Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

No ładnie!

Joasiu - co Ty wszystkie moje tajemnice zdradzasz? A ja do Ciebie zaufanko miałam i w tej Pizzachód te oblucje........

 

No dobra - było superancko! Aż mnie żeberka od śmiechu bolą :D :D

 

Dobrzykowice to fajnie tańczy :D

 

Ivonesca - pozdrawiam - inaczej sobie Ciebie wyobrażałam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Jestem na etapie wyboru okien i drzwi. Zdradźcie proszę, gdzie kupiliście swoje. Czy ktoś robi żaluzje zewnętrzne czy ogranicza się tylko do szyb antytłukących się z bolcami antywyważeniowymi - za i przeciw mile widziane.

 

G&M! :D

Rolety zewnętrzne chowane nad oknem wymagają, jak mnie poinformowano, podwyższenia budynku (sic!). Jest to jednak, moim zdaniem jedyna, w miarę dobra, metoda zabezpieczenia budynku. Przy zamkniętych oknach wyniesienie sprzetu RTV i innych rzeczy przez okno na poddaszu lub okno garażowe jest trochę utrudnione. Takie rolety dobrze chronia też przed słońcem. Można zamontowac do nich automatykę, sterowanie pilotem i inne "gadżety".

 

Z kolei rolety montowane na zewnątrz okien (nie chowane we wnękę nad oknem) wyglądają niezbyt atrakcyjnie i zabieraja trochę światła od góry okna.

Podobnie, przy kilku oknach i dużym oknie balkonowym, dodatkowy wydatek na szyby antywłamaniowe wydaje się niepotrzebnym kosztem. Nie przekonuje mnie, że te szyby coś chronią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc123
Jestem na etapie wyboru okien i drzwi. Zdradźcie proszę, gdzie kupiliście swoje.

 

Co do szyb antyW - całkowicie popieram zdanie RomanaW (nie mylić ;))

Nasze okna - ADPOL (przedstawiciel Partners - pasaż A-Z I p.)

Nasze drzwi - zamówione u stolarza wg naszego wzoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Bardzo cieszymy się ze wyjazd do stolicy się udał. Gratulacje przedstawicielom naszej grupy za pozostawienie fantastycznych wrażeń.

 

Co do kwestii rolet zew. My również przerabialiśmy ten temat (chcieliśmy chowane w mur jak i ze sterowaniem). Pomysł odpadł, gdyż nasz domek posiada wykusze ( okienka skrajne mają szerokość 40 cm i w tym wariancie rolety odpadają ). Na nasze wszystkie okna byłby to koszt około 8 tys zł (sam silniczek na okienko to 450 zł, ponadto sterowanie do okienka to następne 200 zł). Oferta chyba najlepsza z firmy z ul. Dąbrowskiego - polecemy zainteresowanym.

Ponadto mamy znajomych z firm ubezpieczeniowych i okazuje się,że generalnie wypłaty odszkodowań tytułem włamań jak i kradzieży to odszkodowania wypłacane posiadaczom rolet zew. W związku z tym można przypuszczać, że nie spełniają one do końca wymogów bezpieczeństwa.

Będąc w firmie, która instaluje rolety dostaliśmy wzory poszczególnych listewek rolet i wbrew pozorom jest to dość delikatne.

Ostatecznie zamontowanie zwykłych elementów antywyważeniowych, szyba tradycyjna PII i instalacja alarmowa z dość dobrymi czujkami (koszt alarmu około 2 tys zł) jak i dla pełnego bezpieczeństwa monitoring firmy SECURITAS (koszt obsługi to 122 zł za miesiąc) to chyba bezpieczniej i taniej niż koszt rolet zew.

Rolety zew. są zapewne dobrą osłoną przed słońcem, ale zaciągając je mamy prawie ciemno w pomieszczeniu. Jeśli chodzi o samo zaciemnienie to wystarczą zwykłe rolety wew.

Decyzja należy do WAS. My przedstawiliśmy swoja interpretację.

 

 

SERDECZNIE POZDRAWIAMY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Ja w temacie rolet lub szyb antywłamaniowych. Co do rolet to zdaniem policji są to elementy budynku, które z daleka świadczą o obecności lub nieobecności w domu. Co do ich trwałości lub jak kto woli antywłamaniowości to bzdura. Można przy pomocy byle jakiej szlifierki lub wyrzynarki akumulatorowej wejść przez nie do domu ( info od sprzedawcy po cichu na zapleczu, połączone z pokazem, wejście do domu 1,30 min). Drugie rozwiązanie ma równiez wady, do każdego okna trzeba podejść z workiem piasku we dwie osoby i wchodzi się razem z taflą szyby do domu. Jednak w drugim przypadku nie widac czy ktoś jest czy go nie ma i nie wiadomo jakie kto ma szyby, więc jak sie nadarzy przypadkowy amator naszej własności to się zdziwi i zasygnalizuje, że próbował bez naszej wiedzy wejść. Jak złodziej widzi rolety to może od razu przyjść z odpowiednimi narzędziami. Zdaniem policji najlepszym rozwiazaniem jest szyba antywłamaniowa, alarm , pies i dobry sasiad. Tak naprawdę nie ma zlotego srodka na upartego złodzieja zawodowca.

pozdrawiam i spijcie spokojnie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Mar35. Rolety zasunięte zazwyczaj świdczą o tym, że nikogo nie ma w domu. Co gorsza, jak ktos niepowołany już sie tam dostanie to nie widać, że buszuje. Funkcji antywłamaniwości nie spełniają- są bardzo delikatne (chyba, że te miałam do takich szczęście). Co do ciemności- w kraajch europy południowej rolety są bardzo popularne-podobnie jak okiennice- i spełnia to swoją rolę doskonale. U nas chyba potrzebujemy trochę więcej światła w domach. Ja miałam chrapke na okiennice- raczej jako ozdobę. ale cena zbyt wysoka :(

co do okienek- ja podobnie jak S.P i Teska M&S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy rolety w naszym mieszkaniu choć to 3 piętro, ale są bezbłedne przy ochronie od porannego słońca (okna od wschodu), upału latem, chłodu zimą i wszelkich hałasów. Nie wyobrażamy sobie naszego domku bez rolet bez wględu na koszty. I chyba dają większe zabezpieczenie, bo trzeba troche hałasu, by je sforsować. A za roletką może być jeszcze szyba antywłamaniowa.

 

gratulacje dla forumowiczów-podróżników

my zrekompensowaliśmy to sobie koncertem Starego Dobrego Małżeństwa (w końcu my też stare dobre :wink: ) było bosko

 

Wystąp do raportu ten, który zamawiał taką pogode (w prognozach na weekend śnieg :x )

 

pozdrawiamy

 

A co tam w sprawie marcowej biesiady :-? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc123

mar35, aż przetarłem oczy :lol:

pozdrawiam ;)

 

bikosa, masz jakieś rozeznanie w okiennicach? A nie lepiej zamówić u stolarza? Te gotowe to faktycznie mogą być drogie... w końcu są nie tylko drewniane :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...