Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Moje prace przygotowawcze związane z rozpoczęciem budowy nabierają coraz większego tempa, w zasadzie to czekam teraz tylko na dwie rzeczy, uprawomocnienie sie pozwolenia na budowę (na szczęście nie ma mnie kto oprotestować, bo moim sąsiadem jest: 1. gmina, 2. ktoś bliżej nie ustalony, bo tam tylko krzaki i paciepia, 3 ja sam (druga działeczka, lokata kapitału)), i druga sprawa czekam na oficjalne zezwolenie z wodociagow na wykonanie prac związanych z podłączeniem wody, przyłącze elektrycznie to sprawa wtórna w tym momencie. Okazało się że z tą wodą to nie takie proste, musze przekopać się pod niewielką drogą, jakies 3,5-4 metry asfaltu, 3-4 samochody na godzine, ale nie ma tak łatwo, po pierwsze projekt organizacji ruchu na czas wykonywania przekopu (afaltu nie ruszam, kopie pod nim), oczywiście uzgodniony z policją i zarządcą drogi, wiosek o zajecia pasa drogowego, pewnie z tydzien zanim ktos wyda decyzje, no i oczywiście za wszystko trzeba zapłacić. Ale nic to, myśle ze za dwa tygodnie ruszę z budową.

 

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: maksiu dnia 2003-03-26 08:36 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Joasia Jasia Or Jasiu:

napiszcie mi parę słów odnośnie Thomas Beton, jakie fatycznie ponosi sie koszty, oprócz owych 173,60 za m3 B20, ile kosztuje pompa, czy za gruchę się płaci, poprostu wszystko co wychodzi w trakcie

z gory dzieki

maksiu

ps. widziałem zdjęcia z batonowania stropu, jesli mogę coś zasugerować to robicie troche tendencyjne ujęcia waszego domu, gdyby nie ta piekarnia za plecami, to nigdy bym go nie znalazł, zwłaszcza że między wami a drogą stoi jeszcze jeden dom, ale to tylko taka dygresja :smile:

 

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: maksiu dnia 2003-03-26 10:29 ]</font>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu. Przed soba mam dowód zapłaty z Thomas Beton. Za 20 m3 B20 i pompę na budowie od 10.30 do 14.30 (kierowca-operator spał sobie w oczekiwaniu na resztkę betonku - bo zabrakło metra oczywiście) zapłaciłam 3775 zł z vat - fakturka przyjdzie pocztą. Mam podniesioną cenę za beton (ale w tym już jest pompa - duża) do 188,75 zł z vat za 1 m3.

 

Fotki - a jak mam fotografować? czasem z drogi - czasem z tzw "ogródka" - czyli piekarnia w tle.

A na razie nowy dzialik: http://www.naszdom.erb.pl/index.htm?page=40&beg=6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joasia Jasia: z foto chodziło mi o to żebyście pokazali okolice waszego domu, oczywiscie nie na każdym zdjęciu, bo to jasne że dom najważniejszy... ale raz na jakis czas przydalo by sie pokazać że macie sąsiadów :smile:))

ps. jeśli chodzi o rzeźbe to podzielam pogląd Staska, ze jest niezla :smile:

 

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: maksiu dnia 2003-03-26 11:18 ]</font>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joasia Jasia: działacie szybciej niż myśl :smile: widoczki są śliczne, a ja sie tylko upewniłem że byłem jednak na waszej budowie, a nie u kogoś innego, bo jak się zapytałem jednego z waszych robotników czy jest Pan Jarek (of course chodziło o Jasia), to zapytał się: kto???????, no wlaściciel, eeee niee to nie ma... :smile:

bedziecie mieli wjazd od strony płotu z piekarnią, czy za tym domem ktory stoi między wami, a drogą asfaltową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu - wjeżdzamy od drogi z przy piekarni. Z sąsiadem (tym od ulicy) troszkę ciężko się rozmawia - ale to wątek do psychologa dyżurnego (jest taki dział na forum..). Poszerzamy sobie drogę o chodniczek i mamy nowych sąsiadów - których znamy z tego że są:

1. młodzi

2. pracowici

3. sympatyczni

4. zapaleni

5. dzieciaci

a nie:

1. (...)

2. (...)

3. (...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ogrodzenie bym jej nie dał.

 

W środku to zwyczajna cegła dziurawka (tylko taka ciemna jakoś) z trzema ściankami (szczytowa i jedna boczna) szkliwionymi. Ozdobna do wnetrza się nadaje, ale na zewnątrz bym nie dawał. Jak się obtłucze szkliwo to jest zwyczajna (porowata) cegła, a po kilku cyklach nasiąkania i mrożenia pewno zaczęłaby się kruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...