Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

 

Spokojnie mogę powiedzieć, że nasz kierownik jest wart tych pieniędzy - dokładny, kiedy trzeba stanowczy, bardzo często na budowie i to zarówno z własnej inicjatywy jak i po telefonie wykonawcy czy inwestora.

 

nasz kierownik również:) choć płacimy mu za całość od początku aż do odbioru domu 5 tys. zł.

 

czyli gdyby doliczyć nasz stan "0" cena byłaby identyczna :D

 

może się jeszcze okazać że to ta sama osoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Ofcbur tak na marginesie coś zaniedbujesz swój dziennik budowy a ciekawie się zapowiadał, może jakieś nowe fotki z postępu prac.

 

Racja Alien, święta racja...... czasu nie ma, może jak skończą dach- chyba już niedługo postaram się to nadrobić. Na razie w sobotę mamy spóźnioną wiechę, dzięki MaTam będzie ciepło bo kozę odkupiliśmy:):)

 

A teraz pytanie z innej beczki, poszukuję namiarów na stolarza wirtuoza:) do stworzenia kuchni moich marzeń, ma ktoś namiary na kogoś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić jakiś naprawdę dobry środek do czyszczenia szyby kominkowej? Sprawdziłam już dwa i jeden jest gorszy od drugiego :x :cry:

 

Podpisuję się pod pytaniem.

 

hej :lol: znam ten ból- w tamtym roku wypróbowałam wiele środków ,łacznie z polecanymi na forum,drogimi -za 20-28 zł za szt a uzywalismy tego sporo z uwagi na palenie prawie 24 godz na dobe,aż niespodziewanie zauwazyłam w selgrosie w miare tani płyn-cos ok 9zł TYTAN-rewelacja -w porównaniu z tamtymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić jakiś naprawdę dobry środek do czyszczenia szyby kominkowej? Sprawdziłam już dwa i jeden jest gorszy od drugiego :x :cry:

 

Podpisuję się pod pytaniem.

 

hej :lol: znam ten ból- w tamtym roku wypróbowałam wiele środków ,łacznie z polecanymi na forum,drogimi -za 20-28 zł za szt a uzywalismy tego sporo z uwagi na palenie prawie 24 godz na dobe,aż niespodziewanie zauwazyłam w selgrosie w miare tani płyn-cos ok 9zł TYTAN-rewelacja -w porównaniu z tamtymi

 

Tak rzeczywiście w poprzednim domku używałam również Tytana- tylko uwaga -bardzo niszczy skóre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wszystkich chetnych na otrzymanie listy wykonawcow prosze o wyslanie swojego zlgoszenia zawierajacy nick z forum na adres [email protected].

Nie musza tego wykonywac osoby, ktore do tej pory otrzymywaly liste.

Osoby, ktore przeslalmy mi wiadomosci na PW prosze o ponowne wyslanie zgloszenia na podany adres.

Jednoczenie informuje ze osoby, ktorych aktywnosc na naszym forum jest zerowa nie otrzymaja listy.

 

W tej edycji pomagac mi bedzie inna osoba z forum, jezeli bedize chciala to sie ujawni :).

 

MaTaM

 

 

 

Próbowałam wysłać swój nik z prosbą na ten adres, ale niestey system pokazuje jakiś bład i nie wysyła wiadomości.

Czy ktoś może wie jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić jakiś naprawdę dobry środek do czyszczenia szyby kominkowej? Sprawdziłam już dwa i jeden jest gorszy od drugiego :x :cry:

 

Podpisuję się pod pytaniem.

 

<"Dr.Beckmann" Piekarnik żel >do kupienia np w Cerrefour, albo w Real...

Nie spływa i nie kapie na podłogę. Czasem trzeba powtórzyć czynność, ale jak na razie ten jest najlepszy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy moglibyście zweryfikować poniższe ceny za robociznę:

 

Kafelki - 45 zł za metr

Gładzenie ścian i Malowanie - 15 zł za metr

Kładzenie paneli podłogowych - 12 zł za metr (z listwami)

Podbitka drewniana - 50 zł za metr

Ocieplenie z zewnątrz - 45 zł za metr

Ogrodzenie z siatki - 50 zl za metr (fundament + wymurowanie bloczków fundamentowych)

Tarasy i schody wyjściowe - 100 zł za metr

Polbruk - 50 zł za metr (na betonie)

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie ogrodzenia z klinkieru. Długość mojego ogrodzenia wynosi 32 metry. Firma chce za robociznę 5 tys.

 

Co sądzicie o tych cenach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić jakiś naprawdę dobry środek do czyszczenia szyby kominkowej? Sprawdziłam już dwa i jeden jest gorszy od drugiego :x :cry:

 

Podpisuję się pod pytaniem.

 

hej :lol: znam ten ból- w tamtym roku wypróbowałam wiele środków ,łacznie z polecanymi na forum,drogimi -za 20-28 zł za szt a uzywalismy tego sporo z uwagi na palenie prawie 24 godz na dobe,aż niespodziewanie zauwazyłam w selgrosie w miare tani płyn-cos ok 9zł TYTAN-rewelacja -w porównaniu z tamtymi

 

Miraśka,

a ten Tytan to płyn przeznaczony do mycia szyb kominków czy między innymi do tego czy też może jakiś wynalazek o innym przeznaczeniu, który okazał się rewelacyjny w interesujacych nas celach? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może doświadczenie z roletami zewnętrznymi?

Właśnie zamawiałem okna no i rolety-pan w firmie wycenił mi to cudo w ten sposób:

cena rolety 220 zł brutto za m2

powierzchnia otworowa moich okien to 18,6 m2 czyli

18.6 x 220 = około 4100 brutto

bez elektryki - elektryka ewentualnie + 5 silników (bo jest 5 okien) x 199 zł za silnik + zgranie systemu z komputerkiem około 400 zł

to daje nam około 5500 brutto :(

Hm nie mam orientacji cenowej...dopiero niestety "raczkuję" na swojej budowie..ale może ktoś z Forumowiczów przerabiał niedawno ten temat? Będę wdzięczny za porady i uwagi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poszukuję wzoru wezwania do zapłaty odsetek za nieterminowe wykonanie robót budowlanych.

Posiada ktoś takie? A może jakiś link?

 

W kwestii ceny za usługi kierownika-też płaciłem 4000 zł za SSO. Czyżby ten sam dopilnowywał kilku budów forumowiczów?. U mnie to pan Z.S :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

mam pytanie do mieszkających lub będących w najbliższym czasie mieszkańcami Dobrej i okolic , posiadających dzieci w wieku szkolnym.

 

Czy wysyłacie/wyślecie swoje pociechy do szkoły w Dobrej?

 

Jeżeli nie- to dlaczego i gdzie w takim razie?

 

 

bardzo proszę o opinie... stoję przed dylematem :(

 

A.

 

Rozważałem szkołę w Dobrej, moja koleżanka posyła tam dzieciaka i sobie chwali, ale ze względów logistycznych nasza pociecha będzie chodzić do szkoły w Szczecinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może doświadczenie z roletami zewnętrznymi?

Właśnie zamawiałem okna no i rolety-pan w firmie wycenił mi to cudo w ten sposób:

cena rolety 220 zł brutto za m2

powierzchnia otworowa moich okien to 18,6 m2 czyli

18.6 x 220 = około 4100 brutto

bez elektryki - elektryka ewentualnie + 5 silników (bo jest 5 okien) x 199 zł za silnik + zgranie systemu z komputerkiem około 400 zł

to daje nam około 5500 brutto :(

Hm nie mam orientacji cenowej...dopiero niestety "raczkuję" na swojej budowie..ale może ktoś z Forumowiczów przerabiał niedawno ten temat? Będę wdzięczny za porady i uwagi

Pozdrawiam

Wygląda to całkiem rozsądnie. Spytaj w innej firmie, tak dla porównania. Komputerek za 400 zł to b dobra cena. Średnia cena jednego przycisku do podnoszenia i opuszczania rolet, to ok 65-85 złotych (x5...) Potargowałbym się troszkę w kwestii za m2. Silniczki kosztują ok 150-200zł (polecam elektryczne podnoszenie!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy moglibyście zweryfikować poniższe ceny za robociznę:

 

Kafelki - 45 zł za metr

Gładzenie ścian i Malowanie - 15 zł za metr

Kładzenie paneli podłogowych - 12 zł za metr (z listwami)

Podbitka drewniana - 50 zł za metr

Ocieplenie z zewnątrz - 45 zł za metr

Ogrodzenie z siatki - 50 zl za metr (fundament + wymurowanie bloczków fundamentowych)

Tarasy i schody wyjściowe - 100 zł za metr

Polbruk - 50 zł za metr (na betonie)

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie ogrodzenia z klinkieru. Długość mojego ogrodzenia wynosi 32 metry. Firma chce za robociznę 5 tys.

 

Co sądzicie o tych cenach?

 

kafelki - może być

gładzenie i malowanie - nawet tanio

panele - noormalna cena

podbitka - jaki metr? bo jesli za m/b to cena wysoka i to bardzo

oceplenie cena dobra

ogrodzenie nie bardzo kumam zakres więc się nie wypowiem

Tarasy i schody tez nie wiem co masz do zrobienia wylanie tarasów pokrycie płytkami ?. jesli obłozenie płytkami to cena wręcz kosmiczna jesli za m2.

Polbruk - cena jakby w normie ale tutaj tez róznie bywa jeśli ekipa dobra to brać.

Co do ogrodzenia z klinkieru to nie wiem takwego nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poszukuję wzoru wezwania do zapłaty odsetek za nieterminowe wykonanie robót budowlanych.

Posiada ktoś takie? A może jakiś link?

 

W kwestii ceny za usługi kierownika-też płaciłem 4000 zł za SSO. Czyżby ten sam dopilnowywał kilku budów forumowiczów?. U mnie to pan Z.S :wink:

Pozdrawiam

 

Moj wykonawca SSO miał zakończyć 7.12. Obecnie skończyli kłaść dachówkę. Zostały okna połaciowe, obróbka kominów, rynny. Obawaim się, że do końca lutego nie skończy. Mamy w umowie zapis, że w przypadku zwłoki inwestorowi należy się 1% dziennie od wartości nie wykonanej roboty. Gdybym tak policzyła to uzbierało by się pare tyś. Jednak wykonawca też czekał kiedyś na swoją kasę, gdyż nam z kolei bank nie wypłacał transzy. Nie upominał się o odsetki.

Jeśli nie masz zapisu w umowie jakie to maja być osdestki to wydaje mi się, że będą to odsetki ustawowe. Oto link do kalulatora

 

http://www.infor.pl/kalkulatory/odsetki_ustawowe.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poszukuję wzoru wezwania do zapłaty odsetek za nieterminowe wykonanie robót budowlanych.

Posiada ktoś takie? A może jakiś link?

 

W kwestii ceny za usługi kierownika-też płaciłem 4000 zł za SSO. Czyżby ten sam dopilnowywał kilku budów forumowiczów?. U mnie to pan Z.S :wink:

Pozdrawiam

 

Moj wykonawca SSO miał zakończyć 7.12. Obecnie skończyli kłaść dachówkę. Zostały okna połaciowe, obróbka kominów, rynny. Obawaim się, że do końca lutego nie skończy. Mamy w umowie zapis, że w przypadku zwłoki inwestorowi należy się 1% dziennie od wartości nie wykonanej roboty. Gdybym tak policzyła to uzbierało by się pare tyś. Jednak wykonawca też czekał kiedyś na swoją kasę, gdyż nam z kolei bank nie wypłacał transzy. Nie upominał się o odsetki.

Jeśli nie masz zapisu w umowie jakie to maja być osdestki to wydaje mi się, że będą to odsetki ustawowe. Oto link do kalulatora

 

http://www.infor.pl/kalkulatory/odsetki_ustawowe.html

 

O nie. Mam zapis o karach umownych a opóźnienie wynosi 5 miesięcy :roll:

Wykonawca już trochę dołożył ze swoich ale zaczyna fisiować. Chcę go sprowadzić na ziemię bo moje ewentualne żądania przewyższają te jego ekstra wydatki. Jak nie będzie współpracował to się mocno przejedzie.

Spisanie tej umowy to była jak na razie najważniejsza rzecz podczas budowy domu...no i wynajęcie Kierbuda, który jest niezastąpiony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...