Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

W firmie wentor z Zar nie pracuje już Pan Zbigniew Wiesner. Teraz mają innego człowieka od wentylacji . Z tego co się zorientowałam to P. Wiesner pracuje na własny rachunek. My też daliśmy projekt wentylacji do wyceny do tej irmy, ale trochę cena stała się zaporowa. Wentyuację w Szczecinie robi jeszcze Strefa Grzania na Gumieńcach. Czekam na wycenę. Na wentylację mechaniczną trzeba się zdecydować w momencie w zasadzie fundamentów, jeśli będzie GWC, jeśli nie - na etapiue stropu, by zostawić przepusty, bo potem konieczne kucie. My kominy wentylacyjne zostawiliśmy, bo inwestycję w Reku rozłożyliśmy na dwa etapy, a poza tym latem chcę mieć komfort otwartcyh okien i nie chcę się stresować gdy dzieci będą biegać i otwierać okna.

 

Wracam to tematu elekryków.

Pierwsza propozycja to robocizna 30 zł za punkt + 700 zł za skrzynkę (kucie bruzd pod kabelki;

Druga - 4000 zł za robociznę za ok. 120 punktów, ale to jest do dogadania tzn. punkty - np. schodowe halogeny nie są liczone jako osobne punkty. Robocizna obejmuje wszystko łacznie ze skrzynką; Do tego zdjęcia na płytce.

 

Elektrycy mówią, że materiał za ok. 5000 zł. Jak to było u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się z Wami, a co tam... Nie tylko Wy macie pod górkę :)

 

W październiku 2007 roku zamówiliśmy zabudowę kuchni, w jednej ze szczecińskich firm. Jest umowa, terminy itd. We wrześniu 2008 roku przywieziono nam ok. 90% zamówionego sprzętu, nie było żadnego kwitowania odbioru, przyjechał monter i zaczęło się składanie mebli. W trakcie, okazało się, że brakuje jeszcze kilku elementów. Monter zapewnił, że to kwestia kilku dni… Od tamtej pory, pod koniec grudnia, skontaktowaliśmy się z firmą, z zapytaniem kiedy mają zamiar zakończyć u nas montaż, ponieważ pan monter się nie pokazał. Pani z firmy udawała zdziwioną, że są u nas jeszcze jakieś prace do wykonania. Zapewniono nas, że to nie problem, bez przeprosin, czy jakiejś skruchy i że sprawę zakończą jak najszybciej. Do tej pory nie ma żadnej woli ze strony firmy mimo, że dzwoniłem ponownie tydzień temu do nich. Otrzymałem suchą informację, że monter się z nami skontaktuje. Do dzisiaj żadnych wieści. Część mebli stoi prowizorycznie w kuchni, część stoi nie rozpakowana w kartonach. Pieniądze za meble zapłaciliśmy w całości, zgodnie z umową. Została część za montaż....

 

Chcecie wiedzieć co za to firma ? ;)

 

Ja bym napisał na ogóle - nawet jak czytają, a może przede wszystkim dlatego że czytają i znają siłę tego forum :D

 

Jeśli nie ogół to poproszę na priva - chętnie poznam co to za "artyści". :evil:

Pzdr

Też bym póścił na ogólnym bo tak nie traktuje się klijęta!!!!!

Też proszę o namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chase, miałeś do czynienia z tymi firmami? Dlaczego wybrałeś Instalatora? Robiłeś tam tylko projekt?

Chciałam zapytać o firmę Biernat, bo jakiś czas temu dostałam od nich dość szczegółową ofertę. Miał ktoś z nimi przyjemność się poznać?

Do tych firm wysyłałem zapytania o wycenę i zrobienie projektu.

Namiary na Instalatora dostałem z tego co pamiętam z AJB-Klima. Do zrobienia projektu wybrałem Instalatora z uwagi na poniższe:

1. Umiarkowana cena (generalnie za projekt śpiewano od 500 zł do 2500 zł).

2. Przyzwoicie wypadli w castingu (zadawałem kilka pytań odnośnie wentylacji mech. i patrzyłem czy odp. jest zgodna z posiadaną przeze mnie wiedzą).

3. Dostępność (kilku projektantów średnio miało czas).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto kupowal dachowke Robena i gdzie ?

Jaki model wybraliscie (kolor mnie wazny) ?

Fachmani zadowoleni z dachowki czy marudzili ?

 

w firmie Safanów w Rajkowie - tam dostałem najlepszą cenę i można się ze wszystkim dogadać, mam Roben średzką falistą, fachmani nie narzekali, mówili, że z większością producentów są problemy

 

pzdr

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto kupowal dachowke Robena i gdzie ?

Jaki model wybraliscie (kolor mnie wazny) ?

Fachmani zadowoleni z dachowki czy marudzili ?

 

w firmie Safanów w Rajkowie - tam dostałem najlepszą cenę i można się ze wszystkim dogadać, mam Roben średzką falistą, fachmani nie narzekali, mówili, że z większością producentów są problemy

 

pzdr

Mariusz

Kupiłem Robena monze plus czarną w Extradachu - fachowcy są zadowolenii i ja również i z materiału jak i obsługi w tej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam firmy, która zaprojektuje mi i wykona wentylację mechaniczną z rekuperatorem. Przeszukałam posty na naszej grupie i znalazłam takie firmy: Wentor, Klimatsystem i FGN. Może jeszcze o jakiejś nie wiem?

Jakie są Wasze doświadczenia z tymi firmami? No i przede wszystkim, czy wszystko dziala jak należy?

 

Mam co prawda projekt wentylacji mech. zrobiony do pozwolenia na budowę, ale mam co do niego duuże wątpliwości. Chciałabym, żeby za projekt i wykonanie była odpowiedzialna jedna firma. Do kogo uderzyć?

 

Co do firm ze Szczecina:

http://www.ajb-klima.pl

http://rekuperacja.szczecin.pl

http://www.biernat.szczecin.pl

 

A ja swój projekt robiłem tutaj:

Instalator

ul. Nieduża 4/1, Szczecin

tel. 091 4553328

 

Jeżeli chodzi o wentylację - nie rezygnowaliśmy z kominów.

Cena za instalację zależy od wielkości domu, zaawansowania elektronicznego (regulacja), samego rekuperatora i rodzaju użytych przewodów.. trudno powiedzieć ile będzie kosztowała... nas wyniesie w całości jakieś 18 tys. (dużo, biorąc pod uwagę niektóre komentarze, że system można zrobić samemu. Ja ani mój małż nie jesteśmy biegli w tym temacie, więc montaż zleciliśmy fachowcom 8) )

 

Pan Walczak mimo sporej oferty wciskał nam Dospela-co mnie wkurzało, bo miałam upatrzony inny model rekuperatora (większa wydajność, inne parametry), był mało konkretny i "po łebkach" traktował klienta (widać miał ich nadmiar :wink: )

AJB Klima nie bardzo mieli się czym pochwalić (chyba dopiero zaczęli przygodę z wentylacją mechaniczną).

 

Mieliśmy chyba ogólnie pecha... okres był gorący na prace budowlane, wszyscy zajęci po uszy, nie odpowiadali często na zapytania ofertowe....

Nam zależało też na takiej technologii, która nie wymagałaby ukrywania przewodów za regipsami. Takie rozwiązanie zaproponował tylko Wentor.

Szkoda, że nie ma Pana Zbyszka w tej firmie, mam nadzieję jednak, że ujawni się niebawem jako nowa firma na rynku.

 

pozdrawiam

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W firmie wentor z Zar nie pracuje już Pan Zbigniew Wiesner. Teraz mają innego człowieka od wentylacji . Z tego co się zorientowałam to P. Wiesner pracuje na własny rachunek.

 

To mnie zaskoczyles. Calkiem niedawno uzgadnialem jeszcze z panem Zbyszkiem temat regulacji. Na pewno byl on wazna osoba w Wentorze. Bardzo kompetentny czlowiek, znakomicie znajacy sie na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi namieszaliście z tą wentylacją :wink:

 

Podsumowując:

- słynny p. Zbyszek byłby najlepszą opcją. Chyba trzeba się z nim skontaktować, może już działa na swój rachunek. Macie może z nim kontakt?

- z nowych namiarów AJB Klima wygląda ciekawie, tylko nikt miał z nimi do czynienia

- Biernat, też nie ma doświadczonych, ale profesjonalnie przygotował mi ofertę

 

Chyba się pociacham... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi namieszaliście z tą wentylacją :wink:

 

Podsumowując:

- słynny p. Zbyszek byłby najlepszą opcją. Chyba trzeba się z nim skontaktować, może już działa na swój rachunek. Macie może z nim kontakt?

- z nowych namiarów AJB Klima wygląda ciekawie, tylko nikt miał z nimi do czynienia

- Biernat, też nie ma doświadczonych, ale profesjonalnie przygotował mi ofertę

 

Chyba się pociacham... :roll:

 

:D :D :D

... temat wentylacji mechanicznej "przerabiałam" ok 4 miesięcy :wink:

 

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się z Wami, a co tam... Nie tylko Wy macie pod górkę :)

 

W październiku 2007 roku zamówiliśmy zabudowę kuchni, [...]Do dzisiaj żadnych wieści. Część mebli stoi prowizorycznie w kuchni, część stoi nie rozpakowana w kartonach. Pieniądze za meble zapłaciliśmy w całości, zgodnie z umową. Została część za montaż....

 

Chcecie wiedzieć co za to firma ? ;)

Jeszcze nie spotkalem sie z przypadkiem zeby kuchnie za pierwszym podejsciem zamontowali i wszytko bylo od razu tip top, wiem ze teraz pewnie sypnie sie z jak z worka milion postow ze u nas to bylo wszystko od razu OK ;)... ale jakos nie moge w to uwierzyc. Ostatnio postanowilem nawet zakladac sie ze znajomymi o kolacje ze nie zrobia wszystkiego od razu... jedliscie w Santorini? na pierwszy ogien idzie kuchnia grecka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długiej przerwie witam ponownie!

 

Nie wiem czy się tu chwalić bo w sumie nie ma czym,

droga przez mękę ...

A to dopiero jeden krok na przód...

 

No ale w sumie to się cieszę bo ...

MAMY POZWOLENIE :)

w końcu...

 

Teraz robimy casting na ekipę... i tu prośba do was :

Jeżeli mieliście godna polecenia i przyzwoitą ekipę to poproszę o namiary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...