Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

no wlasnie tak mi sie wydawalo a tu moj budowlaniec wczoraj powiedzila ze jego agregat nie da rady i musmy zalatawic sile !!!!!

Niech się budowlaniec martwi.... :)

 

Co do kabelków, nie zgadzam się, ale ok. Każdy ma prawo wyboru. Ja kupiłem router za 65 zł. Chodzą trzy komputery, iphon i jeszcze kilka urządzeń z WiFi w tym drukarka i radio internetowe on line... Transfer 2 mega z możliwością podkręcenia do 10ciu i żadnych problemów...

Jeśli będzie potrzeba zmian, to się zmieni. Pamiętam, jak się kładło kilka lat temu kable do neta, po dwóch latach nie nadawały się już do użytku.... Inna technologia. Generalnie, ja zostanę bez kabelków :) Zapomniałem dodać, żadnej NEOSTRADY ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

no wlasnie tak mi sie wydawalo a tu moj budowlaniec wczoraj powiedzila ze jego agregat nie da rady i musmy zalatawic sile !!!!!

Niech się budowlaniec martwi.... :)

 

Co do kabelków, nie zgadzam się, ale ok. Każdy ma prawo wyboru. Ja kupiłem router za 65 zł. Chodzą trzy komputery, iphon i jeszcze kilka urządzeń z WiFi w tym drukarka i radio internetowe on line... Transfer 2 mega z możliwością podkręcenia do 10ciu i żadnych problemów...

Jeśli będzie potrzeba zmian, to się zmieni. Pamiętam, jak się kładło kilka lat temu kable do neta, po dwóch latach nie nadawały się już do użytku.... Inna technologia. Generalnie, ja zostanę bez kabelków :) Zapomniałem dodać, żadnej NEOSTRADY ;)

 

To z jakiego "źródełka" ciągniesz neta? "Dopływa" może i do Klinisk? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy możecie mi napisać na jaki koszt mam się nastawić robiąc elektrykę, sieć komputerową, instalację TV. Potrzebuje znać mniej więcej przedział cenowy robocizna + materiał. Z góry dziękuje.

W XXI wieku nie robi się już sieci komputerowej w domu. Wystarczy dobry router, koszt ok 80zł :) Natomiast gniazdka i włączniki, to koszt znacznie przewyższający koszt pozostałej instalacji elektrycznej!

Przy ekonomicznych (jakość+estetyka+cena) wyrobach SIEMENSa, wyszło mi ok 8 tyś ! Na pozostałą elektrykę (kable, puszki i robocizna) ok 7 tyś. dwa lata temu :)

 

Nie zgodzę się z tobą w najbliższym czasie nie widzę szansy aby wifi było szybsze od 6u a nawet 5u. Będziesz chciał sobie zrobić serwer plików na którym będziesz trzymał filmy w HD to wifi nie będzie się wyrabiać a po kablu spokojnie możesz oglądać. Ja planuje do każdego pokoju pociągnąć po dwa kable oczywiście wifi i tak będzie gdyż idealnie nadaje się do przeglądania stron www. Oczywiście nie każdy musi kłaść od razu kable to zależy jak korzysta z komputera do czego go wykorzystuje. Ja planuje posiadać kolekcje filmów na dysku sieciowym tak, że każdy domownik będzie mógł oglądać film jaki chce na własnym kompie.

P.S. Próbowałeś przesłać duży plik np 1GB po wifi ja tak i było masakryczne długo jak na dzisiejsze czasy, transfer maks 2M/B oczywiście jest już standard n gdzie transfery dochodzą do 5M/B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możecie polecić jakieś szczecińskie hurtownie elektryczne. Muszę już kupić cały osprzęt, a castorama ma raczej wysokie ceny

 

Właśnie złożyłem do wyceny osprzęt Berkera i różne dodatki w hurtowniach na Heyki 3- Solar i na Świerczewskiej 54 El-styk.

Czekam na wycenę.

Ktoś kupował Berkera?

Gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możecie polecić jakieś szczecińskie hurtownie elektryczne. Muszę już kupić cały osprzęt, a castorama ma raczej wysokie ceny

 

Właśnie złożyłem do wyceny osprzęt Berkera i różne dodatki w hurtowniach na Heyki 3- Solar i na Świerczewskiej 54 El-styk.

Czekam na wycenę.

Ktoś kupował Berkera?

Gdzie?

 

Jak będziesz miał wycenę to podziel się nią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma pytanie

nie mamy jeszcze pradu na dzialce a chcemy zrobic tynki maszynowe -czy wystarczy agregat czy potrzebna jest do tego siła ????

 

Przy agregacie tynkarskim nie ma agregatu prądotwórczego,zwykle jeśli brak jest prądu tynkarze wypożyczają agregat-musi mieć on dużą moc,a kosztami dzielą się z inwestorem,tak przynajmniej było w moim przypadku, a tynkarza mniałam z listy polecanych (p.Bogdan Stańczyk)

 

Proszę o podpowiedż ile teraz zapłacę za wylanie posadzek, interesuje mnie cena z materiałem (styro,piach, cement-nie wiem co jeszcze), lub bez materiału, z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mityczna" lista dobra i zła istnieje. Opiekuje, a na pewno opiekował się nie jaki "MATAM" Wystarczy poprosić :)

Pozdrawiam.

 

W kwestii górali, nie chcę generalizować, ale poznałem i dobrych i beznadziejnych. Wypaśli się przez lata poza domem i zapomnieli jak to jest, jak nie ma co jeść... Na szczęście są jeszcze Ci co pamiętają...

 

A wiec czy mogłby mi przeslac ta liste wykonawcow na maila? [email protected]

niestety nie wiem jak sie skontaktowac z "matam".nie podajal swojego maila w info o sobie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mityczna" lista dobra i zła istnieje. Opiekuje, a na pewno opiekował się nie jaki "MATAM" Wystarczy poprosić :)

Pozdrawiam.

 

A wiec czy mogłby mi przeslac ta liste wykonawcow na maila? [email protected]

niestety nie wiem jak sie skontaktowac z "matam".nie podajal swojego maila w info o sobie.

 

Pozdrawiam

 

Lista wykonawców z okolic Szczecina pisz na [email protected] koniecznie w treści podaj swój nick

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podpowiedż ile teraz zapłacę za wylanie posadzek, interesuje mnie cena z materiałem (styro,piach, cement-nie wiem co jeszcze), lub bez materiału, z góry dziękuję.

umówiłem się na cenę 38 zł za m.kw z materialem iwg mojego rozeznania jest to dobra cena. ( w skaład wchodzi steropian, listwy dyletacyjne, siatka-zbrojenie, materiał na posazkę i robocizna )- wykonawca z listy wykonawców polecanych na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowną "brać inwestorską" :wink:

Poszukuję ekipy do kompleksowego (robocizna i materiały) wykonania odprowadzenia wody z rur spustowych do studni chłonnej. Póki co dwie przegadane ekipy przyprawiły mnie o zawrót głowy cenami :o - chyba, że uśrednione 60 zł za mb wykopania dołów, ułożenia i połączenia rur, zakopania dołów liczone z materiałem plus 2-3 tys za studnię jest normalną ceną :(

Może ktoś z forumowiczów poleci mi jakąś kolejną ekipę do przetestowania.

I jeszcze pytanie o ceny materiałów dla porównania. Póki co znalazłam kręgi betonowe 1200x50 mm w Realbudzie za ok. 207 zł netto i wpusty rynnowe Marleya za 43 zł brutto.

Z góry dziękuje potencjalnym podpowiadaczom :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

Mam pytanko...ile teraz sobie życzą za zrobienie ogrodzenia(zrobienie murku+siatka),zrobienie tarasu i schodów wejściowych?

 

O właśnie! - podpinam się pod pytanko "agaty39", tylko z rozdzieleniem na osobne tematy osobno;

1. ogrodzenie jw.

2. schody wejściowe bez wykończenia np. płytkami

3. taras tez bez wykończenia

+ oczywiście polecane ekipy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowną "brać inwestorską" :wink:

Poszukuję ekipy do kompleksowego (robocizna i materiały) wykonania odprowadzenia wody z rur spustowych do studni chłonnej. Póki co dwie przegadane ekipy przyprawiły mnie o zawrót głowy cenami :o - chyba, że uśrednione 60 zł za mb wykopania dołów, ułożenia i połączenia rur, zakopania dołów liczone z materiałem plus 2-3 tys za studnię jest normalną ceną :(

Może ktoś z forumowiczów poleci mi jakąś kolejną ekipę do przetestowania.

I jeszcze pytanie o ceny materiałów dla porównania. Póki co znalazłam kręgi betonowe 1200x50 mm w Realbudzie za ok. 207 zł netto i wpusty rynnowe Marleya za 43 zł brutto.

Z góry dziękuje potencjalnym podpowiadaczom :wink:

 

ja kupiłem tu:

 

Kupowałem betonowe kręgi z SPS Eugeniusz Pieczyński tel. 601 414 762 na Gdańskiej. Taki starszy pan, robi różne elementy betonowe.

Były dosyć tanie 1200x500 to 120 pln, ale niestety gorszej jakości - szczelność i wykonanie mogłoby być lepsze.

Kupiłem 16 sztuk plus dna i pokrywy do wykonania zbiorników na deszczówkę, musiałem uszczelnić je specjalną zaprawą-doszedł koszt jakieś 300pln. Po uszczelnieniu jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...