Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

 

Dom o powierzchni 190 m2 rachunek za miesiąc grzania tylko gazem 500 zl, kominkiem - 250 zł.

hmm u mnie 167m2 tylko gaz,( grzeje tez w garazu) 468 zł za dwa miesiace ( dzien 21 st noc 17)aha rachunek obejmuje dwa miesiace połowa X- do polowy XII

 

Ja za miesiąc dostałem rachunek ok 300zł za gaz (miesiąc XII -I , wcześniej XI -XII było ok 200zł . Pamiętajmy, że większa część rachunku to abonament i inne cuda :( ), 90% ciepła mam z kominka. Gazówka chodzi tylko rano i sporadycznie wieczorami. Temperatura 17 - 21 stC u mnie nie do przyjęcia...

 

Piotr, a mozesz podac na jaka ilość m3 przekłada sie te 300 zł.

 

Ja mam niestety - na razie - gaz z butli :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Info dla przyszłych budujących. Oto ceny jakie dzisiaj dostałem:

 

1. Porotherm 25 5,61 brutto/szt.

 

2. Porotherm 11,5 5,85 brutto/szt.

 

3. Bloczek fundam. „12” 4,40 brutto/szt.

 

4. Schiedel Rondo Plus 20 3782,00 brutto/kpl.

 

5. Schiedel Rondo 20 2562,00 brutto/kpl.

 

6. Styropian FS15 gr. 15 cm 107,36 brutto/m3

 

7. Cement 439,20 brutto/tona

 

8. Wełna w rolkach gr. 15 cm 20,05 brutto/m2

 

9. Wełna w rolkach gr. 5 cm 6,35 brutto/m2

 

 

Mozesz podac dokładnie o tej wełnie w rolkach - jaki producent i jaki parametr izolacyjnosci cieplnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do piotriwa

 

Tak lubisz codziennie palic w kominku? IMHO fajna frajda od swieta, ale codziennie nie mialbym chyba samozaparcia. Napewno, gdyby byla potrzeba, to bym rozpalal dzien w dzien..., jak bylem mniejszy, mlodszy i jezdzilo sie do rodziny na wsi, to byla to frajda i atrakcja... ale codziennie pracujac... to juz by to dla mnie nie bylo ;) Nawet myslalem, zeby zrobic kominek gazowy :))

 

Szymek

 

Myśle, że to nie jest kwestia lubienia czy nie, u nas kiedy odpuściliśmy sobie palenie codziennie w kominku i przyszedł rachunek za gaz to nas wtedy otrzeźwiło.

Teraz palimy w kominku codziennie i rachunek przyszedł o połowę mniejszy.

U nas to jest kwestia kosztów.

Chyba każdy z już wybudowanych wie coś o tym :)

A mozesz podac rząd wielkosci rachunku oraz pow. grzewcza ?

 

Dom o powierzchni 190 m2 rachunek za miesiąc grzania tylko gazem 500 zl, kominkiem - 250 zł.

 

A możesz podać ile m3 gazu Ci zuzywał piec kiedy nie korzystaliscie z kominka?

 

Ok 266 m3, w rachunku na 520 zl oczywiście ok 170 zl były opłaty za abonament, opłaty sieciowe :x

 

Ja teraz korzystam z LPG. Przy cenie LPG gaz z sieci to byłaby bajka! :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczorowa pora ;)

 

Czy ktos z was grzeje propanem z "bateri butli gazowych"?

Mam taka propozycje do projektu. Wiem, ze wiekszosc instalacji,

to zbiorniki na dzialce, ale podobno mozna ogrzewac na kilkunastokilogramowych butlach polaczonych w baterie. No i wlasnie, ma ktos takie rozwiazanie z uzytkownikow LPG do ogrzewania domu?

 

Pozdr.,

Szymek

 

Poszukaj na forum "wymiana doświadczeń" o gazie w butlach. Taki gaz podczas spalania produkuje duże ilości wody. Trzeba to wziąć pod uwagę projektując takie coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dostałem dzisiaj wycenę na budowę domu za stan surowy otwarty na kwotę 345tys zł (80tys robocizna + 265tys materiały) jestem w dużym szoku liczyłem na 190tys -200tys. Co wy na to, myślałem ze te 345tys to za stan developerski?

 

.. jak na stan otwaty to trochę dużo, myślę że za te pieniądze zrobisz zamknięty, okna, drzw zew. , brama gaż, do deweloporskiego dolicz jeszcze 150 tyś. minimum :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dostałem dzisiaj wycenę na budowę domu za stan surowy otwarty na kwotę 345tys zł (80tys robocizna + 265tys materiały) jestem w dużym szoku liczyłem na 190tys -200tys. Co wy na to, myślałem ze te 345tys to za stan developerski?

 

Tak się zastanawiam czy nie masz tej wyceny od firmy która mi robiła w ub roku.

Dwie f-my chciały za ok.200m dom 360-350 tys.

Ostatecznie wybrałem taką za 230. Ma spore opóźnienie ale to też wpłynie korzystnie na cenę za SSO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy nie masz tej wyceny od firmy która mi robiła w ub roku.

Dwie f-my chciały za ok.200m dom 360-350 tys.

Ostatecznie wybrałem taką za 230. Ma spore opóźnienie ale to też wpłynie korzystnie na cenę za SSO.

 

Podobnie byyło u nas, panowie też mają opóźnienie, bo właśnie więźbę kończą, ale my to sobie odliczamy i w sumie SSO wyjdzie nas jeszcze taniej, w tych 200 tys. co pisałam, jest 80 tys. robocizny, a dom nasz nie należy do łatwych. Jak dostałam wyceny oscylujące wokół 350 tys. to pamiętam że się śmiałam i zastanawiałam się kto musi być takim desperatem żeby wybrać ofertę tak zawyżoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dostałem dzisiaj wycenę na budowę domu za stan surowy otwarty na kwotę 345tys zł (80tys robocizna + 265tys materiały) jestem w dużym szoku liczyłem na 190tys -200tys. Co wy na to, myślałem ze te 345tys to za stan developerski?

 

Spro te 345. 190-200 tyś, to można się zmieścić na stan surowy zamknięty majac ekipę do roboty a materiały zamawiać samemu.

Mi w tej opcji wyjdzie jakieś 220 :-? z czego 70 robocizna reszta materiały.

Budujemy z silki 24 i 12, strop i schody lane, dachówka ceramiczna glazurowana, brama Normsthala, drzwi dębowe cal-a z dostawka, okna trzyszybowe, system kominowy IBF, okna połaciowe Fakro (FTP).

Podsumowując kowota 190-200 to kowta bardzo realna, ale niestety trzeba się trochę nabiegać za materiałami przy okazji negocjując dobre rabaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dom o powierzchni 190 m2 rachunek za miesiąc grzania tylko gazem 500 zl, kominkiem - 250 zł.

hmm u mnie 167m2 tylko gaz,( grzeje tez w garazu) 468 zł za dwa miesiace ( dzien 21 st noc 17)aha rachunek obejmuje dwa miesiace połowa X- do polowy XII

 

Ja za miesiąc dostałem rachunek ok 300zł za gaz (miesiąc XII -I , wcześniej XI -XII było ok 200zł . Pamiętajmy, że większa część rachunku to abonament i inne cuda :( ), 90% ciepła mam z kominka. Gazówka chodzi tylko rano i sporadycznie wieczorami. Temperatura 17 - 21 stC u mnie nie do przyjęcia...

 

Piotr, a mozesz podac na jaka ilość m3 przekłada sie te 300 zł.

 

Ja mam niestety - na razie - gaz z butli :-(

w nocy 17 uwazam jest oki 21 w dzien to jak kto lubi teraz jak jest mroz mam 22 nastawione.

generalnie duzo placisz za gaz,zapytałam sasiada ( ma dwojke malych dzieci dom 146m2 piec taki jak mam ja rachunek 590 zł dwa miesiace - dzien ma 23 st, noc 18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W końcu odebraliśmy pozwolenie na budowę - parterowy 125m2 plus garaż.

Szukamy wykonawcow stanu surowego. Otrzymaliśmy już dwie wyceny na surowy zadaszony dachówką ceramiczną :

1. 60 TPL robota i 120 TPLN materiał

2. 70 TPLn i 130 TPLn mateiał

Neźle ceny podskoczyły- bubujemy Kobylanka/Jęczydół.

 

Informacje na sprawdzonych wykonwaców jak macie prosze na priv.

Pozdrawiam

Ania

 

A możesz dać linka do waszego projektu?

 

To była baza naszego domu :

http://www.extradom.pl/projekt-domu-Demeter-ID-9740.html?typ=parterowe&powierzchnia=100_200_m&garaz=&strona=37

 

Poadaptacji troszkę sie pozmieniało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie straszcie :(

My mamy nadzieje w tym roku wystartowac - i w miare szybko skonczyc.

Naokolo mowia, ze ceny spadaja, za materialy, za robocizne, sie ucieszylam, ze tak moze mialo byc - Wy piszecie takie cos? :cry:

Juz i tak okroilam mocno swoje domkowe marzenia, tne i tne, za chwile to chyba tylko na garaz bedzie mnie stac, jesli nie chce do konca zycia placic gigantycznych rat bankom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu będę miał kolejne wyceny mam nadzieje, że już bardziej realne.

 

Zrobiłem sobie kosztorys, wyliczenia opierałem na wypowiedział ludzi z forum muratora którzy właśnie budują lub wybudowali taki dom co ja chcę. Oczywiście opierałem się tylko na ilościach materiałów gdyż ceny są różne w różnych miejscach Polski. Mając ilości dzwoniłem po hurtowniach lub dawałem projekt (tak zrobiłem z dachem i więźbą, oknami, bramą garażową i drzwiami) a oni podawał mi aktualne ceny.

 

Oto mój kosztorys może rzucicie okiem na niego i powiecie mi co w nim brakuje lub które wartości są zaniżone. Zdaje sobie, że wszystkiego nie wymieniłem. Wydaje mi się jednak, że są to mniej istotne pozycje których koszt może wynieść 10tys - 15tys.

 

Stan zero

 

Ławy fundamentowe 18m3 - 7 230,00 zł

Izolacje Abizol R 45kg - 315,00 zł

Styrodur XPS 10cm 55m2 - 2 475,00 zł

Folia - 250,00 zł

Izolacje Abizol P 35kg - 245,00 zł

materiały na hydraulikę + robocizna - 2 000,00 zł

Cement + wapno - 1 400,00 zł

Stal na zbrojenie - 3 000,00 zł

deski do szalunków - 500,00 zł

Zasypka fund. (piach i roboc.) - 1 800,00 zł

bloczek betonowy 1400szt. - 6 160,00 zł

Beton na stan zero B10 14m3 - 4 845,00 zł

 

Stan surowy otwarty:

Porotherm 25 180m2 2000szt. - 11 220,00 zł

Cement 5tony - 2 200 zł

porotherm 11,5 1100szt. - 6 435,00 zł

komin systemowy okoł 8m - 9m 2szt. 5 124,00 zł

Strop Teriva: - 10 000,00 zł

Więźba - 7 800,00 zł

Komplet materiałów na dach (dachówka ceramiczna) + 4 okna połaciowe 230m2 - 22 000,00 zł

Inne koszty typu Geodeta, Kierownik koparka - 10 000,00 zł

 

 

Suma: 105000zł za materiały na stan surowy otwarty

 

 

Ocieplenie + elewacja 180m2 - 18 000zł (materiały 7000zł + Robocizna 11000zł)

Podbitka 65m2 7 000,00 zł

Opaska z klinkieru 15m2 1 500,00 zł

Instalacja elektryczna (około 130 punktów) - 11 000,00 zł (materiały + robocizna)

wykonanie instalacji wod.kan. C.O podłogówki ,kominek z płaszczem wodnym i wewnętrznej instalacji gazowej - 60 000,00 zł

Tynki wew. 500m2 *28zł 550m2 - 15 400,00 zł (materiały + robocizna)

Ocieplenie poddasza wełna 15cm + 5cm + zabudowa z płyt G-k - 15 000zł

Wylewki (27zł - robocizna i materiał) 220m2 - 5 940,00 zł

Parapety wew szer. 25cm 13m 1 500,00 zł

Parapety zew 13m 1 500,00 zł

Komplet okien + drzwi wejściowe + drzwi przy garażu + Brama - 25 000zł

 

 

Suma: 26573zł za stan developerski bez robocizny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...