Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

kju sam sobie odpowiedziałeś: jeżeli sam będziesz jeździł za materiałem możesz uzyskać rabat i potem odliczyć Vat. W końcu wykonawca nie jest filantropem i skoro ma ganiać za materiałem oprócz budowania, to chyba nie po to aby za tą dodatkową robotę usłyszeć tylko dziękuję, to też musi mu się jakoś opłacać. Cóż, czas też kosztuje zarówno twój, który chcesz zaoszczędzić na zleceniu budowy razem z materiałem, jak i wykonawcy, który za ciebie będzie biegał po hurtowniach.

 

Cześć, wiem tylko chciałem się upewnić i popytac jak to wygląda w praktyce. Wykonawcy mówią że nigdy nie uzyskam takiej ceny jaką oni mają w hurtowniach, jenak pewnie i tak wyjdze taniej jak sam zakupie materiały.

PS jeśli ma ktoś, kto mi jeszcze nie podawał sprawdzoną dobrą ekipę do SSO to poproszę o namiary, nadal prowadzę "casting" na wykonawcę, im więcej kontaktów tym lepiej.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

My również będziemy mieli bramę Normstahl i też z firmy M&S z Gdańskiej. Na razie mamy okna z tej firmy (założone w tamtym tygodniu) i jest ok. Właściciel fatycznie bardzo kompetentny i sympatyczny, pracownicy również.

 

 

my tAk samo mamy ta brame i tez z M&S.jestesmy zadowoleni z wspolpracy i z bramy tez. od nich mamy tez okna ..

 

 

ponawiam pytanie gdzie mozna dostac ekogroszek w rozsadnej cenie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy kwota 3.5 tys brutto dla architekta za adaptację projektu gotowego, dość istotne przeróbki, uzgodnienia, wszystko łącznie z PNB - jak na nasze lokalne warunki - jest OK?

Osobno projekty przyłączy z ich wykonaniem. Sam załatwiłem warunki do mediów.

Dodam, że jedna firma ze Stargardu zażyczyła sobie za to samo ok. 10 tys. :(

Za to autorzy za same przeróbki - 1,2 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy kwota 3.5 tys brutto dla architekta za adaptację projektu gotowego, dość istotne przeróbki, uzgodnienia, wszystko łącznie z PNB - jak na nasze lokalne warunki - jest OK?

Osobno projekty przyłączy z ich wykonaniem. Sam załatwiłem warunki do mediów.

Dodam, że jedna firma ze Stargardu zażyczyła sobie za to samo ok. 10 tys. :(

Za to autorzy za same przeróbki - 1,2 tys.

 

Cześć

Mega tanio, działa chyba charytatywnie... :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy kwota 3.5 tys brutto dla architekta za adaptację projektu gotowego, dość istotne przeróbki, uzgodnienia, wszystko łącznie z PNB - jak na nasze lokalne warunki - jest OK?

Osobno projekty przyłączy z ich wykonaniem. Sam załatwiłem warunki do mediów.

Dodam, że jedna firma ze Stargardu zażyczyła sobie za to samo ok. 10 tys. :(

Za to autorzy za same przeróbki - 1,2 tys.

Podejrzanie tanio! 6 - 8 tys to jest w miarę normalna cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy kwota 3.5 tys brutto dla architekta za adaptację projektu gotowego, dość istotne przeróbki, uzgodnienia, wszystko łącznie z PNB - jak na nasze lokalne warunki - jest OK?

Osobno projekty przyłączy z ich wykonaniem. Sam załatwiłem warunki do mediów.

Dodam, że jedna firma ze Stargardu zażyczyła sobie za to samo ok. 10 tys. :(

Za to autorzy za same przeróbki - 1,2 tys.

 

Dwa lata temu za ten sam zakres płaciłem 2,5 tys. Więc chyba wliczając zmiany cen to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy kwota 3.5 tys brutto dla architekta za adaptację projektu gotowego, dość istotne przeróbki, uzgodnienia, wszystko łącznie z PNB - jak na nasze lokalne warunki - jest OK?

Osobno projekty przyłączy z ich wykonaniem. Sam załatwiłem warunki do mediów.

Dodam, że jedna firma ze Stargardu zażyczyła sobie za to samo ok. 10 tys. :(

Za to autorzy za same przeróbki - 1,2 tys.

 

Pewnie w trakcie prac wyjdą dodatkowe koszty i trzeba będzie dopłacać... tak to już bywa, obym się mylił. UMOWA i jeszcze raz UMOWA.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu za ten sam zakres płaciłem 2,5 tys. Więc chyba wliczając zmiany cen to jest ok.

Jej a kto ci robił projekt? Ja za zmiany w projekcie gotowym z ktorego ostatecznie zrezygnowałem najtańszą ofertę jaka dostałem to 6 tyś, najdroższą 15 tyś netto. Zdecydowałem sie na projekt indywidualny bo niewiele więcej wychodzi. Za 3 tyś chyba bym powrócił do projektu gotowego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jej a kto ci robił projekt? Ja za zmiany w projekcie gotowym z ktorego ostatecznie zrezygnowałem najtańszą ofertę jaka dostałem to 6 tyś, najdroższą 15 tyś netto. Zdecydowałem sie na projekt indywidualny bo niewiele więcej wychodzi. Za 3 tyś chyba bym powrócił do projektu gotowego!

 

Strasznie drogo policzyli za te zmiany. U mnie za indywidualny sobie tyle życzyli a nie za adaptacje. Jak szukałam gotowego to dostałam informacje że do 4 tys. adaptacja w zależności do tego ile zmian wprowadzasz. Wydaje mi sie że jeśli wolisz gotowy, to trzeba podzwonić po architektach i popytać ile wezmą, bo na pewno jest taniej. U mnie było ciężko z gotowym, ponieważ mam po pierwsze trudny teren a po drugie nie mogłam znaleźć takiego projektu gotowego który spełnił by nasze oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam grupę

 

mam zapytanie - ostatnio chyba Ania, prosiła o fotki drewutni - proszę o kontakt miałam problem z pocztą i meil mi się skasował....nie wiem gdzie wysłać a Ania milczy.

 

i jeszcze ( no chyba można) gdyby ktoś szukał nowych 4 kółek - mam na zbyciu 5 letniego Opla ( ręczę głową) reszta jak coś poproszę na maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie drogo policzyli za te zmiany. U mnie za indywidualny sobie tyle życzyli a nie za adaptacje. Jak szukałam gotowego to dostałam informacje że do 4 tys. adaptacja w zależności do tego ile zmian wprowadzasz. Wydaje mi sie że jeśli wolisz gotowy, to trzeba podzwonić po architektach i popytać ile wezmą, bo na pewno jest taniej. U mnie było ciężko z gotowym, ponieważ mam po pierwsze trudny teren a po drugie nie mogłam znaleźć takiego projektu gotowego który spełnił by nasze oczekiwania.

No własnie, tyle samo za adaptację ile za nowy projekt. Fakt jest faktem że zmiany były spore ale chyba kiepsko trafiłem. Te 15 tyś netto za adaptację dostałem od pani architekt po namiarach tutaj z forum :(. Chyba miała za dużo pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy kwota 3.5 tys brutto dla architekta za adaptację projektu gotowego, dość istotne przeróbki, uzgodnienia, wszystko łącznie z PNB - jak na nasze lokalne warunki - jest OK?

Osobno projekty przyłączy z ich wykonaniem. Sam załatwiłem warunki do mediów.

Dodam, że jedna firma ze Stargardu zażyczyła sobie za to samo ok. 10 tys. :(

Za to autorzy za same przeróbki - 1,2 tys.

 

Wydaje mi się, że to dobra cena. Jutro ja mam spotkanie z Panią architekt (co prawda nie z listy ale poleconej przez kogoś innego), to zobaczę, jaki będzie poziom cen. U mnie też wchodzi w grę adaptacja projektu gotowego + projekty przyłączy a PNB będę załatwiał sam.... Może już jutro będę mógł coś więcej napisać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wiem tylko chciałem się upewnić i popytac jak to wygląda w praktyce. Wykonawcy mówią że nigdy nie uzyskam takiej ceny jaką oni mają w hurtowniach, jenak pewnie i tak wyjdze taniej jak sam zakupie materiały.

PS jeśli ma ktoś, kto mi jeszcze nie podawał sprawdzoną dobrą ekipę do SSO to poproszę o namiary, nadal prowadzę "casting" na wykonawcę, im więcej kontaktów tym lepiej.

 

pozdro

Kju w perwszym tygodniu budowy jak zrzuciłem na wykonawcę zakupy materiałów byłem już 2 koła w plecy przy wydanych 20. Także 10% a to był tylko beton stal i trochę piasku no i jego robocizna, więc łatwo policzyć jaka okrągła kwota wyszłaby przy całej budowie. Teraz załatwiam sam dostaję cynk 4-5 dni wcześniej i wystarcza (oczywiście grubsze sprawy bo tak trzebaby się tylko budową zając a tu zarobić na nią trzeba.)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam grupę

 

mam zapytanie - ostatnio chyba Ania, prosiła o fotki drewutni - proszę o kontakt miałam problem z pocztą i meil mi się skasował....nie wiem gdzie wysłać a Ania milczy.

 

i jeszcze ( no chyba można) gdyby ktoś szukał nowych 4 kółek - mam na zbyciu 5 letniego Opla ( ręczę głową) reszta jak coś poproszę na maila.

 

Teska a czy mozesz mi tez podeslac fotki twojej drewutni tylko tej prawdziwej a nie tej z twojego dziennika;) choc widok z przodu byl calkiem calkiem:jawdrop::jawdrop::jawdrop::jawdrop:za to tyl do niczeko :wiggle::wiggle::wiggle:A tak serio to zobacz swoj dziennik bo cos ci sie tam spsulo ;) strona 10.

to juz nie ten sam dzienni Teski co czytalem ostatnio No i zapomnialem zapisac fotki bo myslalem ze beda tam zawsze;)

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teska a czy mozesz mi tez podeslac fotki twojej drewutni tylko tej prawdziwej a nie tej z twojego dziennika;) choc widok z przodu byl calkiem calkiem:jawdrop::jawdrop::jawdrop::jawdrop:za to tyl do niczeko :wiggle::wiggle::wiggle:A tak serio to zobacz swoj dziennik bo cos ci sie tam spsulo ;) strona 10.

to juz nie ten sam dzienni Teski co czytalem ostatnio No i zapomnialem zapisac fotki bo myslalem ze beda tam zawsze;)

[email protected]

 

Ja również się pod tym podpisuję TESKA ZAJRZYJ DO SWOJEGO DZIENNIKA BO CHYBA NIE TE FOTKI ZAMIESZCZAŁAŚ JAKO ETAPY BUDOWY??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zażyliście mnie tym przeglądem cen za adaptację projektu typowego, a już w szczególności słodko-gorzko się mi robi czytając zdanie, że niska cena jest podejrzana! Nikt by mi nie uwierzył, że ostatnia adaptacja projektu gotowego razem ze wszystkimi projektami branżowymi (zjazd, przyłącza) kosztowała u mnie 4,5 tys zł i jeszcze klient chciał zapłacić mniej za poślizg w terminie.. I czułam się winna że bidulek aż 4 tys złotych musi zapłacić jeszcze mimo kupna projektu gotowego... Mnie się to wydawało dużo jak na klienta, nie zwróciłam uwagi że wszystko rozdam branżystom i dla siebie nic nie zostanie prawie. Naprawdę nietrudno znaleźć kogoś do adaptacji domku gotowego tanio, bo to jest bzdet, a Ci projektanci, co nie robią tego często, pamiętają jeszcze ceny rzędu 500 zł za adaptację... Ale oczywiście chcę zarabiać jak najwięcej i jak ktoś ma 3-4 tys za samą adaptację bez branż, do wydania, to chętnie przyjmę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...