Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Witam

U mnie nadszedł czas wyboru dachówki i pojawiły się dylematy taka czy siaka. Czy ktoś z Was ma może dachówkę Creaton balance miedziana angoba (bądź czerwona), albo wie gdzie taka jest ułożona żeby zerknąć (chodź teraz wszystkie dachy są białe).

pozdrawiam Bartek

Fiołkowa 2b czerwona .... 2c jest czarna... faktycznie teraz wszystkie są białe ;)

Szczerze polecam ! ExtraDach miał fajne oferty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich. Szczęśliwego Nowego... 2010r !

Dawno mnie tu nie było. Jak widzę, dalej rzadko zaglądacie wstecz.

Wciąż te same pytania, te same problemy :)

Troszkę nowych avatarów...

 

Dla odmiany.

Gdyby ktoś z Was był zainteresowany turbinami wiatrowymi (prąd do 60kW z wsparciem unijnym...), oraz materiałami z korka SUBERITE (tynki, izolacje, elastyczne materiały na tarasy itd, materiałami do osuszania i izolacji przed wilgocią), domami z bali drewnianych i w końcu konstrukcjami drewnianymi domów SUBERITE DOM, możliwa adaptacja dowolnego projektu, proszę o kontakt.

Mogę też załatwić dowolny produkt bezpośrednio z Hiszpanii. Jest tam sporo ciekawych rzeczy, zwłaszcza w temacie wystroju wnętrz.

 

Tyle prywaty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jesteśmy na etapie wykonczenia domu i moje pytanie brzmi gdzie kupować glazure i terakote, co polecacie? Chodzi mi tez o zaprojektowanie lazienek. Na razie byłam w Bokaro, Hyper Glazurze i Carmen i do tej pory Bokaro najlepiej wypadło, ale nie maja plytek włoskich i nie wiem gdzie jeszcze uderzyć:)

 

Na Heyki masz Opoczno z projektantem. Mają tam też płytki innych producentów.

 

Na Heyki jest też "Piramida". Dobre ceny udało nam się wytargować na kafle i farby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

Z dolnej toalety źle schodzi woda. Muszla się napełnia podczas spuszczania i schodzi woda bardzo powoli. Po jakimś czasie schodzi tak daleko, że prawie nic nie zostaje w muszli. Czasem bulgocze. Opróżnienie szamba nie wiele zmienia. Owszem, najpierw szybko wysysa, ale po jakimś czasie znowu to się dzieje. Zrobiłem też błąd, robiąc kratkę ściekową w podłodze w pomieszczeniu gospodarczym. Woda wysycha przy podłogówce bardzo szybko. Suchy, mały syfon powoduje nie ciekawy zapach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

Z dolnej toalety źle schodzi woda. Muszla się napełnia podczas spuszczania i schodzi woda bardzo powoli. Po jakimś czasie schodzi tak daleko, że prawie nic nie zostaje w muszli. Czasem bulgocze. Opróżnienie szamba nie wiele zmienia. Owszem, najpierw szybko wysysa, ale po jakimś czasie znowu to się dzieje. Zrobiłem też błąd, robiąc kratkę ściekową w podłodze w pomieszczeniu gospodarczym. Woda wysycha przy podłogówce bardzo szybko. Suchy, mały syfon powoduje nie ciekawy zapach...

 

Witam . wygląda to na problem odpowietrznia lub napowietrzania instalacji kanalizacyjnej . jesli dobrze rozumiem są dwie łazienki "górna i dolna " czy są w jednym pionie . jesli chodzi o kratke odpływową to podejrzewam żę jest z prostym pionowym" syfonem " który jest w warstwie wylewki betonowej powodującej odparowanie wody , wystarczy zamontowac kratke z odpływem poziomy poniżej posadzki i temat załatwiony . ( czy istniejąca karatka ma kolor szary i wym. okoł 10cmx10cm) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kratka szara z chromowaną przykrywką, 10x10... Obawiam się, że już nie zmienię niczego z syfonem. Pomieszczenie jest skończone. Zakleję ją i tyle.

Jeśli chodzi o piony, to nie, łazienka dolna i górna nie są w jednym pionie. System ma odpowietrzenie na końcu kanalizy i idzie aż na dach. Drugi odpowietrznik jest przy szambie. Też wydaje mi się, że jest jakiś problem z "beknięciem" układu. Zastanawiający jest fakt, że przez rok nie było żadnych problemów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie nadszedł czas wyboru dachówki i pojawiły się dylematy taka czy siaka. Czy ktoś z Was ma może dachówkę Creaton balance miedziana angoba (bądź czerwona), albo wie gdzie taka jest ułożona żeby zerknąć (chodź teraz wszystkie dachy są białe).

pozdrawiam Bartek

Fiołkowa 2b czerwona .... 2c jest czarna... faktycznie teraz wszystkie są białe ;)

Szczerze polecam ! ExtraDach miał fajne oferty...

Wielkie dzięki, podpowiedz tylko proszę która fiołkowa ta w Szczecinie (zdunowo) czy może gdzies w gminie Dobra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich po długiej przerwie i przesyłam trochę spóźnione życzonka w tym nowym 20010...

 

Mam pytanie, mój "fachowiec" od gładzi i regipsów namawia mnie do uzupełnienia szczelin pomiędzy płytą regipsową (sufit) a ścianą klejem poliretanowym ??? :roll:

Twierdzi, że to cudo można dostać np. w Węglobudzie czy Casto (jak się poszuka to tubka za około 20 zł) i po posmarowaniu takiego "styku ścian" nie będzie widać żadnych pęknięć i rys, oczywiście później to coś należy pomalować.

Czy ktoś z Was "testował" taki sposób

Pozdrawiam Darek

 

A nie wystarczy sam akryl? Efekt taki sam a cena niższa. Ale czymś zasmarować jest faktycznie warto. Pęknięć nie będzie widać, jeśli takowe w ogóle powstaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiołkowa 2b czerwona .... 2c jest czarna... faktycznie teraz wszystkie są białe ;)

Szczerze polecam ! ExtraDach miał fajne oferty...

Wielkie dzięki, podpowiedz tylko proszę która fiołkowa ta w Szczecinie (zdunowo) czy może gdzies w gminie Dobra?

Przy moim avatarze są współrzędne. Oczywiście chodzi o Szczecin (Wielgowo!)

Czarne moje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kratka szara z chromowaną przykrywką, 10x10... Obawiam się, że już nie zmienię niczego z syfonem. Pomieszczenie jest skończone. Zakleję ją i tyle.

Jeśli chodzi o piony, to nie, łazienka dolna i górna nie są w jednym pionie. System ma odpowietrzenie na końcu kanalizy i idzie aż na dach. Drugi odpowietrznik jest przy szambie. Też wydaje mi się, że jest jakiś problem z "beknięciem" układu. Zastanawiający jest fakt, że przez rok nie było żadnych problemów...

 

A może masz po prostu przypchany niewielki odcinek. Może warto spróbować przeczyścić spiralą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kratka szara z chromowaną przykrywką, 10x10... Obawiam się, że już nie zmienię niczego z syfonem. Pomieszczenie jest skończone. Zakleję ją i tyle. [...]

 

A może masz po prostu przypchany niewielki odcinek. Może warto spróbować przeczyścić spiralą.

 

 

Próbowałem. Spirala niczego "nie odkryła" :)Przedwczoraj stała woda w kiblu jak w akwarium, a dzisiaj prawie sucho. Po spuszczeniu schodzi jak Niagara... Za kilka dni znowu będzie pełno, potem znowu się odpowietrzy. ... Raczej wykluczam przytkanie. Studzienka rewizyjna też sprawdzona. Hm :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich po długiej przerwie i przesyłam trochę spóźnione życzonka w tym nowym 20010...

 

Mam pytanie, mój "fachowiec" od gładzi i regipsów namawia mnie do uzupełnienia szczelin pomiędzy płytą regipsową (sufit) a ścianą klejem poliretanowym ??? :roll:

Twierdzi, że to cudo można dostać np. w Węglobudzie czy Casto (jak się poszuka to tubka za około 20 zł) i po posmarowaniu takiego "styku ścian" nie będzie widać żadnych pęknięć i rys, oczywiście później to coś należy pomalować.

Czy ktoś z Was "testował" taki sposób

Pozdrawiam Darek

 

A nie wystarczy sam akryl? Efekt taki sam a cena niższa. Ale czymś zasmarować jest faktycznie warto. Pęknięć nie będzie widać, jeśli takowe w ogóle powstaną

 

Dzięki, chyba faktycznie będzie akryl. Chociażkorci mnie próbny "wymaz" tym klejem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kratka szara z chromowaną przykrywką, 10x10... Obawiam się, że już nie zmienię niczego z syfonem. Pomieszczenie jest skończone. Zakleję ją i tyle. [...]

 

A może masz po prostu przypchany niewielki odcinek. Może warto spróbować przeczyścić spiralą.

 

 

Próbowałem. Spirala niczego "nie odkryła" :)Przedwczoraj stała woda w kiblu jak w akwarium, a dzisiaj prawie sucho. Po spuszczeniu schodzi jak Niagara... Za kilka dni znowu będzie pełno, potem znowu się odpowietrzy. ... Raczej wykluczam przytkanie. Studzienka rewizyjna też sprawdzona. Hm :o

 

Hm, kiedyś też miałem taki ryczący wodospad w kibelku...próbowałem spirali, kratek...syfonów....Byłem blisko prucia rur (po prostu te "beknięcia" i zassania były delikatnie mówiąc lekko irytujące :lol:

Zrobiłem mały wywiad w domu i co się okazało-miałem gości...w kibelku wisiała kostka, która spadła do środka i zaczopowała się w przejściu pomiędzy muszlą a odpływem...wystarczyła chwila strachu i lekkie gmeranie za pomocą powykrzywianych odpowiednio drutów (różnej długości) i wreszcie wyciągnąłem "kibelkową zgubę" :lol: .

pomogło i kibelek zaryczał ostatni raz od tamtego wypadku cichutko ewentualnie szumi...

Może też coś Ci się zaklinowało i spiralka przechodzi koło tego czegoś???

Powodzenia i niech moc będzie z Tobą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia ok 190 z garażem: mury robocizna 45, dach na tą chwilę mam wycene tak jak pisałem 22,5 k ale myślę, że ok 20. Dach dwuspadowy powierzchnia 247 mkw.

pozdrawiam Hubert

 

Dzięki, wychodzi 315 zł/m^2, całkiem przyzwoita cena (dla inwestora rzecz jasna). Jak się chce, to można znaleźć ekipe w rozsądnej cenie. Mam nadzieję, że jakość prac jest przyzwoita.

 

Pozdrawiam

Zaczynają w kwietniu także co do jakości wypowiem się później, natomiast mimo skrupulatnego wywiadu jaki przeprowadziłem nie usłyszałem choćby namiastki negatywnej opini. Także jestem dobrej myśli.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

[...] od tamtego wypadku cichutko ewentualnie szumi...

[...] :wink:

Brzmi jak poezja... :) Idę nurkować :roll:

Dzięki

 

Ktoś opisywał na FM zamarznięcie odpowietrzenia...ale to tylko przy pewnym rodzaju tegoż, chyba z samonapowietrzaczem czy innym ustrojstwem, jeśli zwykłe to raczej nie ma co zamarznąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]
[...]

Ktoś opisywał na FM zamarznięcie odpowietrzenia...ale to tylko przy pewnym rodzaju tegoż, chyba z samonapowietrzaczem czy innym ustrojstwem, jeśli zwykłe to raczej nie ma co zamarznąć...

 

Jeszcze przed mrozami się zaczęło... Zapakowałem bakterie oczyszczające (beztlenowce) i żeby nie zapeszyć, ale jest lepiej. Ponoć wytwarza się lekkie podciśnienie podczas reakcji, czy coś takiego i wszystko jest "luźne" w środku...

Koszty nie wielkie, a i zapaszek inny. Użyłem środka do oczyszczalni ekologicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...