Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Z radością chcielibyśmy się wpisać na listę spotkania grupy... (2+1) :D

Może kupić węgiel do grila? Widziałam, że parę osób robi sałatkę, napoje i kiełbachę każdy sobie zapewnia sam... to może my ten węgiel przywieziemy?

 

A.

 

Możecie przywieźć:):) My jakiś*też*mamy, ale nie wiem czy starczy.

 

Ekipy do regipsów też*poszukujemy, słyszał ktoś*o ekipie Pana Wojtyczko?? (góral)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

 

Ja także chetnie pojawię się na spotkaniu, też z żona i też z córką - (choc z wielgowa do Dołuj jest kawalek) slyszalem ,ze będzie piaskownica (troche piasku) a mojej 2,5 latce nic więcej do szczęścia nie trzeba:).

 

Co do drzwi tymczasowych to chętnie odbiorę sztuk jeden lub dwie...odezwę się na priv do piszacych ze maja na zbyciu.

 

Pozdrawiam

Alek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z radością chcielibyśmy się wpisać na listę spotkania grupy... (2+1) :D

Może kupić węgiel do grila? Widziałam, że parę osób robi sałatkę, napoje i kiełbachę każdy sobie zapewnia sam... to może my ten węgiel przywieziemy?

 

A.

 

Możecie przywieźć:):) My jakiś*też*mamy, ale nie wiem czy starczy.

 

Ekipy do regipsów też*poszukujemy, słyszał ktoś*o ekipie Pana Wojtyczko?? (góral)

 

My słyszeliśmy, a nawet mieliśmy okazję współpracować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jesteśmy na etapie szukania dzrwi wejściowych z montażem i w związku z dość dużym wyborem jaki oferuje firma DDD zastanawialiśmy się nad zakupem drzwi u nich w sklepie na santockiej lub na struga. Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenia dobre lub złe z tym sklepem?? Bo jeśli okażą się dobrzy to może i podłogi u nic zamówim :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z radością chcielibyśmy się wpisać na listę spotkania grupy... (2+1) :D

Może kupić węgiel do grila? Widziałam, że parę osób robi sałatkę, napoje i kiełbachę każdy sobie zapewnia sam... to może my ten węgiel przywieziemy?

 

A.

 

Możecie przywieźć:):) My jakiś*też*mamy, ale nie wiem czy starczy.

 

Ekipy do regipsów też*poszukujemy, słyszał ktoś*o ekipie Pana Wojtyczko?? (góral)

pracowałem z nimi równolegle na niejednej budowie wrażenia co do jakości jak najbardziej pozytywne i nie jest to żadna autoreklama szczeże 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niestety ale podobne doswiadczenia, w moim przypadku to jeszcze nieszcześliwie tracą wszystkie dane, a i za grosz autokrytycyzmu co do swoich poczynań

 

"za grosz autokrytycyzmu" - bardzo trafne określenie w przypadku moich architektów. Od niedawna np. wiem że wartości funkcji trygonometrycznych(przydatne do róznych przeliczeń na poddaszu użytkowym) architekci mają inne niż te od lat przyjęte w tablicach matematycznych :wink:

Zacytuję jeszcze zasłyszane kiedyś słowo ze słownika architektów - "kiksanie".

"Kiksnąć" coś oznacza ni mniej ni więcej jak: przemieścić w przestrzeni tzn. przesunąć, obrócić, podnieść lub obniżyć oczywiście bez wiedzy i zgody inwestora i nie zwracając uwagi na warunki panujące wokół elementu (lub jego części), który został "kiksnięty" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - czy budował ktoś projekt z Muratora???

 

u nas zmiany (dobrze, że na tym etapie) - zamieniamy się z mamą działką, z tym że druga dzialka mniejsza i konieczna zmiana projekto (pierwotny się nie mieści...)....

 

My mamy projekt z Muratora + pewne zmiany :D

o to fajnie, że ktoś już budował - a powiedz mi jak się mają te projekty do budowy (na tym forum czytałam, że mają wiele błędów, ale to przy gotowcach często piszą :lol: ) i czy wybraliście dom z poddaszem użytkowym? Były porządne skosy??

 

My budowaliśmy z projektu Muratora (D88-reprezentacyjny) i ogólnie nie mamy zastrzeżeń. Dom jest z poddaszem użytkowym i chyba ma "porządne" skosy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sobotnio...

 

poszukuję wykonawców do ocieplenia dachu i wykonania regipsów. Możecie kogoś polecić?

 

A.

 

PS Czy cena za robociznę 55zł/m2 za ocieplenie (wełna 15+5cm), stelarz podwójny, regips z wykończeniem-to dużo?

 

Mam tę samą cenę, czyżby p. Robert?

A może to zmowa cenowa? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niestety ale podobne doswiadczenia, w moim przypadku to jeszcze nieszcześliwie tracą wszystkie dane, a i za grosz autokrytycyzmu co do swoich poczynań

 

"za grosz autokrytycyzmu" - bardzo trafne określenie w przypadku moich architektów.

 

Troszke mnie "wystraszacie" - po dlugich bojach i porownywaniu cen wyszlo mi, ze adaptacja projektu + zmiany i doprowadzenie do PnB = projekt indywidualny z PnB.

 

Poprosze tych nie do konca solidnych na priv... zeby sie nie okazalo, ze weszlam do tej samej wody...

Chociaz moja PaniArch wydaje sie solidna i konkretna.

 

Moze sie spotkamy w maju, to opowiecie bezposrednio, co narozrabiali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

azalka a możesz powiedzieć właśnie jak te koszty miały się do siebie (jakiego rzędu kwoty wyszły)?

 

:D azalka, meggys ja miałam architekta (nie architektkę) więc na niego już nie trafiłyście - i dobrze :wink: , projekt już zrobiony, zatwierdzony i zapłacony (myślę że nawet przepłacony) - straciłam cierpliwość z braku porozumienia, mam pozwolenie na budowę i zaczętą budowę a wszelkie poprawki robię sama. Ale tak z ciekawości jak się cenią wasi architekci???

Wg mojej wiedzy tzw. adaptacja projektu typowego, wprowadzenie zmian (oczywiście nie rewolucyjnych) zgromadzenie wszystkich uzgodnień i uzyskanie pozwolenia na budowę nie powinno kosztować tyle co projekt indywidualny. Architekt dostając gotowy projekt ma już sporo elementów do wykorzystania - nie musi wszystkiego tworzyć od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po małej przerwie ale - praca+trwająca budowa+praca...

 

Pisałem swego czasu o swoich poszukiwaniach rozwiązania podgrzewania cwu...decyzja została podjęta:

 

nie będzie powietrznej pompy ciepła-rozmowy z doświadczonym instalatorem oraz wnikliwa lektura różnych fachowych publikacji, m. in. Poradnika Muratora nr4/2008 "Ogrzewanie" wpłynęły na moją decyzję:

piec gazowy+dwa "kawałki" podłogówki+kominek Makrotermu+zasobnik 220 l na wodę+solary....

 

dlaczego tak? przeważył ostatni artykuł, który przeczytałem w w/w miesięczniku :D ,pozwolę sobie zacytować: "...w czasie dużych mrozów jej efektywność [pomy ciepła] maleje do tego stopnia, że zużywa tyle prądu co zwykły elektryczny bojler...."

myślę. że to będzie dobra decyzja...czas i moje wydatki na opłaty pokażą... :D czy się pomyliłem.

 

a teraz...teraz wybieram kolor swojej elewacji :D i czekam na tynki wewnątrz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...