Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

 

Przy jakie powierzchni? Chodzi mi o koszt stanu deweloperskiego za 1 m^2.

 

Pozdrawiam

U mnie wyjdzie jakieś 1500/m2 i to zakładając ceny na wszystko wyższe niż średnie.

 

Gratuluje bardzo ładny wynik ale nie wiem jak to zrobiłeś. Gdybym liczył u siebie 1500/m2 miał bym taniej o 90tys. a naprawdę nie wiem na czym miałbym zaoszczędzić. Fakt ze względu na trudne warunki gruntowe fundamenty wyszły mi o około 15tys drożej. A co liczyłeś do standardu developerskiego? Czy liczyłeś wszystkie instalacje, kominek (ja mam z płaszczem) piec gazowy, zasobnik, grzejniki, koparkę, kierownika, geodetę i inne koszty. Dla mnie standard developerski oznacza, że zostało do zrobienia: panele, płytki, malowanie, drzwi wew. oświetlenie, meble do tego ogrodzenie i zagospodarowanie terenu. Ja liczyłem jeszcze POŚ 10tys i drogę 5tys. Ile wyszedł ci stan SSZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

 

Przy jakie powierzchni? Chodzi mi o koszt stanu deweloperskiego za 1 m^2.

 

Pozdrawiam

U mnie wyjdzie jakieś 1500/m2 i to zakładając ceny na wszystko wyższe niż średnie.

 

Gratuluje bardzo ładny wynik ale nie wiem jak to zrobiłeś. Gdybym liczył u siebie 1500/m2 miał bym taniej o 90tys. a naprawdę nie wiem na czym miałbym zaoszczędzić. Fakt ze względu na trudne warunki gruntowe fundamenty wyszły mi o około 15tys drożej. A co liczyłeś do standardu developerskiego? Czy liczyłeś wszystkie instalacje, kominek (ja mam z płaszczem) piec gazowy, zasobnik, grzejniki, koparkę, kierownika, geodetę i inne koszty. Dla mnie standard developerski oznacza, że zostało do zrobienia: panele, płytki, malowanie, drzwi wew. oświetlenie, meble do tego ogrodzenie i zagospodarowanie terenu. Ja liczyłem jeszcze POŚ 10tys i drogę 5tys. Ile wyszedł ci stan SSZ.

 

Ja to dopiero planuję więc może życie jak to bywa te założenia skoryguje ale ja to wszystko tak rozważam od prawie roku. Nie chce mi się juz opisywać szczegółowo ale np dach przy powierzchni zabudowy 156 m2 ma niecałe 200 m2. Kryty blachą trapezową. Bardzo prosta więźba (krokwie + płatwie) którą zresztą sam sobie zrobię. I tak wszystko. Dom może nie będzie "cukierkowy" ale funkcjonalny i mam nadzieje tani w budowie. Nie liczyłem kosztów zagospodarowania terenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przy jakie powierzchni? Chodzi mi o koszt stanu deweloperskiego za 1 m^2.

 

Pozdrawiam

U mnie wyjdzie jakieś 1500/m2 i to zakładając ceny na wszystko wyższe niż średnie.

 

Gratuluje bardzo ładny wynik ale nie wiem jak to zrobiłeś. Gdybym liczył u siebie 1500/m2 miał bym taniej o 90tys. a naprawdę nie wiem na czym miałbym zaoszczędzić. Fakt ze względu na trudne warunki gruntowe fundamenty wyszły mi o około 15tys drożej. A co liczyłeś do standardu developerskiego? Czy liczyłeś wszystkie instalacje, kominek (ja mam z płaszczem) piec gazowy, zasobnik, grzejniki, koparkę, kierownika, geodetę i inne koszty. Dla mnie standard developerski oznacza, że zostało do zrobienia: panele, płytki, malowanie, drzwi wew. oświetlenie, meble do tego ogrodzenie i zagospodarowanie terenu. Ja liczyłem jeszcze POŚ 10tys i drogę 5tys. Ile wyszedł ci stan SSZ.

 

Ja to dopiero planuję więc może życie jak to bywa te założenia skoryguje ale ja to wszystko tak rozważam od prawie roku. Nie chce mi się juz opisywać szczegółowo ale np dach przy powierzchni zabudowy 156 m2 ma niecałe 200 m2. Kryty blachą trapezową. Bardzo prosta więźba (krokwie + płatwie) którą zresztą sam sobie zrobię. I tak wszystko. Dom może nie będzie "cukierkowy" ale funkcjonalny i mam nadzieje tani w budowie. Nie liczyłem kosztów zagospodarowania terenu.

 

Jeżeli dużo będziesz robił sam, nie będziesz miał żadnych komplikacji to może.... życzę powodzenia. Ja nad swoim kosztorysem siedziałem też rok i na chwilę obecną przekraczam go o 6tys. za stan developerski a jeszcze zostaje wykończeniówka która najbardziej rozbiega się z zakładanym kosztorysie :) A tak na marginesie gdzie planujesz budowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Powoli kończę projekt domku i nadchodzi cza na szukanie ekipy budowlanej.

Potrzebuję solidnych fachowców w rozsądnej cenie którzy postawią SSO. Jeśłi macie sprawdzone ekipy to poproszę o namiary.

Z góry dzięki.

 

To poszukujesz solidnych czy w rozsadnej cenie ;)

Jak chcesz to moge dac Ci moich murarzy. Ja jestem zadowolony.

 

Szymekk, i jedno i drugie jeśli to jest w ogóle możliwe :D . Proszę o namiary. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Powoli kończę projekt domku i nadchodzi cza na szukanie ekipy budowlanej.

Potrzebuję solidnych fachowców w rozsądnej cenie którzy postawią SSO. Jeśłi macie sprawdzone ekipy to poproszę o namiary.

Z góry dzięki.

 

To poszukujesz solidnych czy w rozsadnej cenie ;)

Jak chcesz to moge dac Ci moich murarzy. Ja jestem zadowolony.

 

Szymekk, i jedno i drugie jeśli to jest w ogóle możliwe :D . Proszę o namiary. Z góry dzięki.

Jakis czas temu dawałem Ci namiary na górali dzwoniłeś do nich? Ciekaw jestem jak ich oferta wypadła na tle innych konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Powoli kończę projekt domku i nadchodzi cza na szukanie ekipy budowlanej.

Potrzebuję solidnych fachowców w rozsądnej cenie którzy postawią SSO. Jeśłi macie sprawdzone ekipy to poproszę o namiary.

Z góry dzięki.

 

To poszukujesz solidnych czy w rozsadnej cenie ;)

Jak chcesz to moge dac Ci moich murarzy. Ja jestem zadowolony.

 

Szymekk, i jedno i drugie jeśli to jest w ogóle możliwe :D . Proszę o namiary. Z góry dzięki.

Jakis czas temu dawałem Ci namiary na górali dzwoniłeś do nich? Ciekaw jestem jak ich oferta wypadła na tle innych konkurencji.

 

cześć

 

Pamiętam i dziękuję, jeszcze nie dzwoniłem bo dopiero teraz dobiega koniec pracy nad projektem i rozpoczynam poszukiwania ekipy. Jak przedstawią mi ofertę to dam Ci znać.

 

Jeszcze raz dzięki Wszystkim za namiary i czekam na wiecej, by mieć z czego wybierać :wink:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyjdzie jakieś 1500/m2 i to zakładając ceny na wszystko wyższe niż średnie.

 

Mój projekt jest także "prosty aż do bólu". Dom na planie prostokąta, z użytkowym poddaszem, dach dwuspadowy, żadnych wykuszy, podcieni itp. Okapy minimalne. Przy bryle domu dwustanowskowy garaż z pomieszczeniem gospodarczym. Sciany 3W, płyta fundamantowa (z musu, przyznaję). Ma przypominać z zewnątrz stare, poniemieckie domy.

Tak jest taniej, i co ważniejsze, takie domy mi się podobają. Gdybym miał więcej kasy, też na taki bym sie zdecydował.

Koszt stanu deweloperskiego to, jak szacuję 200 x 1500 = 300 000.

I obym się zmieścił.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suchy jesion kupiłam ostatnio z Żarnowa. Transport do Goleniowa miałam w cenie, jak z dojazdem do Szczecina trzeba zapytać. Tel. 880 875 749. Tak jak obiecywali jesion suchy, brzoza ciut mokra. Pali się super.

 

Niestey nic nie mają suchego :(

Wczoraj do nich dzwoniłam.

 

Aniutka i Roofi, coffee

 

piotriwa na stronie 1092 podawał namiary na jakiegoś speca od świadectw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę,

 

poproszę o namiary na osoby wystawiające świadectwa energetyczne.

A.

 

 

coffee

PostWysłany: Sro, 3 Luty 2010 08:57 Temat postu:

Dołączam do prośby Aniutki. Speca od świadectw energetycznych mi trzeba.

 

pozdrawiam

coffee

 

p. Jan Pruński-architekt, robi też świadectwa 501032648

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Na samą budową chcielibyśmy przeznaczyć około 240 tys. bez działki. Chciałam się dowiedzieć, bo kosztorysy kosztorysami, ale jakie są realia w Szczecinie i czy da się zmieścić w tej kwocie do zamieszkania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Na samą budową chcielibyśmy przeznaczyć około 240 tys. bez działki. Chciałam się dowiedzieć, bo kosztorysy kosztorysami, ale jakie są realia w Szczecinie i czy da się zmieścić w tej kwocie do zamieszkania.

Wg mnie ciezko jezeli wszystko bedzie zlecac. Przy wlasnej pracy oraz mocnym trzymaniu kosztow sadze ze cos da sie zbudowac. A moze jakas lekka konstrukcja, wtedy zlecamy calosc i dla inwestra koszt jest z gory znany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Takie krótkie pytanko: czy w Szczecinie można kupić okna Jezierskiego?

z okien trójszybowych to wiem że mają w ofercie firmy MS Okna i Avante, czy kogoś jeszcze polecacie?

Pozdrawiam,

k.

 

Jezierskiego znajdziesz na terenie SCMB na Santockiej. Prawie byśmy się zdecydowali, ale wyszło jak wyszło-dłuższa historia.

Mamy trójszybowe M&S. Jesteśmy zadowoleni.

Z trójszybowych to sprawdź jeszcze ofertę Oknoplast w Eko-Domie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...