Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Dzęki Teska za zaproszenie i powitanie na Forum.

Zamierzam rozbudować swoją poniemiecką chałupę.

Jestem obecnie na etapie pierwszego wbicia łopaty. W zeszłym roku prowadziłem budowę dużego (360 m kw) domu dla córki tak że mam jakieś doświadczenia. Poprzednia budowa została rozpoczęta w kwietniu a zakończona w listopadzie. Moja rozbudowa jest znacznie mniejsza więć mam nadzieję zakończyć ją do września. Rozbudowę poprowadzi ekipa ze Szczecina z którą budowałem w zeszłym roku. Ekipa ta zrobiła mi wszystko rozpoczynając od przyłączy (bez elektryki) a kończąc na dachu i osadzeniu drzwi wewnętrznych. Instalacje wewnętrzne (bez gazu) zrobiłem sam. Poprzedni budynek kosztował około 900 zł/m kw licząc z powierzchnią piwnic. W skład ceny wchodzą przyłącza, częściowe ogrodzenie działki, panele na podłodze jedna łazienka.

Obecnie mam dobrego dostawcę bloczków fundamentowych (taniej niż w zeszłym roku), Szukam 150 m kw taniego stropu Teriwa lub Poroterm oraz suporeksu na ściany. Prawdopodobnie materiały te kupię u zeszłorocznego dostawcy.

Zainteresowanym służe swoimi doświadczeniami i przemyśleniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z kim się jeszcze nie witałam!!!

 

Chciałam pochwalić publicznie Starostwo w Goleniowie, za miłą i szybką obsługę, szczególnie pana w wydziale komunikacji... :wink:

 

Ach, jest super kiedy jest taka pogoda, wszyscy się do siebie uśmiechają, kobiety pięknieją na wiosnę, a mężczyźni mają niepokojące błyski w ślipiach... to tyle moich wiosennych dywagacji.

:D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufff, ale z was gaduły, zostawić tylko na parę dni, a potem człek czyta i czyta pół dnia. :lol:

 

więc witam wszystkich w słoneczny prima aprillis :p

 

serdecznie witam nowych - Wiesia i Szczecin Heńka

 

zaległe gratulacje za kolejną setkę postów dla Bodekku i Didi (również za udaną przeprowadzkę i pierwszy obiadek)

 

Bikosa - mój pingwin doleciał lotem pikowym na 206 m i poprawił mi humor

 

SP - szybko ci idzie z budowaniem, tak trzymać

 

Lalka - całkiem fajny psio ci się przybłąkał i taki rasiowy jakiś

 

Didi - przykro mi z tą TEPSĄ, ta moja kobitka też nie odbiera tel.

 

Stasiek - prąd wg taryfy normalnej dopiero po odbiorze budynku

 

a u mnie na budowie - w piątek wchodzą robić ogrzewanie podłogowe i montować piec.

w przyłączach cisza, wszystkie ekipy (a było ich z 6-7 albo myślą - nie wiem o czym, albo już odpadły bo, chcą bajońskie sumy). odpadł wstępnie i pan kałuża (myślał 2 tyg. :x i nic za bardzo nie wymyślił).

 

no to na razie tyle, pozdrawiam wszystkich, idę wklejać nowe zdjęcia do albumu :p

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesio! A skąd masz ten telefon?, bo ja obecnie na tym punkcie jestem przewrażliwiona!!!

 

Didi

 

Fizycznie to jeszcze telefonu nie mam, ale w ubiegłym roku wzdłuż granicy mojej działki ekipa z tpsa położyła kabel. Od fachowców od instalacji (a nie biurokratów) dowiedziałem się, że z technicznego punktu widzenia nie ma żadnych problemów żeby przyłączyć mi telefon. Muszę tylko postawić jakiś baraczek na działce żeby mi telefon nie zamókł. Mam nadzieję, że to prawda. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...