Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Gość Gosc123
Kirowcy od dziś już można jeździć bez światełek mijania. :D

 

Mariusz, ja tam bym tego nie propagował... jednak bezpieczniej jeździ się z włączonymi światłami... Ale radość z końca lutego taka, że jak zapomnisz włączyć, to Ci mandatu nie wlepią ;)

 

Ja jeżdżę oświetlony przez cały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Szczególnie dawno nie widzianą księgową- jak się mieszka??

Didi- ale Ci zazdroszcze tej wykończeniówki!

Widzę, że ankietę porpawiono- poprzednio wychodziło mi, że powinnam mieć twierdzę (sic!) a mojemu mężowi dom otwarty (dokładnie na odwrót). teraz sprawdziłam i jest już ok.

Miłego tygodnia życzę.

Stasiek- popieram, my też jeździmy cały rok na światełkach aby być lepiej widocznymi :lol: Robiliśmy tak nawte na Sycylii- wszysyc nam pokazywali, że awaria, bo się światełka palą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiek- :wink: jak jeździsz oświetlony przez cały rok to zapewne wiesz,że lampka wewnętrzna przy lusterku lub na podsufitce ma wyłącznik albo drzwi nie domykasz!I wierzyć mi się nie chce,że używacie świateł mijania nawet latem(przy słońcu w zenicie i temp. ok 40 st.C).No chyba ,że macie samochody zakupione w Skandynawii-bo tam lampeczki non stop żarzą się.

A ciekawostką techniczną dla oszczędnych jest fakt,że przy dużym obciążeniu alternatora w Waszych auteczkach z zapalonymi światłami,ogrzewaniu na 50% z nadmuchem na poz.2,ogrzewanej szybie tył lub przód albo razem,podgrzewanych siedzeniach,grającym radyjku i ładowanej komórce w wej.zapalniczki tracicie około 1 litra paliwka więcej na 100km. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A skąd ja mogłem wiedzieć,że dziś będzie pochmurno??? :o

Teska-przypominam i dzięki raz jeszcze o środowej wizycie u stolarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc123
Stasiek- :wink: jak jeździsz oświetlony przez cały rok to zapewne wiesz,że lampka wewnętrzna przy lusterku lub na podsufitce ma wyłącznik albo drzwi nie domykasz!

:lol: hihi, dobre :wink:

 

I wierzyć mi się nie chce,że używacie świateł mijania nawet latem(przy słońcu w zenicie i temp. ok 40 st.C).No chyba ,że macie samochody zakupione w Skandynawii-bo tam lampeczki non stop żarzą się.

Tak, dokładnie przez cały rok! bez względu na pogodę i porę dnia. Jeśli mnie kiedyś zobaczysz z wyłączonymi światłami, tzn., że zapomniałem (ludzka rzecz) ;)

Na pewno zauważyłeś, że również (jeśli nie właśnie!) w ostrym słońcu autka ze swiatełkami widać z większej odległości. To się bardzo przydaje przy wyprzedzaniu, Jeśli natomiast nie są włączone - nie widać ich zupełnie, albo wyglądają tak, jakby stały.

A w Skandynawii żaróweczki się żarzą, bo taki u nich klimat i zgadzam się, że przygotowane są do tego samochody (tzw. światła do jazdy dziennej, bodajże)... co nie znaczy, że bepieczeństwa nie można i u nas propagować...

... i nie przeszkadza mi w tym moje włoskie auto :wink:

 

A ciekawostką techniczną dla oszczędnych jest fakt,że przy dużym obciążeniu alternatora w Waszych auteczkach z zapalonymi światłami,ogrzewaniu na 50% z nadmuchem na poz.2,ogrzewanej szybie tył lub przód albo razem,podgrzewanych siedzeniach,grającym radyjku i ładowanej komórce w wej.zapalniczki tracicie około 1 litra paliwka więcej na 100km. :lol:

 

Takie argumenty do mnie nie przemawiają. 8) Na szczęście nie mam w aucie tylu odbiorników...

...a ci, którzy mają... no cóż, teoretycznie używają ich wszystkich na raz raczej zimą... a wtedy światełka i tak trzeba palić :)

... a jeśli w jakiś sposób mogę być choć trochę bezpieczniejszy... to warto, a za darmo nic nie ma, sam wiesz ;)

 

Twój wybór, pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...