Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Ja też wszystkich witam.

Czy robiąc elektrykę i hydraulikę wraz z co materialy kupowaliście sami?

Jeżeli tak to gdzie w Szczecinie mają dobre ceny?

Ja nie kupowałem sam nic. Zlecasz firmie kosztorys i albo Ci odpowiada, albo nie. Samemu, przy takiej ilości różnych elementów nie wiele zaoszczędzisz, bo wieki zajmie Ci szukanie poszczególnych drobiazgów. Jeśli weźmiesz dobrą firmę, to oni Ci doradzą co i jak. Jeszcze jedno. To jedna z ważniejszych inwestycji w domu, ma służyć latami, więc nie cena materiałów jest najistotniejsza, a ich jakość! Nie znasz się, a sprzedawcy wcisną wszystko, żeby tylko poszło. Zauważ, że gdzie nie pójdziesz, ich produkt jest najlepszy... Przysłowiowe: "Będzie Pan zadowolony... "

;) Zaufaj SPRAWDZONYM fachowcom! S P R A W D Z O N Y M ! ! !

 

 

OOOO wlasnie mam ten sam poblem !!! elektryka zrobiona i jestesmy zadowoleni -ladnie czysto w czasie .

Ale hydraulika to spedza nam sen z powiek !!! wydatek ze o jo,joj!!! i kogo tu wybrac .

Znajomi polecaja nam jednak firme ktora zrobi wszystko kompleksowo -poki co mamay wyceny z 3firm ale chyba na tym nie poprzestane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam raz jeszcze. Ile kosztuje (przedział cenowy) zamówienie u architekta projektu indywidualnego? I jaka cena jest rozsądna? Dopiero zaczynam ogarniać całą tą procedurę związaną z budową domu więc troszkę Wam pomarudzę drodzy Forumowicze.I jeszcze jedno pytanko: ile sobie cenią architekci za adaptację projektu gotowego. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wszystkich witam.

Czy robiąc elektrykę i hydraulikę wraz z co materialy kupowaliście sami?

Jeżeli tak to gdzie w Szczecinie mają dobre ceny?

Ja nie kupowałem sam nic. Zlecasz firmie kosztorys i albo Ci odpowiada, albo nie. Samemu, przy takiej ilości różnych elementów nie wiele zaoszczędzisz, bo wieki zajmie Ci szukanie poszczególnych drobiazgów. Jeśli weźmiesz dobrą firmę, to oni Ci doradzą co i jak. Jeszcze jedno. To jedna z ważniejszych inwestycji w domu, ma służyć latami, więc nie cena materiałów jest najistotniejsza, a ich jakość! Nie znasz się, a sprzedawcy wcisną wszystko, żeby tylko poszło. Zauważ, że gdzie nie pójdziesz, ich produkt jest najlepszy... Przysłowiowe: "Będzie Pan zadowolony... "

;) Zaufaj SPRAWDZONYM fachowcom! S P R A W D Z O N Y M ! ! !

Mamy zamiar wziąść sprawdzonych ,z polecenia znajomych.

Mówisz,że nic nie kupowałeś sam. A piec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kju, my za indywidualny płaciliśmy 12tys. netto. Przedział jest spory, więc popytaj w kilku miejscach.

 

Dzięki coffee. Jak zdążyłem się zorientować to koszt projektu indywidualnego może wynieść nawet 30tys pln. Możesz mi wysłac namiary na Twojego architekta jeśli jesteś z niego zadowolony. Mam już dzięki Forumowiczom parę namiarów za które bardzo dziękuję. Zbieram wszelkie kontakty, będzie z czego wybierać podczas "castingu" :D :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki coffee. Jak zdążyłem się zorientować to koszt projektu indywidualnego może wynieść nawet 30tys pln. Możesz mi wysłac namiary na Twojego architekta jeśli jesteś z niego zadowolony. Mam już dzięki Forumowiczom parę namiarów za które bardzo dziękuję. Zbieram wszelkie kontakty, będzie z czego wybierać podczas "castingu" :D :) pozdrawiam

 

To co Ty chcesz budowac, ze zawolali 30kPLN? Ja mialem umowione 14kPLN a zaplacilem 13kPLN. Calosc prowadzona od koncepcji do PnB. Praktycznie o nic sie nie martwilem, a po zamknieciu koncepcji i branzystach w 6tyg bylo pozwolenie w UM Szczecin. Do tych kosztow doszly jeszcze geodeta i geotechnik razem jakies 1300. Czeka mnie tez wizyta u goscia ktory zrobii charakterystyge energetyczna do jakiegos certyfikatu platne oddzielnie. Platnosc za projekt byl etapami. Nam sie sprawdzila wspolpraca. Wszelkie uzgodnienia z dostawcami mediow tez przez nich zalatwiane (woda, przylacza, itp.). Bede musial ich do listy z duzym pozytywem dopisac ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie tym 30tu nie dziwie :) chociaz to pewnie za cos bardziej skomplikowanego, niz za stodole.

 

Koszta adaptacji gotowca za zmiana czesto pokrywa sie, lub bardzo malutko rozni od projektu indywidualnego u zdroworozsadkowego architekta. A bywa drozszy...

Mnie roznica miedzy gotowcem ze zmianami a projetem indywidualnym wyniesie ok.2 tys. Koncepcja mego domku wlasnie sie rodzi i juz wiem na pewno, ze wiecej niz warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki coffee. Jak zdążyłem się zorientować to koszt projektu indywidualnego może wynieść nawet 30tys pln. Możesz mi wysłac namiary na Twojego architekta jeśli jesteś z niego zadowolony. Mam już dzięki Forumowiczom parę namiarów za które bardzo dziękuję. Zbieram wszelkie kontakty, będzie z czego wybierać podczas "castingu" :D :) pozdrawiam

 

To co Ty chcesz budowac, ze zawolali 30kPLN? Ja mialem umowione 14kPLN a zaplacilem 13kPLN. Calosc prowadzona od koncepcji do PnB. Praktycznie o nic sie nie martwilem, a po zamknieciu koncepcji i branzystach w 6tyg bylo pozwolenie w UM Szczecin. Do tych kosztow doszly jeszcze geodeta i geotechnik razem jakies 1300. Czeka mnie tez wizyta u goscia ktory zrobii charakterystyge energetyczna do jakiegos certyfikatu platne oddzielnie. Platnosc za projekt byl etapami. Nam sie sprawdzila wspolpraca. Wszelkie uzgodnienia z dostawcami mediow tez przez nich zalatwiane (woda, przylacza, itp.). Bede musial ich do listy z duzym pozytywem dopisac ;D

 

Szymekkk, 30 tysiaczków krzyknął gościu podczas rozmowy telefonicznej. A dom ma być prosty, dach dwuspadowy, architektura nowoczesna. max 180m2. też mi mało oczy nie wyleciały ze zdziwienia. Znalazłem też emerytowanego architekta który wykreśli dom za ok 10tys ale czy warto? Dlatego poszukuje namiarów na sprawdzonych architektów którzy nie zedrą ze mnie fortuny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze. Ile kosztuje (przedział cenowy) zamówienie u architekta projektu indywidualnego? I jaka cena jest rozsądna? Dopiero zaczynam ogarniać całą tą procedurę związaną z budową domu więc troszkę Wam pomarudzę drodzy Forumowicze.I jeszcze jedno pytanko: ile sobie cenią architekci za adaptację projektu gotowego. pozdrawiam

 

Witam. Jak widzisz rozrzut cenowy jest spory. My daliśmy około 20 tys. Choć nie ukrywam udziwnień trochę było a właśnie za to płaci się najwięcej. Kontakt wysłany na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z projektem gotowym i indywidualnym jest troche tak ze kasowo wychodzi na jedno bo i tak gotowy sie zmienia. Jesli znajdziesz gotowy ktory prawie Ci odpowiada to chyba lepiej na jego podstawie zrobic adaptacje i nie dlatego ze taniej ale projekty gotowe, szczegolnie te z wiekszych pracowni i bardziej popularne sa bardziej dopracowane i pozbawione baboli w stylu szyna od garazu kolidujaca z drzwiami bo juz pare osob to postawilo i troche dopracowalo... w moim gotowym byly dwa babole. Widzialem indywidualne ze schodami dopasowanymi do stop Chinek, kolidujace drzwi od pokojow, itp. Gdzies w necie jest stronka z takimi przykladami. W 2007 roku zaplacilem za adaptacje z paroma zmianami (likwidacja balkonu, wiekszy garaz...) 6500 z mediami. Facet strasznie sie ociagal ale w innych biurach wolal poi 11.000, za 5.000 moglem sie troche podenerwowac. Wiem, wiem - sa idealni projektanci ktorzy nie popelnili bledow i domek jest cacy...

I tak dzis zmienilbym znow pare rzeczy bo zgodnie z powiedzeniem ze "Pierwszy dom buduje dla wroga, drugi dla przyjaciela..." mam jzu inne koncepcje ale chyba nigdy nie bedzie tak jak sobie wymarze gdyz marzenia sie zmieniaja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) Zaufaj SPRAWDZONYM fachowcom! S P R A W D Z O N Y M ! ! ![...]

Mamy zamiar wziąść sprawdzonych ,z polecenia znajomych.

Mówisz,że nic nie kupowałeś sam. A piec?

 

Pieca też nie kupowałem sam, nie do końca....

Pojechaliśmy do firmy, która zajmuje się kompleksowo sprzedażą i montażem. Zaproponowano nam kilka rozwiązań. Wybraliśmy jedną z propozycji. Do pieca dopasowane były inne elementy i tyle. Dostaliśmy kosztorys, wraz z montażem i osprzętem. Do kosztorysu dodaliśmy hydraulikę i kanalizę, utargowaliśmy rabacik :) przy kompleksowym działaniu. Przyjechała ekipa, zrobili co do nich należało, zapłaciliśmy i nie mamy więcej problemów. Moim zdaniem tak się powinno budować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z projektem gotowym i indywidualnym jest troche tak ze kasowo wychodzi na jedno bo i tak gotowy sie zmienia. [...]

I tak dzis zmienilbym znow pare rzeczy bo zgodnie z powiedzeniem ze "Pierwszy dom buduje dla wroga, drugi dla przyjaciela..." mam jzu inne koncepcje ale chyba nigdy nie bedzie tak jak sobie wymarze gdyz marzenia sie zmieniaja :)

 

Święte słowa !!!!! Podpisuję się po tym !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak dzis zmienilbym znow pare rzeczy bo zgodnie z powiedzeniem ze "Pierwszy dom buduje dla wroga, drugi dla przyjaciela..." mam jzu inne koncepcje ale chyba nigdy nie bedzie tak jak sobie wymarze gdyz marzenia sie zmieniaja :)

 

Dokladnie, koncepcje zmieniaja sie na poziomie samego projektu, w czasie budowy a i bywa, ze i w czasie uzytkowania. Nie zgodze sie jednak do konca, ze za pierwszym razem musi byc bardzo zle. Wszystko jest bardzo subiektywne.

Jesli zgodzic sie z powiedzeniem: "pierwszy, drugi, trzeci dom" to trzeba sie przyznac, ze sie nie przemyslalo wielu aspektow inwestycji ;) Z drugiej strony zadne planowanie nie uchroni nas przed koniecznoscia chocby niewielkich zmian wykonawczych na innych etapach. Zycie i budowa jest dynamiczne i przez to IMHO ciekawe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wszystkich witam.

Czy robiąc elektrykę i hydraulikę wraz z co materialy kupowaliście sami?

Jeżeli tak to gdzie w Szczecinie mają dobre ceny?

Ja nie kupowałem sam nic. Zlecasz firmie kosztorys i albo Ci odpowiada, albo nie. Samemu, przy takiej ilości różnych elementów nie wiele zaoszczędzisz, bo wieki zajmie Ci szukanie poszczególnych drobiazgów. Jeśli weźmiesz dobrą firmę, to oni Ci doradzą co i jak. Jeszcze jedno. To jedna z ważniejszych inwestycji w domu, ma służyć latami, więc nie cena materiałów jest najistotniejsza, a ich jakość! Nie znasz się, a sprzedawcy wcisną wszystko, żeby tylko poszło. Zauważ, że gdzie nie pójdziesz, ich produkt jest najlepszy... Przysłowiowe: "Będzie Pan zadowolony... "

;) Zaufaj SPRAWDZONYM fachowcom! S P R A W D Z O N Y M ! ! !

Mamy zamiar wziąść sprawdzonych ,z polecenia znajomych.

Mówisz,że nic nie kupowałeś sam. A piec?

Jeżeli nastawiliście się na piec na paliwo stałe to polecał bym tego typu piec:

http://sanitsystem.pl/sklep/product_info.php?cPath=48&products_id=287

miałem okazję zainstalować takowy i zaskoczył mnie swoim działaniem to co piszą o nim to nie przechwałki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...