Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Witam wszystkich budujących,

 

W tym roku planujemy rozpocząć budowę w Dobrej na tak zwanej " Zielonej Górce".

 

Witam Sąsiadów i Wszystkich z Grupy,

 

My również znaleźliśmy swoje miejsce na Zielonej Górce :wink:. Obecnie wykańczamy papierkologie i jak dobrze pójdzie to startujemy maj, czerwiec.

 

Pozdrawiamy

Monika i Piotr

 

A witam. Gdzie masz dzialeczke ?

Jest tu ktos jeszcze z Zielonej Gorki (oprocz Oczki) ?

 

Fantom

 

Drugi rząd od strony łąki w zagłębieniu. Jak nie podwyższe działki to wszyscy będą na mnie spoglądać z góry :wink: . A wy gdzie jesteście zlokalizowani? No i najważniejsze na jakim etapie?

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Matam - twój punkt się zmieni jak zaczniesz parkować w garażu :)

 

Z tego wzgledu dodatkowa klawiatura w garazu :)

Ja mam w garażu klawiaturę co dalej powoduje, że mój wyjazd przypomina "bieg na 100m" - każda sekunda jest cenna.

Oczywiście rozwiązaniem mogłoby być duże opóźnienie włączenie alarmu. I tu też pojawia się problem - co zrobić jak trzeba wrócić do domu, bo czego się zapomniało??

Przerobiłem już wszystkie możliwości i najtrafniejszym byłby pilot z dwoma oddzielnymi przyciskami włącz i wyłącz. Zresztą problem z takim pilotem jest też z bramą garażową i bramą wjazdową- wszędzie jeden przycisk działający na zasadzie "akcji odwrotnej". Jak ktoś wie czy takie piloty można przeprogramować (mają dodatkowe przyciski) to proszę o info.

 

Jezeli ktos nas napadnie przed domem to my mozemy mu podac kod do alarmu, ktory rozbroi alarm a przy okazji wysle sygnal wlamania do centrum monitoringu, co wg mnie jest najlepszym rozwiazaniem. O ile sie bedzie pamietalo ten kod :p

I o ile firma ochroniarska taką usługę posiada (SS nie obsługiwał).

Prawda jest tak, że jak ktoś będzie chciał nas okraść to to zrobi. A ja nie jestem osobą, na której można się obłowić.

tak naprawdę pies jest pogrzebany w zaprogramowaniu centrali. możliwości są ograniczone tak naprawdę tylko możliwościami centralki. jeśli macie cyfrowe, np. integrę satela to wszystko da się ustawić. np. sygnalizowanie dźwiękiem czasu na wejście/wyjście - od razu będziesz wiedział, że alarm jest uzbrojony. czas może być różny przy użyciu dwu różnych klawiatur, bo wyjazd z garażu zajmuje więcej czasu niż wyjście przez drzwi. można uzbroić alarm tylko na dole, poddasze zostawiając na noc w spokoju. da się zrobić... jeśli nie wiesz, czy alarm jest załączony czy wyłączony masz dwa rozwiązania - jedno droższe, z powiadamianiem smsem o stanie alarmu (ale bardziej elastyczne, bo możesz rozbroić alarm komórką z drugiego końca świata, jak teściowie wpadną kwiatki podlewać), drugie tańsze - podłączyć do centralki czerwonego leda i umieścić go w widocznym miejscu, żeby świecił jak alarm jest włączony. dobry instalator pyta o takie rzeczy i programuje. a jeśli nie to trzeba kupić kabelek do programowania i zrobić to samemu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Czy ktoś buduje się w Dołujach a konkretnie w okolicach / na Bocianiej?

 

Właśnie mamy tam działkę zarezerwowaną i załatwiamy kredyt, ale trochę się martwię bo i do mediów na razie daleko, i warunków zabudowy teraz nie dostaniemy bo najbliższy dom dalej niż 50m (a to podobno warunek).

 

No i najbardziej się martwię jedną sprawą - działka została już podzielona oficjalnie i ma 850m2. W obecnych 'przepisach' wymaganie to 1000m2. Wydaje mi się że to żaden problem bo działka została wyodrębiona na starych warunkach, ale czy mogę z tego powodu nie dostać pozwolenia na budowę?? Bo w.g. nowych przepisów jest za mała??

 

Proszę o poradę zanim działkę kupimy... dziękuję serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Czy ktoś buduje się w Dołujach a konkretnie w okolicach / na Bocianiej?

 

Właśnie mamy tam działkę zarezerwowaną i załatwiamy kredyt, ale trochę się martwię bo i do mediów na razie daleko, i warunków zabudowy teraz nie dostaniemy bo najbliższy dom dalej niż 50m (a to podobno warunek).

 

No i najbardziej się martwię jedną sprawą - działka została już podzielona oficjalnie i ma 850m2. W obecnych 'przepisach' wymaganie to 1000m2. Wydaje mi się że to żaden problem bo działka została wyodrębiona na starych warunkach, ale czy mogę z tego powodu nie dostać pozwolenia na budowę?? Bo w.g. nowych przepisów jest za mała??

 

Proszę o poradę zanim działkę kupimy... dziękuję serdecznie.

podejrzewam, że kryterium wyboru takiej działki są pieniądze... ale zastanowiłbym się, bo po pierwsze działka nie za duża i sąsiedzi będą przez okna zaglądać, a pod drugie warunki zabudowy mogą się okazać mocno niekorzystne i nie postawicie domu, jaki wam się podoba. po kolejne jeśli do mediów daleko to koszt uzbrojenia działki może być wyższy, niż różnica w cenie z działką uzbrojoną... nie ma co się śpieszyć... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarz.

 

Działka super tania nie jest ale jeszcze w miarę korzystnie w Dołujach gdzie ceny ponad 200zl teraz...

 

Co do rozmiaru - w większości takie widzieliśmy w ofertach - teraz to się zmieni oczywiście ale przez to i koszt działki.

 

Podoba nam się ulica i niedaleko do rodziny w tej samej wiosce. Projekt już sobie 'ustawiliśmy' na działce bazując na warunkach zabudowy wydanych kilka działek dalej (za daleko by nas to obejmowało, ale na tej samej ulicy) - zmieściłby się...

 

...ale właśnie martwi mnie to teoretyczne 'niepozwolenie' na budowę z powodu nowych przepisów podziału działki - czy to w ogóle możliwe jeżeli działka została legalnie wydzielona??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarz.

 

Działka super tania nie jest ale jeszcze w miarę korzystnie w Dołujach gdzie ceny ponad 200zl teraz...

 

Co do rozmiaru - w większości takie widzieliśmy w ofertach - teraz to się zmieni oczywiście ale przez to i koszt działki.

 

Podoba nam się ulica i niedaleko do rodziny w tej samej wiosce. Projekt już sobie 'ustawiliśmy' na działce bazując na warunkach zabudowy wydanych kilka działek dalej (za daleko by nas to obejmowało, ale na tej samej ulicy) - zmieściłby się...

 

...ale właśnie martwi mnie to teoretyczne 'niepozwolenie' na budowę z powodu nowych przepisów podziału działki - czy to w ogóle możliwe jeżeli działka została legalnie wydzielona??

 

Czy działka objęta jest planem zagospodarowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, dlatego musimy kiedys wystapic o warunki zabudowy (co teraz malo mozliwe z powodu domow za daleko).

 

Swoja droga to mnie zastanawia - jakim cudem ktos moze sie pierwszy na ulicy wybudowac skoro musi byc kolejny dom 50m dalej :roll: to jak tu sie wybudowac w srodku lasu hehe

 

To sprawdź lepiej czy będziesz miała zgodę na podłączenie się do kanalizacji jak nie to nie dostaniesz warunków zabudowy . Ja mam działkę w Dołujach (na szczęście mam warunki) i z tego co wiem gmina nie wydaje teraz warunków zabudowy dla terenów nie objętych planem zagospodarowania do momentu rozbudowy oczyszczalni w Redlicy a to może potrwać nawet 5lat, może coś się zmieni jak zastąpią warunki zabudowy zgodą urbanistyczną.

Zapomniałem dopisać, że nawet jak właściciel działki pokaże Ci papier ze zgodą na oczyszczalnie lub szambo a nie masz warunków zabudowy to ich niestety nie dostaniesz. Mam znajomych co mają wszystkie uzgodnienia: woda, prad, szambo lub oczyszczalnie a gmina dwa razy odmówiła im wydania warunków zabudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z kanalizą jest problem - jest dokładnie tak jak mówisz. Nie wiadomo jak to będzie z podciągnięciem, a do tego teraz nie wydają zgody na biologiczne bo jakiś proces im sąsiad kogoś wytoczył :o

 

jejku jak to piszę to się coraz bardziej boję a już widziałam w wyobraźni widok z okna mojego domu na tej działce :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarz.

 

Działka super tania nie jest ale jeszcze w miarę korzystnie w Dołujach gdzie ceny ponad 200zl teraz...

 

jest "kryzys", może sztucznie wywołany ale większość w niego wierzy. to oznacza, że trzeba się targować. u nas w dobrej podobno działki są znowu po 100/m2 :o :o :o i to uzbrojone. warto poświęcić jeszcze trochę czasu na poszukiwania... i targować się do upadłego z hasłem "KRYZYS" na ustach :wink: :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarz.

 

Działka super tania nie jest ale jeszcze w miarę korzystnie w Dołujach gdzie ceny ponad 200zl teraz...

 

jest "kryzys", może sztucznie wywołany ale większość w niego wierzy. to oznacza, że trzeba się targować. u nas w dobrej podobno działki są znowu po 100/m2 :o :o :o i to uzbrojone. warto poświęcić jeszcze trochę czasu na poszukiwania... i targować się do upadłego z hasłem "KRYZYS" na ustach :wink: :D :D

Hmm no to kryzys w pelni, byly po 180-210 a teraz polowe tego - niezle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie znalazlam dzis dwie dzialki w Dobrej po troche wiecej niz 100zl ale nieuzbrojone. Musze przyznac ze zalezalo mi na Dolujach z powodu rodzicow no i blizej do miasta ale chyba czas rozejrzec sie dalej... pani wlascicielka tej akurat dzialki z ceny nie zejdzie :roll: wiec teraz internet -> google -> dzialki -> okolice i szukamy :lol:

 

ps. Bylabym wdzieczna za wiecej komentarzy od Doluj..czykow? 8) - czy mieliscie problemy (zwlaszcza w tym ostatnim czasie) z warunkami itd.

 

aLien01 - ale jak to nie wydali dwa razy warunkow? Toz to ich administracyjny obowiazek nawet jakby mialy te warunki wyjsc beznadziejne. Ze nie chca dac warunkow zabudowy bez warunkow przylaczy (choc i tak powinni) to jeszcze zrozumiem, ale ze z warunki przylaczy a i tak nie chca wydac?? :o trzeba cos sprawe ruszyc bo przeciez Doluje to teraz jeden wielki plac budowy i watpie zeby tak dlugo nie mogli dawac bo sie jakies protesty zaczna... :-?

 

A juz na pewno nie wierze ze przez 5 lat nie beda dawac zanim ta rozbudowa nie nastapi :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie znalazlam dzis dwie dzialki w Dobrej po troche wiecej niz 100zl ale nieuzbrojone. Musze przyznac ze zalezalo mi na Dolujach z powodu rodzicow no i blizej do miasta ale chyba czas rozejrzec sie dalej... pani wlascicielka tej akurat dzialki z ceny nie zejdzie :roll: wiec teraz internet -> google -> dzialki -> okolice i szukamy :lol:

 

ps. Bylabym wdzieczna za wiecej komentarzy od Doluj..czykow? 8) - czy mieliscie problemy (zwlaszcza w tym ostatnim czasie) z warunkami itd.

 

aLien01 - ale jak to nie wydali dwa razy warunkow? Toz to ich administracyjny obowiazek nawet jakby mialy te warunki wyjsc beznadziejne. Ze nie chca dac warunkow zabudowy bez warunkow przylaczy (choc i tak powinni) to jeszcze zrozumiem, ale ze z warunki przylaczy a i tak nie chca wydac?? :o trzeba cos sprawe ruszyc bo przeciez Doluje to teraz jeden wielki plac budowy i watpie zeby tak dlugo nie mogli dawac bo sie jakies protesty zaczna... :-?

 

A juz na pewno nie wierze ze przez 5 lat nie beda dawac zanim ta rozbudowa nie nastapi :o

problem w tym, że nie mogą wydać warunków, dopóki nie wiedzą jaką infrastrukturą będą dysponować - bo a nuż okaże się, że warunki zabudowy nie są dostosowane np. do sieci energetycznej albo wodociągowej... bo dróg to nie ma co brać pod uwagę :wink: :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarz.

 

Działka super tania nie jest ale jeszcze w miarę korzystnie w Dołujach gdzie ceny ponad 200zl teraz...

 

jest "kryzys", może sztucznie wywołany ale większość w niego wierzy. to oznacza, że trzeba się targować. u nas w dobrej podobno działki są znowu po 100/m2 :o :o :o i to uzbrojone. warto poświęcić jeszcze trochę czasu na poszukiwania... i targować się do upadłego z hasłem "KRYZYS" na ustach :wink: :D :D

Hmm no to kryzys w pelni, byly po 180-210 a teraz polowe tego - niezle.

 

 

coś zmyślacie Chłopaki! 8)

Nie chce mi się wierzyć, że po stówce uzbrojone działki sprzedają.... Może jeden zadłużony desperat się komuś szczęśliwie trafił... Niech się wypowiedzą najnowsi na forum najlepiej :D

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie znalazlam dzis dwie dzialki w Dobrej po troche wiecej niz 100zl ale nieuzbrojone. Musze przyznac ze zalezalo mi na Dolujach z powodu rodzicow no i blizej do miasta ale chyba czas rozejrzec sie dalej... pani wlascicielka tej akurat dzialki z ceny nie zejdzie :roll: wiec teraz internet -> google -> dzialki -> okolice i szukamy :lol:

 

ps. Bylabym wdzieczna za wiecej komentarzy od Doluj..czykow? 8) - czy mieliscie problemy (zwlaszcza w tym ostatnim czasie) z warunkami itd.

 

aLien01 - ale jak to nie wydali dwa razy warunkow? Toz to ich administracyjny obowiazek nawet jakby mialy te warunki wyjsc beznadziejne. Ze nie chca dac warunkow zabudowy bez warunkow przylaczy (choc i tak powinni) to jeszcze zrozumiem, ale ze z warunki przylaczy a i tak nie chca wydac?? :o trzeba cos sprawe ruszyc bo przeciez Doluje to teraz jeden wielki plac budowy i watpie zeby tak dlugo nie mogli dawac bo sie jakies protesty zaczna... :-?

 

A juz na pewno nie wierze ze przez 5 lat nie beda dawac zanim ta rozbudowa nie nastapi :o

problem w tym, że nie mogą wydać warunków, dopóki nie wiedzą jaką infrastrukturą będą dysponować - bo a nuż okaże się, że warunki zabudowy nie są dostosowane np. do sieci energetycznej albo wodociągowej... bo dróg to nie ma co brać pod uwagę :wink: :D :D :D

 

No ale wlasnie ja powoluje sie na cytowana przez aLien01 sytuacje w ktorej byly juz warunki przylaczy energetycznych i wodociagowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

założyłem nowy temat dotyczący aktualnych cen wykończeniówki (chciałbym aby nie była to wykańczaniówka :( ), ale proszę o wypowiedzi przede wszystkim Grupę Szczecińską:

jestem w fazie stan surowy zamknięty i trochę w środku (instalacja elektryczna). Pozostałe instalacje mam uzgodnione (CO, wod-kan, alarm itp).

Mam pytanie: jak kształtują się aktualnie ceny posadzek, tynków, elewacji, położenia glazury itp. Taniej czy drożej niż w ubiegłym roku? Bo mój wykonawca, z którym, lepiej lub gorzej "jedziemy" od początku budowy, złożył mi propozycję na dokończenie, która mnie powaliła (swoją astronomiczną wysokością). Dlatego robię casting wśród innych wykonawców, a pytanie do forumowiczów j.w.: jest drożej, czy może (mam nadzieję ) taniej??

pozdrawiam,

Marian (Dołuje - Kościno)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

założyłem nowy temat dotyczący aktualnych cen wykończeniówki (chciałbym aby nie była to wykańczaniówka :( ), ale proszę o wypowiedzi przede wszystkim Grupę Szczecińską:

jestem w fazie stan surowy zamknięty i trochę w środku (instalacja elektryczna). Pozostałe instalacje mam uzgodnione (CO, wod-kan, alarm itp).

Mam pytanie: jak kształtują się aktualnie ceny posadzek, tynków, elewacji, położenia glazury itp. Taniej czy drożej niż w ubiegłym roku? Bo mój wykonawca, z którym, lepiej lub gorzej "jedziemy" od początku budowy, złożył mi propozycję na dokończenie, która mnie powaliła (swoją astronomiczną wysokością). Dlatego robię casting wśród innych wykonawców, a pytanie do forumowiczów j.w.: jest drożej, czy może (mam nadzieję ) taniej??

pozdrawiam,

Marian (Dołuje - Kościno)

 

podobno jest taniej:

nasze ceny:

tynki 27zł/m2 (cementowo-wapienne z obróbką ościerzy okien-glify)

posadzki mają być po 26zł/m2 (z ułożeniem styropianu)

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarz.

 

Działka super tania nie jest ale jeszcze w miarę korzystnie w Dołujach gdzie ceny ponad 200zl teraz...

 

jest "kryzys", może sztucznie wywołany ale większość w niego wierzy. to oznacza, że trzeba się targować. u nas w dobrej podobno działki są znowu po 100/m2 :o :o :o i to uzbrojone. warto poświęcić jeszcze trochę czasu na poszukiwania... i targować się do upadłego z hasłem "KRYZYS" na ustach :wink: :D :D

Hmm no to kryzys w pelni, byly po 180-210 a teraz polowe tego - niezle.

 

 

coś zmyślacie Chłopaki! 8)

Nie chce mi się wierzyć, że po stówce uzbrojone działki sprzedają.... Może jeden zadłużony desperat się komuś szczęśliwie trafił... Niech się wypowiedzą najnowsi na forum najlepiej :D

 

A.

możliwe, ale warto poszukać takich desperatów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie wyboru ogrzewania - część podłogówki reszta tradycyjne grzejniki.

Czy ktoś korzystał z usług firmy "AQUA TEAM"??

Proszę o polecenie mi firm, sprawdzonych i z dobrymi cenami.

Dzieki i pozdrawiam

Jako wykonawca instalator kożystam z aqua timu dosyć często ale nie jest to jedyna hurtownia na rynku Szczecińskim sprubuj np w martonie też oferują materiały markowych producentów 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...