Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

witam,

założyłem nowy temat dotyczący aktualnych cen wykończeniówki (chciałbym aby nie była to wykańczaniówka :( ), ale proszę o wypowiedzi przede wszystkim Grupę Szczecińską:

jestem w fazie stan surowy zamknięty i trochę w środku (instalacja elektryczna). Pozostałe instalacje mam uzgodnione (CO, wod-kan, alarm itp).

Mam pytanie: jak kształtują się aktualnie ceny posadzek, tynków, elewacji, położenia glazury itp. Taniej czy drożej niż w ubiegłym roku? Bo mój wykonawca, z którym, lepiej lub gorzej "jedziemy" od początku budowy, złożył mi propozycję na dokończenie, która mnie powaliła (swoją astronomiczną wysokością). Dlatego robię casting wśród innych wykonawców, a pytanie do forumowiczów j.w.: jest drożej, czy może (mam nadzieję ) taniej??

pozdrawiam,

Marian (Dołuje - Kościno)

 

podobno jest taniej:

nasze ceny:

tynki 27zł/m2 (cementowo-wapienne z obróbką ościerzy okien-glify)

posadzki mają być po 26zł/m2 (z ułożeniem styropianu)

 

A.

 

My mamy oferty na tynki cem-wap. maszynowo po 24zł/m2 - cena ofkoz z materiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

no mówię przecież, że jest coraz taniej :wink: , nasze tynki już wyschły-robione w grudniu. :D

A.

 

Długo Wam schły przy takiej pogodzie?

 

jakieś 3-4 tygodnie. "Dopalaliśmy" kozą i leciutko dogrzewaliśmy nadmuchem (naprawdę, po kilkanaście minut dziennie).

Temperatura na zewnątrz tylko raz czy dwa była ok -7 stopnia w nocy. W środku nie spadała poniżej "0". Czyli było ok (nie mogło być poniżej -5 stopni).

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie wyboru ogrzewania - część podłogówki reszta tradycyjne grzejniki.

Czy ktoś korzystał z usług firmy "AQUA TEAM"??

Proszę o polecenie mi firm, sprawdzonych i z dobrymi cenami.

Dzieki i pozdrawiam

Jako wykonawca instalator kożystam z aqua timu dosyć często ale nie jest to jedyna hurtownia na rynku Szczecińskim sprubuj np w martonie też oferują materiały markowych producentów 8)

 

OK DZIEKI POPYTAM ;)

 

iCZEKAM NA DALSZE PROPOZYCJE :)

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zblizam sie wielkimi krokami do uzyskania pozwolenia na budowe.

I coraz bardziej zastanawiam sie z czego postawic sciany. W projekcie

beda tzw. Ytongi..., ale zaczynam sie zastanawiac nad zupelnie inna opcja....

nad domem prefabrykowanym :) Ma ktos z was znajomych co grzebali w temacie? Mysle o scianach z keramzybetonu. Drozej, wychodzi, czy taniej?

Szymek

 

w koscinie na łabędziej( od drogi z prawej pierwszy- taki różowy) stoi dom wybudowany dokładnie z tego materiału.

nic wiecej nie wiem, mozesz podjechać i popytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sprawie alarmu

 

to ogólnie jestem zadowolony ALE ....

Szlag mnie trafia na włączanie i wyłączanie. 90% wyjść z domu to wyjścia przez garaż (a w zasadzie wyjazdy). No i co że wyjadę autem jak muszę wracać do domu, żeby odpalić alarm. Przy powrocie odwrotnie. Mam oczywiście pilota do alarmu, który posiada czarodziejski przycisk wyłączający/włączający alarm w garażu. No właśnie - tylko czy ten przycisk jest włączający/wyłączający czy wyłączający/włączający?? No tego niestety nie wiem. I mój powrót do domu wygląda mniej więcej tak:

- wracam do domu;

- otwieram bramę wjazdową; staję przed garażem i się zastanawiam czy ktoś jest w domu i już wyłączył alarm czy jeszcze nie; Sprawdzam ślady na śniegu lub światło w domu.

- zastanawiam się czy wyjechałem jako pierwszy z domu czy drugi i czy alarm włączyłem czy nie. czasami z pomocą przychodzi telefon do przyjaciela.

- jak już coś mi wyjdzie i sięgam na pilota to naciskam i zastanawiam się czy "nacisnęło się" czy nie.

 

Po jednym takim dniu cisnąłem piloty głęboko do szuflady i wszystko robię"ręczno-nożnie". Zdaję sobie sprawę, że pilot jest tylko nadajnikiem, ale czy posiadanie takiego pilota ma jakikolwiek sens??

 

A w kwestii ochrony to zaczynam się zastanawiać czy ona jest potrzebna.

I tak ubezpieczam chatę od kradzieży mienia.

Z tego wzgledu dodatkowa klawiatura w garazu :)

A piolt to jest dobry aby zasygnalizowac napad a nie wlaczac i wylaczac alarm! Wbrew pozorom taki pilot to tylko ulatwi wlamanie. Jezeli ktos nas napadnie przed domem to my mozemy mu podac kod do alarmu, ktory rozbroi alarm a przy okazji wysle sygnal wlamania do centrum monitoringu, co wg mnie jest najlepszym rozwiazaniem. O ile sie bedzie pamietalo ten kod :p

 

ja mam w garazu drugą klawiaturke ona włacza alarm tylko w wiatrołapie pom gospodarczym i garazu.mam 3 minuty żeby wejsc i wylaczyc alarm w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Czy ktoś buduje się w Dołujach a konkretnie w okolicach / na Bocianiej?

 

Właśnie mamy tam działkę zarezerwowaną i załatwiamy kredyt, ale trochę się martwię bo i do mediów na razie daleko, i warunków zabudowy teraz nie dostaniemy bo najbliższy dom dalej niż 50m (a to podobno warunek).

 

No i najbardziej się martwię jedną sprawą - działka została już podzielona oficjalnie i ma 850m2. W obecnych 'przepisach' wymaganie to 1000m2. Wydaje mi się że to żaden problem bo działka została wyodrębiona na starych warunkach, ale czy mogę z tego powodu nie dostać pozwolenia na budowę?? Bo w.g. nowych przepisów jest za mała??

 

Proszę o poradę zanim działkę kupimy... dziękuję serdecznie.

 

to przejdz na drugą strone na ulicy sowy tam masz dzialki z calym uzbrojeniem woda prad kanaliza przy działce.

telefon jest napisany na tablicy

 

co do bocianiej to słyszałam ze gmina nie da warunkow - bo jest tam strefa ochronna bo tam było stare wysypisko śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z was korzystał z usług pana Bogdana Stańczyka - tynki maszynowe gipsowe i pana Bejnerowicza - posadzki ?? Potrzebuje sprawdzony namiar na kogos kto wykona docieplenie poddasza takze bede wdzięczna za jakis kontakt. To samo tyczy sie wykonania tarasu. Dzięki . Pozdrawiam

 

Bejnarowicza polecam bardzo dobrze i solidnie robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zblizam sie wielkimi krokami do uzyskania pozwolenia na budowe.

I coraz bardziej zastanawiam sie z czego postawic sciany. W projekcie

beda tzw. Ytongi..., ale zaczynam sie zastanawiac nad zupelnie inna opcja....

nad domem prefabrykowanym :) Ma ktos z was znajomych co grzebali w temacie? Mysle o scianach z keramzybetonu. Drozej, wychodzi, czy taniej?

Szymek

 

w koscinie na łabędziej( od drogi z prawej pierwszy- taki różowy) stoi dom wybudowany dokładnie z tego materiału.

nic wiecej nie wiem, mozesz podjechać i popytać

 

wIDAĆ, ŻE W KOŚCINIE "UPARLI SIĘ" NA PRAEFĘ ;)

 

tAK NA MARGINESIE TO PATRZĄC NA TECHNOLOGIĘ TO Z 3 LATA GO BUDOWALI ;))

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie,a właściwie dwa:)

 

1. ile teraz biorą elektrycy od punktu?

2. czy ktoś ma problemy z gazownią i musi użytkować dużą butlę na propan-butan?

 

Dzisiaj podpisałam umowę w gazowni z terminem realizacji na 12/2010 r. a mieszkać zamierzamy od 12/2009, więc przez rok trzeba jakoś sobie radzić i pomyśleliśmy o tej butli? Nic nie wiem w tym temacie, gdzie się je załatwia, jak tankuje, jaki koszt dzierżawy?

 

Może ktoś pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie,a właściwie dwa:)

2. czy ktoś ma problemy z gazownią i musi użytkować dużą butlę na propan-butan?

 

Dzisiaj podpisałam umowę w gazowni z terminem realizacji na 12/2010 r. a mieszkać zamierzamy od 12/2009, więc przez rok trzeba jakoś sobie radzić i pomyśleliśmy o tej butli? Nic nie wiem w tym temacie, gdzie się je załatwia, jak tankuje, jaki koszt dzierżawy?

 

Może ktoś pomóc?

jeżeli ma to być rozwiązanie tymczasowe to nie ma sensu stawiać wielkiego zbiornika i montować instalacji. o ile nie będziesz się tym głośno chwalił możesz używać gazu z tych domowych butli, które można kupić na stacjach benzynowych. użytkownicy tego rozwiązania spinają dwie butle, żeby można było je wymienić bez odcinania gazu do kotła. cenowo wychodzi praktycznie to samo (bez kosztu montażu cysterny), ale pieniądze rozkładają się lepiej w czasie, bo nie płacisz za jednorazowe tankowanie tylko za każdą butlę, jaką sobie bierzesz ze stacji :D a dwie butle bez problemu starczają zimą na miesiąc ogrzewania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie,a właściwie dwa:)

1. ile teraz biorą elektrycy od punktu?

 

Witaj,

 

lepiej chyba się dogadać całościowo za wykonanie instalacji, niezależnie od ilości punktów. Potem się okaże, że kilka gniazdek chcesz dołożyć i popłyniesz na kilka setek, a robota, dla elektryków jakoś znacząco większa nie jest. My daliśmy za robociznę elektryki 4400.

 

Pozdrawiam,

żółwik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ma to być rozwiązanie tymczasowe to nie ma sensu stawiać wielkiego zbiornika i montować instalacji. o ile nie będziesz się tym głośno chwalił możesz używać gazu z tych domowych butli, które można kupić na stacjach benzynowych. użytkownicy tego rozwiązania spinają dwie butle, żeby można było je wymienić bez odcinania gazu do kotła. cenowo wychodzi praktycznie to samo (bez kosztu montażu cysterny), ale pieniądze rozkładają się lepiej w czasie, bo nie płacisz za jednorazowe tankowanie tylko za każdą butlę, jaką sobie bierzesz ze stacji :D a dwie butle bez problemu starczają zimą na miesiąc ogrzewania...

 

Szydas pomyślę, chopć trochę się boję takich butli stojących w domu.....ale może nie będzie wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie,a właściwie dwa:)

1. ile teraz biorą elektrycy od punktu?

 

Witaj,

 

lepiej chyba się dogadać całościowo za wykonanie instalacji, niezależnie od ilości punktów. Potem się okaże, że kilka gniazdek chcesz dołożyć i popłyniesz na kilka setek, a robota, dla elektryków jakoś znacząco większa nie jest. My daliśmy za robociznę elektryki 4400.

 

Pozdrawiam,

żółwik

 

popieram, nie daj się kasować za punkt, bo zawsze wyjdzie nawet 2 X więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie,a właściwie dwa:)

2. czy ktoś ma problemy z gazownią i musi użytkować dużą butlę na propan-butan?

 

Dzisiaj podpisałam umowę w gazowni z terminem realizacji na 12/2010 r. a mieszkać zamierzamy od 12/2009, więc przez rok trzeba jakoś sobie radzić i pomyśleliśmy o tej butli? Nic nie wiem w tym temacie, gdzie się je załatwia, jak tankuje, jaki koszt dzierżawy?

 

Może ktoś pomóc?

jeżeli ma to być rozwiązanie tymczasowe to nie ma sensu stawiać wielkiego zbiornika i montować instalacji. o ile nie będziesz się tym głośno chwalił możesz używać gazu z tych domowych butli, które można kupić na stacjach benzynowych. użytkownicy tego rozwiązania spinają dwie butle, żeby można było je wymienić bez odcinania gazu do kotła. cenowo wychodzi praktycznie to samo (bez kosztu montażu cysterny), ale pieniądze rozkładają się lepiej w czasie, bo nie płacisz za jednorazowe tankowanie tylko za każdą butlę, jaką sobie bierzesz ze stacji :D a dwie butle bez problemu starczają zimą na miesiąc ogrzewania...

 

Szydas, chyba Ci się pomyliło, jak takie dwie butle mogą starczyć na miesiąc ogrzewania?, chyba garażu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...