Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Qrcze prosilem o wzory umow o budowe stanu surowego... i zero odzewu bylo. Nikt z was nie budowal w oparciu o umowe? Wszystko na gebe albo recznie pisane na kolanie? ;>

 

Szymek

 

Hej Szymek, właśnie podpisalismy umowę na budowę stanu surowego otwartego, podaj maila to Tobie prześlemy.

 

To i ja poproszę, napiszcie jeszcze proszę jaką ekipę wybraliście i dlaczego, ponieważ w przyszłym tygodniu odbiweram pnb i ogłaszam casting na wykonawstwo

pzdr Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

ha ha dawno mnie tu nie było [w pisaniu ] ale czytac sobie poczytywałem

duzo sie tu dzieje i zawsze te same sprawy ,, z kim budowc , kogo wybrać ,, skąd ja to znam

ale to juz pozamną

a wiec pozdrawiam nowobudujących ,życze wytrwałości w budowaniu

a co sie tyczy tej słynnej listy ...to uwazam ze powinna krażyć miedzy inwestorami ALE TYLKO I WYŁĄCZNIE EMAILOWO

różnie to w zyciu bywa i ktoś komuś moze na jawnej liscie na odcisk nadepnąć [co niektórzy wiedzą do czego zmierzam

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Nocną Porą,

Mógłby ktoś podać namiar na firmę, bądź adres gdzie dostanę tanie kręgi betonowe do zrobienia szamba.

 

Kiedyś pamiętam, jak czytałem dawno temu forum ktoś wspominał o jakiejś firmie z Radomia,że z dojazdem wychodzą dużo taniej niż lokalne firmy"od tych spraw"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze prosilem o wzory umow o budowe stanu surowego... i zero odzewu bylo. Nikt z was nie budowal w oparciu o umowe? Wszystko na gebe albo recznie pisane na kolanie? ;>

 

Szymek

 

Hej Szymek, właśnie podpisalismy umowę na budowę stanu surowego otwartego, podaj maila to Tobie prześlemy.

 

To i ja poproszę, napiszcie jeszcze proszę jaką ekipę wybraliście i dlaczego, ponieważ w przyszłym tygodniu odbiweram pnb i ogłaszam casting na wykonawstwo

pzdr Bartek

 

A chcesz jeszcze w tym roku zaczac? ;>

Ja wybralem (choc jeszcze nie podpisalem umowy) firme Grass (p. Mariusz).

Mialem kilka wycen. Przejechalem kilka budow. Niektorzy mieli metode pokazac budynek "modelowy". Potem patrzysz na jakas tablice z budowa.. ten sam wykonawca, a standardy zupelnie inne. Zaleta p. Mariusza jest to, ze ma jedna stala ekipe murarska i stala ekipe dekarska. Cenowo podobnie do konkurncji. Inna sprawa jest to, ze ja obecnie rzadko bywam i oni maja ogarniac wszystko co zwiazane ze stanem surowym, a ja tylko zalatwiam dostep do wody i pradu. Chcialem tez budowac z p. Krzakiem, ale niestety nie dalbym rady biegac za wszystkim (geodeta, szalunki pod strop, hurtownie materialowe, UM). No i odpadly firmy ktore potrafily po kilka razy dzwonic i probowac przekonac do siebie, mimo, ze im sie mowilo, ze jak podejme decyzje to dam znac, a poki co to "NIE".

 

W sumie, to wiecej bede mogl powiedziec w pazdzierniku, bo wtedy maja skonczyc dach ;)

 

Szymek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam prawie wakacyjnie WSZYSTKICH! Mogę się pochwalić, że ja też coś mam :lol:

Właśnie tydzień temu miałem odbiór :D no a zaraz po tym spotkanie u notariusza :D

Czyli moi drodzy mam swoje cztery kąty ...a ja piąty...zaczyna się teraz taniec pingwina :lol: i wykańczanie,wykańczanie...

Teraz dopiero będę miał fuul kontakt z różnymi fachowcami i fuchowcami :wink:


  •  
    Witam, a co to po odbiorze trzeba jeszcze do notariusza się udać?
    Pytanie do tych co już mieszkają: Tydzień temu odesłali mi papiery z Polic, że kończą postępowanie dot.Odbioru Budynku, trwało to 2 tygodnie od momentu złożenia, nikt się na szczęście nie pojawił :) . Co mam dalej robić?, można się już meldować, czy trzeba jeszcze coś robić, jakiś notariusz, księgi wieczyste itd.??

 

Meldować już się można, należy jeszcze udać się do ksiąg aby zgłosić budynek ok 60 zl (przed tym trzeba udać się do geodezji aby wydali mapkę z naniesionym budynkiem ok 120 zl) Nic natomiast nie wiem na temat tego, że trzeba się jeszcze wybierać do notariusza :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Nocną Porą,

Mógłby ktoś podać namiar na firmę, bądź adres gdzie dostanę tanie kręgi betonowe do zrobienia szamba.

 

Kiedyś pamiętam, jak czytałem dawno temu forum ktoś wspominał o jakiejś firmie z Radomia,że z dojazdem wychodzą dużo taniej niż lokalne firmy"od tych spraw"....

 

Szambo z Radomia http://www.jesbet.pl/ zamawiał MTBTREK

Koszt dużo tańszy, ale o ile pamiętam najlepiej jak się z kimś dodgadać żeby obniżyć koszty dostawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

itam

czy ktoś sie moze orientuje w jaki sposób można położyć wodociąg i kanalizację? ( nasza droga jest drogą prywatną -30 działek)

komu najlepiej zlecić zaprojektowanie i wykonanie? w miarę tanio oraz jakie papiery trzeba złożyć i gdzie

serdecznie pozdrawiam

 

w pierwszej kolejności jeśli nie macie PZP to trzeba uzyskać decyzje o warunkach zabudowy dla tych sieci. Tu musicie już mieć warunki przyłączy. I dopiero wtedy projekt. Jeśli jest to droga prywatna, to chyba trzeba podpisać umowe z gminą na wybudowania sieci i jej włączenie do sieci istniejącej. PO podpisaniu takiej mowy można starać się o warunki techniczne. Napisz trochę więcej, jaka gmina, czy macie PZP itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też poproszę o liste wykonawców [email protected]

też mam mało postów, ale póki co po prostu nie ma się czym chwalić, ale jak sie zacznie, to będę tu siedzieć i siedzieć 8)

 

pytanie, czy w październiku warto zaczynać budowę, czy czekać do wiosny? czy bylejaka pogoda może popkrzyżować plany... pewnie ze wysychaniem będzie większy problem... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile Was wyniosła robocizna łazienki?

 

Ja mam małą łazienkę 7 m2: w co wchodzi około 20m2 kafli na ścianach, montaż i obudowa wanny narożnej , montaż bidetu podwieszanego, kabina prysznicowa jest z gotowa obudową, budowa blatu na umywalkę wpuszczaną w blat, zabudowa szafki pod tym blatem, montaż dużego lustra nad umywalnka i obłożenie go dekorami, narozniki mają byc spiłowywane i bez listew. Mój kafelkarz chce 50 zł za m2 płytek na podłodze i 60 zł za płytek m2 na ścianie, tylko , ze wycenił robocizna mojej łazienki na 3600zł.

 

Za zrobienie małego kibelka 1,3 mx 1 m ( kibelek wiszacy, umuwalna też zawieszna, kafle na scianach maja sie koczczyc poniżej wysokości lustra) wycenił na 900 zł

Coż mi sie jakoś dużo wydaje, a może to normalna cena? prosze o opinie i jesli macie jakiegoś tanczego kafelkarza to prosze o namiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile Was wyniosła robocizna łazienki?

 

Ja mam małą łazienkę 7 m2: w co wchodzi około 20m2 kafli na ścianach, montaż i obudowa wanny narożnej , montaż bidetu podwieszanego, kabina prysznicowa jest z gotowa obudową, budowa blatu na umywalkę wpuszczaną w blat, zabudowa szafki pod tym blatem, montaż dużego lustra nad umywalnka i obłożenie go dekorami, narozniki mają byc spiłowywane i bez listew. Mój kafelkarz chce 50 zł za m2 płytek na podłodze i 60 zł za płytek m2 na ścianie, tylko , ze wycenił robocizna mojej łazienki na 3600zł.

 

Za zrobienie małego kibelka 1,3 mx 1 m ( kibelek wiszacy, umuwalna też zawieszna, kafle na scianach maja sie koczczyc poniżej wysokości lustra) wycenił na 900 zł

Coż mi sie jakoś dużo wydaje, a może to normalna cena? prosze o opinie i jesli macie jakiegoś tanczego kafelkarza to prosze o namiar.

 

Jeśli ten kafelkarz jest z polecenia i dobrze robi to bierz, ceny nie są wcale wygórowane. masz tam trochę upierdliwej roboty jak np: ten blat, zabudowa szafki no i szlifowanie krawędzi a wierz mi to jest dość pracochłonne, a jesli jeszcze to co ma byc szlifowane to gres to trzeba się nieźle nagimnastykować szczególnie z tym szlifowaniem. Czasu schodzi co niemiara a pracy jakby nie wi dać. Sam robię takie rzeczy i wiem co mówię.

Zawsze możesz się przecież potargować i trochę z ceny urwać, kafelkarz pewnie jakiś zapas cenowy na taką ewentualność przewidział.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też poproszę o liste wykonawców [email protected]

też mam mało postów, ale póki co po prostu nie ma się czym chwalić, ale jak sie zacznie, to będę tu siedzieć i siedzieć 8)

 

pytanie, czy w październiku warto zaczynać budowę, czy czekać do wiosny? czy bylejaka pogoda może popkrzyżować plany... pewnie ze wysychaniem będzie większy problem... :-?

 

Warto. Nie masz nic do stracenia. W najgorszym przypadku zrobisz tylko fundament. W najlepszym, jesli zima bedzie laskawa, do wiosny bedziesz miec stan surowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam prawie wakacyjnie WSZYSTKICH! Mogę się pochwalić, że ja też coś mam :lol:

Właśnie tydzień temu miałem odbiór :D no a zaraz po tym spotkanie u notariusza :D

Czyli moi drodzy mam swoje cztery kąty ...a ja piąty...zaczyna się teraz taniec pingwina :lol: i wykańczanie,wykańczanie...

Teraz dopiero będę miał fuul kontakt z różnymi fachowcami i fuchowcami :wink:


  •  
    Witam, a co to po odbiorze trzeba jeszcze do notariusza się udać?
    Pytanie do tych co już mieszkają: Tydzień temu odesłali mi papiery z Polic, że kończą postępowanie dot.Odbioru Budynku, trwało to 2 tygodnie od momentu złożenia, nikt się na szczęście nie pojawił :) . Co mam dalej robić?, można się już meldować, czy trzeba jeszcze coś robić, jakiś notariusz, księgi wieczyste itd.??

 

Meldować już się można, należy jeszcze udać się do ksiąg aby zgłosić budynek ok 60 zl (przed tym trzeba udać się do geodezji aby wydali mapkę z naniesionym budynkiem ok 120 zl) Nic natomiast nie wiem na temat tego, że trzeba się jeszcze wybierać do notariusza :o

 

Witam,witam...narobiłem zamieszania swoją wypowiedzią :wink: a nie o to mi chodziło-po prostu mój domek budował mi człowiek-developer, który zakończył prace. No i kolejnym etapem był mój odbiór domu (tzw odbiór techniczny) a później wybraliśmy się (na drugi dzień akurat) do notariusza żeby sfinalizować całość :D .

Tym sposobem mam zakończoną budowę i tak jak pisałem czeka mnie "wykończenie mojej osoby przy wykańczaniu" domku.

Teraz właśnie pościągałem druki z wodociągów i muszę je przesłać itd itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...