Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

 

Ja ciagnalem pierwszy tydzien na agregacie. Byly takie dni, ze betoniarka chodzila od rana do wieczora i agregat spalal paliwa za 30zł. Byly tez takie, ze wcale nie byl wlaczany. Srednio wyjdzie pewnie drozej niz prad, ale dramatu nie ma.

a miałeś swój agregat czy kupowałeś? czy zdarza sie tak, że ekipa budowlana może mieć swój??

 

Moja ekipa akurat miala. Mozna tez wypozyczyc, ale pewnie jak na dluzszy czas, to bardziej oplaca sie kupic i pozniej ewentualnie sprzedac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

I właśnie dlatego ja, i jeszcze kilka znajomych mi osób, zrobiliśmy tak, jak się robi na całym, cywilizowanym świecie.

Wzięliśmy firmę budowlaną, z materiałem i kier-budem.

Nie mam problemu z pół paletami rur, cegieł, pustaków i takich tam ( było kilka postów temu), kier-bud -właściciel firmy pilnował swoich magików i dbał o to, żeby w papierach było ok i żeby prace na budowie przebiegały tak, jak należy. Nad wszelkimi zapędami panował inspektor budowlany, któremu ja płaciłem i mnie podlegał i on decydował czy zapłacić za wykonaną robotę... Wszystko bezstresowo i zawodowo. A żaden mądrala nie zmusiłby mnie do założenia kasku na mojej budowie, bo to ja tu płacę. Powiecie, że to drożej, bo przytną na materiale itd... Nie zgadzam się! Czas to też pieniądz. A jeszcze 7% I 22%...

Znam przykłady, że mi wyszło taniej :)

Amen

 

To w cywilizowanym swiecie biega sie na placu budowy bez kaskow?

Jesli bylbym wykonaca i "inwestor" mialby nie przestrzegac BHP podczas inspekcji to nie pozwolilbym na to... ;) Tak jest cywilizowanie, aby potem nie bylo biegania po sadach ;)

 

ale to tylko moje IMHO :p

 

Co do reszty to sie zgodze, najlepiej ich kierbud a swoj inspektor..., sam zamierzam tak zrobic.

 

Pozdr.,

Szymek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj przeczytałem w internetowym wydaniu RP taki oto artykuł:

http://www.rp.pl/artykul/8,307525_Dom_stanie_blizej_granicy_dzialki___a_nawet_dotknie_sciany_sasiada.html

Polecam lekturze gdyż opisane tam zmiany w pewnym zakresie dotyczą też inwestycji, które są w trakcie realizacji.

pozdrawiam Barnich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Słyszeliście może o tynkach cementowo wapienne z piaskiem kwarcowym- dobrze położone podobno nie wymagają gładzenia. Znacie kogoś kto je kładzie i za ile?

Ewentualnie możecie polecić ekipę która kładzie tynki bardzo równo?

w zasadzie tynki c-w dobrze zatarte na drobnym piachu wyglądają dobrze bez gładzi. ja chyba następnym razem (o ile będzie) zrezygnuję z gładzi gipsowej - efekt niewiele lepszy a kłopotu z tym masa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Słyszeliście może o tynkach cementowo wapienne z piaskiem kwarcowym- dobrze położone podobno nie wymagają gładzenia. Znacie kogoś kto je kładzie i za ile?

Ewentualnie możecie polecić ekipę która kładzie tynki bardzo równo?

w zasadzie tynki c-w dobrze zatarte na drobnym piachu wyglądają dobrze bez gładzi. ja chyba następnym razem (o ile będzie) zrezygnuję z gładzi gipsowej - efekt niewiele lepszy a kłopotu z tym masa....

 

a możesz polecić ekipa swoją od tynków bo rozumiem, że masz zatarte b. dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam w chwili obecnej robią tynki c-w. Zrobiona góra. Są według mnie ok tzn. gładkie, choć oczywiście jak się ręką przejedzie to czuć chropowatość. I pewnie gładzi nie będziemy kładli, chyba, że w pomieszczeniach na poddaszu, żeby nie było widać dużej różnicy pomiędzy regipsami a ścianą. Zobaczymy jak wyschną. PO zakończeniu pracy będę mogła powiedzieć coś więcej. Planowanie zakończenie na środę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam w chwili obecnej robią tynki c-w. Zrobiona góra. Są według mnie ok tzn. gładkie, choć oczywiście jak się ręką przejedzie to czuć chropowatość. I pewnie gładzi nie będziemy kładli, chyba, że w pomieszczeniach na poddaszu, żeby nie było widać dużej różnicy pomiędzy regipsami a ścianą. Zobaczymy jak wyschną. PO zakończeniu pracy będę mogła powiedzieć coś więcej. Planowanie zakończenie na środę.

 

A możesz wysłać mi namiary na swoją ekipę od tynków i ile płacisz z m2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 zł /m2.

tel. 509350861.

Ale bez żadnej recenzji bo praca nie skończona.

Czy ktoś może powiedzieć jakie koszty poniósł w związku z instalacją odkurzacza centralnego. Będziemy mieli 3 gniazda. Całość instalacji ok. 20 metrów rurek. Kilka kolanek. Wycena wyszła na 850 zł materiał i robocizna. Dużo, czy mało????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Budowa SSO ciągnęła by się chyba latami, nie wspomnę o dalszych etapach...

 

I tu się nie zgodzę. Nasza przebiegła sprawnie i nie ciągnęła się.

Opóźnienia to nie wina kier buda tylko ekip, kiepskich ekip.

 

Pan A. Cz. to sprawdzony fachowiec i "dusza" człowiek. My jesteśmy bardzo zadowoleni. A że wymagający - to przecież o to chodzi by dbał o interes inwestora a nie wykonawcy.

No chyba, że ktoś uważa inaczej :D

 

Robert

 

My też jesteśmy zdania że kierownik powinien pilnować naszego interesu a nie tylko w ciemno podpisywać się pod zapisami w dzienniku budowy i dlatego podjęliśmy współpracę z Panem A.Cz. O takiego dokładnego i 'upierdliwego' człowieka nam chodziło. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w koncu mamy okna zamowione -po 10czerwca beda montowac :p

 

A jakie sa koszty teraz polozenia instalacji ??? mamy dom 167m2 +26m2garaz ???

 

A i poszukujemy baniaka do kanalizy no i kopary ktora by to wkopala .Jak ktos ma jakies namiary i jakies ceny orientacyjne to poproszę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Słyszeliście może o tynkach cementowo wapienne z piaskiem kwarcowym- dobrze położone podobno nie wymagają gładzenia. Znacie kogoś kto je kładzie i za ile?

Ewentualnie możecie polecić ekipę która kładzie tynki bardzo równo?

w zasadzie tynki c-w dobrze zatarte na drobnym piachu wyglądają dobrze bez gładzi. ja chyba następnym razem (o ile będzie) zrezygnuję z gładzi gipsowej - efekt niewiele lepszy a kłopotu z tym masa....

 

a możesz polecić ekipa swoją od tynków bo rozumiem, że masz zatarte b. dobrze?

nie... u mnie jest gładź :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś może powiedzieć jakie koszty poniósł w związku z instalacją odkurzacza centralnego. Będziemy mieli 3 gniazda. Całość instalacji ok. 20 metrów rurek. Kilka kolanek. Wycena wyszła na 850 zł materiał i robocizna. Dużo, czy mało????

Cena ok. My płacilismy za 3 gniazda i 2 szufelki (choć jedna nie wiem czy potrzebna) 1200 zł - 2 lata temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się nie zgodzę. Nasza przebiegła sprawnie i nie ciągnęła się.

Opóźnienia to nie wina kier buda tylko ekip, kiepskich ekip.

Pan A. Cz. to sprawdzony fachowiec i "dusza" człowiek. My jesteśmy bardzo zadowoleni. A że wymagający - to przecież o to chodzi by dbał o interes inwestora a nie wykonawcy.

No chyba, że ktoś uważa inaczej :D

Robert

My też jesteśmy zdania że kierownik powinien pilnować naszego interesu a nie tylko w ciemno podpisywać się pod zapisami w dzienniku budowy i dlatego podjęliśmy współpracę z Panem A.Cz. O takiego dokładnego i 'upierdliwego' człowieka nam chodziło. 8)

popieram :lol: Pan A.Cz. to super kierownik i dobry fachowiec, gdyby wszyscy byli tacy to wykonawcy w końcu by się nauczyli robić jak należy a nie na skróty :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 zł /m2.

tel. 509350861.

Ale bez żadnej recenzji bo praca nie skończona.

Czy ktoś może powiedzieć jakie koszty poniósł w związku z instalacją odkurzacza centralnego. Będziemy mieli 3 gniazda. Całość instalacji ok. 20 metrów rurek. Kilka kolanek. Wycena wyszła na 850 zł materiał i robocizna. Dużo, czy mało????

RadekOmożesz podać namiary na firmę od odkurzaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 zł /m2.

tel. 509350861.

Ale bez żadnej recenzji bo praca nie skończona.

Czy ktoś może powiedzieć jakie koszty poniósł w związku z instalacją odkurzacza centralnego. Będziemy mieli 3 gniazda. Całość instalacji ok. 20 metrów rurek. Kilka kolanek. Wycena wyszła na 850 zł materiał i robocizna. Dużo, czy mało????

 

Widze , że ode mnie poszli do Ciebie :)

Ja też nie planowałam kłaść gładzi, ale chyba sie bez niej nie obedzie niestety.

Zwróc uwage na wszystkie wykonczenia okien, drzwi- w tych miejscach troche musieli mi porawic bo pekało.

Pozdrawiam

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś może powiedzieć jakie koszty poniósł w związku z instalacją odkurzacza centralnego. Będziemy mieli 3 gniazda. Całość instalacji ok. 20 metrów rurek. Kilka kolanek. Wycena wyszła na 850 zł materiał i robocizna. Dużo, czy mało????

Cena ok. My płacilismy za 3 gniazda i 2 szufelki (choć jedna nie wiem czy potrzebna) 1200 zł - 2 lata temu

 

Mi wyszło za taki sam zestaw obecnie też 1200 ( Czy 3 gniazda nie bedą za mało? Z tego co na razie słyszałam to w domku dobrze jak sa przynajmniej dwie szufelki ( kuchnia + wiatrołap), inne gniazda to zalezy od powierzchni, natomiast co moze przegapiłam przy montazru to dodatkowe gniazdo w garazu do odkurzania samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...