Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

 

 

A sąsiedzi to już zaraz strop będą lali. Pozdrawiamy.

 

Jak strop??? Bylam zaraz po Sylwestrze, to tylko stan zero byl? :o

 

 

Sluchajcie, mam pytanie:

Ile kosztuje w tej chwili w Szczecinie/okolicach adaptacja projektu?

Projekt indywidualny? (jedno i drugie proste jak sikanie - klocek pod dwuspadem, 100-130 m pu).

 

Musze sie zorientowac, na ile cena, ktora dzis dostalam, jest wysoka...

 

 

Jutro kończymy ściany parteru i szykujemy stal na strop. Jak pogoda dopisze to pod koniec stycznia zaczną prace przy stropie. Stan O mieliśmy już w listopadzie. Trochę przy nim zeszło i czasu i pieniędzy. Teraz idzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

aLien01 napisał:

Witam

 

Dostałem dzisiaj wycenę na budowę domu za stan surowy otwarty na kwotę 345tys zł (80tys robocizna + 265tys materiały) jestem w dużym szoku liczyłem na 190tys -200tys. Co wy na to, myślałem ze te 345tys to za stan developerski?

 

Cena całkiem całkiem, no ale ile m? ile kondygnacji? jaki dach? Cena robocizny na nasze czasy, no ale zalezy ile m!!!! a co do materiałow... to chyba nalepiej samemmu zrobic sobie wycenę, samemu pojezdzic i poszukac materiałow, niz zlecac to komus.

U mnie jutro wracaja górale :D :D :D

Wchodzą na zalany strop i ciągna dalej, w czwartek więźba :p

a w srode ... wycena pompy ciepla.

pozdrwaiwam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aLien01 napisał:

Witam

 

Dostałem dzisiaj wycenę na budowę domu za stan surowy otwarty na kwotę 345tys zł (80tys robocizna + 265tys materiały) jestem w dużym szoku liczyłem na 190tys -200tys. Co wy na to, myślałem ze te 345tys to za stan developerski?

 

Cena całkiem całkiem, no ale ile m? ile kondygnacji? jaki dach? Cena robocizny na nasze czasy, no ale zalezy ile m!!!! a co do materiałow... to chyba nalepiej samemmu zrobic sobie wycenę, samemu pojezdzic i poszukac materiałow, niz zlecac to komus.

U mnie jutro wracaja górale :D :D :D

Wchodzą na zalany strop i ciągna dalej, w czwartek więźba :p

a w srode ... wycena pompy ciepla.

pozdrwaiwam

 

No faktycznie sporo kasiury, napisz za jaką chałupe tyle zaśpiewali, Bartez na jaką pompe sie decydujesz? daj cynk jak bedziesz miał wycenę pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aLien01 napisał:

Witam

 

Dostałem dzisiaj wycenę na budowę domu za stan surowy otwarty na kwotę 345tys zł (80tys robocizna + 265tys materiały) jestem w dużym szoku liczyłem na 190tys -200tys. Co wy na to, myślałem ze te 345tys to za stan developerski?

 

Cena całkiem całkiem, no ale ile m? ile kondygnacji? jaki dach? Cena robocizny na nasze czasy, no ale zalezy ile m!!!! a co do materiałow... to chyba nalepiej samemmu zrobic sobie wycenę, samemu pojezdzic i poszukac materiałow, niz zlecac to komus.

U mnie jutro wracaja górale :D :D :D

Wchodzą na zalany strop i ciągna dalej, w czwartek więźba :p

a w srode ... wycena pompy ciepla.

pozdrwaiwam

 

No faktycznie sporo kasiury, napisz za jaką chałupe tyle zaśpiewali, Bartez na jaką pompe sie decydujesz? daj cynk jak bedziesz miał wycenę pozdrawiam

 

http://www.archon.pl/projekt_domu/Dom_w_rododendronach_6_/m46a5e795f1323

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To masz podobny metraz co ja, u mnie tylko dach kopertowy.

Wiec co do ceny robocizny to nie jest wg mnie tragiczna choc na dzisiejszy kryzyzs mozna potargowac, ajezeli chodzi o materialy to nadal nic nie mozna powiedziec... z czego ściany? jaki strop? jaki dach? duzo drewna? bo suma 345k co podales to rzeczywiscie przy tej kubaturze to troszke przesada...

 

Barnich- co do pompy to juz wiem ze Nibe Fighter 1140 8kW z kolektorem pionowym. Jedna oferte juz mam,ale czekam na oferte konkurencji ... i zobaczymy!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wszystkich chetnych na otrzymanie listy wykonawcow prosze o wyslanie swojego zlgoszenia zawierajacy nick z forum na adres [email protected].

Nie musza tego wykonywac osoby, ktore do tej pory otrzymywaly liste.

Osoby, ktore przeslalmy mi wiadomosci na PW prosze o ponowne wyslanie zgloszenia na podany adres.

Jednoczenie informuje ze osoby, ktorych aktywnosc na naszym forum jest zerowa nie otrzymaja listy.

 

W tej edycji pomagac mi bedzie inna osoba z forum, jezeli bedize chciala to sie ujawni :).

 

MaTaM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aLien01 napisał:

Witam

 

Dostałem dzisiaj wycenę na budowę domu za stan surowy otwarty na kwotę 345tys zł (80tys robocizna + 265tys materiały) jestem w dużym szoku liczyłem na 190tys -200tys. Co wy na to, myślałem ze te 345tys to za stan developerski?

 

Cena całkiem całkiem, no ale ile m? ile kondygnacji? jaki dach? Cena robocizny na nasze czasy, no ale zalezy ile m!!!! a co do materiałow... to chyba nalepiej samemmu zrobic sobie wycenę, samemu pojezdzic i poszukac materiałow, niz zlecac to komus.

U mnie jutro wracaja górale :D :D :D

Wchodzą na zalany strop i ciągna dalej, w czwartek więźba :p

a w srode ... wycena pompy ciepla.

pozdrwaiwam

 

No faktycznie sporo kasiury, napisz za jaką chałupe tyle zaśpiewali, Bartez na jaką pompe sie decydujesz? daj cynk jak bedziesz miał wycenę pozdrawiam

 

Witam

Co prawda moj dom jest ciezko porownac cenowo jako , ze jest to kanadyjczyk. Mimo wszystko Twoja wycena wydaje mi sie lekko wygorowana.

Postawienie naszego domku jak do tej pory kosztowalo nas 380 k z tym , ze juz z pompa ciepla, oknami , ociepleniem z zewnatrz , kamieniem na elewacji, dachowka, podlogowka i instalacjami wod-kan i elektryczna. Stan surowy otwarty moglabym powiedziec kosztowal nas okolo 241 k . Z tym , ze my nadal mamy otwarte sciany wewnatrz, ktore musimy wypelnic welna mineralna. Nie sadze jednak aby koszt zamykania scian przekroczl 20 k. Czyli po zamknieciu scian koszt stanu surowego to jakies 260 k . Zauwaz jednak , ze nasz dom ma pow uzytkowej 190m2 i dosc skomplikowany dach czterospadowy.

Nasz dom jest rowniez budowany przez firmy. Nie ma mowy o systemie gospodarczym gdyz nie mielismy takich mozliwosci.

Raz jeszcze powtarzam , ze nie wiem na ile mozemy porownywac ceny kanadyjczyka z domem murowanym.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

czy Obi w Schwedt jest otwarte w niedziele?

 

Niemcy to normalny kraj. Oni w niedziele wielkie geschafty maja zamkniete :)

 

Pytanie do osob co maja temat instalacji wodnych i CO za soba.

Plastikowe, czy miedziane?

 

Pozdr.,

Szymek

 

Ja mam plastik, ale z górnej półki. Szybciej się kładzie i nie ma żadnych "przeciw".

Gdzie się nie da, miedź. Jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wszystkich chetnych na otrzymanie listy wykonawcow prosze o wyslanie swojego zlgoszenia zawierajacy nick z forum na adres [email protected].

Nie musza tego wykonywac osoby, ktore do tej pory otrzymywaly liste.

Osoby, ktore przeslalmy mi wiadomosci na PW prosze o ponowne wyslanie zgloszenia na podany adres.

Jednoczenie informuje ze osoby, ktorych aktywnosc na naszym forum jest zerowa nie otrzymaja listy.

 

W tej edycji pomagac mi bedzie inna osoba z forum, jezeli bedize chciala to sie ujawni :).

 

MaTaM

 

Dobrze byłoby gdyby stali bywalcy forum dorzucili namiary na różnych fachowców. Sama cos dorzcę.

Każdy coś robi, a lista od lipca ub.r jakoś nie może się powiększyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aLien01 napisał:

Witam

 

Dostałem dzisiaj wycenę na budowę domu za stan surowy otwarty na kwotę 345tys zł (80tys robocizna + 265tys materiały) jestem w dużym szoku liczyłem na 190tys -200tys. Co wy na to, myślałem ze te 345tys to za stan developerski?

 

Ja za rododendrony 5 z malymi modyfikacjami mam wycene surowego otwartego na poziomie 220.000, z mojej malej orientacji firma bardzo solidna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

czy Obi w Schwedt jest otwarte w niedziele?

 

Niemcy to normalny kraj. Oni w niedziele wielkie geschafty maja zamkniete :)

 

Pytanie do osob co maja temat instalacji wodnych i CO za soba.

Plastikowe, czy miedziane?

 

Pozdr.,

Szymek

oczywiście p;astik tylko wyjście ze ściany miedź

właśnie przerabiałem kotłownię - łatwiejszej technologii juz chyba nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy ogrzewanie gazowe, wspomagane kominkiem z płaszczem i w lato korzystamy z ciepłej wody z solarów.

Nie wiem co firma widzi skomplikowanego w tym połączeniu. Myślę,że po prostu nie wie jak to zrobić i wszystko ze sobą zgrać.

U nas świetnie to funkcjonuje, teraz ogrzewamy dom kominkiem, gazem tylko rano a w lecie woda z kranu leci gorąca dzięki solarom.

Moim zdaniem jest to świetne rozwiązanie :D

 

Czy w całym domu jest podłgówka czy podłogówka+kaloryfery?

Z tym zgraniem to coś w tym jest firma robiąca wycenę nie ma w ofercie kominków z PW.

 

Podłogówka jest w przedpokoju, łazienkach i hollu. W pozostałych pomieszczeniach są kaloryfery.

Teraz można spokojnie wszystko ze sobą zgrać, tylko trzeba mieć odpowiednią ekipę, która zna się na tym i nie spapra roboty (my na szczęście na taką trafiliśmy). Jest to dobre rozwiązanie (chociaż dosyć kosztowne), ale myślę, że warte wydanych pieniędzy. :D

 

można prosić o namiarek na tę firmę?? :wink:

A.

 

Witam wszystkich Forumowiczów z grupy szczecińskiej :D , właśnie jestem dwa dni po podpisaniu umowy przedwstępnej na "moje miejsce na ziemi" na Bezrzeczu :)

Mam nadzieję, że powstanie tam całkiem ładny bliźniak :lol:

Pozdrawiam

Darek :D

 

czy mogę prosić o namiar na ekipę na to kompleksowe wykończenie ogrzewania-jestem właśnie na etapie poszukiwań :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem

 

UWAGA NA DEUTSCHE BANK!!! NIE POLECAM!!!

 

Malo sie udzielam poniewaz zaczynam dopiero ale w tej kwestii nie wytrzymam i skrobne pare zdan to moze komus zaoszczedze czasu i pieniedzy. Kiedys slyszalem ze miara ucywilizowania spoleczenstwa jest stopien poszanowania czasu jednostki. My przez urzednikow jestesmy na etapie tuz przed zejsciem z drzewa na ziemie...ale to sa ludzie ktorzy wybierani na zasadzie selekcji negatywnej jak kiedys do wojska wiec co sie dziwic.

 

Ale pije do czego innego, otoz w pazdzierniku zaczalem na nowo walke o wlasny dom, zwalczylem urzedasow od pozwolen i myslalem ze juz mam z gorki. Udalem sie po pieniedze, czyli do banku. Wstepny wybor padl na DB, ostrzegany przez paru znajomych olewalem to ale postanowilem ze najpierw poprosze o wstepna ocene zdolnosci na podstawie dokumentow finansowych i operatu. Byla pozytywna w zwiazku z tym zaczalem kompletowac reszte dokumentow w tym nowy operat za 800 PLN bo poprzedni zrobiony byl przez osobe nie znajdujaca sie na liscie DB. Przed tym zapytalem jeszcze raz czy na pewno decyzja jest pozytywna i zostanie podtrzymana jesli uzupelnie dokumenty formalne bo nie chce wydac kasy na marne, tylko pojde do innego banku. Oczywiscie zapewniono mnie ze to tylko formalnosc i decyzja jest juz pozytywna.

 

Zrobilem operat pobiegalem po urzedach itd itp. Zlozylem komplet.

Pare dni pozniej okazalo sie ze kolejne uzupelnienie jest konieczne, minal miesiac wiec nowe dane od ksiegowego itd. OK znowu polatalem troszke i usupelnilem. Po paru kolejnych dniach znowu uzupelnienie bo wyjasnic trzeba bylo dlaczego w listopadzie moja narzeczona dostala kase do reki a nie na konto. No to znow pisanie wyjasnien, dlaczego po co itp, ale juz tym razem to wszystko na pewno (zanim to zalatwialem to powiedzialem zeby sie dobrze zastanowili bo znow nie bede czegos tam uzupelnial). Tak, oczywiscie to juz na 100 % wszystko i w tym tygodniu podpiszemy umowe.

 

No i dzis dowiaduje sie ze NIE dostane kredytu. Myslalem ze sobie jaja robi, ale okazalo sie ze nie. Powod: wyplata w gotowce sugeruje ze zaklad pracy mojej narzeczonej ma porblemy z plynnoscia finansowa i w listopadzie byly dochody mniejsze o 800 PLN (tydzien czasu zwolnienia za ktore placi ZUS wiec nie jest ujete w wyplacie ale potwierdzenie z ZUSu bylo). Dodam tylko ze chodzi o apteke wiec ciezko w dzisiejszych czasach znalezc branze mniej podatna kryzys.

 

To jest $%^&!!! Stracilem 3 miesiace, 800 PLN i jestem w punkcie wyjsca bo pajacowi nie zdolalem udowodnic ze nie jestem wielbladem! Pomyslalem ze moze jakiejs raty kiedys nie splacilem, moze jakis rachunek za telefon sie zawieruszyl, moze zdolonosci nie mam jednak. Zadzwonilem wiec kolejny raz sie upewnic jaki jest na pewno powod odmowy. I jednak to wlasnie ta wyplata w gotowce i tygodniowe zwolnienie chorobowe!!!

 

Nie wiem kto z Was bral kredyt w tym Durnym Banku, moze sa tacy ktorzy sa super zadowoleni ale to co zrobili w moim przypadku to jest masakra jakas. uwazajcie bo mozecie u nich byc nastepni. A pomyslec ze ostrzegali mnie ze Debil Bank tak robi, dzis sprawdzilem opinie na roznych forach i to sie potwierdza w wielu postach. Wiec w zamian za swiezo otrzymana liste wykonawcow poswiecilem troszke czasu aby Wam przedstawic krotka historie naiwnego klienta.

 

Pozdrawiam tych ktorzy dotarli az tu, z gory rezygnuje z polemiki w stylu a mnie zalatwili super, a znajomego jeszcze lepiej. Moze, ale ja zostalem potraktowany inaczej. Olewam sama odmowe, ich prawo ale sposob w jaki to zrobili uraga zasadom uczciwosci i rzetelnosci.

 

ODRADZAM DEUTSCHE BANK!!!

 

Ruszam z karuzela od nowa, jak cos sie wydarzy dam znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...