Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Dzięki za radę :D , ale ja potrzebuję jako słupki ogrodzeniowe. Znalazłam po 5 zł/szt. Transport 50 zł. Chyba taniej nie będzie.

____________

Pozdrowionka

Aleksandra

 

Można prosić o namiar ?

 

Dołaczam do grupy proszących o namiary :D

 

Przecież już podano:

 

od Aleksandra M05a

 

Hejka,

 

kupowałam z ogłoszenie w Kontakcie, ale od tego czasu minęło kilkanaście miesięcy, więc nie wiem, czy aktualne. Nr tel. 0790407082.

 

i od q-bis

 

Dzięki, dzwoniłem, aktualne. Dzisiejsza cena, to 6zł za słupek o dł. 250cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie,

 

Szukam drewna kominkowego i u potencjalnych sprzedawców pojawiają 2 jednostki miary: metr sześcienny i metr przestrzenny? Który jest bardziej ekonomiczny? Najlepsze, że u niektórych nie ma mozliwości obejrzenia drewna. Planuje kupic zapas min. 10 metrów i trochę szkoda byłoby trafic na jakiś szmelc. Może macie sprawdzonych dostawców?

 

Metr sześcienny (kubik) to więcej drewna o ok. 1/3 niż metr przestrzenny, bo metr przestrzenny uwzględnia puste przestrzenie między kłodami drewna w stosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POdpowiedźcie jak zorganizować wiechę? Mamy już wiuęźbe i zawsła u nas wiecha. Jak ugościć ekpię? Jak to zrobiliście.......

 

Na tej stronie znajdziesz krótką wymianę doświadczeń w tym temacie...

 

http://forum.muratordom.pl/post2976372.htm?highlight=#2976372

 

Było też coś wcześniej i wcześniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc...przymierzałem się do solarów...aż tu pewien sympatyczny pan zaczął mi proponować pompę ciepła HOVAL CombiVal WP-VT 152 (kompaktowe urządzenie do podgrzewania wody-z wyglądu taka lodówka z zasobnikiem 270 litrowym). Sugerował mi, że taką pompę można w każdej chwili włączyć i wyłączyć (normalnie poprzez wtyczkę) można to to coś postawić sobie np. w garażu i ma to coś grzać wodę dla rodziny 2-3 osobowej do temperatury ok 52`C... hm brzmi to wszystko ciekawie.Kosztuje to 11 tys, czyli mniej więcej tyle ile zestaw solarny, który też maja na składzie...

Czy ktoś z was maił już do czynienia z takimi pompami ciepła? Jak to się sprawuje w życiu codziennym? Ile to zużywa np. prądu? Czy faktycznie się sprawdza? I jest lepsze od solarów????

Proszę o jakieś opinie bo zaczynam być w tzw. kropce :( co wybrać do podgrzewania wody.

 

Zapomniałem dodać, że to urządzenie można podobno podpiąć do instalacji gazowej+kominek z pw+podłogówka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc...przymierzałem się do solarów...aż tu pewien sympatyczny pan zaczął mi proponować pompę ciepła HOVAL CombiVal WP-VT 152 (kompaktowe urządzenie do podgrzewania wody-z wyglądu taka lodówka z zasobnikiem 270 litrowym). Sugerował mi, że taką pompę można w każdej chwili włączyć i wyłączyć (normalnie poprzez wtyczkę) można to to coś postawić sobie np. w garażu i ma to coś grzać wodę dla rodziny 2-3 osobowej do temperatury ok 52`C... hm brzmi to wszystko ciekawie.Kosztuje to 11 tys, czyli mniej więcej tyle ile zestaw solarny, który też maja na składzie...

Czy ktoś z was maił już do czynienia z takimi pompami ciepła? Jak to się sprawuje w życiu codziennym? Ile to zużywa np. prądu? Czy faktycznie się sprawdza? I jest lepsze od solarów????

Proszę o jakieś opinie bo zaczynam być w tzw. kropce :( co wybrać do podgrzewania wody.

 

Zapomniałem dodać, że to urządzenie można podobno podpiąć do instalacji gazowej+kominek z pw+podłogówka...

 

Wszystko to prawda... Szczytem komfortu przy pompie ciepła jest bateria słoneczna do podtrzymania i zasilenia elektrycznego.

Za, na pewno jest estetyka. Faktycznie piec zajmuje mało miejsca, solary, to nie zły grzmot na dachu...

Przeciw... Tu trudno coś powiedzieć. Jest tak dużo opinii, że chyba trzeba poszukać oddzielnego forum z tym tematem.

Ja osobiście nie mam ani solarów, ani pompy ciepła, ale zostawiłem sobie furtkę dla pompy...

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc...przymierzałem się do solarów...aż tu pewien sympatyczny pan zaczął mi proponować pompę ciepła HOVAL CombiVal WP-VT 152 (kompaktowe urządzenie do podgrzewania wody-z wyglądu taka lodówka z zasobnikiem 270 litrowym). Sugerował mi, że taką pompę można w każdej chwili włączyć i wyłączyć (normalnie poprzez wtyczkę) można to to coś postawić sobie np. w garażu i ma to coś grzać wodę dla rodziny 2-3 osobowej do temperatury ok 52`C... hm brzmi to wszystko ciekawie.Kosztuje to 11 tys, czyli mniej więcej tyle ile zestaw solarny, który też maja na składzie...

Czy ktoś z was maił już do czynienia z takimi pompami ciepła? Jak to się sprawuje w życiu codziennym? Ile to zużywa np. prądu? Czy faktycznie się sprawdza? I jest lepsze od solarów????

Proszę o jakieś opinie bo zaczynam być w tzw. kropce :( co wybrać do podgrzewania wody.

 

Zapomniałem dodać, że to urządzenie można podobno podpiąć do instalacji gazowej+kominek z pw+podłogówka...

 

Wszystko to prawda... Szczytem komfortu przy pompie ciepła jest bateria słoneczna do podtrzymania i zasilenia elektrycznego.

Za, na pewno jest estetyka. Faktycznie piec zajmuje mało miejsca, solary, to nie zły grzmot na dachu...

Przeciw... Tu trudno coś powiedzieć. Jest tak dużo opinii, że chyba trzeba poszukać oddzielnego forum z tym tematem.

Ja osobiście nie mam ani solarów, ani pompy ciepła, ale zostawiłem sobie furtkę dla pompy...

 

Pozdrawiam :)

 

Dzięki Piotriwa :D ...cały czas szukam rozwiązań, może faktycznie jakieś forum od pomp? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu w temacie drewna kominkowego ;-)

 

Palił ktoś z Was w kominku topolą? Warto to drzewo brac czy tez w ogole sie nie nadaje?

ja miałam raz cale szczęscie tylko trochę, beznadziejnie sie pali...

teraz cały czas mam akację i muszę powiedziec jest bardzo kaloryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tuz przed złożeniem Pnb więc poszukuję ekipy ,która postawi mi dom z Ytonga ... może jakieś podpowiedzi dla "Nowej"...

Mam nadzieję,że w sierpniu najdalej będę mogła zacząć.Nie mogę się doczekać ,bo papiery zajęły mi rok-minie 7.04. :lol:

 

Izaska

zerknij na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu w temacie drewna kominkowego ;-)

 

Palił ktoś z Was w kominku topolą? Warto to drzewo brac czy tez w ogole sie nie nadaje?

ja miałam raz cale szczęscie tylko trochę, beznadziejnie sie pali...

teraz cały czas mam akację i muszę powiedziec jest bardzo kaloryczna.

 

A była wysuszona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu w temacie drewna kominkowego ;-)

 

Palił ktoś z Was w kominku topolą? Warto to drzewo brac czy tez w ogole sie nie nadaje?

ja miałam raz cale szczęscie tylko trochę, beznadziejnie sie pali...

teraz cały czas mam akację i muszę powiedziec jest bardzo kaloryczna.

 

A była wysuszona?

Najlepsze to buk, dąb i grab. Oczywiście muszą być suche. Co najmniej rok suszenia !

Drzewo musi być suche, nie kopcić i długo się palić. Do tego potrzebne jest drzewo o gęstej strukturze. Topola, brzoza, raczej do kominka ozdobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wprawdzie jeszcze kominka nie mam (chociaż już niedługo stanie sobie makroterm) ale mam pewne doświadczenie (15 lat palenia w centralnym aby ogrzać domek jednorodzinny o pow 100m)... i dołączę się do opinii porzedników: jak zależy Ci na kaloryczności to polecam dąb (najlepiej z lekka przesezonowany-tak 2 latka ) :lol: Inne drewienka to buk i grab, niewiele odbiegają od dębiny. Przy paleniu samym dębem musisz się przygotować do trochę częstszego czyszczenia komina-dąb ma dużo jakiegoś garbnika i innych świństw, które podczas spalania fajnie się odkładają w kominie (także ta dębina sezonowana). Ja palę najczęściej dębem przemieszanym z bukiem-efekt jest naprawdę OK. Brzozę wrzucam nieraz jako tzw "uzupełniacz", który nieźle się pali nawet lekko mokrawy.

Topola ma niestety małe "osiągi" kaloryczności wiec jeśli mogę radzić to jw.

Ciepełka życzę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o namiary na gościa, który obłoży mi kominy (2 szt.) ciętą cegłą klinkierową i podmuruje murłatę. Potrzebuję takiego Pana na wczoraj, ponieważ murarz polecany na grupie nagle stwierdził, że cena za usługę wzrosła dwukrotnie, bo klinkier jest cięty z pełnej cegły a nie płytka, mało mnie nie rozerwało. Napiszę do matam żeby na liście umieścił info.

 

A nawiasem mówiąc chyba jesteśmy jedynymi ludźmi budującymi u nas na liście, którzy mają problemy na każdym etapie budowy:( Jakoś mi smutno z tego powodu. Więźba u nas już poprawiona, teraz te nieszczęsne kominy i za ok. 2 tygodnie w końcu kończymy SSO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o namiary na gościa, który obłoży mi kominy (2 szt.) ciętą cegłą klinkierową i podmuruje murłatę. Potrzebuję takiego Pana na wczoraj, ponieważ murarz polecany na grupie nagle stwierdził, że cena za usługę wzrosła dwukrotnie, bo klinkier jest cięty z pełnej cegły a nie płytka, mało mnie nie rozerwało. Napiszę do matam żeby na liście umieścił info.

 

A nawiasem mówiąc chyba jesteśmy jedynymi ludźmi budującymi u nas na liście, którzy mają problemy na każdym etapie budowy:( Jakoś mi smutno z tego powodu. Więźba u nas już poprawiona, teraz te nieszczęsne kominy i za ok. 2 tygodnie w końcu kończymy SSO.

 

 

nie martw się, inni po prostu nie mają siły o tym pisać :D . Podam kilka przykładów:

-"dachowcy" spóźnili się z zakończeniem prac jakieś 1,5 miesiąca (choroby, pogoda itd, itp),

-ścianka w łazience uległa zburzeniu (po tynkach i elektryce), bo jakoś nikt nie zauważył, że wanna się nie zmieści,

-otwór wejściowy jakoś nie pasował do standartowych wymiarów przez co cena drzwi gwałtownie rosła,

-teren jest spadzisty, więc mam teraz problem z projektem ogrodu (jak rosła trawa to nie było widać ok 1,8m spadku :wink: )

 

Trzymaj się! :D

 

(a z kominami też mieliśmy problem-nikt nie chciał ich obłożyć -za mała robótka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...