Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Myslalem, ze ktos w najblizszej okolicy z tego korzysta.

Dzieki i pozdrawiam,

Szymek

może ci co korzystają się wstydzą?? jak dla mnie to strata kasy.

 

przy okazji życzę wszystkim dużo zdrowia i cierpliwości bo to się na pewno przyda, żeby ściany były pionowe, sufity poziome a kąty proste :)

I żeby wprowadzono publiczne biczowanie dla partaczy i oszustów!!!

 

A tym, dla których to będą pierwsze święta w nowym domku życzę dodatkowo dużo radości w nowym domku .. znaczy się nowym roku .. znaczy się w nowym domku w nowym roku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim "dobrym i sprawdzonym dostawcą" drewna jest nadleśniczy z Dobrej :D

 

Wszystkim forumowiczom życzę udanych i szczęśliwych Świąt.

 

Teska-dzięki za życzenia i z wzajemnością.

 

Można prosić o jakieś szczegóły na priva?

 

Równiez przy okazji wszystkim życzymy udanych i szczęśliwych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

 

Malymi krokami przymierzam sie do budowy. Wlasnie koncze etap projektu architektonicznego i podklady niebawem trafia do branzystow. Teraz pytanie o wasze doswiadczenia z zrodlami ciepla. Na poczatku myslalem o uzyciu gruntowej pompy ciepla do grzania i w jak najwiekszej mierze uzycia podlogowek. Natomiast moja Pani Architekt mowi, ze nie ma najlepszych doswiadczen z tymi urzadzeniemami i raczej sugeruje tradycyjne formy (gaz, ekogroszek) a podlogowke tylko na posadzkach kamiennych/ceramicznych. Chcialbym sie spytac czy ktos z was stosuje pompe, i jesli tak to czy sie ona sprawdza :) Oraz czy ktos ma kotly na ekogroszek? Nie bardzo widzi mi sie szuflowanie codzienne i skladowanie opalu.

 

 

Pewnie przez Swieta forum bedzie martwe, wiec zycze wam

Wesolych Swiat!!

 

Szymek

Plonia/Smerdnica

 

 

Witajcie!

Ja akurat przymierzam się do pompy ciepła, zgadzam się ze jest to kosztowna inwestycja ale trzeba myslec przyszlosciowo i przy zalozeniu rosnacych kosztów ogrzewania gazem pompa naprawde moze sie oplacic.

Tu apel do uzytkownikow pc- poszukuje kontaktow, nie ma jak zobaczyc na wlasne oczy czy usluszeć uzytkownika pc, firma to wiadomo ze bedzie zachwalac, narazie mam sasiada z pc pionowym kolektorem gruntowym i jest zachwycony ale jestem ciekaw doswiadczen innych uzytkownikow!!!

pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się ze jest to kosztowna inwestycja ale trzeba myslec przyszlosciowo i przy zalozeniu rosnacych kosztów ogrzewania gazem pompa naprawde moze sie oplacic.

dobrze, że jestem krótkowidzem :D

Kominek z płaszczem jest w niektórych warunkach opłacalny po paru latach. Po parunastu zwracają się kolektory słoneczne. .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się ze jest to kosztowna inwestycja ale trzeba myslec przyszlosciowo i przy zalozeniu rosnacych kosztów ogrzewania gazem pompa naprawde moze sie oplacic.

dobrze, że jestem krótkowidzem :D

Kominek z płaszczem jest w niektórych warunkach opłacalny po paru latach. Po parunastu zwracają się kolektory słoneczne. .......

Ogrzewam dom od września. Kominek z płaszczem. Średnia cena ok 7tyś + osprzęt. Przerobiłem ok 10m3 drzewa... Lubię ciepełko :)

Gdybym chciał przez ten czas utrzymać średnią temperaturę 23stC przy pomocy gazu, koszty były by kosmiczne.... Czyli jest szansa, że kominek zamortyzuje mi się w ciągu trzech-czterech lat (zarobi też na gazowy kocioł.. 10m3 drzewa = ok 1500zł).

Średnia cena pompy ciepła : ok 50 tyś + osprzęt.........................................

Lata... Nie zapominajmy, że pompa potrzebuje sporo prądu. Można oczywiście zamontować kolektory słoneczne i baterie słoneczne... Ale to jeszcze bardziej podnosi koszty.

Wydaje mi się, że to jak hybrydowy Lexus, czyli blablabla o ekologii i zero ekonomii...

...tak mnie jakoś naszło.... Pewnie przez recesję... Ups :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oczywiscie ze mozna grzac kominkiem tylko raz ze trzeba byc domownikiem, my z zona wychodzimy rano do pracy i wracamy wieczorem, nie marzy mi sie wracanie do zimnej chalupki i szybkie rozpalanie kominka. :o No i jeszcze ten płaszcz wodny czyli najprstszy sposób jak zabudowac sobie salon.

Tez ogrzewalem chalupe drewnem (piec na drewno), jeszcze 5-6 lat temu za kubik twardego drewna (dąb, buk) w nadleśnictwie płaciłem 100-110 zł,a obecnie 170-180zł, jasne ze mozna kupic kubik drewna juz za 140 zl a;e nie oszukujmy sie co to za drewno- małokaloryczna brzoza, jesion czy olcha. :-?

Cena inwestycji pc jest spora, ale po podliczeniu jest to róznica ok 20 tyś miedzy gazem ziemnym, a roczny koszt ogrzewania pc to jedyne 1500-2000 zł (w zalezności od upodobań cieplnych i warunków).

Ja wole dołożyc do tej inwestycji a za 10-15 lat ze spokojem patrzeć jak przez przykręcanie kurka na wschodzie ceny gazu winduja do góry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy możecie mi napisać ile zapłacę w okolicach Szczecina (będę budował się w Dołujach) za:

 

1. Elewacja (ocieplenie + tynk) 200m2

2. Ocieplenie poddasza (wełna + zabudowa z płyt G-K) 220m2

3. Tynki cementowo-wapienne 500m2

4. Wylewka 220m2

5. Ułożenie kostki Polbruk 50m2

6. Ogrodzenie 80mb

 

Proszę was jeśli będziecie podawać kwoty podajcie czy obejmują materiał czy jest to kwota za samą robociznę.

Myślę, że innym budującym w okolicach Szczecina świeżę informację na pewno się przydadzą, może ktoś napiszę jak wygląda w ogóle sytuacja na rynku szczecińskim, czy ceny poszły w dół szczególnie robocizny, czy ekipy mają wolne terminy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my z zona wychodzimy rano do pracy i wracamy wieczorem

Skoro nie ma was całe dnie w domu to koszt zwrotu PC jeszcze bardziej się wydłuży (o ile kiedykolwiek nastąpi). To tak samo jak kupowanie diesla jak się robi 1 000 km miesięcznie "bo to się opłaca".

 

Niejeden z nas zanim się wybudował przerabiał PC, ogrzewanie elektryczne, groszek, pelety, gaz itd itp. Ja przerabiałem Octopusa - oferta wyniosła o 40 000 więcej niż to co wzięli hydraulicy za robociznę i materiały(piec, zasobnik, podłogówka, osadzenie geberitów, przyłącza, .....). Ja na budowę brałem kredyt więc jakbym powiększył kredyt o 40 000 żeby kupić PC to płaciłbym około 300 zł większe raty miesięczne (rocznie 3600). Ostatni rachunek za gaz miałem 500 zł. W okresie letnim 90zł.

Jak widać koszt kredytowania PC pokrywa się z tym co wydaję na gaz i byłoby tak przez 30 lat kredytu. Nie stać mnie na takie marnotrastwo kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Ułożenie kostki Polbruk 50m2

6. Ogrodzenie 80mb

 

bruk kładłem w śierpniu/wrześniu. Robocizna od 30 do 40 zł/m2 w zależności jaka jest kostka. Cegła 30, starobruk 35 a jakaś bardziej wymyślna 40. Do tego obrzeża po 15 zł/mb. Materiały sam kupowałem. Ekipę miałem bardzo terminową - weszli dokładnie tak jak mówili, codziennie pracowali od 7:10 do koło 16'tej - dokładnie nie wiem bo jak wracałem to ich nie było. Niestety w soboty też od 7'mej :( ale jedną sobotę można wstać wcześniej. Tę ekipę jestem gotów polecić.

 

A ogrodzenie to co konkretnie - siatka na słupkach + murek?? Takie coś robiłem w październiku. Robocizna 60 zł/mb ale wszystkie amteriały moje. 90zł/mb za robociznę + murek (piasek, cement, szalunki, betoniarka) - moje słupki, siatka, druty, naciągi, zbrojenie czyli wszystko to co metalowe.

W sumie mb wyszedł mnie 124 zł (materiały z castoramy) nie licząc prądu i wody. Też konkretne chłopaki godne polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie!

Ja akurat przymierzam się do pompy ciepła, zgadzam się ze jest to kosztowna inwestycja ale trzeba myslec przyszlosciowo i przy zalozeniu rosnacych kosztów ogrzewania gazem pompa naprawde moze sie oplacic.

Tu apel do uzytkownikow pc- poszukuje kontaktow, nie ma jak zobaczyc na wlasne oczy czy usluszeć uzytkownika pc, firma to wiadomo ze bedzie zachwalac, narazie mam sasiada z pc pionowym kolektorem gruntowym i jest zachwycony ale jestem ciekaw doswiadczen innych uzytkownikow!!!

pozdrawiam :wink:

 

I jak on grzeje? Same podlogowki, czy rowniez grzejniki scienne?

A moze pompa tylko jest urzadzeniem wspomagajacym?

Rowniez jestem ciekawy opini uzytkownikow z okolicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...