Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Witam i pozdrawiam wszystkich szczeciniakow.

Czy moglibyscie podac namiary na dobrych hydraulikow takich co to doradza lub odradza i w dodatku jeszcze nie za duzo policza. Na wiosne mam zamiar zrobic cala hydraulike plus kanalizacje i CO, ale materialy mam zamiar kupic juz terazn bo pewnie po nowym roku ceny poleca do gory. Adresy hurtowni tez mile widziane. Dzieki wielkie.

 

Dzień dobry . Prosze o wysłanie zestawienia materiałów które chce Pan zakupić na maila podanego w profilu . Przygotuje oferte cenową .Dobrą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Jaki polecacie piec kondensacyjny ?

Czy ktoś z Was przy ogrzewaniu podłogowym ma "drewnianą" podłogę (deski bądź parkiet) Czy taka podłoga się sprawdza ?

Kogo polecacie do zrobienia ogrzewania ?

z góry wielkie dzieki za odpowiedź.

 

pzdr Bartek

 

p.s. jakiś czas temu proponowałem komuś (chyba Alien pytał) kozę do porzyczenia, niestety juz nieaktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaki polecacie piec kondensacyjny ?

Czy ktoś z Was przy ogrzewaniu podłogowym ma "drewnianą" podłogę (deski bądź parkiet) Czy taka podłoga się sprawdza ?

Kogo polecacie do zrobienia ogrzewania ?

z góry wielkie dzieki za odpowiedź.

 

pzdr Bartek

 

p.s. jakiś czas temu proponowałem komuś (chyba Alien pytał) kozę do porzyczenia, niestety juz nieaktualne.

 

Cześć

Też się zastanawiałem nad podłogówką krytą drewnem, moj koleżka który zajmuje się sprzedażą podłóg drewnianych mówił mi żę nie ma przeciwskazań by zastosować drewno. (niestety nie wszystkie gatunki się do tego nadają), pomieszczenie dłużej się nagrzewa no i warto wybierać podłogę typu deska barlinecka, parkiet jest zbyt gruby.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ogrzewania podłogowego :przedewszystkim kocioł kondensacyjny a w połaczeniu z zasobnikiem warstwowym c.w.u - to naprawde tania eksploatacja instalacji. Automatyka i sterowanie kotła to kluczowa sprawa

ewentualnie dla zasobnych portfeli - pompa ciepła ( instalacja bez żadnych grzejników ) duże koszty inwestycyjne .

pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kogoś do instalacji tv-sat, do zamontowania i podłączenia, oraz rozdzielenia sygnału tak żeby oglądać w kazdym tv co innego :wink: Znacie kogoś tak sprytnego - pilne :lol:

 

Hejka

Jeżeli nie masz cyfry plus to zapomnij o oglądaniu kilku rożnych kanałów w jednym czasie. Jeżeli ją masz to to trzeba ponieść dość duże koszty, które zalezą od ilości odbiorników. W razie potrzeby podpowiem ci jak to się robi i co jest potrzebne. Samodzielnie można spokojne to zrobić

Jeszcze nie mam, ale właśnie z tego powodu będzie cyfra plus, czekaliśmy na świąteczną promocje, odbiorniki narazie 3, w przyszłości 4. Każdy lubi co innego :lol:

 

Hejka

Więc musisz mieć:

1. konwerter typu quad - 80 zł

tu: http://www.allegro.pl/item827771750_konwerter_golden_interstar_quad_hdtv_px204s.html

Później będziesz musiał go zmienić

2. Czaszę minimum 80 cm, myślę że około 50 zł na allegro lub 90 z cyfry (tyle płaciłem)

3.

Spliter przewodowy i cztery karty to około 250-300 zł znajdziesz tu: http://www.allegro.pl/item828995316_splitter_serwer_4_karty_cyfra_na_4_tunerach.html lub

spliter na zasadzie wi-fi i cztery karty to około 600 zł tu: http://www.allegro.pl/item808731687_smartwi_bezprzewodowy_splitter_4karty.html

Do splitera wkłada sie główna kartę z cyfry. On rozdziela uprawnienia na pozostale karty.

4. Przy każdym telewizorze musi być dekoder-tuner satelitarny - myślę że około 200-300 zł za sztukę. Nie warto kupować tych po Polsacie cyfrowym bo one mają założone (jeśli sie myle proszę o poprawienie) coś na zasadzie sim locka.

Od anteny satelitarnej do splitera i poszczególnych tunerów trzeba poprowadzić kable koncentryczne (1 zł za metr w media)

no i jeszcze gdy decydujesz się na spliter przewodowy to trzeba poprowadzić kable od niego to poszczególnych kart włożonych do tunerów. Trochę to brzydko wygląda bo karty za zwyczaj są z przodu.

To w zasadzie tyle. Uprzedzam, że fachowcem nie jestem i może okazać sie ze w czym sie delikatnie pomyliłem. Ale z grubsza tak to wszystko wygląda i działa tylko na tej jednej telewizji. Widz e ze info już dostałeś wiec myślę, ze tenże fachowiec to potwierdzi.

Ponadto na cedyńskiej jest sklep Cpu-net. Oni sie tam takimi rzeczami zajmują. Możesz podjechać to dowiesz sie wszystkiego

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaki polecacie piec kondensacyjny ?

Czy ktoś z Was przy ogrzewaniu podłogowym ma "drewnianą" podłogę (deski bądź parkiet) Czy taka podłoga się sprawdza ?

Kogo polecacie do zrobienia ogrzewania ?

z góry wielkie dzieki za odpowiedź.

 

pzdr Bartek

 

Nie myslales zamiast deski zrobic gres o fakturze drewna?

Wygląda nieźle i łatwo to się sprząta.

pzdr.,

Szymek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Więc musisz mieć:

1. konwerter typu quad - 80 zł

tu: http://www.allegro.pl/item827771750_konwerter_golden_interstar_quad_hdtv_px204s.html

Później będziesz musiał go zmienić

2. Czaszę minimum 80 cm, myślę że około 50 zł na allegro lub 90 z cyfry (tyle płaciłem)

3.

Spliter przewodowy i cztery karty to około 250-300 zł znajdziesz tu: http://www.allegro.pl/item828995316_splitter_serwer_4_karty_cyfra_na_4_tunerach.html lub

spliter na zasadzie wi-fi i cztery karty to około 600 zł tu: http://www.allegro.pl/item808731687_smartwi_bezprzewodowy_splitter_4karty.html

Do splitera wkłada sie główna kartę z cyfry. On rozdziela uprawnienia na pozostale karty.

4. Przy każdym telewizorze musi być dekoder-tuner satelitarny - myślę że około 200-300 zł za sztukę. Nie warto kupować tych po Polsacie cyfrowym bo one mają założone (jeśli sie myle proszę o poprawienie) coś na zasadzie sim locka.

Od anteny satelitarnej do splitera i poszczególnych tunerów trzeba poprowadzić kable koncentryczne (1 zł za metr w media)

no i jeszcze gdy decydujesz się na spliter przewodowy to trzeba poprowadzić kable od niego to poszczególnych kart włożonych do tunerów. Trochę to brzydko wygląda bo karty za zwyczaj są z przodu.

To w zasadzie tyle. Uprzedzam, że fachowcem nie jestem i może okazać sie ze w czym sie delikatnie pomyliłem. Ale z grubsza tak to wszystko wygląda i działa tylko na tej jednej telewizji. Widz e ze info już dostałeś wiec myślę, ze tenże fachowiec to potwierdzi.

Ponadto na cedyńskiej jest sklep Cpu-net. Oni sie tam takimi rzeczami zajmują. Możesz podjechać to dowiesz sie wszystkiego

Pozdro

Dziękuję za szczegółowy opis, przekażę głowie rodziny :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaki polecacie piec kondensacyjny ?

Czy ktoś z Was przy ogrzewaniu podłogowym ma "drewnianą" podłogę (deski bądź parkiet) Czy taka podłoga się sprawdza ?

Kogo polecacie do zrobienia ogrzewania ?

z góry wielkie dzieki za odpowiedź.

 

pzdr Bartek

 

p.s. jakiś czas temu proponowałem komuś (chyba Alien pytał) kozę do porzyczenia, niestety juz nieaktualne.

Co do pieca to mamy Vaillanta ecotec, czy jakoś tak :roll: i jesteśmy zadowoleni. W zeszłym roku dogrzewaliśmy tylko czasami, ale teraz chodzi od 1,5 miesiąca cały czas. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

buduje dom w Goleniowie i prowadze rozmowy z ekipą, która proponuje mi wykonanie murów po dach za 40 tys. Ekipa niby sprawdzona popytałem tu i ówdzie. pytanie czy to dużo czy przystepnie w naszym województwie??

Zapomniałem dodać że buduję z Ytonga 24 na klej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich szczeciniakow.

Czy moglibyscie podac namiary na dobrych hydraulikow takich co to doradza lub odradza i w dodatku jeszcze nie za duzo policza. Na wiosne mam zamiar zrobic cala hydraulike plus kanalizacje i CO, ale materialy mam zamiar kupic juz terazn bo pewnie po nowym roku ceny poleca do gory. Adresy hurtowni tez mile widziane. Dzieki wielkie.

 

Dzień dobry . Prosze o wysłanie zestawienia materiałów które chce Pan zakupić na maila podanego w profilu . Przygotuje oferte cenową .Dobrą .

to już jest jakieś przegięcie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaki polecacie piec kondensacyjny ?

Czy ktoś z Was przy ogrzewaniu podłogowym ma "drewnianą" podłogę (deski bądź parkiet) Czy taka podłoga się sprawdza ?

Kogo polecacie do zrobienia ogrzewania ?

z góry wielkie dzieki za odpowiedź.

 

pzdr Bartek

 

Nie myslales zamiast deski zrobic gres o fakturze drewna?

Wygląda nieźle i łatwo to się sprząta.

pzdr.,

Szymek

jakoś nie bardzo, teraz w domu mam parkiet i w nowym domu też bym chciał, ale podobno nie bardzo się sprawdza przy ogrzewaniu podłowgowym, co prawda słyszałem że jakieś specjalne (drogie) gatunki drzew nadają się do tego rodzaju ogrzewania, ale nie wiem czy to nie jest tylko marketingowa gadanina.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

buduje dom w Goleniowie i prowadze rozmowy z ekipą, która proponuje mi wykonanie murów po dach za 40 tys. Ekipa niby sprawdzona popytałem tu i ówdzie. pytanie czy to dużo czy przystepnie w naszym województwie??

Zapomniałem dodać że buduję z Ytonga 24 na klej

Napisz jak duży ma to byc dom i czy 40 tys to za same mury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...