Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam grupe po dlugim czasie niebycia ;)

 

sluchajcie - przyszedl czas wiosny i dokanczania pewnych spraw, ktore zima przerwala. w zwiazku z tym - prosze starych tubylców o aktualną liste szczecinskich wykonawców

 

bede wdzieczna za przeslanie jej na moj adres mailowy:[email protected]

 

 

dziekuje i pozdrawiam Starych i Nowych forumowiczów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam do was pytanie czy ktoś może ostatnio utwardzał drogę dojazdową. Ja muszę utwardzić około 80m drogi i nie wiem za bardzo jak to zrobić aby było dobrze i tanio :D . Znajomy powiedział mi, że może zrobić mi tą drogę ale koszt wyniesie 10tys. ale będę maił super drogę (wcale takiej nie potrzebuje) tak więc szukam coś tańszego. Nie wiecie gdzie najlepiej jest załatwić gruz i tym wysypać i ewentualnie na to dać tłuczeń, może ktoś ostatnio przerabiał temat i może mi pomóc?

mogę prosić o namiary tego znajomego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŚWIADECTWO ENERGETYCZNE czy ktoś z was juz robił lub zamierza robić i ma jakies namiary na taniego wykonawcę. Interesuje mnie jak najtańszy max do 500 zł, kompletnie mnie nie obchodzi jakość wykonania tego kwitu. Za wszelkie info będe wdzięczny.

 

Podnoszę

 

Witam,

Maro74 udało się Tobie lub komuś z forumowiczów znaleźć takiego wykonawcę? Jaki jest realny koszt takiego świadectwa dla domku?

 

I ponownie zapytam, ponieważ wiosna się zaczyna i nowe budowy pewnie ruszają: szukam ziemi do wyrównania terenu (okolice prawobrzeża Szczecina). Może ktoś właśnie rozpoczyna wykopy po tej stronie miasta?

ja mam trwa to 2 tygodnie/jak nie ma kolejki/ i kosztuje 500 za trzy kartki. Czy przejdzie - zobaczymy złożyłem papiery o zakończeniu budowy - wtedy podam namiary na wykonawcę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i może ktoś spotkał się z dobrym no i oczywiście niedrogim szklarzem zaopatrzonym w szeroki wybór opraw do luster :) i jakimś fajnym sklepem z oświetleniem. :D

 

Witam,

 

"Podwieszam się" pod pytanie :-)

 

ewamin, porządny i niedrogi szklarz jest na Chopina, w podwórku obok Intermarche i Teleportu.

 

Lampy - TopShopping (są chyba 3 salony), 2 hurtownie na Powstańców Wielkopolskich na Pomorzanach: Baltlamp i Lumen orazi sklep w Policach - ale to chyba daleko z Podjuch

Stolarz - niezmiennie polecam p. Rucińskiego z listy rankingowej :wink:

 

Pozdrawiam

uwaga dla miłośników kuchni włoskich /angielskich i talentów p. Przemka Rucińskiego. Namówilem go na zrobienie dla mojej żony frontów jasnych /ICA/ - ściągnął surowy front z fabryki i dał do pomalowania - efekt rewelacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajoma robi świadectwa energetyczne i kosztuje to około 600-700 zł w zależności od wielkości domku

 

Chciałbym sprecyzować temat. Czy my, indywidualni inwestorzy, jeśli budujemy dla siebie. Nie kupujemy, nie sprzedajemy, czy my musimy mieć to świadectwo do odbioru ostatecznego budynku? Słyszałem, że nie... Cały czas są sprzeczne informacje na ten temat. Wiadomo. Budowa deweloperska, czy przy kupnie itd... Ale my, jeśli budujemy dla siebie, to po kiego grzyba nam ten świstek?

Przecież te informacje są w projekcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega kończy budynek i dowiadywał się że do zakończeni budowy świadectwo jest potrzebne.

dla mnie też jest to sposób określonej grupy osób do nabijania portfela!

 

... wiele osob na tym nie zarobi... za to niepotrzebna urzednicza robota dochodzi...

 

pytanie do was... ktos ma doswiadczenie z firma Ber-Bud? beda robic mi wycene stanu surowego i zbieram opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huuuurrrra!!!

Dzisiaj dostałem decyzję o Pozwoleniu na Budowę!!!

Jeszcze 14 dni na uprawomocnienie, rejestracja dziennika i kolejne 7 dni czekania i możemy budować nasz wymarzony domek.

Blisko rok czasu zabrało nam od zobaczenia naszej działki do PnB. Masakra z tą biurokracją. Mimo to fajnie bo już jest ależ to jest radocha.

Pozdrawiam wszystkich a szczególnie tych, którzy zaczynają dopiero przygodę z naszymi urzędami. Hi. Hi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huuuurrrra!!!

Dzisiaj dostałem decyzję o Pozwoleniu na Budowę!!!

Jeszcze 14 dni na uprawomocnienie, rejestracja dziennika i kolejne 7 dni czekania i możemy budować nasz wymarzony domek.

Blisko rok czasu zabrało nam od zobaczenia naszej działki do PnB. Masakra z tą biurokracją. Mimo to fajnie bo już jest ależ to jest radocha.

Pozdrawiam wszystkich a szczególnie tych, którzy zaczynają dopiero przygodę z naszymi urzędami. Hi. Hi.

Gratuluje optymizmu i oczywiście pozwolenia i aby tak do konca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wogle ktoś może spać zaczynając budowę ?

:D

Wyśpij się teraz, bo przy wykończeniówce to dopiero nie pośpisz ;)

Ja spałem świetnie. Rosła sobie trawka. Zrobiłem zdjęcie, zapakowałem familię w samolot i polecieliśmy do Hiszpanii. Jak wróciliśmy, zaczynali dach :) ...

Tak, ja spałem spokojnie.

 

Ha, budowa z "hiszpańskiej" perspektywy na pewno wygląda bardziej przyjaźnie - co za opanowanie :wink: . Może przy kolejnym domu też o tym pomyślę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...