Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam i ponawiam pytanie o ekipy od tynków (cementowo-wapienne) oraz od posadzek?

 

Czy ma ktoś "świeże" informacje jak teraz kształtują się ceny tych usług?

 

Kasia

 

cześć, widzę, że od niedawna z nami jesteś, ale może rzucisz okiem na stronę dwie wcześniej.... dopiero była o tym mowa... :wink:

 

 

pozdrawiam

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ponawiam pytanie o ekipy od tynków (cementowo-wapienne) oraz od posadzek?

 

Czy ma ktoś "świeże" informacje jak teraz kształtują się ceny tych usług?

 

Kasia

 

cześć, widzę, że od niedawna z nami jesteś, ale może rzucisz okiem na stronę dwie wcześniej.... dopiero była o tym mowa... :wink:

 

 

pozdrawiam

A.

 

Cześć,

 

dzięki za info. w cenach się już mniej więcej orientuję ale nadal nie mam namiarów na sprawdzone ekipy. Może Ty masz jakieś namiary lub dysponujesz listą wykonawców dostępną na forum?

 

Pozdrawiam

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Rodacy Szczecinianie

 

 

Poszukuję ekipy, która kompleksowo zajęłaby się zagospodarowaniem działki. Murki, płoty, ścieżki, taras itp. Czy możecie z czystym sumieniem polecić jakąś dobrą konkurencyjną cenowo firmę.

 

Proszę o informacje na priv.

 

Mam również pytanie jak można uzyskać link do białej i czarnej listy szczecińskich wykonawców. Kiedyś z tego korzystałem i wiem, że było to bardzo przydatne źródło wiedzy.

 

Z pozrowieniami

 

BERGER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info dla przyszłych budujących. Oto ceny jakie dzisiaj dostałem:

1. Porotherm 25 5,61 brutto/szt.

2. Porotherm 11,5 5,85 brutto/szt.

3. Bloczek fundam. „12” 4,40 brutto/szt.

4. Schiedel Rondo Plus 20 3782,00 brutto/kpl.

5. Schiedel Rondo 20 2562,00 brutto/kpl.

6. Styropian FS15 gr. 15 cm 107,36 brutto/m3

7. Cement 439,20 brutto/tona

8. Wełna w rolkach gr. 15 cm 20,05 brutto/m2

9. Wełna w rolkach gr. 5 cm 6,35 brutto/m2

 

wszyscy wkoło nawijają o recesji w budownictwie, finansach, samochodach. A jakość noworoczne obniżki cen aut nie specjalnie różnią się od zeszłorocznych. Ale wracając do materiałów budowlanych to należy pamiętać, że na ich cenę to nie tylko sama robocizna. Podwyżki prądu i gazu mogą znacznie wpłynąć na koszt wytworzenia niektórych produktów. Producencji zbijając koszty robocizny mogą jedynie utrzymać ceny, bo na ich znaczny spadek to bym nie liczył. Co innego robocizna - tu wg mnie można spokojnie zaszaleć i zbić cenę. Byłem niedawno w energetyce i przy wejściu zaczepił mnie facet czy nie potrzebuję elektryka - kiedyś sytuacja nie do pomyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak bedzie z recesja ;)

Skala makro wcale nie musi sie odnosic do sytuacji lokalnej (mikro).

Zwlaszcza, jesli rynek dobrych wykonawcow jest slaby.

Jesli ktos korzysta ze standardowych materialow, i w ich zakresie jest recesja,

to spadek cen jest nieunikniony. Wynika to chocby z zobowiazan zakladow produkcyjnych wobec kredytodawcow czy pracownikow. Schodza z marzy, aby minimalizowac straty, czy wrecz sprzedaja po kosztach. Oczywiscie wiele tez zalezy od kogo sie kupuje, od zdolnosci negocjacyjnych obu stron.. itp.

 

Podobnie ma sie sytuacja z podwyzkami "gazu". Jako odbiorcy indywidualni jestesmy skazani na dyktat, ale duze zaklady, cementownie negocjuja ceny i tam raczej placa roznie za energie... zwyzki, spadek... jakies kontrakty terminowe itp., itd...

Trudno wszystko przelozyc na cene materialow w tak malych ilosciach jakie my zamawiamy :) Ja jednak licze na jakies spadki... ;)

 

Ale pytanie do szanownych forumowiczow. Ktos sie orientowal kiedys moze jak wygladaja ceny materialow w DE? Skoro auta maja tansze (nawet w salonach) to moze i materialy beda tansze... inna sprawa to koszt transportu, i pierniczenie sie z celnikami.... i papierami... ale dla kilkunastu procent juz by sie oplacilo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... inna sprawa to koszt transportu, i pierniczenie sie z celnikami.... i papierami... ale dla kilkunastu procent juz by sie oplacilo :)

 

Jesteśmy członkiem UE. Jedną z podstawowych praw członkowskich jest swoboda handlu.

Kupujesz, ładujesz na samochód i na budowę - żaden celnik nie ma nic do tego co i gdzie kupujesz nie ma żadnej papierologii( poza kilkoma wypadkami-w tej sytuacji bez znaczenia). :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe co piszesz... to wytlumacz mi, czemu nie mozna tak zrobic z maszynami, samochodami?

 

Opłaty o których myślisz to podatki i akcyza nie mająca nic wspólnego z opłatami celnymi.

Dlatego przy zakupie np samochodu należy sprawdzić czy pojazd pochodzi z krajów UE lub z kraju stowarzyszonego. W przeciwnym wypadku zapłacisz cło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko... dla mnie danina, to danina, niewazne jak ja nazwac ;)

glownie o to mi chodzilo, jakie moze byc zamieszanie... czyt... papierologia przy takich probach... lub tez.. jakie sa roznice podatkowe (np VAT), czy to potem trzeba wyrownywac, jak inwestycja w Polsce, itp.. itd?

 

niemniej dzieki :D

Jasne, nie ma za co :p

Na forum wypowiadali się ludzie którzy kupowali jakieś materiały w Niemczech, może coś napiszą ponownie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info dla przyszłych budujących. Oto ceny jakie dzisiaj dostałem:

 

1. Porotherm 25 5,61 brutto/szt.

 

2. Porotherm 11,5 5,85 brutto/szt.

 

3. Bloczek fundam. „12” 4,40 brutto/szt.

 

4. Schiedel Rondo Plus 20 3782,00 brutto/kpl.

 

5. Schiedel Rondo 20 2562,00 brutto/kpl.

 

6. Styropian FS15 gr. 15 cm 107,36 brutto/m3

 

7. Cement 439,20 brutto/tona

 

8. Wełna w rolkach gr. 15 cm 20,05 brutto/m2

 

9. Wełna w rolkach gr. 5 cm 6,35 brutto/m2

 

 

Mozesz podac dokładnie o tej wełnie w rolkach - jaki producent i jaki parametr izolacyjnosci cieplnej?

w Leroy jest promocja 15 cm 6,25 m2-91.75 Rockweell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zatwardzialych budowlancow

 

Ma pare pytan ktorymi bede tutaj was bombardowal i mam nadzieje ze bedziecie wyrozumiali

A wiec

Jakie rurki zastosowac do ukladania instalacji c.o i instalacji wodnej

Chodzi mi o polozenie jej w styropianie przed wylaniem posadzek

Ponoc uklada sie to bardzo latwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe co piszesz... to wytlumacz mi, czemu nie mozna tak zrobic z maszynami, samochodami?

z samochodami jest taki problem, że musisz je ubezpieczać, rejestrować a co za tym idzie musisz pójść do urzędu i to wystarczy żeby cię skubnąć. A materiały budowlane jak kontrolować?? Po budowach jeździć?

 

Ja rozglądałem się po cenach w Niemczech ale to były czasy kiedy ojro koszłowało 3,5. Za worek cementu w baumarkcie płaciło się o jakieś 1,5 zeta mniej niż u nas. Inne rzeczy różnie. Wiem, że ludzie ściągali porothen bo kosztował coś koło ojro a u nas zdaje się 8 zeta - tu info zapoda PiotrIwa (jak się pojawi). Cegłę klinkierową też ściągano. Ja oglądałem w Dołujach kostkę brukową robioną na starobruk z NRD. Strasznie mi się podobała, ale wychodziła w Polsce po chyba 70 zeta za m2 a może i drożej. Producent (ma skład jakieś 80 km od granicy) za cholerę nie chciał tego sprzedać do polski prywatenej osobie powołując się na umowę z polskim przedstawicielem. Za cholerę tego nie można odnieść do polskich produktów bo takich nie widziałem. Zwykły bruk kosztował jakieś 20% mniej niż w unas. Problem tylko taki, że mój brukarz powiedział, że niemieckiego bruku nie kładzie, bo nie trzyma linii - chodzi o to, że ma różną szerokość i po położeniu linia pomięrzy rzędami nie jest prosta.

 

A skoro mowa o niemieckich materiałach, to wypadałoby wspomnieć o niemieckich firmach. U mnie na osiedlu niemieccy dekarze kladli dach na jednym z domów - dygali od rana do nocy. Brukarze z NRD też robili wokół jednego domu. A i domy stawiają. Tylko przy takim kursie ojro to się może nie opłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko... dla mnie danina, to danina, niewazne jak ja nazwac ;)

glownie o to mi chodzilo, jakie moze byc zamieszanie... czyt... papierologia przy takich probach... lub tez.. jakie sa roznice podatkowe (np VAT), czy to potem trzeba wyrownywac, jak inwestycja w Polsce, itp.. itd?

 

niemniej dzieki :D

Jasne, nie ma za co :p

Na forum wypowiadali się ludzie którzy kupowali jakieś materiały w Niemczech, może coś napiszą ponownie...

 

my kupowaliśmy.... :D -zakup, zapłata, przywóz. Takie ilości (na własny użytek) nawet w razie kontroli celnej ("lotnej") nie stanowią żadnego problemu.

 

Z samochodami jest inaczej-chodzi o odliczenie VAT m.in.

 

pozdrawiam

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...