Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam, wiem że już kiedyś były rozmowy o wywozie szamba, ale trudno to obecnie odnaleźc, chodzi mi o namiary na wywożących i ceny wywozu. Pozdrawiam

Jeśli masz zbiornik na lewobrzeżu, mogę śmiało polecić umowę stałą z MPO (ul. Gadńska 12B): od 2006 roku niezmienna cena 22,40 zł/m sz. +7% VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie,

czy przed przystąpieniem do wykonania projektu domu trzeba mieć gotowe uzbrojenie działki czy też uzbrojenie można realizować równocześnie z (niezależnie od) projektowaniem?

 

I drugie pytanie: czy wjazd do garażu dwustanowiskowego z bramą garażową z boku budynku (czyli skręcamy o 90 stopni wjeżdżając do garażu) jest obwarowany przepisami o minimalnej przestrzeni jaką muszę zachować przed wjazdem (szerokości/długości) podjazdu? Czy ktoś z Was ma podobnie usytuowany garaż?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie,

czy przed przystąpieniem do wykonania projektu domu trzeba mieć gotowe uzbrojenie działki czy też uzbrojenie można realizować równocześnie z (niezależnie od) projektowaniem?

 

I drugie pytanie: czy wjazd do garażu dwustanowiskowego z bramą garażową z boku budynku (czyli skręcamy o 90 stopni wjeżdżając do garażu) jest obwarowany przepisami o minimalnej przestrzeni jaką muszę zachować przed wjazdem (szerokości/długości) podjazdu? Czy ktoś z Was ma podobnie usytuowany garaż?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Witam

 

Nie musisz mieć fizycznie mediów na działce. Wystarczą warunki techniczne lub umowa do pozwolenia na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie,

czy przed przystąpieniem do wykonania projektu domu trzeba mieć gotowe uzbrojenie działki czy też uzbrojenie można realizować równocześnie z (niezależnie od) projektowaniem?

 

I drugie pytanie: czy wjazd do garażu dwustanowiskowego z bramą garażową z boku budynku (czyli skręcamy o 90 stopni wjeżdżając do garażu) jest obwarowany przepisami o minimalnej przestrzeni jaką muszę zachować przed wjazdem (szerokości/długości) podjazdu? Czy ktoś z Was ma podobnie usytuowany garaż?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Alter ego - o jakich przepisach piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alter ego - o jakich przepisach piszesz?

 

Szperając w necie natknąłem się na coś takiego:

 

Dojazd (droga manewrowa) do stanowisk postojowych w garażu jednoprzestrzennym (bez ścian wewnętrznych) powinien mieć szerokość dostosowaną do warunków ruchu takich samochodów, jakie mają być przechowywane, oraz do sposobu ich usytuowania w stosunku do osi drogi, ale co najmniej:

1) przy usytuowaniu prostopadłym - 5,7 m,

2) przy usytuowaniu pod kątem 60° - 4 m,

3) przy usytuowaniu pod kątem 45° - 3,5 m,

4) przy usytuowaniu równoległym - 3 m.

 

Dopuszczone jest zmniejszenie wymiaru, przy usytuowaniu prostopadłym do 5,0 m, jeżeli stanowiska postojowe mają szerokość co najmniej 2,5 m.

 

Podstawa prawna:

 

Ustawa Prawo budowlane (Dz. U. z 2000 r. Nr 106, poz. 1126 ze zm.)

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie ( Dz. U z 2002 Nr 75 poz. 690 ze zm.)

 

Przyznaję się bez bicia, że jeszcze do tych przepisów nie zaglądałem ;) Chciałem się zorientować, czy ktoś przerabiał podobny temat i czy dotyczy on również budownictwa jednorodzinnego.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ile teraz kosztuje ziemia do wyrównania terenu na działce w okolicach Dobrej?? Mam propozycje 150 zł za wywrotkę i nie mam pojęcia czy to korzystna cena czy nie. Dzięki za odpowiedź.

 

Ja płaciłem 120zł i uważam, że dużo dałem ale udało mi się wyrwać naprawdę ładną czarną ziemię. Kiedyś zapłaciłem 120zł za 2 ciężarówki ale ziemia była marna i dam ją pod spód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry pomysł,

 

ja szukam żłobka w naszej gminie, przedszkol troche u nas jest wiec z tym chyba nie ma problemu.Ale znalezienie żłobka graniczy z cudem chyba :(

 

wydaje mi się, że żłobka nie ma. A na miejsce wSzczecinie nie ma co liczyć, niestety. 7 lat temu mialam dziecko w żłobku w Szczecinie mieszkając w gminie Dobra na Bezrzeczu.

 

Ja mam pytanie do mieszkających w Dobrej, czy wiecie może dlaczego zamykają "adrenalinkę" vel "widokową"??

 

Pięknie mi się nią dojeżdża do pracy... a teraz będzie klops :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że żłobka nie ma. A na miejsce wSzczecinie nie ma co liczyć, niestety. 7 lat temu mialam dziecko w żłobku w Szczecinie mieszkając w gminie Dobra na Bezrzeczu.

 

Ja mam pytanie do mieszkających w Dobrej, czy wiecie może dlaczego zamykają "adrenalinkę" vel "widokową"??

 

Pięknie mi się nią dojeżdża do pracy... a teraz będzie klops :(

Za kilka miesiecy bedziesz miala prawie autostrade :), wiec masz ostatnie okazje na przejazd z duza dawka adrenaliny :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szperając w necie natknąłem się na coś takiego:

 

Dojazd (droga manewrowa) do stanowisk postojowych w garażu jednoprzestrzennym (bez ścian wewnętrznych) powinien mieć szerokość dostosowaną do warunków ruchu takich samochodów, jakie mają być przechowywane, oraz do sposobu ich usytuowania w stosunku do osi drogi, ale co najmniej:

1) przy usytuowaniu prostopadłym - 5,7 m,

2) przy usytuowaniu pod kątem 60° - 4 m,

3) przy usytuowaniu pod kątem 45° - 3,5 m,

4) przy usytuowaniu równoległym - 3 m.

 

Dopuszczone jest zmniejszenie wymiaru, przy usytuowaniu prostopadłym do 5,0 m, jeżeli stanowiska postojowe mają szerokość co najmniej 2,5 m.

 

Podstawa prawna:

 

Ustawa Prawo budowlane (Dz. U. z 2000 r. Nr 106, poz. 1126 ze zm.)

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie ( Dz. U z 2002 Nr 75 poz. 690 ze zm.)

 

Przyznaję się bez bicia, że jeszcze do tych przepisów nie zaglądałem ;) Chciałem się zorientować, czy ktoś przerabiał podobny temat i czy dotyczy on również budownictwa jednorodzinnego.

Pozdrawiam.

 

Przytoczyłeś przepis, który nie ma zastosowania do Twojego problemu - mowa jest o drodze manewrowej wewnątrz garażu wielostanowiskowego, np. w piwnicy centrum handlowego. Dla Ciebie istotne są linie zabudowy oraz liczba miejsc parkingowych określone w miejscowym planie lub decyzji o warunkach zabudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aLien01,dziękuje za odpowiedź.Nie odpowadm na pw,bo nie moge wysłac wiadomości...Potrzebuje pewnie ze 3-4 wywrotki ,na końcowe ukształtowanie działki,a więc takiej lepszej ziemi.Czas zacząć zakladac ogród...

 

Nie ma problemu jak będziecie potrzebowali namiary na wywrotkę i koparkę to pisz do mnie podeśle namiary. Sąsiadom trzeba pomagać :) W której części Dołuj się budujecie? Skasuj sobie wszystkie stare pw ze skrzynki to będziesz mogła wysyłać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu jak będziecie potrzebowali namiary na wywrotkę i koparkę to pisz do mnie podeśle namiary. Sąsiadom trzeba pomagać :) W której części Dołuj się budujecie? Skasuj sobie wszystkie stare pw ze skrzynki to będziesz mogła wysyłać

 

Wysłałam wiadomość z prośbą o namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...