Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Proponuję poczytać któryś z wielu wątków o podłogówce i samemu wyciągnąć wnioski kto z forowiczów ma rację: czy konwekcja czy promieniowanie...

 

Tu jest także o perfidnym kurzu:

http://forum.muratordom.pl/podlogowka-i-drewno-skonczmy-z-tymi-bzdurami,t119989.htm

a tu o psie:

http://forum.muratordom.pl/pies-a-podlogowka-prosze-o-rade,t173069.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Proponuję poczytać któryś z wielu wątków o podłogówce i samemu wyciągnąć wnioski kto z forowiczów ma rację: czy konwekcja czy promieniowanie...

 

Tu jest także o perfidnym kurzu:

http://forum.muratordom.pl/podlogowka-i-drewno-skonczmy-z-tymi-bzdurami,t119989.htm

a tu o psie:

http://forum.muratordom.pl/pies-a-podlogowka-prosze-o-rade,t173069.htm

 

Dzien dobry . tak jak mówiłem dla pieska lepiej kawałek bez ogrzewania podłogowego jest ok.

spadki i regulacja podłogówki np od 22 godz. 18 st.c. jest mozliwe do osiągniecia tylko wtedy jeżeli kocioł posiada funkcje do optymalizacji włączeń i wyłaczeń, co jest scisle powiązane z autoadaptacją urządzenia . kocioł "wyłacza zasilanie na tyle wczesniej aby na godz. 22 była temp. 18 uwzgledniając bezwładnośc posadzki itp.Tak jak wyjasniałem są rózne rodzaje podłogówki ( sposoby jej wykonania ) rózne zródła zasilania , sterowania i automatyki . wiec dobór ogrzewania podłogowego to nie wbrew pozorą ułożenie samych rurek .

a czy jest ogrzewaniem konwekcyjnym a nie promienikowym .

prosze podac link gdzie jest jasno napisane: ogrzewanie podłogowe działa na zasadzie konwekcji . ( to poprostu jakaś bzdura)

pozdrawiam . mysle że temat został wyczerpany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Zaczynam budowę w okolicy Szczecina a dokładnie w Rurzycy. Mam pytania co do piasku zasypowego gdzie najtaniej można go kupic lub zorganizować?

Poszukuję także jakiegoś garażu blaszanego lub budy na budowę jakby oczywiście ktoś w okolicy taką dysponował

 

Pozdrawiam

 

Zadzwoń może do Tom trans z Goleniowa my caly czas bralismy o tego Pana dobra cena i dobry kontakt 692 420 265 nie wiem jak bedzie cenowo do Rurzycy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna wada podłogówki: musisz mieć wtedy wentylację mechaniczną z rekuperatorem, niech Ci brzęczy całodobowo :lol: Bo grawitacyjna za bardzo schładza te nikłe ciepełko i źle działa bez grzejnika pod oknem... Uzależnij się od prądu na amen, agregat zastępczy obowiązkowy....

Kominek będę miała, no ale przecież nie w każdym pokoju :-) Z zasady też nie robię podłogówki nikomu w sypalni, zła jonizacja powietrza...

 

Serio? Gdzie twierdza ,ze trzeba mieć rekuperację? My mamy podłogówkę (cały parter i łazienka na piętrze) z wentylacją grawitacyjną i jest super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od paru tygodni śledzę Państwa wypowiedzi na forum i widzę że jednym z wiodących tematów jest temat okien.Zawodowo zajmuję się oknami...ale tylko i wyłącznie na terenie Niemiec.Okna sprowadzam z Polski i ten rynek znam doskonale.

Odnośnie ostatnich pytań pozwolę sobie udzielić krótkich odpowiedzi,które,być może będą w czymś pomocne.

Otóż zarówno firma Vetrex jak Drutex są jednymi z większych producentów okien w Polsce-powiedzmy pierwsza trzydziestka.Żadna z tych firm o ile mi wiadomo nie ma biura w Szczecinie,gdyż po prostu sprzedają swoje wyroby przez dilerów.Czyli zupełnie odrębne podmioty.Tak zresztą działa 95% producentów okien.

Są to producenci z tak zwanej średniej półki .Inaczej mówiąc oferują w bardzo dobrej cenie okna o przyzwoitej jakości.

Vetrex na profilu Veka,Drutex na własnym profilu,pochodnym od Aluplasta.

Są to okna dla klientów zainteresowanych głównie dobrą ceną a w mniejszym stopniu parametrami technicznymi.

Padło tu stwierdzenie że przy zbliżonej klasie okien ich cena będzie również zbliżona.Jest to jak najbardziej słuszne-różnice cenowe w tej samej klasie mogą wynosić 5-10%.Większa różnica świadczy na 99% o różnicy w jakości.

Okna Vetreksu można porównać n.p. do okien Oknoplastu Kraków/ten sam producent profilu/-różnią się dość znacznie ceną,ale też moim skromnym zdaniem ,również jakością wykonania.Dla jasności nie sprzedaję ani jednych ani drugich :D

Kusząc się na ocenę w skali 1-6 powiedziałbym że Vertex to 4 z minusem a Drutex to 3 z plusem/oczywiście to moje subiektywne zdanie/W takim rankingu okna z Krakowa oceniłbym na 4+ 5-.

Dodam że w przypadku okien o sukcesie decyduje głównie ich montaż.I tak jeden z klientów może być zadowolony z okien tego samego producenta na którego inny będzie nieustannie narzekał.Po prostu jedna ekipa wykonała montaż prawidłowo a inna była skrzyknięta doraźnie pod budką z piwem :D :D :D

Być może sytuacja ta miała miejsce w przypadku okien firmy Bajcar ze Słupska.Według mojej wiedzy jest to bardzo przyzwoity producent,więc na 95% błąd tkwi po stronie montażu.

Mam nadzieję że moje informacje ułatwiły Państwu, choć minimalnie wybór ,okien.

Oczywiście jeśli będę w stanie pomóc w innych problemach z chęcią się udzielę na forum,niestety z racji charakteru mojej pracy tylko w weekendy.

Pozdrawiam Robert Boczkowski.

Każdy mówi co innego, mi odradzali okna z firmy Bajcar, polecali z MS , ale terminy u nich :roll: , a mi zależało na czasie. Zamówiłem okna z Drutexu,niby teraz coś zmienili na ,,+", ale nie interesowałem sie tym ,cenowo dobrze wypadają no i czas .. w 10 dni miałem okna

 

Dzięki za informacje chyba zajrzę do oknoplasta :D

 

Witam

A czy ktoś z Was kupował może okna w firmie "Agat Plus" w Dąbiu, albo może ma wiedze na temat produkowanych i sprzedawanych tam okien.

pzdr Bartek

 

Agat to dostawca Castoramy,nie wydaje się aby mieli osobne linie produkcyjne dla Castoramy i klientów indywidualnych.

Jakie są okna w Castoramie każdy może sprawdzić.....cóż jak sama Castorama mówi nikt nie pobije naszych cen :lol:

Jeszcze jedna uwaga.Porównując okna nie porównujcie Państwo tylko producentów.Każdy producent oferuje dwie,trzy,czasem więcej linii okien i ich wyposażenia.Tak jak kupując samochód patrzymy również na konkretny model.Opel na przykład Signum to nie to samo co na przykład Mercedes A-klasse :lol: Pomimo że to "tylko" Opel,a tamto to"aż" Mercedes.

Okno z szybą 0,5 czy zero 0,6 to nie to samo co z szybą 1,0.Okno ze wzmocnieniem termicznym lub na ciepłym profilu to nie to samo co okno ze wzmocnieniem stalowym.Tak na marginesie sprzedawcy :evil: posługują się często współczynnikiem dla profilu nieuzbrojonego,to znaczy bez wzmocnienia,nie życzę nikomu aby sprzedali Wam takie okno :p I tak dalej co do klasy okien i ich indywidualnego wyposażenia.Oczywiście niektóre elementy mogą stanowić tylko przysłowiowy kwiatek do kożucha,ale inne decydują o latach zadowolenia i oszczędności.

Niemcy z których w wielu przypadkach możemy brać przykład nie oszczędzają na oknach,dachu i instalacjach,nawet kosztem prac wykończeniowych,wychodząc z założenia że chybione decyzje w tych elementach są praktycznie nie do usunięcia.

Pozdrawiam RB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

prosze sobie rozgrzać do "czerwoności" kawałek metalu i zblizyc go ( ostrożnie)

do ciała . ciepło które pan odczuwa to emisja promieniowania termicznego zgodnie z prawami Kirchhoffa wybitnego fizyka . zgadzam sie że promieniowanie cieplne to fale elektromagnetyczne np. podczerwień tez jest promieniowaniem cieplnym emitowanym przez wszystkie ciała .

 

ale jak pisałem wczesniej to praktycznie dział fizyki kwantowej i wyjasnianie klientowi który bądż co bądż jest raczej laikiem w tych sprawach zasad ogrzewania podłogowego czy grzejnikowego jest normalnie " burzą mózgów "

i raczej nie ułatwiło by to wyboru .

pozdrawiam . i zachęcam do pruszania innych tematów

 

Bardzo ciekawe, wręcz odkrywcze stwierdzenia, mógłby pan podać te prawa Kirchoffa o prawach emisji promieniowania termicznego? Człowiek uczy się całe życie więc i teraz chętnie się czegoś pouczę. Otwiera pan nowe przestrzenie w fizyce, np. powiązanie ogrzewania podłogowego z fizyką kwantową to klasa sama w sobie. Jest to cecha geniuszy albo całkowitych głupców (laików).

Nie należy używać słów czy pojęć, których się nie rozumie. Zatykając innym usta maczugą typu: "fizyka kwantowa", naraża się na ryzyko, że znajdzie się ktoś, kto akurat na tym się zna, nawet na forum poświęconym budowaniu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

prosze sobie rozgrzać do "czerwoności" kawałek metalu i zblizyc go ( ostrożnie)

do ciała . ciepło które pan odczuwa to emisja promieniowania termicznego zgodnie z prawami Kirchhoffa wybitnego fizyka . zgadzam sie że promieniowanie cieplne to fale elektromagnetyczne np. podczerwień tez jest promieniowaniem cieplnym emitowanym przez wszystkie ciała .

 

ale jak pisałem wczesniej to praktycznie dział fizyki kwantowej i wyjasnianie klientowi który bądż co bądż jest raczej laikiem w tych sprawach zasad ogrzewania podłogowego czy grzejnikowego jest normalnie " burzą mózgów "

i raczej nie ułatwiło by to wyboru .

pozdrawiam . i zachęcam do pruszania innych tematów

 

Bardzo ciekawe, wręcz odkrywcze stwierdzenia, mógłby pan podać te prawa Kirchoffa o prawach emisji promieniowania termicznego? Człowiek uczy się całe życie więc i teraz chętnie się czegoś pouczę. Otwiera pan nowe przestrzenie w fizyce, np. powiązanie ogrzewania podłogowego z fizyką kwantową to klasa sama w sobie. Jest to cecha geniuszy albo całkowitych głupców (laików).

Nie należy używać słów czy pojęć, których się nie rozumie. Zatykając innym usta maczugą typu: "fizyka kwantowa", naraża się na ryzyko, że znajdzie się ktoś, kto akurat na tym się zna, nawet na forum poświęconym budowaniu.

 

Pozdrawiam

 

To chyba nie ma większego sensu, cóż nasz ciexxom może odpowiedzieć? Bedzie brnął dalej w jakies absurdalne teorie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Możecie polecić kogoś od ogrodzenia. Skłaniam się ku ogrodzeniu wykonanego w całości z metalu gdyż wydaje mi się tańsze od tego gdzie słupki są wykonane z klinkieru. Oczywiście mogę się mylić jeśli tak proszę komentarz. Wracając do ogrodzenia mam do wykonania 28mb ogrodzeni o wysokości 1.2m w tym ma być furtka + brama 5m przesuwna + miejsce na śmietnik (nie musi być zamykane). Mam pierwszą wycenę w zależności od rodzaju metalu to koszt waha się od 7500zł + 9000zł (z napędem) bez robocizny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Możecie polecić kogoś od ogrodzenia. Skłaniam się ku ogrodzeniu wykonanego w całości z metalu gdyż wydaje mi się tańsze od tego gdzie słupki są wykonane z klinkieru. Oczywiście mogę się mylić jeśli tak proszę komentarz. Wracając do ogrodzenia mam do wykonania 28mb ogrodzeni o wysokości 1.2m w tym ma być furtka + brama 5m przesuwna + miejsce na śmietnik (nie musi być zamykane). Mam pierwszą wycenę w zależności od rodzaju metalu to koszt waha się od 7500zł + 9000zł (z napędem) bez robocizny.

 

Dostałem kiedyś namiar na p. Krzysztofa Wróblewskiego od matam`a.

Co prawda u mnie robił tylko barierki, ale jak będę robił ogrodzenie to też go zatrudnię, bo w tym się specjalizuje.

Robotę robi porządnie i fachowo.

Jeśli to nie u niego robiłeś wycenę to daj znać - wyślę namiar na prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Możecie polecić kogoś od ogrodzenia. Skłaniam się ku ogrodzeniu wykonanego w całości z metalu gdyż wydaje mi się tańsze od tego gdzie słupki są wykonane z klinkieru. Oczywiście mogę się mylić jeśli tak proszę komentarz. Wracając do ogrodzenia mam do wykonania 28mb ogrodzeni o wysokości 1.2m w tym ma być furtka + brama 5m przesuwna + miejsce na śmietnik (nie musi być zamykane). Mam pierwszą wycenę w zależności od rodzaju metalu to koszt waha się od 7500zł + 9000zł (z napędem) bez robocizny.

 

Dostałem kiedyś namiar na p. Krzysztofa Wróblewskiego od matam`a.

Co prawda u mnie robił tylko barierki, ale jak będę robił ogrodzenie to też go zatrudnię, bo w tym się specjalizuje.

Robotę robi porządnie i fachowo.

Jeśli to nie u niego robiłeś wycenę to daj znać - wyślę namiar na prv.

 

Nie na pewno nie mam od niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Możecie polecić kogoś od ogrodzenia. Skłaniam się ku ogrodzeniu wykonanego w całości z metalu gdyż wydaje mi się tańsze od tego gdzie słupki są wykonane z klinkieru. Oczywiście mogę się mylić jeśli tak proszę komentarz. Wracając do ogrodzenia mam do wykonania 28mb ogrodzeni o wysokości 1.2m w tym ma być furtka + brama 5m przesuwna + miejsce na śmietnik (nie musi być zamykane). Mam pierwszą wycenę w zależności od rodzaju metalu to koszt waha się od 7500zł + 9000zł (z napędem) bez robocizny.

 

Dostałem kiedyś namiar na p. Krzysztofa Wróblewskiego od matam`a.

Co prawda u mnie robił tylko barierki, ale jak będę robił ogrodzenie to też go zatrudnię, bo w tym się specjalizuje.

Robotę robi porządnie i fachowo.

Jeśli to nie u niego robiłeś wycenę to daj znać - wyślę namiar na prv.

 

Nie na pewno nie mam od niego

Ja moge tylko potwierdzic solidnosc, dodam iz mialem maly problem z brama (zapiaszczenie szyny) przyjechal i przeczyscil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Możecie polecić kogoś od ogrodzenia.......

 

Dostałem kiedyś namiar na p. Krzysztofa Wróblewskiego od matam`a.

Co prawda u mnie robił tylko barierki, ale jak będę robił ogrodzenie to też go zatrudnię, bo w tym się specjalizuje.

Robotę robi porządnie i fachowo.

Jeśli to nie u niego robiłeś wycenę to daj znać - wyślę namiar na prv.

 

Jeżeli można to ja też poproszę o namiary na tego pana. O ogrodzeniu pomyślę dopiero na wiosnę, ale chciałabym sie przygotować do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...