Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Jedno mam w w 0 a drugie w 1. Za rok bedzie to klasa 1a i 2. 1a bedzie integracyjna i wywodzi sie w 95 % z zerowki, 1b i 2 nie bedzie integracyjna. Jak dobrze pamietam 3 chyba bedzie. Co do samej szkoly od tego roku bedzie duzo niewiadomych - ale wszyscy liczymy, ze wszytskie na plus od tego co bylo. A do tej pory szkola i tak zawsze byla w czolowce pod wieloma wzgledem testu 6-klasisty itp. Od tego roku organem prowadzacym bedzie stowarzyszenie rodzicow - wiec duzo wieksza kontrola i zarzadzanie szkola. Aktualnie trawaja tam rozne remonty - wyciagamy kase z miasta - wymiana okien, dachu, itp. Uczniow lacznie kolo 150 wiec wszyscy sie znaja. Szkola wiec ogolnie super.

Dziekuje za odpowiedz pięknie. Ja bede miałam w 0 i 5 klasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PILNE!!! Jeszcze bardziej niż te drzwi :p

Jeszcze jedno :). Ile kosztuje malowanie ścian z gładzeniem, wyrównaniem ścian i usunięciem resztek farby ze ścian- budownictwo wielka płyta.

 

Witam.

Samo gładzenie z malowaniem to ok 30 zł, ale z wyrównaniem to juz zalezy od ich stanu. 35-38 zł musisz liczyć za całościową usługe.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzięki. Dowiadywałam się telefonicznie i rzeczywiście ceny za taką pracę są wysokie jak dla zlecającego. Dla wykonawcy są niskie, patrząc jaki nawał pracy go czeka :).

 

Teraz mamy problem z drzwiami wejściowymi... była Pan na pomiarach i... no właśnie powiedział, że będzie problem z progiem. Drzwi wejściowe w wieżowcu z płyty. Problem jest jak dla mnie nieco wydumany. Otóż powiedział, że skoro mamy montaż paneli po wymianie drzwi to oni teraz nie mogą nam zamontowac progu bo może się okazac, że próg będzie za niski... ale kurcze jakoś tego nie kupuję, ponieważ chwilę potem oddzwonił, że jednak problemu nie będzie... co o tym sądzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może inaczej zapytam.... czy ktoś zetknął się z firmą PRODREW? albo zna kogoś, kto się zetknął? potrzebuję opinii zanim zacznę ewentulną współpracę.... :roll:

 

na wjeżdzie do Przecławia jest teraz wystawka (po lewej stronie) firmy Drewex. Mają różniste konstrukcje z drewna, od donic po wiaty i wiatraki. Sprzedają elementy drewniane ale też zestawy wraz z montażem. Moja mama brała od nich elementy na drewutnię w zeszłym roku. Jest zadowolona. Montował jej ktoś inny.... ale to duża budowla była :wink: . Wiata jest prostsza...

 

pozdrawiam

Ania

 

firmy Prodrew niestety nie znam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osoby zamieszkujące Dobrą i najbliższe okolice a jednocześnie posiadające dzieci w wieku przedszkolnym lub takowe planują mieć zainteresuje może informacja o budowie "przedszkola". Może określenie "budowa" jest nad wyrost bo dopiero przyłącze wodne zrobili, ogrodzili teren i zebrali ziemię.

To chyba będzie coś na wzór "przedszkola przdomowego" - niestety więcej informacji nie mam. A umiejscowione będzie prawie na przeciwko boiska w Dobrej (początek Tulipanowej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osoby zamieszkujące Dobrą i najbliższe okolice a jednocześnie posiadające dzieci w wieku przedszkolnym lub takowe planują mieć zainteresuje może informacja o budowie "przedszkola". Może określenie "budowa" jest nad wyrost bo dopiero przyłącze wodne zrobili, ogrodzili teren i zebrali ziemię.

To chyba będzie coś na wzór "przedszkola przdomowego" - niestety więcej informacji nie mam. A umiejscowione będzie prawie na przeciwko boiska w Dobrej (początek Tulipanowej).

 

 

o! Fajnie, a nie wiesz czy to państwowa inicjatywa czy prywatna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialabym wykorzystac czas do budowy i zamieszkania, zrobic sobie ogrodzenie/murek z tylu dzialki i dokonac tam pierwszych nasadzen (bo ja nie naleze do wielkich milosnikow tui).

Moja dzialka to polko nieuzywane. Chaszczory. Zakladam, ze 600-700m2 na budowe mi wystarczy, zostaje jakies 200-300m2 z tylu dzialki, na ktorych moge podzialac i wsadzic kawalek bluszcza i jaka choinke.

Czy cala dzialke mam czyscic z chaszczorow, czy tylko ten maly kawalek (jak nie oczyszcze, murku nie postawie).

Czy musze w wypadku budowy ogrodzenia z tylu dzialki (1,20-1,50m wys.), miedzy mna a sasiadem, skladac zawiadomienie o budowie? Niewykluczone, ze to beda poczatkowo tylko slupki.

Na lopate nawet sie nie porywam - powinien to byc jakis traktorek czy koparka? Czy wiecie, kto moglby mi to zrobic? (rejon Doluje/Dobra/Koscino).

 

Aha, i zbieram na ten murek kamien polny i cegle rozbiorkowa - jesli ktos ma, lebo znajdzie, poprosze o info. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialabym wykorzystac czas do budowy i zamieszkania, zrobic sobie ogrodzenie/murek z tylu dzialki i dokonac tam pierwszych nasadzen (bo ja nie naleze do wielkich milosnikow tui).

Moja dzialka to polko nieuzywane. Chaszczory. Zakladam, ze 600-700m2 na budowe mi wystarczy, zostaje jakies 200-300m2 z tylu dzialki, na ktorych moge podzialac i wsadzic kawalek bluszcza i jaka choinke.

 

Myślę, że odwrotnie... 200-300m dom, reszta chwaszczory...

Czy cala dzialke mam czyscic z chaszczorow, czy tylko ten maly kawalek (jak nie oczyszcze, murku nie postawie).

 

Może wylej beton z dziurą na dom i postaw doniczki ze sztucznymi roślinami, będzie zielono aż wyblakną :)

Czy musze w wypadku budowy ogrodzenia z tylu dzialki (1,20-1,50m wys.), miedzy mna a sasiadem, skladac zawiadomienie o budowie? Niewykluczone, ze to beda poczatkowo tylko slupki.

pozwolenie jest potrzebne na ogrodzenie powyżej 1,8m. Powinno się też uzgodnić z sąsiadem rodzaj i formę ogrodzenia, oraz ewentualne partycypowanie w kosztach, albo zbudować je na swojej działce, czyli nie na granicy, a kilkanaście centymetrów na swojej części.

Na lopate nawet sie nie porywam [...]

...i dobrze, bo to skomplikowane urządzenie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze raz zapytam o jakieś sensowne namiary na drewno do kominka.

 

Dzwoniłem dziś do Klinisk, ale Pan z którym rozmawiałem zabił mnie ceną, dąb w metrach bez transportu 120zł+7%var,

a za 140zł za mp (z transportem) gość mi przywoził w zimie połupane już drewno

(mieszanka dębu, buka i brzozy), wiec wcale nie drożej niż bezpośrednio od leśniczego, trochę bez sensu

 

Macie jakies sensowne namiary na drewno?

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze raz zapytam o jakieś sensowne namiary na drewno do kominka.

 

Dzwoniłem dziś do Klinisk, ale Pan z którym rozmawiałem zabił mnie ceną, dąb w metrach bez transportu 120zł+7%var,

a za 140zł za mp (z transportem) gość mi przywoził w zimie połupane już drewno

(mieszanka dębu, buka i brzozy), wiec wcale nie drożej niż bezpośrednio od leśniczego, trochę bez sensu

 

Macie jakies sensowne namiary na drewno?

pozdrawiam

m.

W listopadzie zapłaciłem 150 za m3 za grab w metrowych kawałkach... Chcesz namiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...