Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Poszukuję firmy która wierci studnie. I proszę napiszcie mi ile brali za 1 m studni.

 

Witaj.

 

My przedzieraliśmy się przez oferty studniarzy. Ceny padały od 120 zł do 350 zł za metr plus materiał. Zależy to od metody, jaką wiercą oraz kosztów dojazdu. Szczecińscy studniarze podawali najwyższe stawki, ale ci z okolic Szczecina mają o wiele niższe ceny.

Za dwa tygodnie mamy umówiony termin wiercenia studni na naszej działeczce pod Goleniowem. Studniarza ściągamy z Międzyzdrojów. Zaproponował nam cenę 150 zł za metr + 500 zł za materiał.

 

Pozdrawiam

Agnieszka

Proszę wyślij mi ich namiary na priv. Bardzo dziękuję. Mi nawet jedni i to z poza Szczecina powiedzieli 450 zł!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Ja jestem po rozmowie z firmą Partner w Płoni, ponieważ zrezygnowałem ze stropu w domu i poprosiłem o wycenę, która wyniosła 15 000 netto plus transport do Dołuj i niezbędne elementy potrzebne do zamocowania wiazarów razem 20 000 brutto (powierzchnia dachu 240 m2). Wydaje mi się to trochę drogo i chyba zdecyduje się na tradycyjne rozwiązanie. Napewno zaletą wiązarów jest dobra jakość drewna oraz sposób połączenia ze sobą elementów, ale minusem mało miejsca na ewentualnym poddaszu. Dopiszę jeszcze tylko że montaż wiązarów przez poleconą przez spółkę Partner firmę na mój dach kosztuje 4000 zł.

pozdrawiam Bartek

A jaki masz kąt nachylenia dachu? Masz poddasze użytkowe czy nie?

Suma sumarum faktycznie troche drogo,

ale my mamy w projekcie strop dość drogi zastanawiam się czy da się to zastąpić.

Czy wycenę faktycznie robią za darmo? Długo to trwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniutka i Roofi

a ja chciałam zapytać, gdzie kupowaliście ceramikę łazienkową, krany..? Kto ma dobre ceny?

My kupowaliśmy w hurtowni Bims zaraz ze Extra dachem na Krakowskiej. Poza tym warto zajrzec na przeciwko gazowni na Tamie Pomorzańskiej choc tam nie wiem jak dokladnie cenowo u nich wygląda sprawa.

 

dzięki.

 

A sprawdzaliście ceny Bims-a z tymi w internecie? Jak wyszło ew. porównanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, napiszcie proszę ile płaciliście za podłączenie prądu budowlanego - mam już skrzynkę na działce trzeba zrobić projekt i podłączyć się do tej skrzynki mam już na to warunki z enei. A może ktoś z Was zna definicję powierzchni zabudowy, a konkretnie chodzi mi o to czy zadaszony taras wpływa na powierzchnię zabudowy?

pozdrawiam Bartek

 

Witaj.

 

My niedawno podłączyliśmy prąd na działce. Zakupiliśmy działkę ze skrzynką elektryczną i podpisaną, ale nie opłaconą umową z Eneą. Na działkę było już PnB.

Na początku opłaciliśmy 1 ratę za umowę z Eneą. Zrobiliśmy projekt inwestycyjny u elektryka, który robił projekty branżowe elektryczne. Koszt 150 zł. Następnie Projekt branżowy elektryczny zewnętrzny, projekt inwestycyjny i ważne pozwolenie na budowę zawieźliśmy do Eneii. Długi okres oczekiwanie i w końcu informacja, że przyłącze wykonano. Kolejna czynność to opłacenie drugiej raty. (W sumie za umowę przyłącza zapłaciliśmy ponad 2000 zł.) Potem elektryk z uprawnieniami musiał wykonać podłączenie kabla ze skrzynki do rozdzielni elektrycznej, a na końcu wzywaliśmy pogotowie energetyczne do odbioru przyłącza. (Elektryk nic nie kosztował, bo zrobił to nam znajomy, więc nie wiem ile elektrycy za to sobie liczą). Ostatnia czynność to podpisanie umowy, po której pogotowie energetyczne dostaje zlecenie na przyjazd i podłączenie licznika, w wtedy prąd już płynie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, ma ktos rekuperator?i jest zadowolony z firmy która go montowała?

 

My mamy. Co do korzystania się nie wypowiem bo jeszcze nie mieszkamy.

 

Na temat montażu i firmy mogę :D

 

Robert

oki, to moze na razie na temat firmy :D W obecnym domu świadomie zrezygnowalam, bo bałam się hałasu. Teraz dumam, ze moze jednak?ale jak sie naczytałam, to zbladałm :( ile rzeczy mozna spieprz.....a powiesz ile orientacyjnie jescze kosztuje to ustrojstwo???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniutka i Roofi

ewamin napisał:

Cytat:

Aniutka i Roofi

a ja chciałam zapytać, gdzie kupowaliście ceramikę łazienkową, krany..? Kto ma dobre ceny?

My kupowaliśmy w hurtowni Bims zaraz ze Extra dachem na Krakowskiej. Poza tym warto zajrzec na przeciwko gazowni na Tamie Pomorzańskiej choc tam nie wiem jak dokladnie cenowo u nich wygląda sprawa.

 

dzięki.

 

A sprawdzaliście ceny Bims-a z tymi w internecie? Jak wyszło ew. porównanie?

 

Jak zawsze pewne rzeczy wyszły taniej inne troszkę drożej. Na pewno warto do nich pojechać i poprosić o wycenę. W internecie też trzeba uważać co dokładnie zawarte jest w tej cenie żeby się nie okazało, że pomimo opisu np. kabiny prysznicowej cena objemuje tylko jedne drzwi a ścianki trzeba dokupywać oddzielnie albo nie ma jakiś uszczelek itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniutka i Roofi

ewamin napisał:

dorotka.20

..... I jeszcze jedno, czy ktos z was robił kuchnie lub inne zabudowy w Manusie z Polic ?

 

 

Manus robił kuchnie u moich rodziców, kuzynki i cioci. Wszyscy zadowoleni.

 

 

a w porównaniu ze Szczecińskimi ofertami są tańsi? Dlaczego Twoja rodzina właśnie ich wybrała?

U mnie w rodzinie to z polecenia jedni drugim tym bardziej, że lepiej wybrać kogoś kogo pracę można obejrzeć i pomacać ;).

Co do cen to trudno mi powiedzieć każda kuchnia inna i materiały też. Na pewno warto z projektem kuchni pojeździć po firmach i porobić wyceny wtedy się zorientujesz gdzie faktycznie najtaniej. Moja koleżanka była zadwolona również z firmy Gotra, zobacz też w Elprimie ja tam zamawiałam swoją kuchnię i cenowo też do zaakceptowania. Tylko blaty polecam zrobić oddzielnie bo straszne narzuty mają ( my tak zaoszczędziliśmy 1000 zl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniutka i Roofi

ewamin napisał:

dorotka.20

..... I jeszcze jedno, czy ktos z was robił kuchnie lub inne zabudowy w Manusie z Polic ?

 

 

Manus robił kuchnie u moich rodziców, kuzynki i cioci. Wszyscy zadowoleni.

 

 

a w porównaniu ze Szczecińskimi ofertami są tańsi? Dlaczego Twoja rodzina właśnie ich wybrała?

U mnie w rodzinie to z polecenia jedni drugim tym bardziej, że lepiej wybrać kogoś kogo pracę można obejrzeć i pomacać ;).

Co do cen to trudno mi powiedzieć każda kuchnia inna i materiały też. Na pewno warto z projektem kuchni pojeździć po firmach i porobić wyceny wtedy się zorientujesz gdzie faktycznie najtaniej. Moja koleżanka była zadwolona również z firmy Gotra, zobacz też w Elprimie ja tam zamawiałam swoją kuchnię i cenowo też do zaakceptowania. Tylko blaty polecam zrobić oddzielnie bo straszne narzuty mają ( my tak zaoszczędziliśmy 1000 zl)

 

dzięki za opinie.

Daliśmy już nasz projekt do trzech firm i ceny rzeczywiście się bardzo różnią. Spróbuję jeszcze w Elprimie i Gotra.

Jeszcze raz dzięki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, ma ktos rekuperator?i jest zadowolony z firmy która go montowała?

 

My mamy. Co do korzystania się nie wypowiem bo jeszcze nie mieszkamy.

 

Na temat montażu i firmy mogę :D

 

Robert

oki, to moze na razie na temat firmy :D W obecnym domu świadomie zrezygnowalam, bo bałam się hałasu. Teraz dumam, ze moze jednak?ale jak sie naczytałam, to zbladałm :( ile rzeczy mozna spieprz.....a powiesz ile orientacyjnie jescze kosztuje to ustrojstwo???

 

Hałas? W jakim sensie?

Nie bardzo wiem czemu zbladłaś :D

Jak każdą rzecz na budowie można zrobić dobrze, bardzo dobrze lub sp...

Co do kosztów - w zalezności od samego rekuperatora (typ) i przebiegu instalacji, wielkości domu ceny w przedziale 15-20 tyś. z montażem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hałas? W jakim sensie?

Nie bardzo wiem czemu zbladłaś :D

Jak każdą rzecz na budowie można zrobić dobrze, bardzo dobrze lub sp...

Co do kosztów - w zalezności od samego rekuperatora (typ) i przebiegu instalacji, wielkości domu ceny w przedziale 15-20 tyś. z montażem

Hałas w sensie ze słychac cały czas szum. Przezyłam juz budowe jednego odmu 3 lata temu :wink: teraz moze byc juz tylko lepiej :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hałas? W jakim sensie?

Nie bardzo wiem czemu zbladłaś :D

Jak każdą rzecz na budowie można zrobić dobrze, bardzo dobrze lub sp...

Co do kosztów - w zalezności od samego rekuperatora (typ) i przebiegu instalacji, wielkości domu ceny w przedziale 15-20 tyś. z montażem

Hałas w sensie ze słychac cały czas szum. Przezyłam juz budowe jednego odmu 3 lata temu :wink: teraz moze byc juz tylko lepiej :lol:

 

hmm

nie wiem jak to będzie przy korzystaniu przez dłuższy czas

w tej chwili mogę powiedzieć, że wewnątrz domu przy min ustawieniu nic nie słychać

na zewnątrz przy wyrzutni słychać szum - ale to tylko na zewnątrz domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po rozmowie z firmą Partner w Płoni, ponieważ zrezygnowałem ze stropu w domu i poprosiłem o wycenę, która wyniosła 15 000 netto plus transport do Dołuj i niezbędne elementy potrzebne do zamocowania wiazarów razem 20 000 brutto (powierzchnia dachu 240 m2). Wydaje mi się to trochę drogo i chyba zdecyduje się na tradycyjne rozwiązanie. Napewno zaletą wiązarów jest dobra jakość drewna oraz sposób połączenia ze sobą elementów, ale minusem mało miejsca na ewentualnym poddaszu. Dopiszę jeszcze tylko że montaż wiązarów przez poleconą przez spółkę Partner firmę na mój dach kosztuje 4000 zł.

pozdrawiam Bartek

A jaki masz kąt nachylenia dachu? Masz poddasze użytkowe czy nie?

Suma sumarum faktycznie troche drogo,

ale my mamy w projekcie strop dość drogi zastanawiam się czy da się to zastąpić.

Czy wycenę faktycznie robią za darmo? Długo to trwa?

witam

Kąt nachylenia głównych połaci 30 st., dach dość skomplikowany, na poddaszu ma być tylko stryszek, wstępną wycenę robią za darmo, jak się zdecydujesz trzeba wpłacić zaliczkę 4000 zł i wtedy robią dokładny projekt dachu - który musisz dać projektatntowi żeby uwzględnił go do w projektcie domu

pozdrawiam Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

Potrzebuje namiarów na sprawdzoną ekipe od docieplenia poddasza i regipsów a takze kogos do wylania tarasu i schodków wejsciowych, kafelkarzy i podłogarzy:) Przy okazji z czystym sumieniem moge polecic do tynków pana Bogdana Stańczyka (jest na liście). I jeszcze jedno, czy ktos z was robił kuchnie lub inne zabudowy w Manusie z Polic ?

 

PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniutka i Roofi

ewamin napisał:

Cytat:

Aniutka i Roofi

a ja chciałam zapytać, gdzie kupowaliście ceramikę łazienkową, krany..? Kto ma dobre ceny?

My kupowaliśmy w hurtowni Bims zaraz ze Extra dachem na Krakowskiej. Poza tym warto zajrzec na przeciwko gazowni na Tamie Pomorzańskiej choc tam nie wiem jak dokladnie cenowo u nich wygląda sprawa.

 

dzięki.

 

A sprawdzaliście ceny Bims-a z tymi w internecie? Jak wyszło ew. porównanie?

 

Jak zawsze pewne rzeczy wyszły taniej inne troszkę drożej. Na pewno warto do nich pojechać i poprosić o wycenę. W internecie też trzeba uważać co dokładnie zawarte jest w tej cenie żeby się nie okazało, że pomimo opisu np. kabiny prysznicowej cena objemuje tylko jedne drzwi a ścianki trzeba dokupywać oddzielnie albo nie ma jakiś uszczelek itp.

 

zdecydowanie najtaniej ma Pan Rysio z hurtowni na pogodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniutka i Roofi

ewamin napisał:

Cytat:

Aniutka i Roofi

a ja chciałam zapytać, gdzie kupowaliście ceramikę łazienkową, krany..? Kto ma dobre ceny?

My kupowaliśmy w hurtowni Bims zaraz ze Extra dachem na Krakowskiej. Poza tym warto zajrzec na przeciwko gazowni na Tamie Pomorzańskiej choc tam nie wiem jak dokladnie cenowo u nich wygląda sprawa.

 

dzięki.

 

A sprawdzaliście ceny Bims-a z tymi w internecie? Jak wyszło ew. porównanie?

 

Jak zawsze pewne rzeczy wyszły taniej inne troszkę drożej. Na pewno warto do nich pojechać i poprosić o wycenę. W internecie też trzeba uważać co dokładnie zawarte jest w tej cenie żeby się nie okazało, że pomimo opisu np. kabiny prysznicowej cena objemuje tylko jedne drzwi a ścianki trzeba dokupywać oddzielnie albo nie ma jakiś uszczelek itp.

 

zdecydowanie najtaniej ma Pan Rysio z hurtowni na pogodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...