: Warto do wykonania przyłącza brać kogoś spoza ZE? Mam poleconego, miejscowego elektryka, a słyszałam, że wychodzi finansowo korzystniej.

 

no to faktycznie pogmatwane, będzie tak jak u nas czyli zbrojenie zrobiliśmy my inwestorzy. jedno co dobre to, że teraz energet. musi partycypować w kosztach (w praktyce daje np trafo, kabel).

 

jeżeli chodzi o towje pyt. to jak taniej weź swojego ale wypytaj czy ma kontakt z energetyką i wymuś żeby on wzystko pozałatwiał - będzie szybciej i nie trzeba biegać od biurka do biurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...