Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Oto link do mojego projektu.

 

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/natalia/index.php

 

[...]

 

Co obejmuje ta cena ? Z czego sciany, dachowka, stropy, kominy itp ? Czy sa w tym schody wylewane, tarasy zrobione, kanaliza pozioma, orynnowanie itd ?

 

Mi SSO wyszlo jakies 210 tys zl (osobno materialy i robocizna byla). Domek 160 m2 + 40 garaz.

 

Fantom

Czolem

 

ja mam 177 m2 uzytkowej, 220 kPLN, porotherm 25,schody wylewane, strop wylewany z oknami polaciowymi (2 szt.), dachowka ceramicznad(dach dwuspadowy z dwiema lukarnami), kominami (2 szt), kanaliza, pradem...

Wiem ze mozna taniej i wcale nie gorzej, to jest kwestia wytrwalosci w negocjacjach i momentu w ktorym rozmawiamy ;) Wlasnie okazalo sie ze tu i tam jest troche do nadlania tynkow (ok 3 cm), wiec moze nie bedzie 177 tylko 176 m, ale jakos sie pomieszcze chyba. Tylko ze tynki beda drozsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem świeżo co po złożeniu zamówienia bramy Hormann 5m x 2,125m z 2 pilotami, napędem z wbudowanym halogenem, kolor orzech i cena z montażem to 6869zł z montażem.

Wiśniewski wychodził kilka stówek mniej ale zdecydowałem się na hormanna ze względu na jakość

 

Z ta jakoscia to dowiemy sie wszyscy za kilka lat tak naprawde na wlasnej skorze.

Ja bede bral Krispola.

 

Fantom

 

Ja mam taką bramę od lat 6..i działa jakość jest oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie, czy ma ktos na elewacji drewno?

jeśli tak, to jakie? jak się to TO sprawuje?

nam proponują ,,udekorowanie'' elewacji jasnym drewnem... mam wiele watpliwości...

 

http://images50.fotosik.pl/211/78dca2dc85a3e3e8med.jpg

 

zerknij Magnolia Park Szczecin....allbo pojedz zobacz, super drewno wygląda.Ale będzie wymagało konserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad braliscie Urzedowskiego. Ja bylem na prawobrzezu (bagienna) ale ociagaja sie z wycena.

 

Rozpocząłem z nim rozmowy jak jeszcze byli na Jagiełły, a skończyłem na Bagiennej.

Wycena była szybko. Robił ją p. Bogdan Tymofijewicz, ale właśnie się dowiedziałem, że już tam nie pracuje...

 

Nadal sie ociagaja ;D

 

Chyba dam sobie z nimi spokoj.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie najlepiej zaopatrzyć się w rośliny do ogrodu? Liczę na ceny nieco lepsze niż w sklepach ogrodniczych, bo ilości spore. Najpilniej potrzebuję kilkadziesiąt sztuk jałowca chińskiego Stricta i/lub Obelisk.

 

 

 

 

Witam

Miejscowość Rokita,

z tego co się orientuje mają tam niezła szkółke. Nie wiem czy akurat maja jałowca ale wiem, że szwagier kupował tuje (ponad 1.5m za 20 zł za sztukę a przy większej ilości można jeszcze taniej wyciągnac

 

Witam

Można też sprawdzic w szkółce leśnej Danowo - kierunek Maszewo lub w szkółce leśnej Tanowo - kierunek Trzeszczyn

 

szkółka fischer - sokolniki albo Zalesie koło polic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Włączając się do rozmowy: jestem na etapie wykończeniówki, aktualnie elewacja zewnętrzna, potem wnętrza.

Za SSO robocizna (175m2)- 90 tys. Ale można taniej, o wiele, kwestia kosztów potem, ekipa górali z najwyższej pólki, efekt= po położeniu tynków gipsowych zostało nadamiaru 4 tony gipsu (ściany proste ze hej), to samo mówił posadzkarz,a teraz glazurnik.

Dzis podłączają pompę ciepła, za tydzień rozruch :)))

okna drweniane- polecam GM-PLAST z Polic, mają super drewno egzotyczne a ceny można wytargować niższe niż Urzędowski....

Tylko ta pogoda, wełna stoi a ekipa czeka....

Ponaglam pytanie o człowieka który zrobi mi kominek otwarty, bez wkładu- znacie kogoś?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kończę SSZ i na chwilę obecną zamykam się w 200tys zł (materiał + robocizna). Budowałem z poterhmu Winnerberga, okna PCV z pakietem 3-szybowym, 4 okna połaciowe Velux, dachówka ceramiczna Robena. Ogólnie mógłbym zejść z kosztów jeszcze 10tys - 20tys zł ale miałem trudne warunki ziemne.

Zaczynając budowę też spotykałem się z ekipami które proponowały mi usługę za całość czyli materiał + robociznę i chwalili się, że będzie tylko 7% Vatu na całość ale ceny jaki mi podawali "lekko" były zawyżone i tak miałem wyceny od 280tys za SSO do nawet 340tys zł za SSZ.

Myślę, że nie warto brać kompleksowej usługi gdyż przepłaca się i to dużo. Oczywiście są osoby które nie mają czasu a mają pieniądze to dla nich taki układ jest akceptowalny.

Ogólnie życzę wszystkim powodzenia w budowie gdyż podsumowując jest to fajna przygoda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kończę SSZ i na chwilę obecną zamykam się w 200tys zł (materiał + robocizna). Budowałem z poterhmu Winnerberga, okna PCV z pakietem 3-szybowym, 4 okna połaciowe Velux, dachówka ceramiczna Robena. Ogólnie mógłbym zejść z kosztów jeszcze 10tys - 20tys zł ale miałem trudne warunki ziemne.

Zaczynając budowę też spotykałem się z ekipami które proponowały mi usługę za całość czyli materiał + robociznę i chwalili się, że będzie tylko 7% Vatu na całość ale ceny jaki mi podawali "lekko" były zawyżone i tak miałem wyceny od 280tys za SSO do nawet 340tys zł za SSZ.

Myślę, że nie warto brać kompleksowej usługi gdyż przepłaca się i to dużo. Oczywiście są osoby które nie mają czasu a mają pieniądze to dla nich taki układ jest akceptowalny.

Ogólnie życzę wszystkim powodzenia w budowie gdyż podsumowując jest to fajna przygoda :)

 

 

Witam,

na zdjeciach widziałem, że budowałeś kawał wodociągu, mógłbyś sie pochwalić jego kosztami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kończę SSZ i na chwilę obecną zamykam się w 200tys zł (materiał + robocizna). Budowałem z poterhmu Winnerberga, okna PCV z pakietem 3-szybowym, 4 okna połaciowe Velux, dachówka ceramiczna Robena. Ogólnie mógłbym zejść z kosztów jeszcze 10tys - 20tys zł ale miałem trudne warunki ziemne.

Zaczynając budowę też spotykałem się z ekipami które proponowały mi usługę za całość czyli materiał + robociznę i chwalili się, że będzie tylko 7% Vatu na całość ale ceny jaki mi podawali "lekko" były zawyżone i tak miałem wyceny od 280tys za SSO do nawet 340tys zł za SSZ.

Myślę, że nie warto brać kompleksowej usługi gdyż przepłaca się i to dużo. Oczywiście są osoby które nie mają czasu a mają pieniądze to dla nich taki układ jest akceptowalny.

Ogólnie życzę wszystkim powodzenia w budowie gdyż podsumowując jest to fajna przygoda :)

 

 

Witam,

na zdjeciach widziałem, że budowałeś kawał wodociągu, mógłbyś sie pochwalić jego kosztami?

 

Witam

 

Tak budowałem wodociąg o długości 620m zaopatrujący 23 działki w wodę. Sam projekt kosztował nas około 8000zł netto (projekt wodociągu + przyłącza) do tego wtórnik około 2000zł netto i wykonanie około 64tys. zł netto (jest to koszt samego wodociągu przyłącz były liczone osobno koszt 3800zł brutto jak dobrze pamiętam) + inne koszty ale one zamknęły się w kwocie 1000zł - 2000zł. Wodociąg wykonały nam Wodociągi z Goleniowa. Oczywiście miałem oferty tańsze i droższe ale zdecydowaliśmy się na wodociągi gdyż umowę była na każdego z działkowiczów i w razie jak by ktoś się ociągał z płatnościami nie robili problemu pozostałym. Z wodociągów jestem bardzo zadowolony jeśli chodzi o wykonanie i cały przebieg inwestycji, nie wpłaciliśmy jeszcze zaliczki a oni w tydzień wykonali cały wodociąg :).

Teraz jestem na etapie przekazania wodociągu na majątek gminy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w domu już da się mieszkać i mieszkamy : :p ,przyszedł czas na zajęcie się otoczeniem,ogrodem Nie mam bladego pojecia jak się za to zabrać.

Kompletnie nie znam się na roślinach(jeszcze),ale postanowilam sobie ,że jesienią i zima zgłębiac będę tajniki ogrodnictwa,aby wiosna ostro ruszyć.

Zastanawiam się też czy nie skorzystać z jakiejs firmy i nie zrobic profesjonalnego projektu ogrodu...

Czy macie może jakies sprawdzone namiary?Jaki to jest mniej więcej koszt?

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie może jakies sprawdzone namiary?Jaki to jest mniej więcej koszt?

Dziękuję

 

Profesjonalnie czyli zazwyczaj drogo. No chyba że ograniczysz się do samego projektu + własne wykonanie.

 

Własnie kończymy ogród. Projekt + kompleksowe wykonanie. Efekt super ale koszt spory. Wybór świadomy, chcieliśmy uniknąć przypadkowości i długotwałego tworzenia i szybko cieszyć sie efektem. No i teren trudny (pochyły) ważny był pomysł i jego realizacja.

 

Na temat wykonawcy to jak już dokończy wszystko w 100%.

 

Pzdr

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to jest mniej więcej koszt?

 

Co do kosztu, odpowiedź bardzo trudna.

 

Rozpiętość od 10.000 do 150.000 lub więcej. W zalezności ile m2 ogrodu i co w nim ma być. Temat rzeka.

 

A tak przy okazji. Wyżej były posty na temat szkółek w okolicach Szczecina.

 

Może ktoś podać dokładne namiary tych szkółek, ktoś tam już kupował?

 

Zostało nam do posadzenia kilka drzew. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź

No wlaśnie nie wiem ,czy porywać się na kompleksowe zagospodarowanie ,czy sam projekt.Bo nie wiem jakie to są pieniądze...

Jaki jest mniej więcej koszt samego projektu,bo wiadomo,że cena wykonania zależy od tego co w tym projekcie będzie.

 

Z projektem jak z wykonaniem od 1.000 do 3.000 - i zależy też czy chcesz tylko ogólną koncepcję (kilka rysunków), czy dokładną listę roślin z podaniem ilości i ceną oraz wycenę pozostałych prac typu nawierzchnie, elementy wodne, schody, system nawadniający itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...