Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Z projektem gotowym i indywidualnym jest troche tak ze kasowo wychodzi na jedno bo i tak gotowy sie zmienia. [...]

I tak dzis zmienilbym znow pare rzeczy bo zgodnie z powiedzeniem ze "Pierwszy dom buduje dla wroga, drugi dla przyjaciela..." mam jzu inne koncepcje ale chyba nigdy nie bedzie tak jak sobie wymarze gdyz marzenia sie zmieniaja :)

 

Święte słowa !!!!! Podpisuję się po tym !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

też to słyszałem ale uparłem się i będę robił wszystko by zmienić kolejność w tym powiedzeniu. może się uda... :D :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Ja też wszystkich witam.

Czy robiąc elektrykę i hydraulikę wraz z co materialy kupowaliście sami?

Jeżeli tak to gdzie w Szczecinie mają dobre ceny?

Ja nie kupowałem sam nic. Zlecasz firmie kosztorys i albo Ci odpowiada, albo nie. Samemu, przy takiej ilości różnych elementów nie wiele zaoszczędzisz, bo wieki zajmie Ci szukanie poszczególnych drobiazgów. Jeśli weźmiesz dobrą firmę, to oni Ci doradzą co i jak. Jeszcze jedno. To jedna z ważniejszych inwestycji w domu, ma służyć latami, więc nie cena materiałów jest najistotniejsza, a ich jakość! Nie znasz się, a sprzedawcy wcisną wszystko, żeby tylko poszło. Zauważ, że gdzie nie pójdziesz, ich produkt jest najlepszy... Przysłowiowe: "Będzie Pan zadowolony... "

;) Zaufaj SPRAWDZONYM fachowcom! S P R A W D Z O N Y M ! ! !

Mamy zamiar wziąść sprawdzonych ,z polecenia znajomych.

Mówisz,że nic nie kupowałeś sam. A piec?

Jeżeli nastawiliście się na piec na paliwo stałe to polecał bym tego typu piec:

http://sanitsystem.pl/sklep/product_info.php?cPath=48&products_id=287

miałem okazję zainstalować takowy i zaskoczył mnie swoim działaniem to co piszą o nim to nie przechwałki

Dzięki za namiary,ale planujemy piec kondensacyjny gazowy+zasobnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do odsprzedania pozostałości po budowie:

- wełna rockwool megarock grubość 10 cm - cena 7,50zł (współczynniik przenikania ciepła 0,039 W/mK.) - ilość ok 80mkw

- wełna rockwool toprock grubość 15 cm - cena 14,50zł (współczynniik przenikania ciepła 0,035 W/mK. - ilość ok 90mkw

- blocznik betonowe ilość ok. 30 szt - cena 2,00zł./szt

- stal (pręty fi 12 oraz fi 6) 1500zł/tona - ilość ok. 150kg

- styropian platinum plus gr 15cm (współczynniik przenikania ciepła 0,031 W/mK.) - cena 140zł/m3 - ilość ok. 1 metra

- deski szalunkowe ok. 1,2m3 - cena 250zł

Odbiór osobisty 6 km od Gorzowa

W razie pytań proszę pisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zgodzic sie z powiedzeniem: "pierwszy, drugi, trzeci dom" to trzeba sie przyznac, ze sie nie przemyslalo wielu aspektow inwestycji ;) Z drugiej strony zadne planowanie nie uchroni nas przed koniecznoscia chocby niewielkich zmian wykonawczych na innych etapach. Zycie i budowa jest dynamiczne i przez to IMHO ciekawe :D

Ba... Tyle ze ja wole sobie w rajdach pojezdzic zeby bylo dynamicznie i ciekawie... a z tymi przemysleniami to jest tak ze nie wszystko jest od nas zalezne i co zrobic jesli okazuje sie ze np sasiedzi podniesli swoje dzialki o pol metra i zamiast rowniny masz doline? Ja bym raczej sklanial sie ku stwierdzeniu ze jesli wszystko po wybudowaniu nam pasuje to albo stosujemy sie do przykazan Kolakowskiego i nie oczekujemy za wiele od zycia i godzimy sie na takie jakie jest albo mielismy duuuzo szczescia i nikt nam nie zaklocil naszego perfect planu...czego wszystkim Wam i sobie zycze (tego drugiego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy wasi posadzkarze sami układali izolacje - papę, i styropian?

jeśli macie kogoś wartego polecenia to czekam na info na priva.

sprawa bardzpoo pilna - jak zwykle zagapiłem się

elektrycy nie chcą układać instalacji przed połozeniem papy bo obawiają się uszkodzenia przez kładzących pape.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy wasi posadzkarze sami układali izolacje - papę, i styropian?

jeśli macie kogoś wartego polecenia to czekam na info na priva.

sprawa bardzpoo pilna - jak zwykle zagapiłem się

elektrycy nie chcą układać instalacji przed połozeniem papy bo obawiają się uszkodzenia przez kładzących pape.

Papę? W jakim celu pod posadzkę?

Folia, styropian... Sam układałem.

Ale najpierw elektryka i hydraulika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PILNIE poszukuję ekipy do położenia regipsów na poddaszu. Solidnej z rozsądnymi cenami. Jedną ekipę pogoniłem, jak obudowali mi okno połaciowe i "zapomnieli" włożyć wełnę. Oczywiście zapewniali najpierw, że to zrobili. Tacy partacze z Myśliborza. Z góry dziękuję. Info na priv. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy wasi posadzkarze sami układali izolacje - papę, i styropian?

jeśli macie kogoś wartego polecenia to czekam na info na priva.

sprawa bardzpoo pilna - jak zwykle zagapiłem się

elektrycy nie chcą układać instalacji przed połozeniem papy bo obawiają się uszkodzenia przez kładzących pape.

 

Najczęściej pomiędzy położeniem papy (lub folii a pod nią na przykład dysperbitu) a kładzeniem styropianu mija trochę czasu, bo po tej właśnie izolacji chudziaka należy wykonać prace instalacyjne (wod-kan, elektryka, alarm, rtv,itp) więc nie bardzo tu jest miejsce na prace dla posadzkarza...

 

W moim wypadku najpierw była elektryka i kanalizacja, potem tynki następnie ja sam i osobiście położyłem izolację - dysperbit i folię, bo miałem już folię jako izolację poziomą fundamentu, jeśli byłaby tam papa to kładłbym papę na całym chudziaku, to są dwie szkoły i zwolennicy każdej z nich przekonują do swoich racji na FM - potem instalator położył rury wody, podejścia do grzejników i podłogówki i na to weszli posadzkarze...

Kładli wtedy styro (oprócz miejsca gdzie jest podłogówka-tam położył instalator), folię i wylewali posadzki.

Dodam jeszcze, że elektryk i instalator to ta sama osoba - ułatwiło to organizację prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ze Szczecina i okolic!

 

Zaczynam budowę wiosną 2010 na działce w Dobrej (Oliwkowa)

Wybraliśmy z mężem projekt z pracowni Domy z Wizją (Doskonały lub Z charakterem z małymi przeróbkami).

 

Jeśli możecie polecić architekta, który zajmie się zmianami w projekcie, proszę o namiary na prv!

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

chciałabym dołączyć się do powyższej prośby.

My również planujemy rozpocząć budowę wiosną 2010 w Załomiu. Wymarzył nam się dom zbudowany według projeku LAWENDA z pracowni Horyzont.

 

Podzielcie się proszę namiarami na jakiegoś rozsądnego, sprawdzonego architekta.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

chciałabym dołączyć się do powyższej prośby.

My również planujemy rozpocząć budowę wiosną 2010 w Załomiu. Wymarzył nam się dom zbudowany według projeku LAWENDA z pracowni Horyzont.

 

Podzielcie się proszę namiarami na jakiegoś rozsądnego, sprawdzonego architekta.

 

Pozdrawiam.

 

no w koncu ktos z Załomia !!!! :p juz myslalam ze sami bedziemy musieli mieszkac na tym polu !!! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

chciałabym dołączyć się do powyższej prośby.

My również planujemy rozpocząć budowę wiosną 2010 w Załomiu. Wymarzył nam się dom zbudowany według projeku LAWENDA z pracowni Horyzont.

 

Podzielcie się proszę namiarami na jakiegoś rozsądnego, sprawdzonego architekta.

 

Pozdrawiam.

 

Poszło na priv.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...