Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Kurcze, ja też muszę przewałkowac ten temat :(

Shiedel, Shiedel.... jaki kupć np. do kominka i gdzie najlepiej się po to wybrać.

Mam stertę ulotek z tymi Shiedlami, ale jakoś nie mogę przebrnąć.

Czy kupowaliście cały system z pustakami wentylacyjnymi, czy lepiej sam komin a pustaki inne????

 

A może IBF lub Zapel?

Wrzuć hasło w internet i ze strony producentów ściągnij adresy dystrybutorów. Schiedel najdroższy ale czy naprawdę najlepszy? :roll:

 

Niżej namiary na kominy Zapel - z 2006 roku, więc może już nieaktualne.

 

Roosens Betons Polska Sp. z .o.o. - skład fabryczny

Węgorzyno, Połchowo 29

tel. 091 397 1118 fax 091 397-1011

"MARCO-BUD" D.M.Markowicz

Hurtownia Materiałów Budowlanych 75-848 Koszalin ul. Lubuszan 4

tel/fax 094 / 341 82 29 GSM 0605 787 978 SCMB

Stargard Szczeciński, ul. E. Orzeszkowej 35, tel. 091/578 09 62 Cen. Bud. KCMB

 

Białogard, ul. Szosa Połczyńska 59, tel. 094/312 42 09 Gama Rewal

Śliwin, ul. Słoneczna 1, tel. 091/38 625 68 Forest

Szczecinek, ul. Pilska 27, tel. 094/374 35 67 Amagor

 

Szczecin, ul. Zaburzańska 55A, tel. 091/483 51 3- FHU Mirosław Nosal

 

Dobra Szcz. ul. Sportowa 12, tel. 091/ 311 35 8- PH Michał Kwatera

 

Chojna, ul. Wyzwolenia 9, tel. 095/747 93 4- PBO Grinbud

Nowogard, ul. Boh. Warszawy 103, tel. 091/57 92 630 Magbud

Darłowo, ul. Wojska Polskiego, tel. 094 314 25 86 "MARCO-BUD" D.M.Markowicz

Hurtownia Materiałów Budowlanych 75-848 Koszalin ul.Lubuszan 4

tel/fax 094 / 341 82 29 GSM 0605 787 978

 

Zapela mieli w Dobrej w Wodkanie, przynajmniej 2 lata temu. Schiedla i IBF zresztą też, tylko - pamiętam - coś wtedy było nie tak z przedstawicielem IBF, może w międzyczasie się zmieniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

 

Kurcze, ja też muszę przewałkowac ten temat :(

Shiedel, Shiedel.... jaki kupć np. do kominka i gdzie najlepiej się po to wybrać.

Mam stertę ulotek z tymi Shiedlami, ale jakoś nie mogę przebrnąć.

Czy kupowaliście cały system z pustakami wentylacyjnymi, czy lepiej sam komin a pustaki inne????

 

My też nie wiemy co wybrać, już postanowiliśmy że do gazu robimy zwykły komin i włożymy rurę*ocynkowaną, ale do kominka musimy mieć systemowy. Dobre dość ceny na schiedla dała nam WKT. Szukaliśmy jeszcze Zapela, ale nikt nie ma.

 

A dlaczego musicie mieć systemowy do kominka? Ja mam murowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ja też muszę przewałkowac ten temat :(

Shiedel, Shiedel.... jaki kupć np. do kominka i gdzie najlepiej się po to wybrać.

Mam stertę ulotek z tymi Shiedlami, ale jakoś nie mogę przebrnąć.

Czy kupowaliście cały system z pustakami wentylacyjnymi, czy lepiej sam komin a pustaki inne????

 

A może IBF lub Zapel?

Wrzuć hasło w internet i ze strony producentów ściągnij adresy dystrybutorów. Schiedel najdroższy ale czy naprawdę najlepszy? :roll:

......

 

Witam, a ja mam IBF, dobrą cenę dali mi w zeszłym roku w extra dachu, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego musicie mieć systemowy do kominka? Ja mam murowany.

 

U nas jest tak głupio zaprojektowany kominek,który łączy się tylną ścianą ze schodami betonowymi i jakoś tak postanowiliśmy że damy tutaj systemowy, żeby nic się nie działo. Ale na razie czekam na wycenę z hurtowni wod-kan w Dobrej na Zapela, bo schiedel jednak za drogi, a jeszcze popytam o ten IBF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanko:

 

na jaką długość wystaja Wam płytki parapetowe poza poza płaszczyznę elewacji? Sa jakies wskazania w tym zakresie?

U nas grubość elewacji 14 cm, wydaje mi sie, że najlepiej pasowałyby płytki długosci np. 18 cm ale są 15 albo 20. 15 to zdecydowanie za malo, pytanie czy 20 to nie będzie za mocno wystawać?

 

Ja u siebie wystawiłem ok 4 cm styro gr 15. niestety płytki jakie sobie upatrzyłem miały też nieodpowiednią długość i musiałem je obcinać ok 2,5 cm trochę było z tym zabawy ale efekt osiągnąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czy masz juz pozwolenie na bodowe, bo najpierw tam zweryfikuja twoj projekt, a jezeli zmienisz po pozwoleniu to zwiekszenie dlugosci elewacji jest juz znaczaca zmiana projektu i musisz wystapic o zmiane, chyba ze wsio po cichu ale pytanie cyz jakis geodeta i kierownik sie podpisza ze wszystko zgodnie z projektem.

 

Nie mam pozwolenia. Wreszcie znalazlam TEN projekt. Cud! ;)

Jedyna zmiana jaka chcialam wprowadzic to poszerzenie garazu do wygodnej szerokosci, bo ma w srodku 2,94m- troche wasko. Juz wypelnilam formularz w necie celem kupna, kiedy mnie cos tknelo - i sprawdzilam.

Caly projekt ma 16 m a u mnie w war.zabudowy jest 11-16m. Dzialka ma 23,5m szerokosci, wiec te pol metra w zapasie jest - ale po poszerzeniu garazu przekraczam max szerokosc z war zabudowy.

Jeszcze moge sie starac o zmiane w warunkach, ale to znow potrwa, a chcialabym pozwolenie miec w tym roku...

Myslalam, ze moze jesli domek bedzie szerszy o te 10 cm to nikt nie zobaczy, ale jak mierza... Ehhh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz zapytam:) może ktoś się zlituje...

Jakie macie systemy kominowe i gdzie kupowaliście?

potrzebuję wiedzieć na już, a nie wiem, który wybrać.

Ja mam system Shiedel, wszystko jest oki

 

Też Schiedel, w HMB na Świerczewskiej, po negocjacjach najkorzystniejsze ceny. Nie twierdzę, że lepszy od innych, ale taki miałam w projekcie i taki system zasugerował mi sprawdzony wykonawca- (do jego doświadczenia mam pełne zufanie). Kupiłam 1 zestaw kominowy do pieca gazowego- Avant, średnica 12 cm, z wentylacją i 1 zestaw do kominka, o srednicy 240 cm (zależy od mocy kominka), również z wentylacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapomniałam się pochwalić, że właśnie skończyłam stan surowy z dachem. Wykonawca był z polecenia od znajomych i jestem super zadowolona. Super współpraca, sprawność i solidność wykonania. Jestem już umówiona na prace wykończeniowe, które zamierzam rozpocząć wczesną wiosną. Jeśli ktoś jest zainteresowany wyślę namiar na priv. Jeśli ktoś chce obejrzeć jego dzieło rownież zapraszam.

 

Potrzebuję pomocy w kwestii tarasu. Mam spadek na działce i chciałałabym taras na gruncie. W grę wchodzi taras nasypowy. Moze macie namiar na kogoś, kto by zaprojektował, doradził, ewentualnie wykonał taki taras. Z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz zapytam:) może ktoś się zlituje...

Jakie macie systemy kominowe i gdzie kupowaliście?

potrzebuję wiedzieć na już, a nie wiem, który wybrać.

Ja mam system Shiedel, wszystko jest oki

 

Też Schiedel, w HMB na Świerczewskiej, po negocjacjach najkorzystniejsze ceny. Nie twierdzę, że lepszy od innych, ale taki miałam w projekcie i taki system zasugerował mi sprawdzony wykonawca- (do jego doświadczenia mam pełne zufanie). Kupiłam 1 zestaw kominowy do pieca gazowego- Avant, średnica 12 cm, z wentylacją i 1 zestaw do kominka, o srednicy 240 cm (zależy od mocy kominka), również z wentylacją.

 

Ups.., ten komin do kominka ma średnicę 24 cm :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapomniałam się pochwalić, że właśnie skończyłam stan surowy z dachem. Wykonawca był z polecenia od znajomych i jestem super zadowolona. Super współpraca, sprawność i solidność wykonania. Jestem już umówiona na prace wykończeniowe, które zamierzam rozpocząć wczesną wiosną. Jeśli ktoś jest zainteresowany wyślę namiar na priv. Jeśli ktoś chce obejrzeć jego dzieło rownież zapraszam.

 

Potrzebuję pomocy w kwestii tarasu. Mam spadek na działce i chciałałabym taras na gruncie. W grę wchodzi taras nasypowy. Moze macie namiar na kogoś, kto by zaprojektował, doradził, ewentualnie wykonał taki taras. Z góry wielkie dzięki.

Ja mam taki taras,moge jedynie zdjeciami sie podzielic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wróciłam ze szczecinskich wojazy. Ogladalam 8 działek i padłam na nos pod koniec. Na chwile obecna zastanawiamy sie na Warszewem, mój maz zachwycony, ja mniej, bo przyzwyczaiłam sie do wiejskich klimatów i lasu dookoła. Druga poowa zdecydowanie jednak odmowiła mieszkania na peryferiach :cry: :cry: :cry: Wygląda ze na emeryturze bede 3 dom budowała :lol:

 

Ogólni ejstem w szoku jak duzo sie zmieniło. Szczecin wyładniał i to znacznie, ajak duzo sie buduje, ranyyyy, niesamowite normlanie

 

Jeżeli chodzi o Warszewo to weźcie pod uwagę dojazd do Szczecina, jest jedna główna droga dojazdowa -ul. Duńska, która jest w godzinach szczytu bardzo zakorkowana, zresztą*dojazd do ronda Giedroycia też się*korkuje. My mieszkamy na Warszewie i nie mogę się*doczekać, aż*się*stąd wyprowadzimy:)

pozdrawiam

E.

o, to bardzo cenna informacja. Pytalismy sie,c zy sa korki. Wszyscy jak jeden maż odpwiedzieli ze nie ma :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowym forumowiczem i chciałbym się przywitać. Budujemy domek na Warszewie i chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami, jak i popytam.... :) Na początek mam pytanie o wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną, czy ktoś z Forumowiczów takową posiada, bądż ma zamiar zainstalować? Szukam wykonawcy ( solidnego) pozdrawiam Mirek

o, jak budujesz na Warszewie, to moze wiesz, czy sa jakies działki do sprzedazy?najchetniej ladnie połozone :p

 

Okolica Kredowej/Śródleśnej, na granicy Puszczy Wkrzańskiej. Miejsce extra ale ceny kosmiczne.

a powiedz jak u Ciebie z djazdami?tez sa korki???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowym forumowiczem i chciałbym się przywitać. Budujemy domek na Warszewie i chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami, jak i popytam.... :) Na początek mam pytanie o wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną, czy ktoś z Forumowiczów takową posiada, bądż ma zamiar zainstalować? Szukam wykonawcy ( solidnego) pozdrawiam Mirek

o, jak budujesz na Warszewie, to moze wiesz, czy sa jakies działki do sprzedazy?najchetniej ladnie połozone :p

 

Okolica Kredowej/Śródleśnej, na granicy Puszczy Wkrzańskiej. Miejsce extra ale ceny kosmiczne.

a jakie sa tam ceny?sa jeszcze wolne działki?

 

Gośka

 

to wpadnij do kościna 8 km od miasta :lol: piękne działki, uzbrojone.

Szykuje kolejne podróz do Szczecina, zobacze z ciekawosci, ale pisałam juz ze maż odmówił mieszkania z dala od centrum :cry: Dzisiaj tez były afery o poranne wstawanie. Cóż ja uparłam sie ostatnio przy działce, teraz moja pora na kompromis, ale przyznam ciezko mi sie przestawic :cry: Wychodze w kapciach teraz zbierac maslaki, rydze, eeeech, nie dogodzisz :wink:

Gośka

 

toż z kościna najbliżej do centrum :lol: plus jest taki bo to już nie szczecin wszystkie opałty tansze,nawet oc za głupie auto tańsze :lol:

działki z pełnym uzbrojeniem - z kanaliza...kołacze mi po głowie 280 zł/m2

działki kompleks sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowym forumowiczem i chciałbym się przywitać. Budujemy domek na Warszewie i chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami, jak i popytam.... :) Na początek mam pytanie o wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną, czy ktoś z Forumowiczów takową posiada, bądż ma zamiar zainstalować? Szukam wykonawcy ( solidnego) pozdrawiam Mirek

o, jak budujesz na Warszewie, to moze wiesz, czy sa jakies działki do sprzedazy?najchetniej ladnie połozone :p

 

Okolica Kredowej/Śródleśnej, na granicy Puszczy Wkrzańskiej. Miejsce extra ale ceny kosmiczne.

a jakie sa tam ceny?sa jeszcze wolne działki?

 

Gośka

 

to wpadnij do kościna 8 km od miasta :lol: piękne działki, uzbrojone.

Szykuje kolejne podróz do Szczecina, zobacze z ciekawosci, ale pisałam juz ze maż odmówił mieszkania z dala od centrum :cry: Dzisiaj tez były afery o poranne wstawanie. Cóż ja uparłam sie ostatnio przy działce, teraz moja pora na kompromis, ale przyznam ciezko mi sie przestawic :cry: Wychodze w kapciach teraz zbierac maslaki, rydze, eeeech, nie dogodzisz :wink:

Gośka

 

toż z kościna najbliżej do centrum :lol: plus jest taki bo to już nie szczecin wszystkie opałty tansze,nawet oc za głupie auto tańsze :lol:

działki z pełnym uzbrojeniem - z kanaliza...kołacze mi po głowie 280 zł/m2

działki kompleks sprzedaje.

Teska, patrzyłam ze na Wojska jest 12 km, a na Pomorzany, tam mieszka mama moja jest 10 km. Koscino jest za mierzynem i Dołujami, tak?Dziekuje ze masz cierpliwosc i odpowiadzasz :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem,wiem niepwoinnam ale co mi tam:

 

mam stacjonarny komputer do sprzedania łacznie z 20 płaskim monitorem.

Teska, a Tobie jak sie meiszka?jest jakis autobus?jak czesto jezdzi?Ja mam 2 dzieci i do szkoły Szkodniki musza. Ja i maz mozemy pracowac w domu, tak ze luz. Jedyne dojazdy to szkoła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...