Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie forumowiczów.

Mam pytanko, więc pytam.

Czy ktoś z Was Szanowni Forumowicze korzysta z pompy ciepła?

 

Kiedyś poważnie przymierzałam się do tematu. Poniżej wiedza w pigułce.

Pompa ma sens, jeśli nie masz dostępu do gazu ziemnego, bo ekonomicznie jest mało uzasadniona.

Na pewno wydatek nie zwróci się w opłacalnym terminie. Cena różna w zależności od systemu i wykonawcy.

Powinna współpracować z niskotemperaturowym odbiornikiem, czyli podłogówką - nie każdy akceptuje takie rozwiązanie w całym domu.

Rurki ogrzewania podłogowego muszą być układane gęściej, niż przy innych źródłach ciepła (czyli drożej). Poza tym warto zlecić ich montaż firmie montującej pompę, żeby uniknąć kłopotów z ew. reklamacją. Jeśli jednak ma to robić ktoś inny - trzeba zawsze uzgodnić ich gęstość i ułożenie,.

Jeśli dobre warunki gruntowe i działka spora - kolektory poziome (taniej), w przeciwnym przypadku pionowe (drożej).

Nad kolektorami nie można sadzić roślin o głębokim systemie korzeniowym - może to utrudniać aranżację zieleni. Dodatkowym problemem w uprawie jest wychładzanie gruntu, do czego może czasem dochodzić nad kolektorami.

Różne " paskudztwa" krążą w kolektorach, część nie wymaga uzupełniania (propan), część (glikol) musi być okresowo uzupełniana (dodatkowe koszty obsługi).

Koszty pracy związane są z kosztami energii elektrycznej pobieranej przez kompresor.

Są systemy grzejące zarówno cwu, jak podłogówkę (zdania podzielone na temat ich wydajności), inne grzeją tylko podłogówkę a do cwu potrzebna jest dodatkowa pompa powietrze-powietrze.

Sprawność pomp (COP) bardzo różna, najczęściej nie osiągają podawanej przez producenta.

 

Ja konferowałam z firmą Clima Komfort, uznałam że jest wiarygodna i ma dobre opinie użytkowników. Ostatecznie udało się jednak podłączyć gaz ziemny, więc inwestycja nie została zrealizowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosia@ - a co Ty sie po szczecinskich landach rozgladasz ?

Koleczkowo Ci sie nie podoba :evil: :wink:

Podobno S6 ma teraz przez Tuchom gdzies tam leciec - daleko od nas -

i ta koncepcja ma duze szanse :)

 

Przepraszam za koleczkowski topic w szczecinskim watku

i pozdrawiam Szczecin :D

O, Zochnaaaaa, a gdzies Ty bywała?Koleczkowo cudne, dlatego tak ciezko mi cos znalezc :( Moze na kawe jeszcze wpadniesz?Zapraszam serdecznie. Juz mieszkacie?Daj znac na priva, bo nas pogonia za smiecenie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teska, normalnie prowizje powinnas dostac za reklame :lol: :lol: :lol: Dzieki jeszcze raz, Na pewno zobacze jak bede w Szczecinie. Mówisz ze kompleks sprzedaje?

 

Gosiu, Koscino i "Nowe Doluje" to jedno z najpiekniejszych miejsc w okolicach Szczecina. A do Niemiaszkow na grzybki mozna ;)

Ja zakochalam sie dwa lata temu i sie uparlam, ze nigdzie indziej. (Teska tez mi wtedy podpowiadala, gdzie szukac :) )

 

280zl czyli chyba ceny spadly od ub. roku... Kiedy mysmy szukali, dzialka w nastepnym rzedzie za domkiem Teski kosztowala 100 euro metr... A dzialki sa tam sliiiczne... i do lasu niedaleko.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teska, normalnie prowizje powinnas dostac za reklame :lol: :lol: :lol: Dzieki jeszcze raz, Na pewno zobacze jak bede w Szczecinie. Mówisz ze kompleks sprzedaje?

 

Gosiu, Koscino i "Nowe Doluje" to jedno z najpiekniejszych miejsc w okolicach Szczecina. A do Niemiaszkow na grzybki mozna ;)

Ja zakochalam sie dwa lata temu i sie uparlam, ze nigdzie indziej. (Teska tez mi wtedy podpowiadala, gdzie szukac :) )

 

280zl czyli chyba ceny spadly od ub. roku... Kiedy mysmy szukali, dzialka w nastepnym rzedzie za domkiem Teski kosztowala 100 euro metr... A dzialki sa tam sliiiczne... i do lasu niedaleko.

:D

Ja musze tylko męża przekonac :wink: Osttanio mowi, a gdzie te Gołuje :lol: on z chłopak z Mazur. Szczecin zna tylko z imprez u znajomych. Ceny to chyba pod NIemców wywindowali? Musze zaplanowac wyjazd do Szczecina, qrcze tylko z 2 dzieci, to lekki horror :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teska, normalnie prowizje powinnas dostac za reklame :lol: :lol: :lol: Dzieki jeszcze raz, Na pewno zobacze jak bede w Szczecinie. Mówisz ze kompleks sprzedaje?

 

Gosiu, Koscino i "Nowe Doluje" to jedno z najpiekniejszych miejsc w okolicach Szczecina. A do Niemiaszkow na grzybki mozna ;)

Ja zakochalam sie dwa lata temu i sie uparlam, ze nigdzie indziej. (Teska tez mi wtedy podpowiadala, gdzie szukac :) )

 

280zl czyli chyba ceny spadly od ub. roku... Kiedy mysmy szukali, dzialka w nastepnym rzedzie za domkiem Teski kosztowala 100 euro metr... A dzialki sa tam sliiiczne... i do lasu niedaleko.

:D

 

Witam

 

Jetem szczęśliwym posiadaczem działki w "Nowych Dołujach" przy ulicy Wilczej. 2 lata temu jak zaczynałem szukać działki to byłem napalony na Mierzyn jednak patrząc teraz jak dużo - gęsto domów tam powstało to jestem szczęśliwy, że mam działkę w Dołujach 300m od lasu. Będzie gdzie chodzić na spacery z rodzinką i psem.

Mam nadzieje, że na wiosnę przyszłego roku będę miał już wodę,i prąd i ruszę jakoś z budową a na razie zostaje mi czytać wasze wypowiedzi i dokształcać się w budowlance :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teska, normalnie prowizje powinnas dostac za reklame :lol: :lol: :lol: Dzieki jeszcze raz, Na pewno zobacze jak bede w Szczecinie. Mówisz ze kompleks sprzedaje?

 

Gosiu, Koscino i "Nowe Doluje" to jedno z najpiekniejszych miejsc w okolicach Szczecina. A do Niemiaszkow na grzybki mozna ;)

Ja zakochalam sie dwa lata temu i sie uparlam, ze nigdzie indziej. (Teska tez mi wtedy podpowiadala, gdzie szukac :) )

 

280zl czyli chyba ceny spadly od ub. roku... Kiedy mysmy szukali, dzialka w nastepnym rzedzie za domkiem Teski kosztowala 100 euro metr... A dzialki sa tam sliiiczne... i do lasu niedaleko.

:D

 

... i jeszcze pewnie sympatyczne sąsiadki w pakiecie? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

słuchajcie jak powinna przebiegać "Wiecha"?

Czy są jakieś specjalne scenariusze?

Czy w kraju są lokalne odmiany tej uroczystości?

Znając napływowy charakter społeczności naszego regionu pewnie były u Was różne wersje wiechy...

Podzielcie się wiedzą i wrażeniami.

Pozdrawiam

 

Wino, Muzyka i Śpiew :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

słuchajcie jak powinna przebiegać "Wiecha"?

Czy są jakieś specjalne scenariusze?

Czy w kraju są lokalne odmiany tej uroczystości?

Znając napływowy charakter społeczności naszego regionu pewnie były u Was różne wersje wiechy...

Podzielcie się wiedzą i wrażeniami.

Pozdrawiam

U mnie cieśle zbili stoły i zrobili cudny wianek. Kupilismy wódke,soki, pieczone kurczaki, paluszki, kiełbase na grilla i kaszanke. Ogórki marynowane, papryka itd.

 

Wiecha, jakw iecha, al emnie najbardziej zaskoczyło, ze trzeba stawiac wódke/piwo po montazu parapetów, tzw parapetówa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz, Twoje cudo jest na zdjeciu?Strasznie mi sie podobaja wyzyły Weimarskie?dobrze napisałam?ja mam doga niemieckiego, tj dożyce :p Własnie wróciłam z dziecmi i padam. sam przejazd w dwie strony 1,5 godziny :(

 

Tak , to wyzel weimarski. Niestety jeszcze nie moj. Tak jak napisalam w moim dzienniku taki wyzelek jest czescia naszego projektu. Ma byc dom a w nim dwa psy - wlasnie takie jak na zdjeciu. Uwielbiam je i nie wyobrazam sobie domu z ogrodem bez psa (psow). Pisalas , ze masz doga. Kiedy zastanawialismy sie nad rasa mielismy dylemat : jeden wielki blekitny dog albo dwa weimary (oczywiscie tez blekitne). Stanelo na weimarach. Pomysleliscmy , ze jak beda dwa to bedzie im weselej a i moze jakas hodowla sie zacznie :). Z dwoma dogami moglby byc klopocik. To jednak nie male stworzenia. A co jesli wyroslyby tak jak GIBSON ? :) . Buda musialaby byc wielkosci garazu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz, Twoje cudo jest na zdjeciu?Strasznie mi sie podobaja wyzyły Weimarskie?dobrze napisałam?ja mam doga niemieckiego, tj dożyce :p Własnie wróciłam z dziecmi i padam. sam przejazd w dwie strony 1,5 godziny :(

 

Tak , to wyzel weimarski. Niestety jeszcze nie moj. Tak jak napisalam w moim dzienniku taki wyzelek jest czescia naszego projektu. Ma byc dom a w nim dwa psy - wlasnie takie jak na zdjeciu. Uwielbiam je i nie wyobrazam sobie domu z ogrodem bez psa (psow). Pisalas , ze masz doga. Kiedy zastanawialismy sie nad rasa mielismy dylemat : jeden wielki blekitny dog albo dwa weimary (oczywiscie tez blekitne). Stanelo na weimarach. Pomysleliscmy , ze jak beda dwa to bedzie im weselej a i moze jakas hodowla sie zacznie :). Z dwoma dogami moglby byc klopocik. To jednak nie male stworzenia. A co jesli wyroslyby tak jak GIBSON ? :) . Buda musialaby byc wielkosci garazu :).

 

Ja podobnie jak wy nie wyobrażam sobie domu bez psa a może i dwóch. Obecnie posiadam suczkę Labradora biszkopt ale jak wybuduje dom planuje jeszcze jedną suczkę Labradora czekoladowego. 1,5 roku temu miałem 9 szczeniaczków.

emwu ostatnio przejeżdżałem rowerem koło twojej działki i widzę że budowa ostro idziesz do przodu a i sama okolica wydaje się być rozwojowa, dużo tam jest działek. Słyszałem kiedyś, że w Redlicy ma powstać osiedle zamknięte ale dla Vipów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teska, normalnie prowizje powinnas dostac za reklame :lol: :lol: :lol: Dzieki jeszcze raz, Na pewno zobacze jak bede w Szczecinie. Mówisz ze kompleks sprzedaje?

 

Gosiu, Koscino i "Nowe Doluje" to jedno z najpiekniejszych miejsc w okolicach Szczecina. A do Niemiaszkow na grzybki mozna ;)

Ja zakochalam sie dwa lata temu i sie uparlam, ze nigdzie indziej. (Teska tez mi wtedy podpowiadala, gdzie szukac :) )

 

280zl czyli chyba ceny spadly od ub. roku... Kiedy mysmy szukali, dzialka w nastepnym rzedzie za domkiem Teski kosztowala 100 euro metr... A dzialki sa tam sliiiczne... i do lasu niedaleko.

:D

 

Azalka, a gdzie Wy ostatecznie kupiliscie działkę? Jaki projekt bedziecie budowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , to wyzel weimarski. Niestety jeszcze nie moj. Tak jak napisalam w moim dzienniku taki wyzelek jest czescia naszego projektu. Ma byc dom a w nim dwa psy - wlasnie takie jak na zdjeciu. Uwielbiam je i nie wyobrazam sobie domu z ogrodem bez psa (psow). Pisalas , ze masz doga. Kiedy zastanawialismy sie nad rasa mielismy dylemat : jeden wielki blekitny dog albo dwa weimary (oczywiscie tez blekitne). Stanelo na weimarach. Pomysleliscmy , ze jak beda dwa to bedzie im weselej a i moze jakas hodowla sie zacznie :). Z dwoma dogami moglby byc klopocik. To jednak nie male stworzenia. A co jesli wyroslyby tak jak GIBSON ? :) . Buda musialaby byc wielkosci garazu :).

 

Dogi tak samo jak wyzły nie moga byc na zewnątrz. Nie maja podszerstka. Ni e nadaja się absolutnie do budy. Ja docelowo planuje własnie 2 dogi :D Dogi sa wspaniałymi psami o najbardziej zrównowazonej psychice wśród Molosów. Jednoczesnie sa ogromnie oddane rodzinie i sa doskonałymi stróżami. Urzyca bedzie miała młode, własciwie juz ma Championat. Planuje jednego zostawic :wink: Z wyżłami jest tak, ze one musza sie wybiegac, to jednak psy myśliwskie. Skopany ogródek, upolowane koty i kury, to normalka :wink: Dlatego ja je podziwiam i uwielbiam, ale sie nie zdecydowałam.

 

a to moja Urka-Burka

http://images48.fotosik.pl/7/245dc4dc76379e02m.jpg

http://images44.fotosik.pl/7/20f6caffc6cd58a5m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wróciłam ze szczecinskich wojazy. Ogladalam 8 działek i padłam na nos pod koniec. Na chwile obecna zastanawiamy sie na Warszewem, mój maz zachwycony, ja mniej, bo przyzwyczaiłam sie do wiejskich klimatów i lasu dookoła. Druga poowa zdecydowanie jednak odmowiła mieszkania na peryferiach :cry: :cry: :cry: Wygląda ze na emeryturze bede 3 dom budowała :lol:

 

Ogólni ejstem w szoku jak duzo sie zmieniło. Szczecin wyładniał i to znacznie, ajak duzo sie buduje, ranyyyy, niesamowite normlanie

 

Jeżeli chodzi o Warszewo to weźcie pod uwagę dojazd do Szczecina, jest jedna główna droga dojazdowa -ul. Duńska, która jest w godzinach szczytu bardzo zakorkowana, zresztą*dojazd do ronda Giedroycia też się*korkuje. My mieszkamy na Warszewie i nie mogę się*doczekać, aż*się*stąd wyprowadzimy:)

pozdrawiam

E.

 

Ja też się nie mogę doczekać-kiedy zamieszkam na Warszewie. Jest budowana obwodnica i wydźużana ul. Przyjaciol Zołnierza, więc będzie luźniej :) Szczecin jak każde duże miasto robi się zakorkowane, bo przybywa samochodów. Korki są wszędzie- zapewniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowym forumowiczem i chciałbym się przywitać. Budujemy domek na Warszewie i chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami, jak i popytam.... :) Na początek mam pytanie o wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną, czy ktoś z Forumowiczów takową posiada, bądż ma zamiar zainstalować? Szukam wykonawcy ( solidnego) pozdrawiam Mirek

o, jak budujesz na Warszewie, to moze wiesz, czy sa jakies działki do sprzedazy?najchetniej ladnie połozone :p

 

Okolica Kredowej/Śródleśnej, na granicy Puszczy Wkrzańskiej. Miejsce extra ale ceny kosmiczne.

a jakie sa tam ceny?sa jeszcze wolne działki?

Witam,

Co jakiś czas pojawia sięi na necie ogłoszenie o sprzedaży. Widziałem tablicę z takowym ogłoszeniem wbite w ziemię przy ul Kredowej/Wakacyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...