Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

ENEA

Moja historia z enea była taka:

Wystawiono nam warunki budowy przyłącza takie, że musieliśmy prowadzić kabel z trafo odległaj od naszej działki o ok 500m. Zrobiliśmy projekt, zapłaciliśmy niemałe pieniadze za niego, bo wyszły dodatkowe rozmiary mapki. Złożyliśmy projekt do zatwierdzenia. Potem wszystko poszło na ZUD. Z tamtąd dostaliśmy odpowiedź, że zatwierdzą jeśli dostaniemy zgodę na przyłącze osoby na której działce stoi trafo. Niestety za żadne pieniadze ta osoba nie wyraziła zgody. ZUD powiedział, że inaczej nie można.

Wsiadłam w samochód, pojechałam do Enea, dowiedziałam się kto o tym decyduje i poszłam na rozmowę.

Okazało się, że "w tym przypadku" możemy przyłączyć się do słupa stojącego w odległości 20m od naszej działki. Wcześniej była mowa, że słup ma za mało mocy!! I już po tygodniu mieliśmy nowe warukni i nowy zatwierdzony projekt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich szczeciniakow i nie tylko

 

Po kilku dniach nieobecnosci pojawiam sie ponownie i to juz z projektem w reku - BABIE LATO czyli to co bedzie budowala Bikosa. Po pierwszym kartkowaniu watplwosci czy to byl wlasciwy wybor i zastanawianie sie co by tu jeszcze zmienic.

 

Kto poleci solidnego projektanta i do adaptacji projektu i do pocieszenia

Bikosa - swego czasu wspominalas o projektantce. Namiary mile widziane

 

Pozdr

Marsov1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, witam wszystkich z ranka. :p

jaki piękny dzień la, la, la

na budowie było wczoraj tłoczno, oj tłoczno bo i elektrycy i budowlaniec i tynkarze i nowa para forumowiczów też była.

tak tynkarze pieknie obsadzili narożniczki, dzięki tym wszystkim klejom wilgotność w domku wzrosła jak w palmiarni (chyba przeniosę kwiaty) no i dzisiaj ruszają pełną parą - trzymajcie kciuki żeby równo wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także witam z ranka,

Wiesz Teska przeanalizowaliśmy w domu dokładnie Irme - wszystko co potrzeba jest, szkoda tylko ze do garażu nie ma wejscia od ogrodu.

Ale wlasnie sie dowiedzielismy ze w naszym Tanowie wstrzymano wydawanie pozwolen na budowe do sierpnia, az zatwierdza nowy plan :(

A ja myslalam ze zime juz spedze w nowym domu.

Ale za to mamy duzo czasu na ogladanie projektow :wink:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ładny domek Czupurku (choć widziałem go tylko z zewnątrz). Jaka to dachówka?

 

A może inni forumowicze również podzielą się, jaką mają dachówkę i dlaczego taką wybrali, cena :wink: i inne takie bajery ?

 

My pierwotnie chcieliśmy Braasa, jednak teraz zaczynam rozważać również Creatona. Chętnie poczytam dyskusje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G&M - dzięki, mi też się podoba (i już czyba musi), przez ten tłum wyleciało mi z głowy żeby Was zaprosić do środka (trzeba było wtargnąć siłą jak gospodarz niemota), ale nic straconego - zapraszam jak tylko będzieci w pobliżu.

na dachu mam cementowy euronit - kolor ceglasty.

przyczyny wyboru:

- cementowa tańsza,

- firma - również cena przystępna,

- na forum zebrała dobre opinie

- po rabatach wyszła w cenie unibudu

- oczywiście ile rodzajów dachówek tyle opinii

- cena (z maja ubr) - dachówka pdst. 2,13 zł netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po urlopie. Ale się napisaliście :)

Ivette - gratulacje wielkie - pisz kobieto!

Nowym wszystkim - uroczy uśmiech :)

G&M - budujecie w Dobrej - mamy tam brygadę górali - tzw 7 krasnoludków. Nam robili tylko dach, kominy i ścianki działowe- ale polecamy! Znajomym budowali cały dom - są bardzo OK. Jak trzeba - podam numer.

Teska - ja się piszę na glinę - bo moc twórcza mnie wzięła po urlopie :) Anioły, donice, ramki do obrazów - tylko gdzie to wypalić... Moze znacie kogoś z piecem ceramicznym?

Maksiu - gratuluję tłuściocha!

Uważajcie kobiety - Damare czyta forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także witam z ranka,

Wiesz Teska przeanalizowaliśmy w domu dokładnie Irme - wszystko co potrzeba jest, szkoda tylko ze do garażu nie ma wejscia od ogrodu.

 

Takie zmiany nie wymagają, zadnych zmian w projekcie - po prostu pokazujesz paluszkiem i mówisz tutaj mają być drzwi i... będą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra nic się nie dzieje

no to powiem jestem dzisiaj solenizant, a jak ma się imieninki :p

oszukują mnie na święta, bo mimo urodzin od mikołaja dostaję jeden prezent :evil:

to może dzisiaj się rodzina postara

co bym chciała? hmmm dostałam już drabinę, wiertarko-wkrętarkę (naprawdę ostatnio dostaję takie prezenty) to teraz czas na jakąś fajną wyrzynareczkę (jak to się pisze?!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiu -

 

ja to wiem , ale garaz jest akurat tak umiejsowiony ze zadna sciana nie przylegalaby do ogrodu na mojej dzialce :)

Zmiany w projektach to moja specjalnosc - jaki projekt nie ogladam to cos zawsze bym zmienila .

Bo moje wymagania to - musi byc pralnia, spizarka no i pom.gospodarcze przy garazu z wejsciem od ogrodu - zebym nie pedzila z kosiarka i meblami ogodowymi wkolo domu.

Aha no i naslonecznienie musi byc duze salonu i dwoch pokoi dzieciecych a koszt budowy nie za duzy :lol:

Czy ktos zna projekt idealny dla mnie? :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRAPUSEK-

ULCIA I KRZYS-czas na decyzję? WIĘŹBA DACHOWA ??

 

Mam w moim projekcie trochę urozmaiceń i troszkę zmian,które z wykonawcą ustaliliśmy, ale konkrety...Wyceny więźby dach.: najdroższa 8100PLN netto

najtańsza 6400PLN netto

U pana Krzysztofa na Welleckiej 2 Mierzyn!!(I tam zamierzałem i tak kupić)

Transport oczywiście wliczony w cenę,proponuję by wpierw dać do wyceny inkognito projekty, a potem to już zdecydujemy co robimy!!

 

W poniedziałem spodziewajmy się ujemnej temp. zwłaszcza nocą-dziwne-w lutym?? :wink:

 

A dziś odwiedzę sprzedawców dachówek - no i może ktoś się zdecyduje na wspólne zakupy!!

A coś wiec może więcej o firmie ISOLACJE POLSKA Santocka 41

tak pytam bo ktoś ostatnio zachwalał atrakcyjność cenową tej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram ideę stworzenia "Księgi ludzi szczęśliwych". Tak mi po głowie chodzi... Skoro Redakcja nie chce zabrać za to DZIEŁO to można by zrobić tak: zrobić to prywatnie, pozyskać reklamodawców - bądź co bądź będziecie pisali z czego budujecie, jakie ogrzewanie etc, Murator też wykupi sobie reklamę za poważne pieniądze (jakiś rabacik - bo też będziemy o nim pisali. Autorezy postarają się o to, żeby było i "mięsko" czyli wyliczenia, ceny, materiały i beletrystyka, bo władających piórem jest wielu... Dla autorów tantiemy - toż to będzie bestseller!

Pani Grochola napisała książkę o budowaniu domu i jaka popularna się zrobiła??? I jak? dobry pomysł?

_________________

Joasia Jasia

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

http://www.naszdom.erb.pl

 

Powrót do góry

 

 

Redakcja

Moderator Forum

 

 

Dołączył: 29 Maj 2001

Posty: 348

 

Wysłany : 05 Lut 2004 12:33 Temat postu :

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Popieramy, ale mamy wątpliwości. A choćby takie, że prezentujemy domy w pewnym standardzie, który chcemy upowszechniać. Nie wszystkie domu Forumowiczów wpisują się w ten standard. Jeśli więc powstanie księga, to jako zwieńczenie żywotności i niezwykłości tego Forum, które tworzycie Wy.

 

Powrót do góry

 

 

tdxls

ELITA FORUM (min. 1000)

 

 

 

Dołączył: 21 Mar 2003

Posty: 1715

Skąd: Koluszki to jest to

Wysłany : 05 Lut 2004 14:04 Temat postu :

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Redakcja napisał:

Popieramy, ale mamy wątpliwości.

 

Droga Redakcjo mówisz jak panna młoda przed nocą poślubną - "chcę, ale się boję". Nas interesuje czy coś takiego powstanie pod waszą egidą, czy na razie nie chcecie w to wchodzić. Jak na razie widzę, że nie została podjęta decyzja.

A może tylko tak mi się wydaje?

Pozdrawiam

Leszek

_________________

Usmiechnij się nie tylko od święta

 

Powrót do góry

 

 

kodi_gdynia

ELITA FORUM (min. 1000)

 

 

 

Dołączył: 18 Lut 2002

Posty: 1745

Skąd: Miszewko, k. Gdyni

Wysłany : 05 Lut 2004 14:19 Temat postu :

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Droga Redakcjo - my rozumiemy, że preferujecie pewien styl i jakość budowania. Zwracam uwagę tylko, że księga ma być pewnym głosem czyli co i jak w Polsce się buduje. Ma być pewną wizytówką zarówno tych dobrych jak i złych rzeczy. Nie róbmy cenzury. Skoro Redakcja nie do końca się utożsamia się z pewnymi projektami - bo o to pewnie chodzi to niech to będzie zwieńczenie tego wspaniałego forum, które swoim zakresem tematycznym, wiedzą, liczbą osób jest niepowtarzalne chyba w skali kraju.

 

Pozdrawiam i ukłony

_________________

Mapa forumowiczów z grupy trójmiejskiej

http://www.zhr.pl/bolek/murator

fotogaleria - spotkanie forumowiczów 28_11_2003

http://republika.pl/wlowikowa_budowa/fullspot.html

forumowicze muratora czyli who is who

http://republika.pl/wlowikowa_budowa/forum.htm

 

Powrót do góry

 

 

Redakcja

Moderator Forum

 

 

Dołączył: 29 Maj 2001

Posty: 348

 

Wysłany : 05 Lut 2004 14:22 Temat postu :

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Spotkanie Forum będzie doskonałą okazją, by porozmawiać o tym bardzo ciekawym pomyśle. Pozdrawiamy

 

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...