Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

witajcie

 

kiedyś poleciłam fachowca Przemka Rucińskiego - wszyscy są zadowoleni.

Teraz polecam mistrza glazurnika.....nie można się powstydzić.

Jest ze Świnoujścia,ale jeśli będzie miał gdzie spać to bez problemu pracuje.

gdyby ktoś szukał telefon podam na pw.

 

Teska poproszę*oba namiary na priv:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogle to...uprwomocnione pozwolenie na budowę w garści, niby nic tylko zaczynać budowę. Jednak nie :( - Konserwator też musi wydać swoje pozwolenie. Ale i to nie wszystko. Jeszcze jedno pozwolenie...z Gminy na zajęcie pasa drogowego :cry: bo wodociąg sobie w tym pasie jest ułożony i trzeba się do niego podłaczyć żeby woda na budowie była (beczkowozu nie chcę) - trzy stony papierków do wypełnienia i 14 dni czekania.

To takie moje nocne przemyslenia :) . Swoją drogą, kto wie ile kosztuje zajęcie tego pasa drogowego i czy wogle kosztuje, jeżeli jest to gminna droga gruntowa bez żadnych poboczy czy chodników?

 

duzo to nie kosztuje-zajecie pasa drogowego-obliczaja według metrów jakos,a potem corocznie opłata-niedawno płaciłam za 2 lata chyba ok 60 zł-wkurza tylko ,ze o kolejnej opłacie trzeba pamietać :lol: jakbyśmy mało mieli opłat na głowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wielkie dzięki - już wiem co robić, a przy okazji na tych stronach forum trafił mi się inny ważny temat :D

 

Fajnie, że mogłem pomóc :)

dla wszystkich nowych forumowiczów-poniżej jak można wyszukiwać interesujące nas tematy bezpośrednio w Google:

 

<szukana fraza> site:forum.muratordom.pl/grupa-szczecinska

 

Powodzenia

 

Podwójne albo jeszcze większe dzięki, bo jak sie okazało były tam dwa interesujące mnie tematy. A ten drugi to p. Piotr, który właśnie podjął się podłączenia wody do mojej budowy i w ten sposób mam na kafle do małej łazienki (różnica w cenie podanej przez wodociągi w Goleniowie) :D . Przelicznie oszczędności w stosunku do wstępnych założeń na kafelki itp. to taka moja mała zabawa żeby się nie dać zwariować przy budowie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak synek uśnie sprawdzę w dokumentach ile to trwało. Myśmy się dogadali z archeologiem i przed ostateczną decyzją kopaliśmy. W zasadzie mieliśmy już wykop, jak przyjechał na działkę, bo dopiero wtedy się zorientowaliśmy, że jest taka potrzeba.

Efekt dzisiejszej rozmowy z sekretariatem Konserwatora Zabytków:

mail z listą uprawnionych archeologów i pani sekretarka, która jak stara, zgrana płyta na każde pytanie odpowiadała "urząd ma miesiąc na załatwienie sprawy" , oczywiście od momentu złożenia wymaganych dokumentów - pociągam więc za moje tajemne sznureczki i może coś się uda przyśpieszyć. A skoro, jak widzę u Was było trochę od tyłu i bez kłopotów, to może i mi szczęście dopisze. I pomyśleć, że kiedyś mi chodziło po głowie studiowanie archeologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hmm, no nie jest to takie proste, gdyż:

1. Budynek już stoi.

2. Warunki gazowni mówią o 2 rurach stalowych z obu końców.

3. Trzeba wykonać 2 przejścia rura PE-stal.

4. Trzeba wykonać pomiary szczelności, wypisać protokół i przybić pieczątkę.

5. Wykonać przyłącze dla gazowni w skrzynce na granicy.

6. Ze względu na odległość, dodać 2 skrzynkę z zaworem na ścianie budynku.

 

Heh, najtaniej znalazłem za ok. 2k PLn...

jak budynek stoi to jest łatwiej - nie ryzykujesz błędu i nie puścisz rury pod budynkiem :D . przejściówki kupuje się razem z rurą i nakręca w czasie podłączania, razem 5 minut pracy. próbę szczelności robi się dla całej instalacji po jej wykonaniu a przed podłączeniem licznika - robi to wykonawca z uprawnieniami, najlepiej ten sam co robił przyłącze.

ale nie wierzę, że te materiały kosztują 2000 pln :o

A tu widać całkowitą niewiedzę!! Rur w żaden sposób się nie nakęca tylko jest zgrzewana elektrooporowo!!!!! Ok można zrobić to samemu tylko trzeba mnieć zgrzewarkę i uprawnienia. Zgrzewarka komputerowa kosztuję ok 15 000,0 zł ciekawe którego z inwestorów stać. A robienie próby przed montażem gazomierza to kuszenie losu. Trzeba to wykonać zaraż po wykonaniu rurociągo przed jego zasypaniem aby nienarażać sie na koszty ewentualnych poprawek nieszcelności. Materiały tyle nie kosztują ale zgrzewy uprawnienia próba szczelności protokół szcelności dla gazowni itp...............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

hi, hi.. też to przeżyłam. Dodatkowo z racji posiadania przyłącza w drodze gminnej musimy płacić rocznie opłatę za tę usługę.

 

 

A.

opłata za instalację podziemną??? za przyłącze????? :o :o :o :o czegoś tu nie rozumiem - przyłącze jest własnością wodociągów, czemu macie za to płacić wy? na tej zasadzie jeżeli na działce macie drenaż terenu zrobiony przez gminę to możecie zacząć pobierać opłatę? nigdy nie słyszałem o takich opłatach, wybaczcie. wygląda to na jakiś szwindel.... eeee, znaczy nadinterpretację przepisów przez urzędnika :roll: czy w piśmie ustalającym taką opłatę podali jakąś podstawę prawną? :roll:

 

Całkiem możliwe, że jest tak jak piszesz, już notuję w kajeciku spraw do sprawdzenia/załatwienia. Dzięki za zwrócenie uwagi ;)

 

pozdrówka,

żółwik

 

przyłącze jest nasze i to my korzystamy z drogi gminnej... podłączając się do głównego wodociągu. Sprawdzę wieczorem w domu podstawę prawną i dam znać.

Przypuszczam, że dzieje się tak tylko w przypadku konkretnego rodzaju drogi.. (coś mi dzwoni :wink: , ale jak sprawdzę, to dokładnie napiszę )

 

pozdrawiam

A.

nie do końca - do zaworu odcinającego należy do wodociągów - sprawdź w umowie, bo możecie mieć faktycznie inaczej. co do pasa drogowego - wg definicji faktycznie dotyczy też części podziemnej.... :( muszę zapytać domowego księgowego :wink czy my płacimy osobno za coś takiego, ale wygląda na to, że byłyby to naprawdę grosze.

 

 

ok, mam już wszystkie informacje:

 

cytuję:

"Art. 40. 1. Zajęcie pasa drogowego na cele niezwiązane z budową, przebudową, remontem, utrzymaniem i ochroną dróg wymaga zezwolenia zarządcy drogi, w drodze decyzji administracyjnej

 

3. umieszczania w pasie drogowym obiektów budowlanych niezwiązanych z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego oraz reklam;

 

5. Opłatę za zajęcie pasa drogowego w celu, o którym mowa w ust. 2 pkt 2, ustala się jako iloczyn liczby metrów kwadratowych powierzchni pasa drogowego zajętej przez rzut poziomy urządzenia i stawki opłaty za zajęcie 1 m2 pasa drogowego pobieranej za każdy rok umieszczenia urządzenia w pasie drogowym, przy czym za umieszczenie urządzenia w pasie drogowym lub na drogowym obiekcie inżynierskim przez okres krótszy niż rok opłata obliczana jest proporcjonalnie do liczby dni umieszczenia urządzenia w pasie drogowym lub na drogowym obiekcie inżynierskim.

 

10. Zajęcie pasa drogowego o powierzchni mniejszej niż 1 m2 lub powierzchni pasa drogowego zajętej przez rzut poziomy obiektu budowlanego lub urządzenia mniejszej niż 1 m2 jest traktowane jak zajęcie 1 m2 pasa drogowego. "

 

Na tej podstawie płacimy 60zł rocznie do gminy. :D

 

Zastanawia mnie tylko to, że przy boisku w Dobrej chyba nie płacą takiej opłaty, ale to jeszcze sprawdzę.

 

pozdrawiam

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogle to...uprwomocnione pozwolenie na budowę w garści, niby nic tylko zaczynać budowę. Jednak nie :( - Konserwator też musi wydać swoje pozwolenie. Ale i to nie wszystko. Jeszcze jedno pozwolenie...z Gminy na zajęcie pasa drogowego :cry: bo wodociąg sobie w tym pasie jest ułożony i trzeba się do niego podłaczyć żeby woda na budowie była (beczkowozu nie chcę) - trzy stony papierków do wypełnienia i 14 dni czekania.

To takie moje nocne przemyslenia :) . Swoją drogą, kto wie ile kosztuje zajęcie tego pasa drogowego i czy wogle kosztuje, jeżeli jest to gminna droga gruntowa bez żadnych poboczy czy chodników?

 

duzo to nie kosztuje-zajecie pasa drogowego-obliczaja według metrów jakos,a potem corocznie opłata-niedawno płaciłam za 2 lata chyba ok 60 zł-wkurza tylko ,ze o kolejnej opłacie trzeba pamietać :lol: jakbyśmy mało mieli opłat na głowie

 

no właśnie!

Pozbierałam decyzje i wyszło, że trzeba pamiętać o:

podatku od nieruchomości (ok)

podatku od wyłączenia gruntów rolnych (mamy 20m!! :D :D )

opłacie za wpięcie tego nieszczęsnego przyłącza wody w drodze publicznej.

 

To są groszowe sprawy, ale denerwuje fakt pamiętania o każdym z osobna, w różnych terminach, do różnych urzędów. Tak jakby nie można było tego powiązać i wpłacić raz w roku na jedno konto, nie? :wink:

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my też za jakiś miesiąc zaczynamu robić przyłącze wod-kan do domu, mamy do pociągnięcia jakieś 60 m rur od ujęcia w drodze, bardzo nam się przydadzą wszystkie powyższe informacje.

 

A teraz uwaga szukam fachowca od wykończenia kominów, musi mi je ładnie obłożyć klinkierem, ma ktoś takiego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Opłatę za zajęcie pasa drogowego w celu, o którym mowa w ust. 2 pkt 2, ustala się jako iloczyn liczby metrów kwadratowych powierzchni pasa drogowego zajętej przez rzut poziomy urządzenia i stawki opłaty za zajęcie 1 m2 pasa drogowego pobieranej za każdy rok umieszczenia urządzenia w pasie drogowym, przy czym za umieszczenie urządzenia w pasie drogowym lub na drogowym obiekcie inżynierskim przez okres krótszy niż rok opłata obliczana jest proporcjonalnie do liczby dni umieszczenia urządzenia w pasie drogowym lub na drogowym obiekcie inżynierskim.

 

Hej,

 

to nie podlega dyskusji. Dyskusji natomiast podlega co należy do Ciebie a co do wodociągów. Jeśli wodociąg jest Twój tylko od studni na działce w stronę domu (vide instalacja gazowa i elektryczna) a przyłącze po stronie działki drogowej jest wodociągów to rzeczywiście wtedy nie powinniśmy mieć nic wspólnego z opłatami. Niestety spodziewam się tego, że ktoś znalazł sposób jak oszczędzić te kilkadziesiąt zł/działkę i przerzucić opłaty na właścicieli :(

 

pozdrawiam,

żółwik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Opłatę za zajęcie pasa drogowego w celu, o którym mowa w ust. 2 pkt 2, ustala się jako iloczyn liczby metrów kwadratowych powierzchni pasa drogowego zajętej przez rzut poziomy urządzenia i stawki opłaty za zajęcie 1 m2 pasa drogowego pobieranej za każdy rok umieszczenia urządzenia w pasie drogowym, przy czym za umieszczenie urządzenia w pasie drogowym lub na drogowym obiekcie inżynierskim przez okres krótszy niż rok opłata obliczana jest proporcjonalnie do liczby dni umieszczenia urządzenia w pasie drogowym lub na drogowym obiekcie inżynierskim.

 

Hej,

 

to nie podlega dyskusji. Dyskusji natomiast podlega co należy do Ciebie a co do wodociągów. Jeśli wodociąg jest Twój tylko od studni na działce w stronę domu (vide instalacja gazowa i elektryczna) a przyłącze po stronie działki drogowej jest wodociągów to rzeczywiście wtedy nie powinniśmy mieć nic wspólnego z opłatami. Niestety spodziewam się tego, że ktoś znalazł sposób jak oszczędzić te kilkadziesiąt zł/działkę i przerzucić opłaty na właścicieli :(

 

pozdrawiam,

żółwik

 

hmmm... no tak. Tylko kogo o to pytać? W gminie i w wodociągach nie ma szans. Nie ich interes w tym, żebyśmy tego nie płacili. Może spróbować się odwołać od decyzji..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie koszty ponieśliście podczas podłączenia wody a jakie za podłączenie kanalizy? Jestem po wstępnej rozmowie i jak na razie to za wodę wołają 4000pln a za kanalizę 5400 oczywiście z dokumentami i mapkami. Z tego co mówił fachowiec to wszystkie dokumenty będą załatwione.

 

Koszt przyłącza kanalizacji ok 40m, łącznie z projektem organizacji ruchu, zajęciem pasa, geodetą, przeciskiem pod drogą ok 12 m, całość 5500 zł w zeszłym roku.

Wodę już miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłuugo mnie tutaj nie było :D Pozdrawiam Forumowiczów i ...czki :lol:

Mogę się pochwalić:

Na moim dachu leży pierwsza dachówka!!! :wink: Oby nie spadła :)

 

Wczoraj dostałem z Makrotermu e-mail z ciekawą informacją dotyczącą solarów, pozwolę sobie wstawić cytat:

"...Jeśli chodzi o kolektory słoneczne. Posiadamy w swojej ofercie sterownik T-SOL z „funkcją urlopową” oznacza to że podczas nieobecności domowników pozałączaniu w/w funkcji. Następuje wypromieniowanie ciepła zgromadzonego w zasobniku prze kolektor, w okresie nocnym."

 

W moim zapytaniu zwracałem uwagę, że nie chcę biegać na dach aby przykryć solar w dniu kiedy np. chcę wyjechać sobie na parę dni z domu...Chodziło mi o ciągłą pracę rur i nagromadzenie ciepła...

Czy ktoś z Was spotkał się z funkcją urlopową? To, że będę chciał zamontować solar to już jest pewne tylko męczy mnie problem teraz czy dopiero wówczas gdy zamieszkam w domku...a to nie będzie tak od razu po zakończeniu budowy...

A tak poza tym to u nas żurawie pokazały się już dwa tygodnie temu...czyli WIOSNA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... no tak. Tylko kogo o to pytać? W gminie i w wodociągach nie ma szans. Nie ich interes w tym, żebyśmy tego nie płacili. Może spróbować się odwołać od decyzji..?

 

Gminie to chyba wszystko jedno skąd płynie strumyczek pieniędzy ;) Trzeba będzie przypomnieć sobie zapisy w umowie z wodociągami, tam powinno to być napisane.

 

pozdrowienia,

żółwik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupkę.

Szukam w Szczecinie sklepu,który ma dużą ofertę drzwi sosnowych.

Pomóżcie :lol:

 

Podłączam się do pytania.

 

ciekawe drzwi mają na mieszka I, wjazd ten sam co do Jyska i po lewej na końcu, zapomniałem nazwy :wink:

Limba

mają surowe - możne też zamówić malowane - polecam

mają też parapety drewniane - wszystko w niezłej cenie i można sie targować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agata39 napisał:

Witam grupkę.

Szukam w Szczecinie sklepu,który ma dużą ofertę drzwi sosnowych.

Pomóżcie

 

Jeśli szukasz surowych sosnowych to są w każdej castoramie, nomi itp.. Wybór jest też w Stargardzie Szczecińskim (my tam kupowaliśmy nasze) są tam dwa sklepy koło siebie więc za jednym zamachem można porównać ich ofertę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...