Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie

cena w szczecinie za adaptację gotowca to od 3-do 5 tyś zł.

Projekt gotowy około 12 / 15 tyś.

Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę ale zachodnipomomorskie ma najdroższe ceny usług budowlanych w Polsce, nawet mazowieckie zostawiamy w tyle.

Wybudowanie tego samego domu przy użyciu tych samych materiałów na południu Polski kosztuje 1/3 mniej niż u nas.

 

Co do firmy M&S na Gdańskiej, wiele osób ma o nich bardzo pozytywną opinię, ja również do niej się przyłączam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie do was ile płaciliście za wykonanie wew. instalacji gazowej, to jest instalacja gazowa od skrzynki gazowej na granicy działki do domu i potem w domu do kotłowni i kuchenki gazowej w kuchni. Proszę o szybka odpowiedź.

Ja miałem do wykonania lekko ponad 30m od skrzynki do budynku. Rura PE na głębokości 0,8m. Wewnątrz w zasadzie brak instalacji, bo jest tylko w pomieszczeniu gospodarczym (do kotła). Za to zapłaciłem 700 zł + VAT. W tej cenie także próby szczelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teska a czy mozesz mi tez podeslac fotki twojej drewutni tylko tej prawdziwej a nie tej z twojego dziennika;) choc widok z przodu byl calkiem calkiem:jawdrop::jawdrop::jawdrop::jawdrop:za to tyl do niczeko :wiggle::wiggle::wiggle:A tak serio to zobacz swoj dziennik bo cos ci sie tam spsulo ;) strona 10.

to juz nie ten sam dzienni Teski co czytalem ostatnio No i zapomnialem zapisac fotki bo myslalem ze beda tam zawsze;)

[email protected]

 

dzięki- już napisałam do Administratora.

wczesniej sama pokasowałam fotki z dziennika i co dziwne inne wskoczyły już bez mojej wiedzy.

fotki zrobię i wyslę mailem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki- już napisałam do Administratora.

wczesniej sama pokasowałam fotki z dziennika i co dziwne inne wskoczyły już bez mojej wiedzy.

fotki zrobię i wyslę mailem.

 

Teska popros aby zablokowali twoj watek do czasu skasowania wszysktich linkow.

Chociaz sadze ze problemem jest to ze umieszczalas zdjecia na darmowych serwerach z obrazami i jak je pokasowalas to inne osoby ktora uplodowaly dostaly takie same nazwy plikow jakie mialy twoje pliki. Najprostsze wyjscie to edycja wszystkich postow i kaqsowanie linkow. Aczkolwiek admin moglby to zrobic szybciej za pomoca skryptu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani mam prośbę (proszę się nie śmiać). Pani architekt potrzebuje ode mnie warunków przyłączy mediów (budowa będzie w Dobrej), w związku z czym zaopatrzyłem się w stosowne druki o wydanie warunków przyłączenia od ENEA Szczecin, Gazowni Szczecin i Gminy Dobra (kanalizacja). Czytam te druki i zielony jestem jak ufoludek! Kompletnie nie wiem, jaki tam parametry podać... Próbowałem np. na infolinii w ENEA coś się podpytać, to dowiedziałem się tylko, że układ 3-fazowy i docelowo 11-14 kW. Ale czy 11 czy 14 oraz jaka moc na budowę - tego kompletnie nie wiem. Na drukach do gazowni mam podać moc urządzeń kuchenki, kotłów, gdmina oczekuje, iż podam ile i jakich ścieków i jakiej jakości będę "wytwarzał"... Co ja mam z tym zrobić? Mam nadzieję, że nie uznacie mnie za głupka z tymi pytaniami! ;-)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja pani architekt na co dzień współpracuje z branżystami, którzy potrafią te formularze wypełnić. Co za nieużytka żeś wybrał! Tam gdzie zaniesiesz wniosek też Ci pomogą te wnioski wypełnić. Tylko zanim tam pójdziesz upewnij się że masz załączniki skompletowane...

Jeśli to Twoja Pani architekt wzięła na siebie projekty przyłączy to powinna zlecić sama swoim branżystom uzyskanie warunków przyłączy dla Ciebie. No chyba że ustaliliście że to jest wersja dodatkowo płatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja pani architekt na co dzień współpracuje z branżystami, którzy potrafią te formularze wypełnić. Co za nieużytka żeś wybrał! Tam gdzie zaniesiesz wniosek też Ci pomogą te wnioski wypełnić. Tylko zanim tam pójdziesz upewnij się że masz załączniki skompletowane...

Jeśli to Twoja Pani architekt wzięła na siebie projekty przyłączy to powinna zlecić sama swoim branżystom uzyskanie warunków przyłączy dla Ciebie. No chyba że ustaliliście że to jest wersja dodatkowo płatna.

 

Flawia - dzięki za info - ta Pani architekt nie jest wybrana tak na 100%. Polecił mi ją dobry znajomy i wczoraj byłem z nią na rozmowie i pytałem o opinie na temat wybranego projektu, proponowanych zmian czy rozwiązań no i ostatecznie została poproszona przeze mnie o wycenę swojej pracy, jeśli miałaby dokonać adaptacji i całosći działań, po któych będę mógł wystąpić do gminy po PNB. Powiedziała mi, że do wyceny musi mieć ode mnie warunki przyłączy....

Swoją drogą pamiętam Flawia, że mam jeszcze od Ciebie "niewykorzystaną" ofertę niezbowiązującego spotkania... Jak moglibyśmy się zorganizować biorąc pod uwagę, że najwczesniejsza możliwa dla mnie i mojej żony godzina to 16.15-16.30 (oczywiscie nie dzisiaj ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podpatrzyłem temat o architektach. Generalnie są zajęci i skupieni na dużych projektach. Jeśli mówię o usytuowaniu i podłączeniu gotowego projektu dla potrzeb pozwolenia na budowę to słucham 20-minutowych wywodów na temat korzyści płynących z dostosowaniu projektu o warunków zabudowy za dodatkowe 10,000 zł. Moim problemem jest to, że jestem uziemiony w Gdańsku i moje poszukiwania są telefoniczne. Moglibyście polecić biuro/architekta, który pracuje w okolicach Szczecin-Gryfino? Z góry dzięki, Ronin+
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak robili wam posadzki to robiliście różne poziomy pod konkretne wykończenie podłóg (panele, płytki ceramiczne)? Zastanawiam się czy jest sens to robić. I tak na tym etapie nie mam jeszcze wybranych konkretnych płytek czy paneli. Z drugiej strony na gotowo chciałbym aby to był w miarę ten sam poziom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani mam prośbę (proszę się nie śmiać). Pani architekt potrzebuje ode mnie warunków przyłączy mediów (budowa będzie w Dobrej), w związku z czym zaopatrzyłem się w stosowne druki o wydanie warunków przyłączenia od ENEA Szczecin, Gazowni Szczecin i Gminy Dobra (kanalizacja). Czytam te druki i zielony jestem jak ufoludek! Kompletnie nie wiem, jaki tam parametry podać... Próbowałem np. na infolinii w ENEA coś się podpytać, to dowiedziałem się tylko, że układ 3-fazowy i docelowo 11-14 kW. Ale czy 11 czy 14 oraz jaka moc na budowę - tego kompletnie nie wiem. Na drukach do gazowni mam podać moc urządzeń kuchenki, kotłów, gdmina oczekuje, iż podam ile i jakich ścieków i jakiej jakości będę "wytwarzał"... Co ja mam z tym zrobić? Mam nadzieję, że nie uznacie mnie za głupka z tymi pytaniami! ;-)))

 

Zmień architekta, albo podpytaj ludzi pracujacych w instytucjach w których trzeba złożyć wniosek. Jeżeli nie dasz sobie rady to napisz podam Ci "parametry" ze swoich warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień architekta, albo podpytaj ludzi pracujacych w instytucjach w których trzeba złożyć wniosek. Jeżeli nie dasz sobie rady to napisz podam Ci "parametry" ze swoich warunków.

 

Co prawda Twoja odpowiedź nie jest na mój post, ale w Gryfinie nie chcą puścić pary z ust :(

Natomiast w kwestii wypełnienia wniosku do ENEA skonsultowałem się z kierownikiem budowy i powiedział że obgada temat ze znajomym (przypuszczalnie moim w przyszłości) elektrykiem. Podesłałem mu wniosek ze strony ENEA, więc dokładnie wie o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być nachalna ani żeby kto myślał, że się udzielam tylko po to, żeby namówić kogoś na moje usługi. Jak każdy z was chcę mieć wreszcie swój własny dom i wiele muszę się dowiedzieć...Ale zapraszam do nas do biura, mamy kilka kopii wniosków wypełnionych dla innych, dla siebie, a jak będą wątpliwości to zadzwonimy do branżysty i on podpowie. gratis... Można też samemu powędrować do branżysty po projekt przyłącza i podczas negocjacji ceny wypełnić razem wniosek, mogę podać namiary do tych, których ja znam. No i nadal polecam pomoc ludzi przyjmujących wniosek bo już nieraz mi poprawiali :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być nachalna ani żeby kto myślał, że się udzielam tylko po to, żeby namówić kogoś na moje usługi.

 

Pozwoliłem sobie zajrzeć na stronę Twojego dziennika. Gratuluję domu, położenia i cierpliwości w walce z biurokracją. Trzymam kciuki. Widząc jak świetne masz rozeznanie w materii mogłabyś polecić architekta do prostego ustawienia gotowego projektu na działce?

Każdy z 'nowych' jest zachwycony 'nachalnymi' (pierwszy raz widzę nachalność w tak pozytywnym aspekcie) którzy mogliby mu pomóc :) Pozdrawiam, Ronin+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...