Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

pytanie do was... ktos ma doswiadczenie z firma Ber-Bud? beda robic mi wycene stanu surowego i zbieram opinie :)

Też bym chętnie wysłuchał opinii na ich temat. Ja już mam od nich wycenę na stan surowy. Mi podali wycenę razem z materiałami i raczej niechętnie chcieli podać ile w tym to robocizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarook gratuluję !!!

Ale super kolejny domek będzie w naszej okolicy :) Kiedy zaczynacie ?? Macie już ekipę ??

 

Pozdrawiam

 

Cześć Małgolinka!!!

Już myślałem, że zaginełaś. Mam zamiar (to tylko zamiar) zacząć budowę zaraz jak tylko papiery będą już prawomocne. Zaczynam bez ekipy (pewnie porywam się z motyką na słońce ale jakieś tam doświadczenie mam). Dzisiaj pogadanka ze znajomym kierbudem czy wchodzi na moją budowę i... jazda. Jeszcze przygotowania placu budowy i zaczynam materiały zamawiać, geodeta, kan-wod i zacznie się zbawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moge prosić o namiary na Panią z Wołczkowa, która sprząta (jeśli to aktualne)?

Ktoś informował, że szuka zajęcia.

 

A.

 

Ja pierdziu nie mogę znaleźć, a ta poczta forumowa nie zapisuje wysłanych wiadomości... :roll:

Mam prośbę do osób którym wysłałem namiar na tą panią bryta?

o odesłanie tego numeru do Aniuta i Roofi i jeśli można to do mnie też... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do was... ktos ma doswiadczenie z firma Ber-Bud? beda robic mi wycene stanu surowego i zbieram opinie :)

Też bym chętnie wysłuchał opinii na ich temat. Ja już mam od nich wycenę na stan surowy. Mi podali wycenę razem z materiałami i raczej niechętnie chcieli podać ile w tym to robocizna.

 

aLien01napisał

Witam

 

Czy ktoś budował może z firmą:

Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane "BERBUD"S.C.

Al. Boh. Warszawy Szczecin

 

Jeśli tak to poproszę o opinie?

 

Może tu? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huuuurrrra!!!

Dzisiaj dostałem decyzję o Pozwoleniu na Budowę!!!

Jeszcze 14 dni na uprawomocnienie, rejestracja dziennika i kolejne 7 dni czekania i możemy budować nasz wymarzony domek.

Blisko rok czasu zabrało nam od zobaczenia naszej działki do PnB. Masakra z tą biurokracją. Mimo to fajnie bo już jest ależ to jest radocha.

Pozdrawiam wszystkich a szczególnie tych, którzy zaczynają dopiero przygodę z naszymi urzędami. Hi. Hi.

Gratuluje optymizmu i oczywiście pozwolenia i aby tak do konca.

Przyłączam się do gratulacji! Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moge prosić o namiary na Panią z Wołczkowa, która sprząta (jeśli to aktualne)?

Ktoś informował, że szuka zajęcia.

 

A.

 

Ja pierdziu nie mogę znaleźć, a ta poczta forumowa nie zapisuje wysłanych wiadomości... :roll:

... :oops:

Zapisuje! Tylko nie tam gdzie powinna! Właśnie, może ktoś by to naprawił...?

Jest w poczcie: DO WYSŁANIA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję wszystkim forumowiczom za gratulacje. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że ciężar budowy swojego wymarzonego domku mnie nie przytłoczy... do samej ziemi :lol: :lol: :lol:

Wszystko zależy od grubości portfela i ludzi, których spotkacie po drodze...

Nie dajcie się zwariować i udawajcie, że na wszystkim się znacie ;)

Większość informacji jest na tym forum. Więc: Gotowi? Start!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do was... ktos ma doswiadczenie z firma Ber-Bud? beda robic mi wycene stanu surowego i zbieram opinie :)

Też bym chętnie wysłuchał opinii na ich temat. Ja już mam od nich wycenę na stan surowy. Mi podali wycenę razem z materiałami i raczej niechętnie chcieli podać ile w tym to robocizna.

 

Jakas sensowna kwote dostales?

Robisz projekt z katalogu, czy gotowy?

Szymek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega kończy budynek i dowiadywał się że do zakończeni budowy świadectwo jest potrzebne.

dla mnie też jest to sposób określonej grupy osób do nabijania portfela!

 

... wiele osob na tym nie zarobi... za to niepotrzebna urzednicza robota dochodzi...

 

Kilku zarobi. Swoją drogą, skoro to jest dyrektywa unijna, to mamy kolejny dowód na przeogromną biurokrację w unii. Moloch i tyle. A te certyfikaty potrzebne są jak świni siodło, jak niemieckie naklejki na szybę auta, żeby wjechać do centrum miasta za 5€ i jak miliony innych absurdalnych świstków...

Ale my przecież wiemy po co to wszystko.

"[...]Drobny wydatek

 

W 2006 roku budżet Unii Europejskiej wyniósł 106,6 miliarda euro. Odpowiada to 2,1 procentowi ogółu wydatków publicznych na terenie UE. Inaczej mówiąc, niemal 98 proc. pieniędzy z płaconych przez nas podatków wydają rządy krajowe i lokalne organy samorządowe. Bruksela dysponuje tylko co pięćdziesiątą złotówką podatkową.

 

Przeliczając budżet Unii Europejskiej przez liczbę mieszkańców tego obszaru wychodzi, że codziennie przeciętny obywatel oddaje Brukseli równowartość filiżanki kawy. W 2006 roku Unia liczyła 464 miliony mieszkańców – przy budżecie 106,6 miliarda daje to na każdego jej obywatela 230 euro rocznie, a więc ok. 63 eurocenty dziennie.

 

Pięć i pół procent na urzędy [...]"

http://prawo.uni.wroc.pl/~kwasnicki/EkonLit5/CodziennaKawaDlaBrukseli.htm

Sorki za dygresję, ale nerwy...Właśnie mój nowy sąsiad planował postawić latrynę zamiast TOYKI i to pod moim nosem.... Już nie planuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to trzeba chyba się udać do archeologa.

Nasza działka też leżała w III strefie archeologicznej.

Musisz dostać pozwolenie na prace budowlane od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (siedziba przy Zamku Książąt), a on je wyda jak przedstawisz od archeologa właśnie ten program badań archeologicznych - uprzedzając pytanie nie wiem, czy można ten program napisać samemu. Do tego programu musi być dołączona zgoda Muzeum, że przyjmą eksponaty wykopane na działce, chyba że będą mniej wartościowe to sam musisz zapewnić ich przechowanie. Dodatkowo archeolog musi być obecny przy pracach ziemnych. Wbije swoją pieczątkę do dziennika budowy, że nic nie znalazł i można prowadzić prace. To tak pokrótce. Jutro jak jest wielka potrzeba to wrócę pamięcią do naszych dokumentów i zobaczę dokładnie jak te poszczególne dokumenty wyglądały. Cała zabawa kosztowała nas ok. 800 zł i trochę czasu.

Z tego co pamiętam to wymóg uzyskania takiego pozwolenia był ujęty już w decyzji o warunkach zabudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do was... ktos ma doswiadczenie z firma Ber-Bud? beda robic mi wycene stanu surowego i zbieram opinie :)

Też bym chętnie wysłuchał opinii na ich temat. Ja już mam od nich wycenę na stan surowy. Mi podali wycenę razem z materiałami i raczej niechętnie chcieli podać ile w tym to robocizna.

 

Jakas sensowna kwote dostales?

Robisz projekt z katalogu, czy gotowy?

Szymek

Kwota na poziomie "ekip polecanych" (w miarę pewnych).

Projekt mam z katalogu (skomplikowany dach - m.in. wole oko, dachówka karpiówka).

I jeszcze jedna kwestia mi się przypomniała apropo tej firmy. Ponieważ zależy mi na czasie, a dopiero mam składać papiery na PnB, sugerowali aby złożyć o częściowe PnB (tylko fundamenty). Bardzo ciekawe... w przepisach prawa budowlanego chyba nic na ten temat nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do was... ktos ma doswiadczenie z firma Ber-Bud? beda robic mi wycene stanu surowego i zbieram opinie :)

Też bym chętnie wysłuchał opinii na ich temat. Ja już mam od nich wycenę na stan surowy. Mi podali wycenę razem z materiałami i raczej niechętnie chcieli podać ile w tym to robocizna.

 

Jakas sensowna kwote dostales?

Robisz projekt z katalogu, czy gotowy?

Szymek

Kwota na poziomie "ekip polecanych" (w miarę pewnych).

Projekt mam z katalogu (skomplikowany dach - m.in. wole oko, dachówka karpiówka).

I jeszcze jedna kwestia mi się przypomniała apropo tej firmy. Ponieważ zależy mi na czasie, a dopiero mam składać papiery na PnB, sugerowali aby złożyć o częściowe PnB (tylko fundamenty). Bardzo ciekawe... w przepisach prawa budowlanego chyba nic na ten temat nie ma.

 

Witam

 

Dostałem ostatnio wycenę od nich i powiem wam była atrakcyjna ale nie podoba mi się, że chcą zaliczkę za 1 etap (za fundamenty) może można z nimi po negocjować w tej sprawie. Druga sprawa mało opinii znalazłem o tej firmie i sam nie wiem będę musiał się z nimi spotkać i porozmawiać.

Wczoraj dzwonili do mnie, że mają do końca marca promocję i udzielą mi rabatu 7% od kwoty którą mi podali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dla urozmaicenia tematów. Czy ktoś miał stanowiska archeologiczne na swojej działce i wie co oznacza zapis (w skrócie) w uzgodnieniu z Konserwatorem Zabytków : "inwestor ma przedstawić program badań archeologicznych". :-?

 

Temat poruszany był na forum, np. tu:

 

http://forum.muratordom.pl/grupa-szczecinska,t3718-61860.htm

 

i tu:

 

http://forum.muratordom.pl/grupa-szczecinska,t3718-62340.htm

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...