Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Siema 12 Marca moze byc piszemy sie tez a

i mam pytanie ktos mi wczesniej odpowiadal (chyba teksa ??? niewiem dokladnie jakos niezapisalem ) ze w dobrej za warunki przylacza kanalizacji płaci sie 900 i w cenie ma sie od nich ekipe ktora to przylacze robi

A nieprawda ?? ci zalegalizowani złodzieje skasowali mnie dzis 900 zł za 3 kartki papieru zgoda na przylacze i warunki niemoge czyste złodziejstwo w biały dzień. Pozdro pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce spotkania:1.Pizza Hutt lub 2.Pizzeryja New Yorker

1.pomieszczą loże wiele osób 2.mogę zarezerwować 1.piętro lokalu .Oba lokale na Wojska Polskiego!

Termin-byle zimą i w największy mróz,bo na wiosne to pewnikiem czasu zbraknie. :wink:

 

Pozdrawiam wszystkich i uciekam bo wertuje okna,dach,kotłownie i lodówkę bom ciut zgłodniał.he-he mariusz san

 

Bikosa - byle więźba była cięta zimą bo robali mniej,a kupisz wtedy gdy kupisz!

S.P.-IBF-ile dachóweczka Cię kosztowała?sztuka?

Ulcia i Krzyś-jutro dam znać co robimy z dachem i oknami!

MTT-baraczek prześlę zdjęcia wkrótce i cenę!

Ciao rebiata :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz- ja mogę kupić i teraz tylko, żeby mi ja przetrzymali do maja/czerwca :( A jakich okienek szukasz?? "stacjonarnych" czy połaciowych?? może coś podpowiem..

Co do spotkania- ja bardzo chętnie się piszę tylko co ja zrobię z przyczepionym do cycka Antkiem??Czarno to widzę :(

Kolorowych snów życzę.

Ja tez buliłam 900 za kanalizę w Dobrej :evil: - nic mi nie obiecywali ale ciągle mam nadzieję :-?

MTT- dajcie znać jak stoicie z ENEA? (mam nadzieje, że ruszaci :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helo Wszystkim :D

 

Mariusz piszę sie na więźbe od pana Krzysia i na spotkanko,daj znac odnosnie blizszego terminu.. Okan stacjonarne jade w czw ogladac,wiec moze Ci cos podszepne :)

 

Teska czy dostalas wiadomosc ode mnie na priva??

 

Czy zaczynajac kombinacje alpejskie z budową braliscie kosztorysanta??

Czy to pomocna persona,czy zbedny wydatek?? jakies rozeznanie juz mam na rynku,czy taki kosztorys mi bardziej pomoze?? za kosztorys budowlanki poddassza chca 400zl..duzo??

Gdyby ktos cos wiedzial bardzo prosze o info..

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lalka!(ale fajny nick!)

 

Wg mojej wiedzy kosztorys dla domu jednorodzinnego kosztuje ok. 500 zł.

Jedni płacą i mówią, że warto - inni z kolei twierdzą, że to zbędny wydatek "dla bogatych".

Ja zleciłem wykonanie kosztorysu - 450 zł. Wkrótce okaże się, czy to się opłacało.

 

Z zainteresowaniem czekam na zdanie innych użytkowników forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z enea stoie jak wryty w miejscu he he podobno dzis wyslali mi warunki przylacza ale gosc mi przeczytal kilka zdan przez tel i z tego co mi sie wydaje bedzie jazda :evil: bo juz sami niewiedza co wymyslic niewiem mysla ze ktos sie niedoinformuje :roll: niedoczyta tylko jak glab :roll: bedzie chodzil i placil im ich wybujale koszty stawki itd.

 

Mam pytanie ktos pisal ze jest jakis nadzor na zakladami moze sie odezwac ten ktos sorry ale niepamietam kto to napisal korcze wogole to duzo za duzo przeczyalem zawczesniej :).

 

Co do spotkania to wydaje mi sie ze pizza hut bedzie za mala tam jest dosyc ciasno i co pol lokalu zajmiemy i bedziemy biegac miedzy stolikami ??

 

No i dalej poszukuje kontenerka na dzialke do postawienia na czas budowania. Siema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman dzieki ,Twoj tez fajny :p

no własnie ,za caly dom 450zl...a ode mnie chca za głupie poddasze 400zl..i to tylko budowlanka ..bez instalacji.. to chyba ciut za duzo..

 

architekt za projekt wziela 5600zl..to prawie tez jak za dom..

 

Czy nie ma podzialu na częsci..za dom 100% za poddasze 50%..?? :cry:

Rozbój w biały dzień!! :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze co do kosztorysu placilem 244 z vat ale kupowalem razem z projektem uwazam ze warto jest przynajmniej jakis poglad i rozlozenie tego na czasci pierwsze niewiem jak wasz ale moj kosztorys ma wiecej kartek niz projekt. Przeciez nie kazdy odrazu umie budowac i kazda taka wiedza sie przydaje procentuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teska wielkie dzieki :D

 

MTT zgadzam sie ze pomaga ..ale widzisz 244 za caly dom,to nie 400 za sam strych.. :-? Moja arch proponowala kosztorys przy projekcie,ale kwota tez kolo 500zl była..

 

A mówia ze to projektanci sie cenia...

:lol:

Musze poszukac innego kosztorysanta..

Z tego co wiem,to trzeba sie wczytac w projekt i wklepac dane do kompa,a wycenka sama wychodzi..sa jakies bazy danych...ale to moga byc tylko plotki :oops:

 

Pozdrawiam ..i dziekuje za info :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lalka! :D

 

Samodzielne wykonanie kosztorysu dla osób z poza branży (czyli dla większości z nas - dopiero uczymy się wszystkiego o budowaniu) wydaje sie być zbyt ryzykowne.

Wyliczenia moga byc niekompletne, a ceny np. robocizny nie odzwierciedlać cen na danym rynku (np. warszawka jest na ogół droższa niż "reszta kraju", czyli np. my ......... itd., itd.).

 

Do jednego z Muratorów dołączono CD z kalkulatorami do obliczeń ilości cegiel, dachówek, farb, rynien i innych pożytecznych rzeczy. Każdy z nas pewnie (wcześniej lub później) potrafił by to zrobić, ale czas na to poświęcony i "prawdziwość" wyliczeń może być daleka od prawdy. Zatem, wg mnie, warto zlecić wykonanie kosztorysu doświadczonemu inspektorowi nadzoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...