Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Również witamy wszystkich już w środę!

 

Właśnie prześledziłam do końca info forumowe, spóźniony dziennik Czupurka, dziennik Ivett i Babie Lato Bikosy. Dziewczyny jestem pod wrażeniem. Super! Trzymajcie tak dalej. Niesamowita lektura. Mam nadzieję, że i ja doczekam tej doniosłej chwili i chwycę za pióro.

 

Bardzo cieszymy się, że propozycja zorganizowania wspólnej forumowej biesiady spotkała się z ogólną aprobatą.

Jakże to miłe, że brać forumowa w ostatnim czasie obficie zasila swoje szeregi. Oby tak dalej. Im nas więcej tym lepiej, bowiem w jedności siła.

 

Pozdrowionka! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teska wielkie dzieki :D

 

MTT zgadzam sie ze pomaga ..ale widzisz 244 za caly dom,to nie 400 za sam strych.. :-? Moja arch proponowala kosztorys przy projekcie,ale kwota tez kolo 500zl była..

 

A mówia ze to projektanci sie cenia...

:lol:

Musze poszukac innego kosztorysanta..

Z tego co wiem,to trzeba sie wczytac w projekt i wklepac dane do kompa,a wycenka sama wychodzi..sa jakies bazy danych...ale to moga byc tylko plotki :oops:

 

Pozdrawiam ..i dziekuje za info :D

 

lalka - ja jestem kosztorysantem branzy budowlanej na Politechnice Szczecińskiej - 250 zl to zaplacisz za gotowy kosztorys do powtarzalnego projektu domu - jesli chcesz robic kosztorys do wlasnego domu na podstawie projektu to niestety prawda jest ze zaplacisz duzo wiecej.

I to nie prawda ze tylko sie wczytujesz i wycena sama wychodzi - bowiem z projektu musisz zliczyc dokladnie ilosci poszczegolnych robot - wiec musisz znac sie na przedmiarowaniu. Potem to wklepujesz w kompa - ale wg. istniejacych katalogow na ktorych tez musisz sie znac. Nastepnie wprowadzac ceny - ale tez musisz wiedziec jak itd, itd.

Np. ja za zrobienie szczegółowego kosztorysu całego domku jednorodzinnego ,w zależności od kubatury biorę około 500-1000zl.

Sporządzam go na odpowiednim programie do kosztorysowania , w kosztorysie tym sa normy robocizny, materiałów - jak i ceny ( na poszczególny region). Normy na sporządzenie jakiejs roboty sa z góry założone w katalogach kosztorysowych - a cena wychodzi za m2 np. postawienia ściany jak i za całość twoich ścian .

Równierz jest zestawienie robocizny, materiałów i sprzętu - więc wiadomo ile czego na Twoj dom pojdzie.

Ale jesli ktos kupil gotowy projekt w biurze projektowym to napewno jest taniej kupic od nich kosztorys ( jesli maja) niz zlecac kosztorysantowi.

 

Pozdrawiam

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D :D Witam wszystkich pourlopowo i poferiowo :D :D :D

Ale było fajowo, chociaż trzeba wrócić do robotki. Co tam, dziiaj robię sobie pourlopowy rekonesans i odczytam forum z całego tygodnia. Robotka poczeka a z forum grzech nie być na bieżąco.

 

Uprzejmie donoszę że poszukiwania działeczki są w toku, w stanie ćwierćzaawansowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dużo zawsze się dzieje popołudniu na forum, że nawet nie zdążyłam się rpzywitać.

więc

witam wzystkich z rana :p jak to, szło? jeszcze 2 budziki i weekend

 

ogłaszam wszem i wobec

TYNECZKI ZROBIONE I ODEBRANE :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

równiutkie, starannie zrobione, posprzątane po robocie, istne cudo, a ekipa godna polecenia (ukłony dla Joasi i Jasia).

i udało się płaciłam 17 zł z papierami

 

ponoć są jakieś normy równości tzn. na 2 m może być nierówność na 2-3 mm w 2 pkt - prawda to?

 

u mnie wyszło na szczęście gładkie lotnisko, a że było wysoko (3,5 m) musieli obrabiać jednocześnie z góry i z dołu.

 

w dwóch, trzech miejscach pod stropem właśnie lekutko im wyszło (nie wyszło) zgodnie z w.w normami (hi, hi) ale za to opuścili cenę.

 

naprawdę chłopaki super - pracowali całe 4 dni i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lalka - ja jestem kosztorysantem branzy budowlanej na Politechnice Szczecińskiej - 250 zl to zaplacisz za gotowy kosztorys do powtarzalnego projektu domu - jesli chcesz robic kosztorys do wlasnego domu na podstawie projektu to niestety prawda jest ze zaplacisz duzo wiecej.

I to nie prawda ze tylko sie wczytujesz i wycena sama wychodzi - bowiem z projektu musisz zliczyc dokladnie ilosci poszczegolnych robot - wiec musisz znac sie na przedmiarowaniu. Potem to wklepujesz w kompa - ale wg. istniejacych katalogow na ktorych tez musisz sie znac. Nastepnie wprowadzac ceny - ale tez musisz wiedziec jak itd, itd.

Np. ja za zrobienie szczegółowego kosztorysu całego domku jednorodzinnego ,w zależności od kubatury biorę około 500-1000zl.

Sporządzam go na odpowiednim programie do kosztorysowania , w kosztorysie tym sa normy robocizny, materiałów - jak i ceny ( na poszczególny region). Normy na sporządzenie jakiejs roboty sa z góry założone w katalogach kosztorysowych - a cena wychodzi za m2 np. postawienia ściany jak i za całość twoich ścian .

Równierz jest zestawienie robocizny, materiałów i sprzętu - więc wiadomo ile czego na Twoj dom pojdzie.

Ale jesli ktos kupil gotowy projekt w biurze projektowym to napewno jest taniej kupic od nich kosztorys ( jesli maja) niz zlecac kosztorysantowi.

[/b]

 

...i który w przypadku budowy domu systemem gospodarczym ma tylko charakter orientacyjny. Bo z powodu silnej konkurencji na rynku budowlanym rzeczywiste ceny za materiały i usługi mocno się różnią od katalogowych. Szczególnie widać to w przypadku robocizny - ja np.: z mety dziękuje wykonawcy jak zaczyna wyliczać metry, roboczogodziny, itp.. Mnie interesuje zawsze cena wykonania kompletnej usługi bez względu na cokolwiek.

 

Do mojego projektu dołączony był kosztorys (standardowy z Normy albo Komy), w którym okna były policzone w m2, a robocizna i praca urządzeń w postaci procentowego narzutu na koszt materiałów. W sumie kosztorys z rzeczywistością rozjechał mi sie o ponad 100 tys.

 

PS. Nie kwestionuję zasadności robienia kosztorysów - są niezbędne przed rozpoczęciem budowy - dla inwestora (bo trzeba wiedzieć na co się porywamy - żeby potem nie mieszkać 10 lat w nieotynkowanym domu ;)) i dla banku (żeby nie zapożyczać się bez sensu, ale żeby transze wystarczyły na zamknięcie etapów). Zwracam tylko uwagę, na dużą trudność w zrobieniu rzetelnego kosztorysu. Ja np.: poświęcilem temu sporo czasu, cały czas go aktualizowałem, a i tak przejechałem się na stanie surowym o parę tysięcy (kilka procent).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesze o tynkach - oczywiście cały czas im dyskretnie przypominałam, że teraz to wszystkie info idzie na forum, więc niech się starają i się starali.

a przy odbiorze, latałam ze znajomym bite 2 godz (a co!) po ścianach z poziomicą i sprawdziłam każdy kawałek ścian we wszystkich kierunkach.

umęczyłam się ale byłam z siebie dumna :p

 

c.o. - niestety radość przesłaniają mi koszty instalacji (bez robocizny). wczoraj zadzwonił pan projektant (wcześniej mówił, że znajdzie mi ekstra ofertę) i proponował hurtownię gdzie mam zostawić ponad 25 tys.. zgroza, im dalej tym drożej :cry: co ja tam mam eletrownię, że muszę tyle płacić?!

 

więc szukam dalej, na tapecie 2 kolejnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogłaszam wszem i wobec

TYNECZKI ZROBIONE I ODEBRANE :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

równiutkie, starannie zrobione, posprzątane po robocie, istne cudo, a ekipa godna polecenia (ukłony dla Joasi i Jasia).

i udało się płaciłam 17 zł z papierami

 

ponoć są jakieś normy równości tzn. na 2 m może być nierówność na 2-3 mm w 2 pkt - prawda to?

 

Normy normami, a naprawdę liczą się dwie rzeczy:

1. Wygląd - żeby po pomalowaniu i zamontowaniu oświetlenia nie było widać jakiś plam, zadziorów, rys, itp....

2. Równość płaszczyzn - to ci wyjdzie przy meblowaniu, osadzaniu drzwi, kaflowaniu, itp. Robiąc np.: regał na wymiar wnęki może wyjść, że odległość u podłogi jest o 1 cm inna niż u sufitu.

 

No ale tego nawet najlepsza ekpa się nie ustrzeże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c.o. - niestety radość przesłaniają mi koszty instalacji (bez robocizny). wczoraj zadzwonił pan projektant (wcześniej mówił, że znajdzie mi ekstra ofertę) i proponował hurtownię gdzie mam zostawić ponad 25 tys.. zgroza, im dalej tym drożej :cry: co ja tam mam eletrownię, że muszę tyle płacić?!

 

A co on tam wyliczył ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normy normami, a naprawdę liczą się dwie rzeczy:

1. Wygląd - żeby po pomalowaniu i zamontowaniu oświetlenia nie było widać jakiś plam, zadziorów, rys, itp....

2. Równość płaszczyzn - to ci wyjdzie przy meblowaniu, osadzaniu drzwi, kaflowaniu, itp. Robiąc np.: regał na wymiar wnęki może wyjść, że odległość u podłogi jest o 1 cm inna niż u sufitu.

 

No ale tego nawet najlepsza ekpa się nie ustrzeże :)

 

Jasiu ależ ty wszystko tak do ziemi zaraz. Narazie jest ok (100xkażda ściana w każdym kierunku - nawet na skos)

po prostu jest pięęęęęęęęęęęknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co on tam wyliczył ?

 

i to jest dobre pytanie. nie wiem, będę wiedzieć jutro jak się z nim zobaczę. wstępnie jak cena krążyła koło 18 tys. to było:

- piec vitopend 100

- zasobnik acv 105 l

- rura do podłogówki ca 600 m

- pompa łądująca i cyrkulacyjna

- naczynie zabezp zbiornik

- zawor mieszający cwu

- siłowniki, termostaty, szafka

- styropian + taśma dylatacyjna

- wkład kominowy

 

tera ponoć lepszy zasobnik, zapomniana pogodówka etc., a i zapomniałam powiedzieć, że dali mi całe 5%! rabatu, a jak - za to, że wpłacę gotówką.

tak to jest jak widzą babę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...