Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

No dobra skoro tyle ludzi nie może tego 2 maja, to ustalamy na sztywno:):)

 

datę*spotkania na 9 maja 2009 r. w Kościnie

 

Teska, % tak, co kto lubi i na co ma ochotę:)

 

Może już*na tego 9 maja będą*u nas okna.......

 

to ja nie mogę :cry: :cry: ale bawcie sie dobrze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich. Jestem tu nowa. Dopiero zaczynamy papierologię. W związku z tym mam wielką prośbę o namiary na architekta, który dokona adaptacji projektu typowego (mój e-mail [email protected]). Nie ukrywam, że zależy mi na tym aby nie był drogi. Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam.

pooszłoooo na priv :)

Witamy na forum szczecińskim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ofcbur

 

a teraz z innej beczki, marzy mi się kuchnia w stylu angielskim, gdzie polecacie robić projekt?? Potrzebuję na już, bo chciałabym ustawić sobie elektrykę w kuchni.

 

Witam

Z tego co słyszałam Zengota ma wysokie ceny (choc to pewnie ocena uzależnione od zasobności portfela) A sprawdzaliście w Elprim- Wika polecam w Top Shopping oddział. Wybór mają również w Topic niedaleko Basenu Górniczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja własnie szukam ekipy,

dziękuję wszytskim za namiary.

 

Pora także rozejrzeć się za kierownikiem budowy.

Czy możecie polecić?

 

Chciałam też zapytać o umowy podpisywane z ekipami budującymi.

Co powinny zawierać, na co zwraca c uwage.

Macie jakieś gotowce jak to powinno wyglądać?

Chciałabym się jakoś przygotować a nie wiem jak :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - czy budował ktoś projekt z Muratora???

 

u nas zmiany (dobrze, że na tym etapie) - zamieniamy się z mamą działką, z tym że druga dzialka mniejsza i konieczna zmiana projekto (pierwotny się nie mieści...)....

 

My mamy projekt z Muratora + pewne zmiany :D

o to fajnie, że ktoś już budował - a powiedz mi jak się mają te projekty do budowy (na tym forum czytałam, że mają wiele błędów, ale to przy gotowcach często piszą :lol: ) i czy wybraliście dom z poddaszem użytkowym? Były porządne skosy??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Dziś otrzymaliśmy projekt domku - mile widziane namiary na architekta celem przkazania do adaptacji.

A na działeczce wiercą dziurki - badanie geologiczne.

 

Poszło na priva architekt jest w Policach ale jest dobry i tani. Widzę, że budujesz po drugiej stronie ulicy kiedyś myślałem aby kupić działkę tam gdzie ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Dziś otrzymaliśmy projekt domku - mile widziane namiary na architekta celem przkazania do adaptacji.

A na działeczce wiercą dziurki - badanie geologiczne.

 

Poszło na priva architekt jest w Policach ale jest dobry i tani. Widzę, że budujesz po drugiej stronie ulicy kiedyś myślałem aby kupić działkę tam gdzie ty.

 

Nie doszło :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Dziś otrzymaliśmy projekt domku - mile widziane namiary na architekta celem przkazania do adaptacji.

A na działeczce wiercą dziurki - badanie geologiczne.

 

Poszło na priva architekt jest w Policach ale jest dobry i tani. Widzę, że budujesz po drugiej stronie ulicy kiedyś myślałem aby kupić działkę tam gdzie ty.

 

Nie doszło :cry:

 

teraz wysłałem na maila a wcześniej na skrzynkę muratora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgapiliśmy się z drzwiami tymczasowymi. :(

Może ktoś z Was ma takie na zbyciu. Czas jak się okazało nas goni, bo okna wstawiają już we wtorek.

A i jeszcze jedno pytanko- jak u Was było przy wstawianiu okien. Otwory były wymurowane na maksa. Co innego mówią murarze, co innego ekipa od okien. I bądź człowieku mądry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - czy budował ktoś projekt z Muratora???

 

u nas zmiany (dobrze, że na tym etapie) - zamieniamy się z mamą działką, z tym że druga dzialka mniejsza i konieczna zmiana projekto (pierwotny się nie mieści...)....

 

My mamy projekt z Muratora + pewne zmiany :D

o to fajnie, że ktoś już budował - a powiedz mi jak się mają te projekty do budowy (na tym forum czytałam, że mają wiele błędów, ale to przy gotowcach często piszą :lol: ) i czy wybraliście dom z poddaszem użytkowym? Były porządne skosy??

 

Dom z poddaszem użytkowym.

Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "porządne skosy"?

My podnosiliśmy ściankę kolankową by pokoje były wygodniejsze.

Co do błędów. Nie bardzo rozumiem. Projekty gotowe w mojej ocenie są bardziej sprawdzone niż projekty indywidualne. Zazwyczaj na podstawie danego projektu gotowego było już budowanych kilka, kilkanaście domów, w zależności od popularności - nawt jeśli są/były jakieś błędy zostały lub powinny zostać wyłapane przez atchitekta dokonującego adaptacji projektu.

Zmiany w projekcie gotowym wymagają zgody autora, co również zabezpiecza przed błędami.

Projekty indywidualne wcale nie są wolne od ryzyka że wykonujący je architekt popełnił błąd. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgapiliśmy się z drzwiami tymczasowymi. :(

Może ktoś z Was ma takie na zbyciu. Czas jak się okazało nas goni, bo okna wstawiają już we wtorek.

A i jeszcze jedno pytanko- jak u Was było przy wstawianiu okien. Otwory były wymurowane na maksa. Co innego mówią murarze, co innego ekipa od okien. I bądź człowieku mądry.

 

Ja mam na zbyciu dwoje drzwi budowlanych z ościeżnicami,takich z castoramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno pytanko- jak u Was było przy wstawianiu okien. Otwory były wymurowane na maksa. Co innego mówią murarze, co innego ekipa od okien. I bądź człowieku mądry.

Ekipa od okien ma więcej do powiedzenia, bo wstawili więcej okien od murarzy...

 

Generalnie nie ma żadnej różnicy kiedy okna będą wstawiane. Moim zdaniem i tak było u mnie, po wymurowaniu ścian i zamknięciu dachu wstawia się okna. Jest też jedna sprawa. Przy drewnianych oknach, ponoć lepiej troszkę później, nawet po tynkach wstawiać. Ale jak w każdej dziedzinie jest wiele szkół...

Niech decydują Ci, którzy dają gwarancję. W razie kłopotów nie będą mieli na kogo zwalić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgapiliśmy się z drzwiami tymczasowymi. :(

Może ktoś z Was ma takie na zbyciu. Czas jak się okazało nas goni, bo okna wstawiają już we wtorek.

A i jeszcze jedno pytanko- jak u Was było przy wstawianiu okien. Otwory były wymurowane na maksa. Co innego mówią murarze, co innego ekipa od okien. I bądź człowieku mądry.

 

Nasi "specjaliści" nam wmówili, że zostawią trochę większe otwory, żeby okna się zmieściły bo tak się robi - oczywiście pomimo tego, że mieli i projekt i kartkę z wymiarami otworów od sprzedawcy okien. Efekt tego jest taki, że nad drzwiami balkonowymi musieliśmy wstawiać styropiany, bo przestrzenie były olbrzymie a jakoś nie bardzo wyobrażałem sobie szalowania i wciskania betonu nad wstawionymi oknami. Podobnie było z niektórymi oknami - musieli je podmurować cegłami (tu już problem nie był tak wielki). Teraz gdyby mi murarze powiedzieli, że zostawią większe otwory, to pogoniłbym ich z budowy, bo widocznie z budowlanką sobie nie radzą.

A tak zahaczając o wątek pozostałości pobudowlanych to mam pół palety bloczków fundamentowych, ponad pół palety porothermu 11,5cm, 50 sztuk prętów stalowych żebrowanych i jedne drzwi castoramowe. Gdyby ktoś był w potrzebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...