Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

lalka - dzięki. zazdrościłam, że inni napisali, a ja nie mogę bo, już trochę czasu od decyzji minęło. Syn miał mi zrobić stronkę, żeby było piękniście jak u maksia i joasi i jasia lae ino jeszcze jej nima.

podpatrzyłam, że teska i jeszcze ktoś inny (nie pamiętam) streścił ze 3 lata, więc ruszyłam. teraz bedzie na bieżąco, może i jakieś zdjęcia się da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście coś takiego: ????

 

Z Sejmu VAT na materiały budowlane

Siedem procent z oświadczeniem

 

Posłowie z Komisji Finansów Publicznych wprowadzili 29 stycznia do ustawy o VAT poprawki, które pozwolą utrzymać 7-procentową stawkę VAT na materiały budowlane używane do budowy mieszkań, domów oraz przy remontach i modernizacjach.

 

 

Gdyby parlament przyjął ustawę z zaproponowanymi poprawkami, materiały budowlane można by było kupować z 7-procentowym VAT, składając przy zakupie oświadczenie, że zostaną zużyte na budowę, remont czy modernizację domu lub mieszkania.

 

Przyjęte przez Sejmową Komisję Finansów Publicznych poprawki mogą spowodować, że nie będzie potrzeby uchwalać ustawy o zwrocie VAT, z której korzyści dla podatnika byłyby bardzo ograniczone, a na dodatek mocno odsunięte w czasie.

 

Rząd dotychczas upierał się przy 22-procentowej stawce VAT na materiały budowlane, licząc zapewne na zwiększone wpływy do budżetu. Czy przy 7-procentowym VAT wpływy te byłyby rzeczywiście mniejsze? Producenci materiałów twierdzą, że nie. Ich zdaniem to podniesienie cen w związku z wyższym VAT spowoduje, że materiały kupi mniejsza grupa klientów.

 

- Rząd nie ma zamiaru zarabiać na VAT w budownictwie mieszkaniowym ani grosza więcej, aniżeli zarabia dzisiaj - deklarował w czerwcu 2002 wicepremier Marek Pol. Dziś posłowie opozycji zadają pytanie, jak tamta deklaracja ma się do obecnego stanowiska rządu. Głosowanie już wkrótce. KM

 

WSZYSTKIE SPOŁECZNE

 

Komisja Finansów Publicznych przyjęła też 29 stycznia poprawkę dotyczącą definicji budownictwa objętego programem społecznym (zgłoszoną przez posłankę Prawa i Sprawiedliwości Barbarę Marianowską).

 

Według tej definicji właściwie wszystkie powstające obecnie mieszkania oraz remonty i modernizacje można by objąć programem społecznym.

 

Zdefiniowanie budownictwa społecznego jest niezbędne, aby można było zastosować obniżoną stawkę VAT nie tylko na sprzedaż mieszkań i domów, lecz także na usługi, wyroby oraz materiały dla budownictwa mieszkaniowego objętego programem społecznym.

 

Źródło: Rzeczypospolita 2 luty 2004, dodatek Budownictwo i Nieruchomości, D3, link: http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/nieruchomosci_040202/nieruchomosci_a_2.html#6

 

księgowa: wiadomo Ci coś na ten temat???

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lalka-więźba proszę bardzo Krzysio Wellecka 2 możesz się powołać na mnie bo ja negociowałem cenę na zasadzie kupujemy 3Xwięźbę!

Ulcia z Krzysiem czeka na projekt,a jak TY powiesz,że od mariusza trio to będzie oki :wink: możemy tam się również spotkać.To się tyczy też Grapuska i Bikosy!Cena jak w DachStylu(530 i 560zl)ale sami się przyznali,że Krzyś ma Hi Quality!!

 

Czapurek-euronit s -kiedy to było???????????? :(

 

JoasiaJasia-prawdziwy góral -teraz chyba szaleje w Dobrej -tel.dom-018-3314117.Piotr

 

SP-a co do dachu faktycznie na Krakowskiej mają dobre podejście.

To może napisz coś więcej i jak zostałaś obsłużona ???????????

Jaką dachówkę wybrałaś????jakie rynny???jake raabaty???

Bo o ile pamiętam to miałaś etap zakończony na fundamentach???

Tzn.,żę kupilaś zawczasu dach, a to oznacza,że .................???

Chomikujemy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, o tych moich zakupach dachu to było tak dla porównania- ja go od grudnia chomikuję razem z okienkami połaciowymi. Ale cenę dostałam bdb.

Co do więźby to ponoć na nią jest już i tak vat 22% więc chyba nie muszę się spieszyć, bo znów bedę musiała negocjować przechowanie :roll: Co o tym myślisz???

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!

 

Dawno nie pisaliśmy ale codziennie jesteśmy z Wami śledząc nasze forum. Jak "mariusz r" wcześniej wspominał próbujemy zrobić wspólne zakupki. Nadal borykamy sie z ENEA. Czekamy na włączenie naszej sieci do infrastruktury, co pozwoli dopiero na wydanie warunków technicznych.

 

Szukamy osoby z rozległymi możliwościami w ENEA. Nam skończyły sie możliwości, cierpliwość i argumenty, a nerwy dają już znać o sobie.

Ponadto poszukujemy kontaktu do gości z samochodem cieżarowym wraz s HDS-em!

 

POZDRAWIAMY

 

"to kiedy wspólna impreza forumowiczów?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!

 

Szukamy osoby z rozległymi możliwościami w ENEA. Nam skończyły sie możliwości, cierpliwość i argumenty, a nerwy dają już znać o sobie.

Ponadto poszukujemy kontaktu do gości z samochodem cieżarowym wraz s HDS-em!

 

jak chcecie znajdę wam kogoś jak nie w enei to współpracującego, tylko nie jestem pewna czy obędzie się bez kasiorki. jak coś dajcie znać i dajcie jeszcze raz problem na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...