Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

 

Dodam tylko, ze glina to rzeczywiscie dobry podklad. Tam gdzie mam podloze gliniaste, trawa wyraznie lepiej rosnie. Tam gdzie przepuszczalny piach - gorzej. Szkoda, ze wiekszosc dzialki to piasek ;)

 

Tak czy inaczej na wierzch spie troche czarnej zemii, bo mam miejsca, gdzie jest taka martwica, ze nawet chwasty nie maja ochote rosnac.

 

Chcesz gliny u mnie beda kopac ;)

Szymek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Czy ktoś się orientował w temacie kupna i montażu rolet wewnętrznych, żaluzji?

Gdzie jest duży wybór za miłą dla kieszeni cenę? :D

 

Kiedyś Panda była najtańsza... taki miły pan jeździ na pomiary. Siedzibę mają po przeciwnej stronie ulicy do Makro. Niestety nie pamiętam adresu, ale myślę, że w necie można coś znaleźć.... mam w domu ich rolety i od 8 lat sprawują się nieźle. Od czterech lat w firmie w której pracuję są verticale od nich, też ok. Mam nadzieję, że istnieją i mają się dobrze... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich budujących i wybudowanych (tylko czy budowa się wogóle kiedyś kończy? :) ) w Szczecinie i okolicach.

Jestem na etapie wyboru działki, a właściwie wybrałem, podpisałem umowę przedwstępną ale jeszcze kwestia wydzielenia z większej całości więc trochę pewnie potrwa, mimo to już wiem jak mój dom będzie wyglądał, z czego będzie zrobiony itp.

Dom będzie parterowy ok 130 m kw. pow. urzytk. z ewentualnym poddaszem do wykorzystania, bez garażu, nie wiem po co mi samochód w domu, może stać pod wiatą. Projekt indywidualny bo zmiany w projekcie gotowym wyjdą cenowo prawie tak samo. Ściany solbet 42 cm, strop teriva lub podobny. Wbrew może ogólnym tendencjom mam zamiar ogrzewać go prundem, nie ciągnę gazu chociaż jest blisko. Planuję płytę fundamentową jako akumulator ciepła, zatopione w niej kable grzewcze i druga taryfa, do tego kominek jako ozdoba i dodatkowe dogrzanie w chłodniejsze dni bez rozprowadzania ciepła bo zrobi to rekuperator.

Ciepła woda dla czterech osób - podgrzewacz elektryczny 300 L i druga taryfa oczywiście :).

Kalkulowałem to wszystko dosyć długo i moim zdaniem jest to w tej chwili najtańszy inwestycyjnie, najprostszy, najbardziej wygodny, niezawodny i konkurencyjny jeżeli chodzi o koszt energii sposób ogrzewania i uzyskania CWU. Oczywiście jeżeli kiedyś II taryfa zamieni sie na I a ta na jakąś ekstra to na prąd pewnie nie zarobię. Myślę jednak że ceny gazu wtedy też nie będą takie jak teraz. Założę dziennik budowy tu na forum, ale może jak już będę w pełni właścicielem działki :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ruszę temat hydrauliki -zrobilismy wycene w 3 firmach .chcemy piec na bkogroszek + solary ( tzn zalezy czy gmina dofinansuje -no i juz wiemy ze nie finansuja w tej chwili !!!!).

ceny mamy od 47tys -55tys rozbierznosc duza i jeszcze oan ktory dal najwieksza cena normalnie namolniak jeden wciaz wydzwania mimo ze mowilismy ze to bedziemy robic za jakies 2mce i sprowadzamy cenuy jeszcze innych firm

 

-47tys w firmie na struga HYDROPAN2 djdzie do ceny cos ba pan nie policzyl hydroforu -pan bardzo malo kumunikatywny wrecz prawie niemowa !!!!!

-53tys PRO NA BOHATEROW WARSZAWY tu facet byl bardzo przekonujacy wszystko klarowal jak krowien na rowie i dawal jakies tam swoje pomysly

-55ys WINSAR TAMA POMORZANSKA -pan namolniak

 

ktos moze robil w tych firmach i ma jakies opionie na ich temat ????

 

Obecnie robie w firmie PRO- jak na razie wporzadku, ale jeszcze nie skończyli wiec nie chciałabym na przód sie wypowiadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich budujących i wybudowanych (tylko czy budowa się wogóle kiedyś kończy? :) ) w Szczecinie i okolicach.

Jestem na etapie wyboru działki, a właściwie wybrałem, podpisałem umowę przedwstępną ale jeszcze kwestia wydzielenia z większej całości więc trochę pewnie potrwa, mimo to już wiem jak mój dom będzie wyglądał, z czego będzie zrobiony itp.

Dom będzie parterowy ok 130 m kw. pow. urzytk. z ewentualnym poddaszem do wykorzystania, bez garażu, nie wiem po co mi samochód w domu, może stać pod wiatą. Projekt indywidualny bo zmiany w projekcie gotowym wyjdą cenowo prawie tak samo. Ściany solbet 42 cm, strop teriva lub podobny. Wbrew może ogólnym tendencjom mam zamiar ogrzewać go prundem, nie ciągnę gazu chociaż jest blisko. Planuję płytę fundamentową jako akumulator ciepła, zatopione w niej kable grzewcze i druga taryfa, do tego kominek jako ozdoba i dodatkowe dogrzanie w chłodniejsze dni bez rozprowadzania ciepła bo zrobi to rekuperator.

Ciepła woda dla czterech osób - podgrzewacz elektryczny 300 L i druga taryfa oczywiście :).

Kalkulowałem to wszystko dosyć długo i moim zdaniem jest to w tej chwili najtańszy inwestycyjnie, najprostszy, najbardziej wygodny, niezawodny i konkurencyjny jeżeli chodzi o koszt energii sposób ogrzewania i uzyskania CWU. Oczywiście jeżeli kiedyś II taryfa zamieni sie na I a ta na jakąś ekstra to na prąd pewnie nie zarobię. Myślę jednak że ceny gazu wtedy też nie będą takie jak teraz. Założę dziennik budowy tu na forum, ale może jak już będę w pełni właścicielem działki :).

 

witamy i życzymy powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie gdzie w Szczecinie jest firma mająca w swojej ofercie okna firmy jezierski. Szukam na ich stronie, ale w zachodniop. żadnych partnerów nie mają. Czy to możliwe?

 

Punkt sprzedaży Jezierskiego był na Santockiej w SCMB, ale czy dalej jest... nie wiem :D

 

Jak jechałem dzisiaj rano do pracy to widziałem właśnie na terenie SCMB (od strony 26 kwietnia, a dokładnie od skrzyzowania z santocka) baner reklamowy "okna Jezierski"

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poszukuję kołków drewnianych do wykonania ogrodzenia .

Obdzwonilem okolicznych leśniczych i wszyscy mają kołki o długości 2,5 m

 

A ja potrzebuję 3 m długie i 10-12 cm średnicy :cry:

 

Podobno 2,5 m to standard i wszyscy takie biorą.

 

Może ktoś wie gdzie można zamówić, kupić dłuższe, min. 3 metrowe ?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poszukuję kołków drewnianych do wykonania ogrodzenia .

Obdzwonilem okolicznych leśniczych i wszyscy mają kołki o długości 2,5 m

 

A ja potrzebuję 3 m długie i 10-12 cm średnicy :cry:

 

Podobno 2,5 m to standard i wszyscy takie biorą.

 

Może ktoś wie gdzie można zamówić, kupić dłuższe, min. 3 metrowe ?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Ja jakies trzy lata temu zamówiłem u leśniczego z Klęskowa takie nietypowe, dla nich wszystko jedno jak tną tylko trzeba wczesniej się umówić. Telefon do leśniczówki 91 463 33 32. Sprzedają w tylko w czwartki do 9 (rano :) ). W innych godzinach nie ma co jechać czy nawet dzwonić, przynajmniej tak było trzy lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś zorientowany pomóc mi w wyszukiwaniu różnych informacji na tym forum? Gdzieś tutaj znalazłem informację o wpisywaniu w googlach kodu "site: muratordom i coś tam" czy też podobnie. Niestety nie potrafię jej ponownie odszukać :). Tragedia ta forumowa wyszukiwarka! Dzięki z góry za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...