Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Witam a ja podpisałem dziś umowę z wykonawcą na wykonanie domu 170m kw w stanie surowym otwartym za kwotę 120 tyś (bez dachu) jak uważacie to dużo czy do zniesienia?

dach bęzdzie robiła inna ekipa 210 mkw ok. 45tyś.

teraza tylk czekamy na zmianę pogody!

 

Rozumiem, że to cena za materiały i robocizna. Jeśli tak to cena ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

a ja mam pytanie,a właściwie dwa:)

2. czy ktoś ma problemy z gazownią i musi użytkować dużą butlę na propan-butan?

 

Dzisiaj podpisałam umowę w gazowni z terminem realizacji na 12/2010 r. a mieszkać zamierzamy od 12/2009, więc przez rok trzeba jakoś sobie radzić i pomyśleliśmy o tej butli? Nic nie wiem w tym temacie, gdzie się je załatwia, jak tankuje, jaki koszt dzierżawy?

 

Może ktoś pomóc?

jeżeli ma to być rozwiązanie tymczasowe to nie ma sensu stawiać wielkiego zbiornika i montować instalacji. o ile nie będziesz się tym głośno chwalił możesz używać gazu z tych domowych butli, które można kupić na stacjach benzynowych. użytkownicy tego rozwiązania spinają dwie butle, żeby można było je wymienić bez odcinania gazu do kotła. cenowo wychodzi praktycznie to samo (bez kosztu montażu cysterny), ale pieniądze rozkładają się lepiej w czasie, bo nie płacisz za jednorazowe tankowanie tylko za każdą butlę, jaką sobie bierzesz ze stacji :D a dwie butle bez problemu starczają zimą na miesiąc ogrzewania...

 

Szydas, chyba Ci się pomyliło, jak takie dwie butle mogą starczyć na miesiąc ogrzewania?, chyba garażu..

eee.... poczekaj.... przesadziłem z tym miesiącem, no chyba, że latem :oops:

ale w dobrze ocieplonym domu trzy butle na tydzień wystarczają (skonsultowane z użytkownikiem) - o ile nie ma małych dzieci :wink: :D :D

 

Szydas,

Teraz są już firmy, które rozliczają gaz wedle jego bieżącego zuzycia a nie po kazdorazowym tankowaniu. Tak wiec w grę wchodzi ew. koszt postawienia zbiornika - sam zbiornik tez się dzierżawi.

Pytanie: ile kosztuje zrobienie bezpiecznej "prowizorki" z trzech małych butli i ile się potem płaci za gaz.

Przy zbiorniku tak naprawde ekstra płaci się za wylanie stopy fundamentowej. Sałe przyłącze (rury, skrzynki, zawory, itd.) bedą wykorzystane przy pozniejszym korzystaniu sieci gazowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee.... poczekaj.... przesadziłem z tym miesiącem, no chyba, że latem :oops:

ale w dobrze ocieplonym domu trzy butle na tydzień wystarczają (skonsultowane z użytkownikiem) - o ile nie ma małych dzieci :wink: :D :D

 

czyli u nas odpada, bo dwoje dzieci na stanie (na razie) mamy:)

tak naprawdę poszukaj sąsiada z takim zbiornikiem, i zapytaj ile gazu mu teraz schodzi i ile za to płaci. najmniejszy zbiornik to 2700 l, czyli jakieś 1500 kg gazu. gaz teraz chyba za 2,60 za litr, butla standardowa ma 11 kg gazu czyli 20 litrów to 44 pln. z 1 litra gazu masz 0,25 m3... czyli odpowiednik 0,75 m3 gazu ziemnego. trzeba usiąść i policzyć, bo jednym taki układ się opłaca, inni stawiają zbiornik. czy opłaca się na rok? czy gazownia dotrzyma terminu? trudna sprawa... :roll:

 

Wiadomość z tzw. "pierwszej ręki":

Gaz ze zbiornika to (wg stanu na 24 stycznia br.) 1,8 zł / litr :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja podpisałem dziś umowę z wykonawcą na wykonanie domu 170m kw w stanie surowym otwartym za kwotę 120 tyś (bez dachu) jak uważacie to dużo czy do zniesienia?

dach bęzdzie robiła inna ekipa 210 mkw ok. 45tyś.

teraza tylk czekamy na zmianę pogody!

 

podaj więcej szczegółów bo nie wiadomo co wchodzi w cenę. Tak jak pisał alien, czy to z materiałem, czy sama robocizna, czy ekipa ma sprzęty wszelakie, typu zagęszczarki, wibratory, sztyce stropowe czy musisz wyłożyć pieniądze na to dodatkowo, czy wliczone są ściany działowe. Wtedy będzie można coś więcej powiedzieć o cenie ;)

 

pozdrawiam,

żółwik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj więcej szczegółów bo nie wiadomo co wchodzi w cenę. Tak jak pisał alien, czy to z materiałem, czy sama robocizna, czy ekipa ma sprzęty wszelakie, typu zagęszczarki, wibratory, sztyce stropowe czy musisz wyłożyć pieniądze na to dodatkowo, czy wliczone są ściany działowe. Wtedy będzie można coś więcej powiedzieć o cenie ;)

 

pozdrawiam,

żółwik

 

w cenie jest materiał, robocizna i sprzęt który w całości zapewniany jest przez firmę . Po mojej stronie jest zapewnienie mediów. materiał na ściany purotherm, strop lany ściany działowe też są w zakresie zlecenia - wszystko jest wyszczególnione w dość precyzyjnej specyfikacji którą razem uzgadnialismy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szydas,

Teraz są już firmy, które rozliczają gaz wedle jego bieżącego zuzycia a nie po kazdorazowym tankowaniu. Tak wiec w grę wchodzi ew. koszt postawienia zbiornika - sam zbiornik tez się dzierżawi.

Pytanie: ile kosztuje zrobienie bezpiecznej "prowizorki" z trzech małych butli i ile się potem płaci za gaz.

Przy zbiorniku tak naprawde ekstra płaci się za wylanie stopy fundamentowej. Sałe przyłącze (rury, skrzynki, zawory, itd.) bedą wykorzystane przy pozniejszym korzystaniu sieci gazowej.

to prawda, lecz zawsze może się okazać, że zbiornik musi być w takim miejscu, że będzie przysłowiowym zawaligrodą, a montaż (a po roku demontaż) to zawsze dodatkowe zamieszanie. czy instalację można potem wykorzystać do gazu ziemnego - nie wiem. rury na pewno, ale reduktory etc. raczej są inne. butle tak samo jak zbiornik dzierżawisz, płacisz tylko za gaz. nie płacisz za dowóz, bo przywozisz sam :wink:

nie to żebym namawiał do takiego rozwiązania - podałem tylko jako przykład alternatywy, stosowanej z powodzeniem przez kilka osób. do tej pory złe opinie nie dotarły do mnie, co nie znaczy, że nie istnieją :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakos niezle tanio chyba?? :o

 

Choc ja sie jeszcze nie znam na materialach - czy te ktore podales sa jakies bardzo cieple? Ja chce budowac dom energooszczedny i cholerstwo drogie jak nie wiem...

sam nie wiem miałem kilka ofert oscylowały z dachem na kwoty około 170-180 tyś oczywiście były też dwa rodzynki z kwotą 250 tyś a nic więcej niż pozostali nie oferowali - myślę zęceny zostawili ustawione na poziomie z zeszłego roku, a ceny materiałó od zeszłego roku spadły robocizna zresztą też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja podpisałem dziś umowę z wykonawcą na wykonanie domu 170m kw w stanie surowym otwartym za kwotę 120 tyś (bez dachu) jak uważacie to dużo czy do zniesienia?

dach bęzdzie robiła inna ekipa 210 mkw ok. 45tyś.

teraza tylk czekamy na zmianę pogody!

 

Wykonanie domu z materiałem czy sama robocizna? Jeśli robocizna to dużo jak dla mnie (nasi wzięli ok. 60 tys. za taki sam metraż i również bez dachu).

A cena za dach- zależy, czy prosty czy "pokręcony"?

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w cenie jest materiał, robocizna i sprzęt który w całości zapewniany jest przez firmę . Po mojej stronie jest zapewnienie mediów. materiał na ściany purotherm, strop lany ściany działowe też są w zakresie zlecenia - wszystko jest wyszczególnione w dość precyzyjnej specyfikacji którą razem uzgadnialismy.

 

To, jak dla mnie, ok.

 

pozdrawiam,

żółwik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja podpisałem dziś umowę z wykonawcą na wykonanie domu 170m kw w stanie surowym otwartym za kwotę 120 tyś (bez dachu) jak uważacie to dużo czy do zniesienia?

dach bęzdzie robiła inna ekipa 210 mkw ok. 45tyś.

teraza tylk czekamy na zmianę pogody!

 

Wykonanie domu z materiałem czy sama robocizna? Jeśli robocizna to dużo jak dla mnie (nasi wzięli ok. 60 tys. za taki sam metraż i również bez dachu).

A cena za dach- zależy, czy prosty czy "pokręcony"?

 

A.

cena tak jak napisałem obejmuje materiał sprzęt i robocizne. jeśli chodzi o dach to sa to trzy daszki osobny nad salonem, garażem i częścią główną budynku z piętrem. budynek jest trzybryłowy część wysoka z pełnym pietrem, i części niskie salon i garaż. - projekt indywidualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja podpisałem dziś umowę z wykonawcą na wykonanie domu 170m kw w stanie surowym otwartym za kwotę 120 tyś (bez dachu) jak uważacie to dużo czy do zniesienia?

dach bęzdzie robiła inna ekipa 210 mkw ok. 45tyś.

teraza tylk czekamy na zmianę pogody!

 

Wykonanie domu z materiałem czy sama robocizna? Jeśli robocizna to dużo jak dla mnie (nasi wzięli ok. 60 tys. za taki sam metraż i również bez dachu).

A cena za dach- zależy, czy prosty czy "pokręcony"?

 

A.

cena tak jak napisałem obejmuje materiał sprzęt i robocizne. jeśli chodzi o dach to sa to trzy daszki osobny nad salonem, garażem i częścią główną budynku z piętrem. budynek jest trzybryłowy część wysoka z pełnym pietrem, i części niskie salon i garaż. - projekt indywidualny.

 

robocizna za dach moim zdaniem OK. Rzuciłam okiem na nasze rozliczenie SSO (wraz z ociepleniem budynku) i wyszło w sumie więcej, ale myślę że tego nie można porównywać. Różny jest materiał na ściany, różne fundamenty...

Myślę jednak, że dobrze wynegocjowałeś.

Życzę powodzenia w budowaniu!

 

To kiedy start?

 

A.

 

PS. można zobaczyć jakiś obrazek Twojego przyszłego domu ? :) W jakiej okolicy Dobrej budujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja podpisałem dziś umowę z wykonawcą na wykonanie domu 170m kw w stanie surowym otwartym za kwotę 120 tyś (bez dachu) jak uważacie to dużo czy do zniesienia?

dach bęzdzie robiła inna ekipa 210 mkw ok. 45tyś.

teraza tylk czekamy na zmianę pogody!

 

To tanio jakoś - "w mordę jeża"!, że zacytuję klasyka z popularnego serialu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do OFCBUR--jesli chodzi o zbiornik to my takowy uzytkujemy od listopada a i doswiadczenie mamy z tzw baterią butli po 33kg(4 butle połaczone reduktorem-jesli kończyły sie 2 butle to reduktor przełaczał na kolejne 2 a w tym czasie zamawiałam 2 nowe-i był kłopot bo to wiadomo trzeba przy tym byc no i cenowo ciut drozej).miała to być opcja przejściowa,bo gaz ziemny był obiecywany wcześniej a teraz jak doczekamy sie w 2010 to bedzie dobrze.

zdecydowalismy sie na gaspol-przywoza zbiornik z fundamentem,a rachunki sa rozliczane miesiecznie za pomocą telemetrii i wysyłane emailem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szydas,

Teraz są już firmy, które rozliczają gaz wedle jego bieżącego zuzycia a nie po kazdorazowym tankowaniu. Tak wiec w grę wchodzi ew. koszt postawienia zbiornika - sam zbiornik tez się dzierżawi.

Pytanie: ile kosztuje zrobienie bezpiecznej "prowizorki" z trzech małych butli i ile się potem płaci za gaz.

Przy zbiorniku tak naprawde ekstra płaci się za wylanie stopy fundamentowej. Sałe przyłącze (rury, skrzynki, zawory, itd.) bedą wykorzystane przy pozniejszym korzystaniu sieci gazowej.

to prawda, lecz zawsze może się okazać, że zbiornik musi być w takim miejscu, że będzie przysłowiowym zawaligrodą, a montaż (a po roku demontaż) to zawsze dodatkowe zamieszanie. czy instalację można potem wykorzystać do gazu ziemnego - nie wiem. rury na pewno, ale reduktory etc. raczej są inne. butle tak samo jak zbiornik dzierżawisz, płacisz tylko za gaz. nie płacisz za dowóz, bo przywozisz sam :wink:

nie to żebym namawiał do takiego rozwiązania - podałem tylko jako przykład alternatywy, stosowanej z powodzeniem przez kilka osób. do tej pory złe opinie nie dotarły do mnie, co nie znaczy, że nie istnieją :roll:

 

Oczywiście, że ważne są te 'niuanse" o których piszesz. Tak jak napisałeś gdzieś wcześniej - ciekawe czy gazownia dotrzyma terminu realizacji sieci. Coby się nie okazało, ze na tych butlach trzeba "jechać" kolejny sezon.

 

W naszym przypadku gazownia, zgodnie z umową planuje zrealizować gazociąg w grudniu br. Biorąc pod uwagę terminowość realizacji innych ich planów inwestycyjnych (spore opoznienia) zdecydowalismy sie na zbiornik. Dzieki temu (za koszmarne pieniądze! :evil: ) ale mam ogrzewany dom.

Place bo chciałem by dom był ogrzewany, w dodatku mamy 2 małych dzieci wiec nie chcielismy ryzykować jakichś prowizorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postawisz w kotłowni to będzie ok. nawet przy jakiejś nieszczelności wymiana powietrza jest na tyle duża, że nic się nie powinno stać... chyba, że planujesz najtańszy kocioł z otwartym palnikiem, to wtedy butle lepiej do garażu :wink: :wink: :D :D

 

Nie, planujemy Viessmana albo Buderusa, choć ostatnio też Wolf nam się objawił, tylko musimy jeszcze się dowiedzieć, gdzie można palniki wymieniać, bo jak gaz z butli będzie to muszą być inne i docelowo też inne:)

 

Wybierz Viessmana - nie trzeba wymieniać ani dysz ani palnika - w kodach ustawia serwisant rodzaj gazu. Oczywiście dotyczy to kotła kondensacyjnego np - Vitodens 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...