Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Czupurku jedna poprawka, na którą musiałam mieć zgodę projektanta to wymiana okna balkonowego na zwykłe (ale zgodę tę uzyskałam w 15min, dzięki technice czyli fax)

Pozotałe zmiany to takie nasze ulepszenia typu: Wc na spiżarnię i tu na innej ścianie daliśmy drzwi, schody drewniane na schody z betonu (mam lęk przestrzeni), krótsza ściana miedzy kuchnią a jadalnią po to aby tam się zmieścił barek. Czyli bardziej takie kosmetyczne zmiany.

Lalka mój mąż mi cały czas powtarza, że to mam się dobrze czuć w swoim domu, a nie stresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem every body!! :D

 

Ulcia i Krzyś-musimy wybać dzień do zakupu dachówki!!(czemu nie bierzesz folii?)

 

SP-to jaką cenę otrzymałaś na IBF????

 

G&M-polecasz to co się reklamuje!!A ja chyba się skuszę na BROETJE,dlatego,że mój instalator dostał lepsze ceny ode mnie i jest to kocioł który mnie satysfakcjonuje!!(a w kwietniu Firma Broetje reklamować się b ędzie razem z Mercedesem!!!mam to co prawda w nosie--ale) :wink:

 

Bikosa-interesuje mnie 6 sztuk okien Fakro w tym dwa kolankowe.

3x94/140;2x94/140/60(stałe);1x78/140.z mikrowent.typ ftp-v

 

Lalka-co do okien to złożyłem(bardziej kobitka)zapytania w Mierzynie i Gryfinie ale to już Ona nadzoruje!A co masz ciekawego?Aaa więźba u Krzysia?? zamawiaj w/g zasady cena jak na 3 dachy bo tak ustaliłem z nim i przypomnij mu o tym lub razem podjedziemy.

Co się tyczy kosztorysanta(ów)-brałem wyceny na wszystko A-Z.Po pierwszej kalkulacji osiwiałem z przerażenia bo cena była kosmiczna(Księgowa).Za drugim razem było już lepiej(precyzyjniej).Dla mnie osoby z małym doświadczeniem bud. dało to pewien wachlarz cenowy przy wszelkich negocjacjach oraz pozwolio przekalkulować wiele istotnych spraw.

Zawsze robocizna podawana jest b.niska(takie są dane), a ceny na materiały bez rabatów.W moim przypadku kosztorys ,uwzględniając obecne podwyżki okazał się aktualny i każdy zakup poniżej ceny z kalkulacji daje super satysfakcję.Nie mniej pojawia się czesto wiele nieoczekiwanych wydatków o kórych nam się nawet nie śni i o tym nigdzie nie przeczytamy i nikt nam tego nie przewidzi.Zapłaciłem prawie 1100zł. (sporządzało go pare osób).Dla mnie istotne też było to,że kosztorys który otrzymałem (ofertowy i ślepy)zawierała zestawienia materiałow i wszystkich dodatków co niezmiernie pomaga mi do dzis! uff

Przy moim indywidualnym projekcie uważam,że się przydaje. :wink:

 

RomanW-wystarczy (miast królestwa) jak zajrzysz stronę wcześniej tam

podałem namiar na prawdziwych górali!(Piotr)teraz są w Dobrej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajta wieczorową porą....... :lol: :lol:

 

 

 

a ja mam prawie kominek skonczony.....lalalalal....i nawet nawet wygląda...hihih tylko stare złoto cos nie wyszło...ale co tam jak mówi Joasia Jasi...wyluzowałam :lol:

 

 

didi - ja po prostu wziełam wzornik i tak : to to to i koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz- najlepsza oferta na okna fakro- 23% od ceny katalogowej to Serwis Dach (przynajmniej w listopadzie tak bylo) Czy mógłbys wspomnieć o jeszcze jednej zbłąkanej duszyczce jeśli chodzi owięźbę?? tylko, że ja bedę kupowała za jakies 2-3miesiące??

Aha- jesli chodzi o rynny to ja mam RR (Rautarukki...blebleble cos tam)- przy zakupie dachu dostałam je w cenie Nicol/canion; piekne, ciemnoczerwone pod kolorek dachu o obróbki kominiarskiej :D

Teska- to mówisz, że kominek jeszcze piękniejszy?!!

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laura-ms-a po co podwyższać i jakim materiałem jeśli już mogę zapytać?

Co to da takie nawożenie?

Po mojemu to ok.70 wywrotek piachu zasypowego po 130zł/kamaz

Casami ziemię urobkową można kupić po 40 zł/kamaz

 

Roman W-na szczęście Broetje jest niemiecki nie jak Dajmler-Chrysler!!

Bims ul.Cukrowa 12.1p-P.Krzysztof.W każdej opcji!

Idź z zaufanym instalatorem dostaniesz lepszą cenę(raczej on)

Co się tyczy górali-widziałem co potrafią-szkoda,że byli zajęci :(

 

Bikosa-więzba-no problemo!Ja też dostałem 23% upustu.(tydzień temu)

 

Szukam partnera do okien!!!!! w celu wspólnych zakupów!!! mariuszsan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich cieplutko. :p

 

coraz trudniej zwlec mi się z łóżka świtem i doba ma zdecydowanie za mało godzin.

 

kiedy ta zima sobie pójdzie? boję się że tynki szlag trafi. jeżdżę codziennie i im palę w piecu może to coś da

 

wczoraj trochę sprzątałam po wykonawcach i wiecie co? niewiarygodne ale od zmiotki i szufelki zrobiły mi się odciski na rękach, taka delikatna ze mnie materia.

 

Doris łazienki mi się podobają, z czego ty masz tą wannę za tak rewelacyjną cenę?

 

życzę miłego dnia :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...